Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  144 członków

PMC Klub Kolumn
IGNORED

Klub miłośników kolumn PMC


Gość Wireless

Rekomendowane odpowiedzi

Witam......Nadszedł czas na zmianę kolumn.Podłogowe na monitory.Pokój 25 m,muzyka różna /bez metalu,disco,klasycznej/50% jazz,50% blues i stary rock.Zastanawiam się nad kolumnami PMC. Monitor PMC fact 3 ,podłogówka PMC fact 8 bardzo mi sie podoba ale finanse......Ceny bardzo wysokie .

Zastanawiam się poważnie nad monitorem PMC Twenty 5.22.Pytanie głównie do właścicieli tego modelu :czy poradzi sobie z dobrze z nagłośnieniem tego metrażu?Opinie znajomych ,którzy słyszeli te kolumny są zachwycające.Ja osobiście jeszcze nie słuchałem.Miałoby to grać z Accu .Jakie kable polecacie do takiego zestawienia?

Czy warto? I wogóle napiszcie coś na ten temat.

Może ktoś z okolic Łodzi,Kalisza,Konina ma takie zestawienie i mógłby zaprosić na mały odsłuch?

Pzdr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jedno szybkie pytanie. Czym się różnią PMC FB1 od FB1i? I czy FB1 są warte uwagi?

 

Dzięki.

 

Miałem Fb1i i z tego co pamietam to różnica w stodunku do poprzedniego modelu to była w aplikacji głośnika wysokotonowego. Miał dodany taki metalowy ring z wycięciami. Głośniki były te same chyba.

Edytowane przez rollins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Miałem Fb1i i z tego co pamietam to różnica w stodunku do poprzedniego modelu to była w aplikacji głośnika wysokotonowego. Miał dodany taki metalowy ring z wycięciami. Głośniki były te same chyba.

 

A możesz coś więcej napisać o dźwięku? Byłeś zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dobry sorki ze tak z bomby mam kolumny TB2+ i obecnie szukam dobrego kandydata do nich

Mam poniższe opcje

Marantz pearl lite

Musical fidelity m3i

Rega elex r

Cena ok £400

Kazda wskazòwka bedzie spoko

A to sa uzywki i odsluchy lipa bo sa w pizdu razy dwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ku mojemu zaskoczeniu znalazłem we Wrocławiu salon z tymi kolumnami (ileż ich u nas jeszcze jest, o których nie wiem?!)

Po weekendzie postaram się posłuchać monitorów Twenty 5.22 , może i jakiejś podłogi, a jeśli będzie fajnie, to wezmę do domu :)

 

Ku mojemu zaskoczeniu znalazłem we Wrocławiu salon z tymi kolumnami (ileż ich u nas jeszcze jest, o których nie wiem?!)

Po weekendzie postaram się posłuchać monitorów Twenty 5.22 , może i jakiejś podłogi, a jeśli będzie fajnie, to wezmę do domu :)

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kolumn do 22m2, wzmacniacza Supernait2, Zastanawiam się nad PMC 5.22. Macie doświadczenia z takim zestawieniem?

Z PMC nowszej serii będzie stanowczo zbyt jasno, tym bardziej, że z SN2 (w przeciwieństwie do SN1). Ponadto, moim zdaniem monitor 22 do 22m2 to raczej będzie chudawe granie. Do Twojego metrażu z Twoją amplifikacją bardzo dobrze sprawdziłyby się się np. 20.24.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmm... taki set-up mógłby mi się spodobać :) - tym bardziej z lepszym źródłem.

 

PMC IB2 SE / ML No 532 Dual-Mono Power Amplifier / ML No 326S Preamplifier / i jakiś odtwarzacz? ... typu top-loader :

Bill Armstrong (8 miesięcy temu) w komentarzu pod tym filmem: ''The No. 532 is my favourite power amp, ever! Brilliant all-rounder.''

 

PMC MB2 SE (z Hegel'em, Lumin'em i okablowaniem XLO) niedawno grały na TAVES 2017:

https://www.stereophile.com/content/day-2-taves

Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobry sorki ze tak z bomby mam kolumny TB2+ i obecnie szukam dobrego kandydata do nich

Mam poniższe opcje

Marantz pearl lite

Musical fidelity m3i

Rega elex r

Cena ok £400

Kazda wskazòwka bedzie spoko

A to sa uzywki i odsluchy lipa bo sa w pizdu razy dwa������

Dzieki

 

TB2+ zasługują na porządną amplifikację a nie jakieś popierdółki. ;) Kupiłem TB2+ od gościa, któremu ich granie się nie podobało. Nic dziwnego - nie miał porządnego wzmacniacza. Shit in - shit out.

Dorzuć do budżetu 200 funciaków i kup używkę Sugdena A21a. Najlepiej strzeżona tajemnica brytyjskiego audio ;) - za taki piniądz nie znajdziesz nic lepszego na tej planecie.

Niby tylko 25W na kanał ale czysta klasa A. Nigdy nie odkręciłem gałki nawet na 40% bo ze skutecznymi TB2+ szyby wysadza z okien. Wariactwo. :) A synergia tego połączenia jest po prostu obłędna. Rozmawiałem z właścicielem Sugdena i oni raczej doradzają Spendory, ale Spendor nawet nie stał koło PMC. Aż dziwne, że mając pod nosem tak znakomitego producenta wciąż wożą się ze Spendorem po wystawach. W każdym razie efekty mariażu TB2+ z A21są po prostu spektakularne. Ja całkiem wyleczyłem się ze zmian sprzętu. I tak już od kilku lat się nudzę, bo jak raz zagrało to po co ruszać? A ponad 20 lat przewalałem klocki i wciąż "no satisfaction". :)

Aha - i broń Boże nie sprzedawaj TB2+, bo teraz PMC już takich kolumn nie robi. TB2+ są ciemniejsze niż obecna produkcja, na pewno nie tak szczegółowe, za to obłędnie fizjologiczne, przyjemne a mimo wszystko otwarte. Nigdy nie będą irytować. Nie wiem, jak nowa seria Twenty5 ale słuchałem Twenty i to raczej już nie moja bajka. Za jasne, za ostre. Cała intymność i spokój TB2+ poszły w cholerę...

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Są do kupienia takie monitory:

http://allegro.pl/monitory-pmc-tb2-plus-seria-proffessional-i7031233854.html#thumb/15

Warto się nimi zainteresować? Myślałem o modelu 5.22 ale różnica w cenie spora.

Miałyby grać z Supernait 2 lub Nait5Si (mam oba wzmacniacze) w 23 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie zainteresowałem sie PMC twenty 24 razem z PMC TLE-1. W tym momencie mam Sonus Faber Cremona. Czy ktoś z Was może w jakiś sposób zobrazować to brzmienie i ewentualnie porównać do Sonusow? Był bym wdzięczny.

PMC (20.24) w porównaniu do SF to więcej przejrzystości, dynamiczniejsze, kontrolowane, znacznie niżej schodzące brzmienie z linii transmisyjnej. Muzykalność i stereofonia na podobnym poziomie.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna odpowiedź, Dzięki ! Ogulnie szukam cały czas kolumn lub kolumn aktywnych które zostaną ze mną na dłużej. W tym momencie patrzę na PMC oraz ATC czasem na harbeth. Szukam dynamiki, przejrzystości, powietrza, barwy, sceny i nisko schadzacego basu. Ma się słuchać wszystkiego dobrze. Może Wy macie jakieś pomysły? Sprzęt używany do około 15 tyś mniej więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna odpowiedź, Dzięki ! Ogulnie szukam cały czas kolumn lub kolumn aktywnych które zostaną ze mną na dłużej. W tym momencie patrzę na PMC oraz ATC czasem na harbeth. Szukam dynamiki, przejrzystości, powietrza, barwy, sceny i nisko schadzacego basu. Ma się słuchać wszystkiego dobrze. Może Wy macie jakieś pomysły? Sprzęt używany do około 15 tyś mniej więcej.

 

Harbeth to bardzo fajne kolumny, ale myślę że są (poza barwą) przeciwienstwem tego czego szukasz w brzmieniu. ATC też są dobre, ale wymagają bardzo wydajnych wzmacniaczy tzn. czytaj drogich. Ponadto czarowania soczystymi barwami raczej nie uzyskasz. PMC są znacznie bardziej ucywilizowane brzmieniowo, grają pełnym brzmieniem już od niskich poziomów głośności tak jak Harbeth. Myślę, że mają to na czym Ci zależy podczas słuchania muzyki.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio miałem okazje w zasadzie kilka minut posłuchać pmc twenty 5.22 i lebena 300f. Nie było to docelowe zestawienie raczej coś na zasadzie podłączmy posłuchajmy chwilkę i bierzmy się za odsłuch wcześniej umówionego zestawu bo mamy ograniczony czas. Powiem tak potencjometr był ustawiony na bardzo ciche granie ale pomruki basowe, które dochodziły do moich uszu były głębokie i wyrafinowane. Całokształt odsłuchu na mega wysokim poziomie. Trochę mnie zaintrygowało to brzmienie i chciałbym posłuchać tego zestawienia jeszcze raz. Czy to możliwe aby PMC były dobrym partenrem dla lampy. Nie wiem jak szybko ten wzmacniacz się przesterowuje. Czy ktoś eksperymentował z lampą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazje w zasadzie kilka minut posłuchać pmc twenty 5.22 i lebena 300f. Nie było to docelowe zestawienie raczej coś na zasadzie podłączmy posłuchajmy chwilkę i bierzmy się za odsłuch wcześniej umówionego zestawu bo mamy ograniczony czas. Powiem tak potencjometr był ustawiony na bardzo ciche granie ale pomruki basowe, które dochodziły do moich uszu były głębokie i wyrafinowane. Całokształt odsłuchu na mega wysokim poziomie. Trochę mnie zaintrygowało to brzmienie i chciałbym posłuchać tego zestawienia jeszcze raz. Czy to możliwe aby PMC były dobrym partenrem dla lampy. Nie wiem jak szybko ten wzmacniacz się przesterowuje. Czy ktoś eksperymentował z lampą ?

Jest bardzo dobrze z lampą a przynajmniej z taką, jaką słuchałem tzn. mocną. Są barwy, jest kontrola i muzykalność. Ten Leben brzmi sam w sobie fantastycznie i mocarnie jak na swoją moc i wygląd. Do cichego słuchania nie potrzeba więcej. I z tego co mówisz zgrywa się z PMC, czyli pewnie kolejna udana konfiguracja.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pmc potrzebuja duzo mocy. Na lampach bas jest rozlazly. Mialem z 20w lampiakiem i myslalem ze jest ok poki nie posluchalem czegos mocniejszego

Też lubię czasem głośniej posłuchać żeby poczuć. Nie twierdzę też, że 20W to wiele i zrobi bardzo dobrze PMC. Jednak nie rozumiem dlaczego PMC miałyby potrzebować dużo tej mocy? Moc potrzebna jest do głośnego grania dobrego na wystawy. W warunkach domowych, generalnie w małych metrażach żeby odebrać bas jako mocny, zróżnicowany i kontrolowany liczy się głównie wydajność prądowa amplifkacji (a lampy tego mają w nadmiarze w porównaniu do tranzystorów), dobre zestawienie reszty systemu i przyzwoita akustyka pomieszczenia. PMC nie mają jakoś specjalnie niskiej skuteczności a ich charakterystyka nie jest wybitnie trudna dla wzmacniaczy.

Ponadto na lampach KT88, 6550, KT120 i KT150 w znakomitej większości aplikacji nie ma mowy o jakimkolwiek braku kontroli i rozlazłości na basie.

Z PMC natomiast może być trochę inny problem. Potrafią grać chudo, płasko i nudno z mocnymi wzmacniaczami na papierze.

Edytowane przez skyrobin

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po odsłuchach różnych kolumn miałem okazje posłuchać PMC 5.22 , w pomieszczeniu podobnym do mojego te monitory przebiły inne słuchane modele. Bez względu jaki rodzaj muzyki grały wypadały najlepiej. Gram na Hegel H80 który nie posiada dużo mocy nie miej jednak odsłuch PMC 5.22 na Heglu H90 brzmiał dużo lepiej w kontroli basu niż pozostałych głośników które na papierze nie potrzebują tyle mocy (akustyka, bliskość ścian mogły tutaj mieć decydujący wpływ) Czy po zmianie H80 na mocniejszy wzmacniacz mogę się spodziewać dużej zmiany ? Jakie modele oprócz Hegli możecie polecieć do łączenia z PMC ?

Na dniach mam finalny odsłuch już u siebie w domu, panowie z salonu przyjadą dodatkowo z proponowanymi PMC 5.24 ,chociaż w moim metrażu raczej nie rozwiną skrzydeł to zalecają przynajmniej porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z PMC należy łączyć wzmacniacze przejrzyste, wydajne i nie pozbawione muzykalności tzn. nie grające sucho, ale i tak najważniejsze jest brzmienie jakie Tobie odpowiada i co chciałbyś osiągnąć.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugden jest naturalnym wyborem dla PMC ale on tez zbyt mocarny nie jest i zalezy do ktorego modelu

Najlepiej mocny i gesto grajacy wzmak moze jakas mocna klasa A

U mnie z kolei graly lepiej z klasa D niz lampa ale to musial byc przypadek ;)

Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odsłuchu w domu mam pewne wątpliwości które może uda się przy waszej pomocy rozwiać :) W dużym skrócie, 5.24 i 5.22 przybyły do mnie wraz z właścicielem salonu który prowadzi go od około 40 lat. Sam posiada PMC u siebie w domu, jest muzykiem grającym na pianinie i syntezatorach, bardzo konkretny kontaktowy miłośnik audio którego celem jest zadowolony klient a nie sprzedany produkt. W moim pomieszczeniu pomiędzy dwoma zestawami zanotowałem jedynie subtelne różnice wyjątkiem był bas który w 5.24 schodzi niżej i robi różnicę, nie mniej jednak 5.22 również nim imponuje i to na tyle że w rozrachunku cena/jakość wybór jest oczywisty. 5.24 były już konkretnie wygrzane natomiast 5.22 zdążyły pograć w salonie około 40-50 godzin przed odsłuchem co myślę wpłynęło na odbiór gdyż 5.22 brzmiały w niektórych nagraniach lekko ostro, 5.24 w tych samych fragmentach zdecydowanie łagodniej i stąd moje pytania a mianowicie: Czy po dłuższym wygrzaniu taka ostrość powinna złagodnieć tak jak w 5.24 ? Ile czasu potrzebują PMC na wygrzanie ?

Sprzedawca z doświadczenia jako dobry partner do PMC polecił wzmacniacze Luxman, Hegel, Naim, Cyrrus, Bryston, a z lamp zarekomendował Stnthesis który sam łaczy z PMC w domu. Zaznaczył że jego zdaniem w moim pomieszczeniu Hegel H80 z PMC to duet na długie lata aż będę wolał bardziej ciepłe granie, 5.22 zostały u mnie na kilka dni po których podejmę ostateczną decyzję. Generalnie dla mnie to zestaw w 100% mnie zadowalający, jeżeli 5.22 powinny "złagodnieć" wybór będzie oczywisty.

 

PS. Sprzedawca najchętniej otworzyłby mniejszy salonik tylko z PMC i inną marką dla mniej zamożnych klientów, przez wszystkie lata miał tylko jeden przypadek klienta narzekającego na PMC.

Edytowane przez KHT2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być dla ciebie pomocne trochę przydługawy ale rzeczowy filmik na temat kolumn twenty 5.23, jegomość wspomina również o brzmieniu 5.22 oraz dlaczego akurat wybrał podłogówki.

 

Fajna recenzja, moja wiedza na temat audio jest znikoma, staram się zbudować system bliski moim preferencją. Nie brałem pod uwagę 5.23 gdyż akurat miałem okazję je porównać z 5.22 podczas pierwszego odsłuchu jeszcze w salonie, 5.23 pobiły inne marki a po nich zagrały monitory 5.22 i zrobiły dużo większe wrażenie od 5.23, nie wiem czy z mocniejszym wzmacniaczem wypadły by lepiej ale na H80 5.22 nie zostawiały żadnych wątpliwości. Wrażenia potwierdził pracownik salonu dodając zasłyszaną na targach opinie samych przedstawicieli od PMC którzy 5.23 uważają za najmniej udane z serii 5 natomiast 5.22 za najlepiej gdyż ogólnie brzmienie jest bardzo zbliżone do 5.24 a często w mniejszych pomieszczeniach wypada lepiej. Na całe szczęście po odsłuchu żona zmieniła zdanie na temat monitorów...teraz nawet woli monitory :) Moim zdaniem do 5.22 można dobrać inne standy dużo tańsze i nie sądzę żeby te monitory straciły przez to w jakości. Zapytałem sprzedawcę od którego mam u siebie testowe 5.22 o 5.23 i ostrość dźwięku w nie wygrzanych 5.22 zapewniając że jeżeli ostrość nie znika to będę zainteresowany 5.24. W odpowiedzi dostałem zapewnienie że po dłuższym wygrzewaniu 5.22 brzmi pod tym względem tak jak 5.24, natomiast 5.23 w porównaniu do 5.22 prezentuje mniejszą scenę i mniejszy przekaz w basie. Myślę że przed zakupem 5.23 warto posłuchać 5.22 ;)

Dzięki za pomoc, czeka mnie teraz parę dni zanim moje 5.22 diamond black dotrą do dystrybutora i salonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twenty5.22 i Twenty5.24 maja te same glosniki i na 99% ta sama zwrotnice. Twenty5.24 dzieki wiekszej pojemnosci i dluzemu tunelowi, moze zaoferowac bas o wiekszej skali, z nizszym strojeniem. Generalnie te kolumny maja dosc konturowe brzmienie, dalekie od liniowego grania, ale to sie moze bardzo podobac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.