Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  144 członków

PMC Klub Kolumn
IGNORED

Klub miłośników kolumn PMC


Gość Wireless

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Może trochę skąd się tu wziąłem...

Jednymi z pierwszych podstawek jakie miałem były Dynaudio Audience 42. Świetne zgranie z rotelem nawet przy cięższych gatunkach metalu.

Potem przeprowadzka, przemeblowania i z ciężkim sercem musiałem sprzedać DA42, bo sypialnia paskudna akustycznie jest.

Po przewaleniu nastu monitorów w domu i kilku odsłuchach, ciągle mi czegoś brakowało.

Pewnym kompromisem (także finansowym) okazały się Dynaudio Excite X16.

 

Po ładnych kilku latach doczekałem się też systemu do salonu (T+A).

Zachwyt nad linia transmisyjną! Znowu parę kolumn przerzuconych, stanęło na T+A TAL 140.

 

Pewnego razu trafiła się okazja w UK. Koło brata gość sprzedawał ponoć fajne głośniki.

Trochę poszperałem w sieci: linia transmisyjna jest, woofer od Dynaudio (taki jak w DA42!!!).

Brać? W ciemno?

Ze względu na cenę zaryzykowałem. Najwyżej odsprzedam, nie stracę.

Parę dniu temu przyszły:

pmclb1_2.thumb.jpg.154eb04bcd9d3435f95e55390b1d836d.jpg

Brat przyłożył się do paczki :-))

Po rozpakowaniu:

pmclb1.thumb.jpg.487e78bc5320f175011bdec09407d94b.jpg

Melduję się z PMC LB1 na pokładzie.

Pierwsze odsłuchy i gęba sama się śmieje.

To jest to! Mam to czego chciałem.

TL + DA42 = PMC LB1

Pozdrawiam zadowolonych posiadaczy PMC.

 

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu kupiłem PMC FB1i, myślałem o Twenty.22 ale monitory to raczej nie dla mnie. Grają lepiej z pre i wzmacniaczem Chord oraz z CD Marantz CD-7 lub zestawem DAC(Mojo, CA Dac Magic plus, Audioquest Cobalt) i komputer/telefon niż(ten sam zestaw) z B&W 803. Od jakichś 7 lat zakochany jestem w PMC, dopiero teraz zagościły u mnie. 

Pozdrawiam wszystkich klubowiczów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przez ostatni miesiąc pograłem na końcówce Caspiana M2 z PMC.

Wnioski są takie, że to zestawienie jest synergiczne. 

Lekko chłodny charakter głośników, przejrzystość, troszkę wycofana średnica oraz podkręcone wysokie tony dobrze przypasowały do Caspiana, który zaokrągla górę, dociąża dźwięk, dodaje ciepła, uwypukla średnicę, gra przede wszystkim pierwszym planem, nie skupiając się na pozostałych.

Słucha się tego relaksująco.

I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że jest troszkę mało mocy (85W/8Ohm)

Powrót do Brystona (pomierzony - 222W/8Ohm) ujawnia pełno innych smaczków, które są wycięte w Caspianie, oraz moc czyli bezproblemowe napędzenie głośników.

Po tych testach musiałem zmienić okablowanie Hijiri, które jest bardzo rozdzielcze, ale naturalne, zero efektu srebra oraz sybilantów. Ale jednak to już za dużo do Brystona z Pmc.

Teraz testuję okablowanie Cardas Cygnus oraz Clear Reflection.

Charakterem dźwięk przypomina ten z Caspiana, tj. zaokrąglenie oraz złoty kolor wysokich tonów, uwypuklenie średnicy, przyciążenie dźwięku, zachowując wszystkie cechy Brystona. Dźwięk nie jest męczący nawet po długich odsłuchach. Jest pełna synergia.

Tak już raczej zostanie, nic nie kombinuję.

I ciekawostka. Wyszła nowa seria PMC twenty5i z gwizdkiem z serii Fact oraz przeprojektowaną zwrotnicą.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po 7-8 latach z Audio Physic, najpierw Tempo 6 następnie Tempo 25 chciałem skosztować innego grania. Myślałem o Dynaudio, odsłuchiwałem;

- Special 25

- Special 40

- Contour 20

- Contour 30

- Focus 30 xd - głośniki aktywne

Oraz Harbeth 5SHL

Przez przypadek trafiłem na PMC Twenty5.23 ale potrzebowałem pełniejszego brzmienia, wybrałem największe z serii czyli Twenty5.26 ze średniotonowym głośnikiem od ATC.

I to było to, przepiękne obfite brzmienie z wyraźną średnicą, delikatnie ocieploną nie jaskrawą górą oraz świetną podstawą niskotonową, to nie jest Bas z Suba ale też nie wlecze sie jak w Dynkach. Dobrą robotę robią 'wydechy' z przodu przez co kolumny można ustawić blisko ściany więc nie zagracają pokoju.

Fenomenalna kolumna o brytyjskiej recepcie na granie dla słuchacza który szuka skrzynek do niekonicznie mocnego wzmacniacza. Te PMC to jak dla nie połączenie najlepszych cech z wybranych wyżej zestawów..: Wokale rodem z Harbeth tyle że pozbawione nudy a z pazurem i swoistym zadziorem, paczki do tańca i do jazzu.       

Bardzo przyjemne wokale, można słuchać godzinami bez zmęczenia, kominek whisky i niemalże "słyszysz'' kolor pomatki na ustach Diany Krall.. ;-)) ale i Sylwestra PMC 25.26 pociągną tak że sąsiedzi na długo was zapamiętają..

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam 38 napisał:

ATC sprzedaje innym swój największy skarb? 

ATC już dawno nie sprzedaje swojej średniotonówki. Pytałem w ATC, nawet niskotonowego nie sprzedają już.

PMC kumpluje się z firmą VOLT

https://voltloudspeakers.co.uk/loudspeakers/vm752-3/

 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie! 
Po 5 godzinach odsluchów stwierdzilem, ze chce zostac wlascicielem pmc twenty5.23. Sluchalem ich z różnymi wzmacniaczami zintegrowanymi.

Caly czas nie moge sie zdecydowac miedzy Roma Synthesis 54 DC+, a Cyrusem Dac 82. Chodzi po glowie jeszcze vincent 237mk.

Zestaw ma grac w pokoju 10m2.

Jakies sugestie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Apa13 napisał:

Caly czas nie moge sie zdecydowac miedzy Roma Synthesis 54 DC+, a Cyrusem Dac 82. Chodzi po glowie jeszcze vincent 237mk

Przecież za Ciebie nie zdecydujemy....

 

35 minut temu, slawek.xm napisał:

posluchaj w swoim pokoiku przed podjeciem jakiejkolwiek decyzji

DOKŁADNIE-to jest najważniejsze, jednemu bardziej podejdzie Cyrus,drugiemu Vincent a trzeciemu jeszcze coś innego.To Tobie ma się podobać i dla Ciebie ma być najlepiej.

Pozdrawiam.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Apa13 napisał:

Witam serdecznie! 
Po 5 godzinach odsluchów stwierdzilem, ze chce zostac wlascicielem pmc twenty5.23. Sluchalem ich z różnymi wzmacniaczami zintegrowanymi.

Caly czas nie moge sie zdecydowac miedzy Roma Synthesis 54 DC+, a Cyrusem Dac 82. Chodzi po glowie jeszcze vincent 237mk.

Zestaw ma grac w pokoju 10m2.

Jakies sugestie? 

U mnie w 12m2 grały PMC 20.21 z Cyrusem 8.2 i zasilaczem psxr2. Czego brakowało, ano namacalności wokali, źródła pozorne mikruśne. Co mnie wkur. (przepraszam za wyrażenie ale tego najbardziej nie znoszę w brzmieniu) i zadecydowało, że je sprzedałem to notoryczne, za mocne podkreślanie sssss. 70 % płyt mi tak sssyczała, że chociaż grało to z Cyrusami dynamicznie, żywo, barwnie to jednak ja się poddałem. Zwróć uwagę na sybilanty i czy nie brakuje Ci większej namacalności pierwszego planu. Koniecznie w swoim pokoju i ze swoim źródłem. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2020 o 16:18, Adam 38 napisał:

U mnie w 12m2 grały PMC 20.21 z Cyrusem 8.2 i zasilaczem psxr2. Czego brakowało, ano namacalności wokali, źródła pozorne mikruśne. Co mnie wkur. (przepraszam za wyrażenie ale tego najbardziej nie znoszę w brzmieniu) i zadecydowało, że je sprzedałem to notoryczne, za mocne podkreślanie sssss. 70 % płyt mi tak sssyczała, że chociaż grało to z Cyrusami dynamicznie, żywo, barwnie to jednak ja się poddałem. Zwróć uwagę na sybilanty i czy nie brakuje Ci większej namacalności pierwszego planu. Koniecznie w swoim pokoju i ze swoim źródłem. 

Adam 38

Nie wiem czy próbowałeś, ale do PMC będę polecał Cardasy, które wygładzają górę, wyciągają pełną średnicę i dodają  niższego tłustszego basu. Żadnego ostrego brzmienia, w zasadzie to jego przeciwieństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, marek s napisał:

Adam 38

Nie wiem czy próbowałeś, ale do PMC będę polecał Cardasy, które wygładzają górę, wyciągają pełną średnicę i dodają  niższego tłustszego basu. Żadnego ostrego brzmienia, w zasadzie to jego przeciwieństwo.

Na szczęście temat PMC jest u mnie zamknięty i cieszę się, że jednak podjąłem taką a nie inną decyzję. Ile to ja już razy słyszałem jak to kabelki w cudowny sposób zmieniają charakter kolumn PMC, średnica robi się namacalna, pełna, nic nie ssssyczy itd. Akurat basik z PMC bardzo mi się podoba i tu nic bym nie pogrubiał ? 

Zauważ Marku, że nawet recenzenci mający do dyspozycji multum kabli oraz bardzo dobrze akustycznie przygotowane pomieszczenia piszą - uważajcie przy wyborze PMC bo mogą przetrzepać wam płytotekę pod kątem podkreślonego sssyku czy całościowo tej ich bardzo specyficznej średnicy.

Ja bym powiedział inaczej, albo godzisz się (lubisz) z charakterem grania paczek PMC albo omijaj je z daleka/a jak już masz to nie męcz się z nimi i sprzedaj bo kabelkami niestety charakteru tych paczek nie zmienisz. I zawsze przed kupnem posłuchaj ich dobry tydzień u siebie w domu, zwracając uwagę na głoski syczące! i specyficzny charakter średnicy!. Warto o tym pamiętać i wspominać ich przyszłym nabywcom. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2020 o 11:06, marek s napisał:

 

I ciekawostka. Wyszła nowa seria PMC twenty5i z gwizdkiem z serii Fact oraz przeprojektowaną zwrotnicą.

 

 

 

 

 

Witam wszystkich, i na wstępie chciałbym poinformować, ze to mój debiut na tego typu forach :), i fajnie że udało mi się Was namierzyć. Ale do rzeczy... jako posiadacz od kilku lat modelu 20.22 (będąc bardzo zadowolony) zacząłem zastanawiać się od ponad roku nad zmianą na model 25.22. Po odsłuchach byłem " NA TAK"  tylko ze względów estetyczncyh, ponieważ w brzmieniu modelu 25.22 nie zauważyłęm znaczącej poprawy ( PO PROSTU JESTEM ZAJE***CIE ZADOWOLONY Z MOICH 20.22 :))postanowiłem trochę poszperać i przeszukując ostatnio internet natknąłem się na informację o nowej "odświeżonej" seri twenty5 i od PMC.  

Widzę, że nie tylko ja to odnalazłem - stąd cytat ?

I tu moje pytanie,: Czy ktoś wie może jakie będą ceny tych kolumn ? I kiedy będą dostępne żeby można było posłuchać ?

wysłałem dziś wiadomość do dystrybutora przez FB z ty samym zapytaniem, i czekam teraz na odpowiedź, ale moze ktoś  z Was już coś wie na ten temat?

Dzięki z góry za odp.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, BRYTOHOLIC said:

Witam wszystkich, i na wstępie chciałbym poinformować, ze to mój debiut na tego typu forach :), i fajnie że udało mi się Was namierzyć. Ale do rzeczy... jako posiadacz od kilku lat modelu 20.22 (będąc bardzo zadowolony) zacząłem zastanawiać się od ponad roku nad zmianą na model 25.22. Po odsłuchach byłem " NA TAK"  tylko ze względów estetyczncyh, ponieważ w brzmieniu modelu 25.22 nie zauważyłęm znaczącej poprawy ( PO PROSTU JESTEM ZAJE***CIE ZADOWOLONY Z MOICH 20.22 :))postanowiłem trochę poszperać i przeszukując ostatnio internet natknąłem się na informację o nowej "odświeżonej" seri twenty5 i od PMC.  

Widzę, że nie tylko ja to odnalazłem - stąd cytat ?

I tu moje pytanie,: Czy ktoś wie może jakie będą ceny tych kolumn ? I kiedy będą dostępne żeby można było posłuchać ?

wysłałem dziś wiadomość do dystrybutora przez FB z ty samym zapytaniem, i czekam teraz na odpowiedź, ale moze ktoś  z Was już coś wie na ten temat?

Dzięki z góry za odp.

 

 

Ceny z uk

Screenshot_20200429-155914_Samsung Internet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam rozumiem Cię, są gusta.

Miałem SCM40 i było to bardzo poprawne granie, ale dla mnie nudne. Próbowałem wyciągać smaczki kablami i w końcu doszedłem do wniosku, że idę dalej. 

Co do nowej serii, ceny 30% wyższe pojawiły się na początku roku i tyczyły się najpierw starszych modeli. Wiem bo kupowałem poprzednią serię 25, ale udało mi się ją dostać jeszcze po starej cenie. W międzyczasie wyszła nowa seria i z tego co wiem te ceny były specjalnie zrobione pod nią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam 38 pytasz dlaczego chcę zmieniać kolumny z których jestem zayebiście zadowolony, więc odpowiadam, choć już to napisałem w poście "Po odsłuchach byłem " NA TAK"  tylko ze względów estetyczncyh, ponieważ w brzmieniu modelu 25.22 nie zauważyłęm znaczącej poprawy"

mam kolumny w okleinie BLACK (fornir) i niestety po wymianie mebli i lekkim retuszu pomieszczenia, wizualnie trochę biją po oczach bo mam obecnie jasną podłogę i biało szare ściany, więc pomyślałem o fornirze OAK ( w podobnej stylistyce mam komodę na której będzie stała elektronika ) 

 

Przy okazji napisałeś o wzroście 30 % w stosunku do obecnych cen, a w odpowiedzi dystrybutora otrzymałem informację, że mają być maksymalnie 15 % droższe od obecnej serii twenty5. i to tylko ze względu na obecną sytuację z kursem funta, który przez wirusa poszedł sporo do góry. Niestety mają być dostępne dopiero w okolicach czerwca/lipca 2020, więc w sumie mogę poczekać, bo aż tak mi się nie pali ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, BRYTOHOLIC napisał:

adam 38 pytasz dlaczego chcę zmieniać kolumny z których jestem zayebiście zadowolony, więc odpowiadam, choć już to napisałem w poście "Po odsłuchach byłem " NA TAK"  tylko ze względów estetyczncyh, ponieważ w brzmieniu modelu 25.22 nie zauważyłęm znaczącej poprawy"

mam kolumny w okleinie BLACK (fornir) i niestety po wymianie mebli i lekkim retuszu pomieszczenia, wizualnie trochę biją po oczach bo mam obecnie jasną podłogę i biało szare ściany, więc pomyślałem o fornirze OAK ( w podobnej stylistyce mam komodę na której będzie stała elektronika ) 

 

Przy okazji napisałeś o wzroście 30 % w stosunku do obecnych cen, a w odpowiedzi dystrybutora otrzymałem informację, że mają być maksymalnie 15 % droższe od obecnej serii twenty5. i to tylko ze względu na obecną sytuację z kursem funta, który przez wirusa poszedł sporo do góry. Niestety mają być dostępne dopiero w okolicach czerwca/lipca 2020, więc w sumie mogę poczekać, bo aż tak mi się nie pali ?

 

Czarne najlepsze, nie zmieniaj ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność, ja ich nie pozbędę się już raczej nigdy - po prostu wylądują w innym miejscu ? a w salonie, gdzie były do tej pory, wylądują tak samo ładne............. tylko Ładniejsze ? 

Ale tu się jednak wstrzymam do pojawienia się wersji z "i" po cyferkach, bo w sumie to już niedługo, a ciekaw jestem tych tweeterów od wyższych FACTów  i tych przekonstruowanych zwrotnic.

 

8 minut temu, S0nic napisał:

Czarne najlepsze, nie zmieniaj ?

chyba że to tak jak z samochodami ? że czerwone najszybsze ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koledzy. W związku z odrobinę większą ilością wolnego czasu zacząłem się zastanawiać nad zmianą kolumn. Obecnie posiadam końcówkę mocy Naima NAP 100 i do tego Naima Qute2B. Kolumny, które z tym grają to Focale. Jestem trochę już z nimi osłuchany i zastanawiam się nad zmianą. Z racji relatywnie mniejszego pomieszczenia do odsłuchu zacząłem się interesować PMC Twenty5.23. Czy ktoś z Was miał okazję słuchać lub użytkować serię Twenty5 z Naimem? Jakieś wskazówki? Wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 16.02.2020 o 20:27, sheyyk2 napisał:

Dostałem do odsłuchu twenty 5.22 u mnie gra to systemem naima 282 + 250.2 +cds3+ gramofon, pierwsze wrażenia na tak - dzwiek (nie mylić z napompowany)obfity, bogaty ,łatwe w ustawieniu ,Kilka dni i więcej napiszę.

Resized_20200216_194558.jpeg

Resized_20200216_194722.jpeg

Witaj.Mam teraz na odsłuchu PMC 25,22 z Musicalem M6si  i Naimem xs2, czy u Ciebie góra pasma też jest taka mocna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, izapat napisał:

Witaj.Mam teraz na odsłuchu PMC 25,22 z Musicalem M6si  i Naimem xs2, czy u Ciebie góra pasma też jest taka mocna?

Pozwolę sobie również odpowiedzieć, gdyż byłem wtedy u Grzegorza @sheyyk2 i razem słuchaliśmy PMC twenty 5.22 oraz Dynaudio Special 25. Słuchaliśmy tych kolumn podpiętych do Naima oraz integry Modwrighta. Moim zdaniem góra pasma na PMC nie jest tak łagodna i wyrafinowana, jak w Special 25. Przy niektórych nagraniach góra była męcząca dla uszu i to nawet przy integrze Modwrighta, która gra zdecydowanie po ciepłej stronie i potrafi to i owo wygładzić. W zależności od materiału Special 25 też czasami potrafią zabrzmieć powiedzmy jasno, ale to są jednak dwa przeciwstawne światy. Jest mniej więcej tak, jak pisał @Adam 38 parę postów wyżej.

Tutaj kilka słów z tamtego odsłuchu: 

 

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, krzysiek napisał:

Pozwolę sobie również odpowiedzieć, gdyż byłem wtedy u Grzegorza @sheyyk2 i razem słuchaliśmy PMC twenty 5.22 oraz Dynaudio Special 25. Słuchaliśmy tych kolumn podpiętych do Naima oraz integry Modwrighta. Moim zdaniem góra pasma na PMC nie jest tak łagodna i wyrafinowana, jak w Special 25. Przy niektórych nagraniach góra była męcząca dla uszu i to nawet przy integrze Modwrighta, która gra zdecydowanie po ciepłej stronie i potrafi to i owo wygładzić. W zależności od materiału Special 25 też czasami potrafią zabrzmieć powiedzmy jasno, ale to są jednak dwa przeciwstawne światy. Jest mniej więcej tak, jak pisał @Adam 38 parę postów wyżej.

Tutaj kilka słów z tamtego odsłuchu: 

 

Dziękuję.Przy cichych odsłuchach,przyjemnie się słucha wokali,jednak mocniejszy,lub słabszy jakościowo repertuar daje trochę po uszach.Chyba kabelkami tu się za bardzo nic nie uradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2020 o 11:46, BRYTOHOLIC napisał:

i to tylko ze względu na obecną sytuację z kursem funta, który przez wirusa poszedł sporo do góry.

Każda okazja dobra, by podnieść ceny. Funt poszedł w górę maksymalnie o 5%, obecnie spadł do poziomów sprzed pandemii - ciekawe, czy ceny na brytyjskie produkty, które zostały już podniesione, ulegną obniżce ?

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach w 5.22 widzę Nordosty, stąd się biorą takie opinie.

Jeżeli jest ostro, to polecam Cardasa. 

U mnie zrobiło się jednak zbyt miękko i zamieniłem głośnikowy Cardas Cygnus na Lunę Orange.

Z drugiej strony monitory zawsze dadzą więcej wysokich tonów, podłogówki schodzą niżej z basem.

A jak dalej jest zbyt przejrzyście to trzeba szukać gdzie indziej, bo tu nie ma plumkania. 

Jak ktoś lubi Dynadio, to raczej nie polubi PMC. 

Edytowane przez marek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie narzekający zapomnieli lub nie doczytali że PMC wyniosły swój rodowód ze studiów nagraniowych.. tam niuanse trza pokazać by ewentualne błędy wychwycić.. a modele z Twenty to „udomowiona” wersja kolumn Studyjnych a już napewno nie dla każdego. 
Gdyby PMC były do dupy to by na nich Nie Nagrano wielu płyt i filmów które w domach lubimy słuchać..

Jazgot na uszach to ja miałem w Audio Physic z kilkoma Heglami spiętymi z wycmokanymi Albedo Monolith Monokrystal - Nigdy Więcej

A Wypełnienia darmo szukać w modelach poniżej Twenty5.26 bo dopiero on ma o jeden głośnik więcej - Średnio tonową bardzo dobrą Kopułkę. 
Nie każdy też potrafi zestawiać sprzęt Kontrastami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.