Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  144 członków

PMC Klub Kolumn
IGNORED

Klub miłośników kolumn PMC


Gość Wireless

Rekomendowane odpowiedzi

Seria Twenty nie została stworzona jako narzędzie chirurgiczne do pracy w studiu.

PMC z wydajnymi, mocnymi wzmacniaczami gra i mięsiście i konturowo, a przy tym energetycznie i muzykalnie. W tym brzmieniu jest wszystko co potrzeba do słuchania muzyki w warunkach domowych. W gazetkach mogą sobie pisać, że nie są neutralne czy jak tam jeszcze chcą. I co z tego? Wiekszość kolumn z przeznaczeniem do odsłuchów w domu jest doprawiona czy też zmanierowana w różnych miejscach pasma i to niestety doskonale słychać. PMC ma tak ustawioną charakterystykę, że brzmienie odbieramy jako naturalne, niewymuszone, przyjemne, ale też ekscytujące. Na dłuższą metę w tym dźwieku nic nie męczy! I daj Panie Boże wielu innym producentom zdolność takiego nie narzucającego się tuningu swoich produktów.

No ale jak grają PMC to trzeba się przekonać samemu.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w moim systemie PMC 5.22 słabiej wypadły jedynie w szybszym rocku jak Rage Against The Machine czy Metalica co nie znaczy że źle, Dire Straits, Pink Floyd czy Depeche Mode to już świetne granie podobnie muzyka elektroniczna, instrumentalna itp. a Trip Hop rewelacja. Bas jest doskonały co najlepiej sprawdzić porównując z innymi głośnikami np. ścieżkami filmowymi Hansa Zimmera jak Blade Runner czy Batman Dark Knight. Dla mnie jedną z największych zalet jest łatwość ustawienia, a jak dobrze 5.22 radzą sobie w trudnych warunkach można sprawdzić kierując jeden z głośników w kierunku drugiego, brzmi nie dorzecznie ale rezultat może mocno zdziwić. Monitory wykorzystuję też w kinie domowym gdzie H80 działa jako końcówka mocy dla amplitunera onkyo, 5.22 świetnie wpasowały się do głośnika centralnego i surround Klipscha, w filmach sprawdzają się wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Twenty nie została stworzona jako narzędzie chirurgiczne do pracy w studiu.

PMC z wydajnymi, mocnymi wzmacniaczami gra i mięsiście i konturowo, a przy tym energetycznie i muzykalnie. W tym brzmieniu jest wszystko co potrzeba do słuchania muzyki w warunkach domowych. W gazetkach mogą sobie pisać, że nie są neutralne czy jak tam jeszcze chcą. I co z tego? Wiekszość kolumn z przeznaczeniem do odsłuchów w domu jest doprawiona czy też zmanierowana w różnych miejscach pasma i to niestety doskonale słychać. PMC ma tak ustawioną charakterystykę, że brzmienie odbieramy jako naturalne, niewymuszone, przyjemne, ale też ekscytujące. Na dłuższą metę w tym dźwieku nic nie męczy! I daj Panie Boże wielu innym producentom zdolność takiego nie narzucającego się tuningu swoich produktów.

No ale jak grają PMC to trzeba się przekonać samemu.

Jestem fanem PMC lecz z mojego punktu widzenia tj. osoby, ktora buduje zestawy glosnikowe, PMC nie jest niczym nadzwyczajnym ( w stosunku do ceny ). Ich granie mozna powtorzyc, a wlasciwie nawet przebic za 1/3 ceny sklepowej, na ktorej wykosc sklada sie wiele czynnikow, niekoniecznie majacych cos wspolnego z jakoscia komponentow. PMC w serii Twenty stosuje tanie ale przyzwoite komponenty. Nie do konca moge sie zgodzic z teza, ze seria domowa zostala zbudowana w jakis odmienny sposob niz zestawy studyjne. Filozofia jest ta sama. Starsze modele takie jak chocby TB2, DB1, IB1, nie roznily sie niczym poza wykonczeniem od swoich studyjnych braci. Profesjonalna seria pasywnych monitorow IB2, MB2, BB5 sa tym samym co modele domowe i roznia sie wylacznie wygladem. W koncu sam Peter Thomas podkresla, ze chce zaoferowac do domu dzwiek studyjny. Szkoda tylko, ze nawet modele profesjonalne nie sa jakos wybitnie wyrownane brzmieniowo. Wymagaja przyzwyczajenia i nauczenia sie pracy z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Coś dla wielbicieli marki PMC:

 

http://hifi-unlimited.blogspot.com/2011/12/pmc-factory-tour-part-i-hifi-trio.html

 

http://hifi-unlimited.blogspot.com/2011/12/pmc-factory-tour-part-ii-hifi-trio.html

 

http://hifi-unlimited.blogspot.com/2011/12/pmc-factory-tour-part-iii-hifi-trio.html

 

 

Przepraszam za różną i coraz mniejszą czcionkę... kłopoty edycyjne...

Edytowane przez arenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam .

Przymierzam się do kupna pmc twenty 23 lub 24 .

Czy możecie napisać jakie różnice są pomiędzy nimi ,pomijając bas, bo w 24 będzie na pewno lepszy.

Więcej chodzi mi o średnicę i wysokie a także stereofonię ,detaliczność.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry, po zmaganiach na 20m2 z GB1i postanowiłem zmienić nieco kaliber i zostałem szczesliwym posiadaczem modelu FB1i.

Efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania i zachwytom nie ma końca.

Chciałbym jednak Szanownych Klubowiczów prosić o pomoc.W zestawie jaki kupiłem nie ma kolców do podstawek,w związku z czym chciałbym zamówic elementy zastępcze.Czy ktoś mógłby podać mi wymiary oryginalnych kolców z FB1i?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam wszystkich klubowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Pmc wypuści w przeciagu następnych kilku tygodni nowa linie fact 12si. Kolumny maja kosztować 2-3tys funtow więcej niż obecna seria. Podejrzewam, wyjdą też nowe fact 8si. 

Ja się przesiadlem z twenty 26 na fact 12 i lepszych kolumn już nie szukam. 

Edytowane przez Huberto1984

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Huberto1984 napisał:

Pmc wypuści w przeciagu następnych kilku tygodni nowa linie fact 12si. Kolumny maja kosztować 2-3tys funtow więcej niż obecna seria. Podejrzewam, wyjdą też nowe fact 8si. 

Ja się przesiadlem z twenty 26 na fact 12 i lepszych kolumn już nie szukam. 

gratulacje

mozesz opisac zmiany po przesiadce?

czy te glosniki basowe 2x14cm daja odpowiednia podstawe basowa? wiem bo miałem ze linia transmisyjna w pmc robi dobra robote ale pytam z ciekawosci jak sobie radza z najnizszymi rejestrami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Cytat

 

Witam.

Panowie, może ktoś coś na temat starszych PMC TB2i ? Jak to gra w porównaniu do  nowszych PMC 22-24 ?

Czy ktoś ma  (miał ) takie , jakieś opinie ?

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2019 o 12:29, biniek napisał:

gratulacje

mozesz opisac zmiany po przesiadce?

czy te glosniki basowe 2x14cm daja odpowiednia podstawe basowa? wiem bo miałem ze linia transmisyjna w pmc robi dobra robote ale pytam z ciekawosci jak sobie radza z najnizszymi rejestrami

Dziwne są te głośniki basowe. Hubert, porownywales z innymi kolumnami na dużym niskotonowy?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem, że to 18cm a to 14tki.

 

Available Finishes: White Silk Crossover Frequency: 400Hz, 4kHz Dimensions: H 1110mm (43.7”) + 25mm spikes x W 168mm (6.1”) + 100mm (3.2”) ingot feet x D 420mm (16.5”) + 23mm (0.9”) Ag terminals

Drive Units:

LF 2 x fact 140mm (5.5”)
MF 1 x fact 50mm (2.0”)
HF 1 x fact 19mm (0.75”)

Effective ATL™ Length: 3.3m (11ft) Frequency Response: 26Hz – 30kHz Impedance: 8 Ohms sensitivity: 84dB 1w 1m Weight: 26.0kg 57lbs ea.

 

Taka 14tka na basie z gryphonem to pewnie wartka na basie będzie ;]

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Wszystkich na Forum, to mój pierwszy post dlatego proszę o wyrozumiałość i z góry dziękuję za pomoc.

Od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn PMC Twenty 24. Pojechałem kupić kolumny Martin Logan a do domu wróciłem z PMC. Teraz bardzo proszę o pomoc w wyborze wzmacniacza. Kolumny grają z Rotelem A14. Jest dobrze ale myślę, że może być jeszcze lepiej. W internecie niewiele jest opinii o samych kolumnach jak i o wzmacniaczach z którymi bardzo dobrze grają.

Jeżeli chodzi o to jakiej słucham muzyki to przeważnie jest to muzyka popowa, w której na pierwszym miejscu jest wokal. Lubię dźwięczne wysokie tony. W obecnym zestawieniu mam wrażenie że tych wysokich jest ciut za dużo a bas mógłby być większy.

 

Jan

Edytowane przez JanP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich na Forum, to mój pierwszy post dlatego proszę o wyrozumiałość i z góry dziękuję za pomoc.

Od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn PMC Twenty 24. Pojechałem kupić kolumny Martin Logan a do domu wróciłem z PMC. Teraz bardzo proszę o pomoc w wyborze wzmacniacza. Kolumny grają z Rotelem A14. Jest dobrze ale myślę, że może być jeszcze lepiej. W internecie niewiele jest opinii o samych kolumnach jak i o wzmacniaczach z którymi bardzo dobrze grają.

Jeżeli chodzi o to jakiej słucham muzyki to przeważnie jest to muzyka popowa, w której na pierwszym miejscu jest wokal. Lubię dźwięczne wysokie tony. W obecnym zestawieniu mam wrażenie że tych wysokich jest ciut za dużo a bas mógłby być większy.

 

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana zworek w tych kolumnach powinna załatwić sprawę. Oryginalne blaszki czy pręty w bardzo dużym stopniu degradują dźwiek na taki blaszany i płaski. Po wymianie zworek powinieneś mieć jeszcze lepszy dół i gęstszą, barwniejszą średnicę. Gratuluję, super kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wrzutka tylko opinia poparta posiadaniem kilku zestawów PMC w tym o tych,o których mowa.Nie widzę sensu rozpoczęcia dyskusji tego typu,które do niczego nie prowadzą.Najzwyczajniej nie zgadzam się twoją opinią i nic więcej.Miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby dobrze gdybyś jednak poparł swoją opinię argumentami. Na teraz  rozumiem, że Tobie wymiana zworek nic nie dała a być może pogorszyła jakość dźwięku. Powiedz jeszcze czy Ty jesteś z tych, którzy nie słyszą różnicę po wymianie kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T

2 godziny temu, flood2 napisał:

Byłoby dobrze gdybyś jednak poparł swoją opinię argumentami. Na teraz  rozumiem, że Tobie wymiana zworek nic nie dała a być może pogorszyła jakość dźwięku. Powiedz jeszcze czy Ty jesteś z tych, którzy nie słyszą różnicę po wymianie kabli.

Tak, jestem z PiS, uppss..przepraszam z tych.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adikila

Dziękuję za podpowiedź, poczytam na jego temat. Sam myślę o Rotelu RA-1592 tylko mało jest w internecie opinii użytkowników na jego temat . Mój rotel A14 gra naprawdę dobrze, ma świetne wysokie tony i tego nie chcę stracić. Ładnie eksponuje wokale na pierwszy plan. Jedynie zastrzeżenie mam do niskich tonów, których ciut brakuje i nie stanowią podstawy dźwięku, dodatkowo mam nadzieję że mocniejszy wzmacniacz wyciśnie jeszcze więcej z moich PMC twenty.24. Nie znalazłem nigdzie porównania A14 z RA-1592. W testach zachwycają się jego dźwiękiem ale wszędzie podkreślają, że wysokie tony są wygładzone. Do tej pory A14 grał z Dali Opticon 6 i w takim układzie miałem wysokie tony podkręcone na wzmacniaczu. Po wymianie kolumn nie mam już takiej potrzeby. Wiele osób podkreśla, że PMC stworzone są do współpracy ze wzmacniaczem lampowym i w takim zestawieniu skok jakościowy dźwięku będzie ogromny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, JanP said:

@Adikila

Dziękuję za podpowiedź, poczytam na jego temat. Sam myślę o Rotelu RA-1592 tylko mało jest w internecie opinii użytkowników na jego temat . Mój rotel A14 gra naprawdę dobrze, ma świetne wysokie tony i tego nie chcę stracić. Ładnie eksponuje wokale na pierwszy plan. Jedynie zastrzeżenie mam do niskich tonów, których ciut brakuje i nie stanowią podstawy dźwięku, dodatkowo mam nadzieję że mocniejszy wzmacniacz wyciśnie jeszcze więcej z moich PMC twenty.24. Nie znalazłem nigdzie porównania A14 z RA-1592. W testach zachwycają się jego dźwiękiem ale wszędzie podkreślają, że wysokie tony są wygładzone. Do tej pory A14 grał z Dali Opticon 6 i w takim układzie miałem wysokie tony podkręcone na wzmacniaczu. Po wymianie kolumn nie mam już takiej potrzeby. Wiele osób podkreśla, że PMC stworzone są do współpracy ze wzmacniaczem lampowym i w takim zestawieniu skok jakościowy dźwięku będzie ogromny.

Witam.moj kolega miał  24 ze 4  lata,i na początku grało z MF  m3,następnie z Cyrus  liryck ale ten zestaw wypadł tragicznie  I szybko został zamieniony  na NAIM  202/200.  Fanem pmc nie jestem ale faktycznie z cyrusem było słabo  dla porównania ten sam liryck z moimi proac d18 zagrał o wiele lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lyric ogolnie jest slaby(moim zdaniem), mialem okazje sluchac go kilka razy i nigdy mi sie nie podobalo. Mam polaczone Pmc z dwoma koncowkami mocy Cyrusa i jest swietnie. Mialem tez do nich Musical M6si, Primare I32, Krell kav400 i bylo zwyczajnie gorzej. Nie - inaczej, tylko slabiej.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2020 o 18:09, JanP napisał:

.. Jedynie zastrzeżenie mam do niskich tonów, których ciut brakuje i nie stanowią podstawy dźwięku, dodatkowo mam nadzieję że mocniejszy wzmacniacz wyciśnie jeszcze więcej z moich PMC twenty.24. Nie znalazłem nigdzie porównania A14 z RA-1592. W testach zachwycają się jego dźwiękiem ale wszędzie podkreślają, że wysokie tony są wygładzone. Do tej pory A14 grał z Dali Opticon 6 i w takim układzie miałem wysokie tony podkręcone na wzmacniaczu. Po wymianie kolumn nie mam już takiej potrzeby.

W przypadku zestawów dzielonych Cyrusa i samych wzmacniaczy to już nie będzie możliwości regulacji wysokich i niskich tonów... Ale skoro po wymianie kolumn już nie ma takiej potrzeby, to może i Cyrus podpasuje ?
W tej chwili na ale... są dwa ogłoszenia z końcówkami mocy Cyrusa (Power ? oraz X Power), ale cenowo to nie są to jakieś szczególne okazje (z Warszawy i Starogardu Gdańskiego).

Adikila wspomniał, że napędza PMC monoblokami Cyrusa. Ja przez jakiś czas grałem wzmacniaczem 8XP, potem monoblokami z małymi podstawkowymi DB1 i polecam takie połączenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czas ożywić ten klub.

Od kilku dni jestem posiadaczem PMC twenty5.23. Pokój ok. 20m2

Przez ostatni rok miałem:

Elac FS407 - najlepszy wysokotonowy jaki słyszałem, lecz w moim pomieszczeniu bas dudnił.

Atc SCM40 - bardzo poprawne granie bez fajerwerków, lecz potrzeba do nich elektrowni i bas z OZ też się wzbudzał.

Unison Max Mini - nie słuchajcie recenzji i sprzedawców, to głośniki stworzone pod lampę i w tych zestawach jest synergia. 

Dudniący bas to stale pojawiający się problem w moim słabym akustycznie pomieszczeniu. 

PMC to inny zawodnik. Producenci powinni skupić się na budowie kolumn opartych na linii transmisyjnej. Miałem już bas refleksy, obudowę zamkniętą i jedynie LT spełnia wszystkie kryteria ludzi uwielbiających bas. Może PMC nie są najlepsze w eksponowaniu średnich i wysokich tonów, chociaż nic im nie brakuje i zobaczymy po wygrzaniu czy będzie jeszcze lepiej, ale ten bas ma wszystko: zejście, wykop, szybkość, kontrolę i barwę. I co najważniejsze, zero dudnienia. Gdybym kiedyś wcześniej posłuchał rozumu "Masz Brystona, bierz PMC" to zaoszczędziłbym sporo czasu i jeszcze więcej gotówki. 

Ludzie kupują i odsprzedają a tu taki kąsek można mieć i żyć szczęśliwie. Pewnie ok. 90% audiofili ma mieszkanie  z pokojem ok 20m2 w bloku lub braki w akustyce. Nie rozumiem, czemu wszędzie wrzucają bas refleks, na początku jest ok potem zaczyna się szukanie.

Na dniach sprawdzę głośniki z końcówką Caspiana m2, ale coś czuję że PMC lubią moc i raczej Brystona nie pobiją.

Edytowane przez marek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.