Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  144 członków

PMC Klub Kolumn
IGNORED

Klub miłośników kolumn PMC


Gość Wireless
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Niepokorny napisał:

Jazgot na uszach to ja miałem w Audio Physic z kilkoma Heglami

To przykład jak wielkie (kolosalne) znaczenie, maja słuch,gust,akustyka itp. Miałem Hegla z Audiophysic Sitara 25 i czego jak czego ale jazgotu to tam nie słyszałem.Powiem więcej, góra była bardzo stonowana i jakby za kocykiem.Z tego powodu sprzedałem AP. Słuchałem tez z dwoma Heglami PMC twenty 25 i góra była już lepsza niż w AP, bas był niczego sobie,jedynie właśnie średnica nie miała lepszego wypełnienia.

Pozdrawiam.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy Sitary srebrnym Albedo połączyć z H160 i zapuścić Rocka..???

Gram na  PMC twenty5.26 z dzielonym Naimem 272/250 które łączę Miedzią od Harmonix Cs 120 Improved S

Ww przedwzmacniacz łączę też interkonektem Harmonix Hs 101 Improved S z Mocną 100W Amerykańską lampą Rogue Cronus Magnum i jak czytam że komuś soprany z PMC krzywdę robią i brakuje wypełnienia to poprostu Brak Mi Słów ?... pacjenta do laryngologa trza by wysłać.. a to co Adaś tam wyrzeźbił to zupełne przeciwieństwo PMC..

znam kilka osób które z PMC 25.26 przesiadły sie na wysokie B&W,  Focale Sopra czy Magico - i oczywiście nie jest to absolutnie Żadnym wyznacznikiem ewentualnego przyrostu brzmienia vs cena...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Niepokorny napisał:

Wystarczy Sitary srebrnym Albedo połączyć z H160 i zapuścić Rocka..???

Gram na  PMC twenty5.26 z dzielonym Naimem 272/250 które łączę Miedzią od Harmonix Cs 120 Improved S

Ww przedwzmacniacz łączę też interkonektem Harmonix Hs 101 Improved S z Mocną 100W Amerykańską lampą Rogue Cronus Magnum i jak czytam że komuś soprany z PMC krzywdę robią i brakuje wypełnienia to poprostu Brak Mi Słów ?... pacjenta do laryngologa trza by wysłać.. a to co Adaś tam wyrzeźbił to zupełne przeciwieństwo PMC..

znam kilka osób które z PMC 25.26 przesiadły sie na wysokie B&W,  Focale Sopra czy Magico - i oczywiście nie jest to absolutnie Żadnym wyznacznikiem ewentualnego przyrostu brzmienia vs cena...?

Oj, nie podniecaj się tak, już takie cudowne to PMC też nie są ?

Podoba Ci się granie PMC i OK. Ja zdania na temat małych monitorków PMC nie zmienię, na szczęście sprzedałem i nie tęsknię. Pozdrawiam. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Adam 38 napisał:

Oj, nie podniecaj się tak, już takie cudowne to PMC też nie są ?

Podoba Ci się granie PMC i OK. Ja zdania na temat małych monitorków PMC nie zmienię, na szczęście sprzedałem i nie tęsknię. Pozdrawiam. 

Oj już nie podniecaj sie tak, przecie takie Złe PMC nie są.. czyste soprany brzmią ci jak Ssssss i wolisz Sybilanty to Ok - wynika Np z braku Możliwości porównania Kilku klas kolumn.. choć w 1 sie z tobą zgodzę  - małe monitory to też nie moje granie..

Życia za PMC nie oddam ale też nie dam sobie bzdur wmówić ?

pozdro

 

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.06.2020 o 06:50, Niepokorny napisał:

Panowie narzekający zapomnieli lub nie doczytali że PMC wyniosły swój rodowód ze studiów nagraniowych.. tam niuanse trza pokazać by ewentualne błędy wychwycić.. a modele z Twenty to „udomowiona” wersja kolumn Studyjnych a już napewno nie dla każdego. 

Nic podobnego. Twenty jest seria wyłącznie domowego użytku i nie ma żadnego odpowiednika studyjnego. To stare monitory jak np TB2 czy DB1 roznily sie tylko wygladem w wersji studyjnej i domowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.04.2020 o 07:10, Apa13 napisał:

Witam serdecznie! 
Po 5 godzinach odsluchów stwierdzilem, ze chce zostac wlascicielem pmc twenty5.23. Sluchalem ich z różnymi wzmacniaczami zintegrowanymi.

Caly czas nie moge sie zdecydowac miedzy Roma Synthesis 54 DC+, a Cyrusem Dac 82. Chodzi po glowie jeszcze vincent 237mk.

Zestaw ma grac w pokoju 10m2.

Jakies sugestie? 

Pmc bardzo dobrze zgrywa się z Naimem. 
Teraz na wtórnym w przyzwoitych cenach kupisz Naim Xs2, jeśli lubisz więcej basu to Naim Supernait. Po czasie do obu możesz dodać zasilacz HiCap. I masz bardzo sympatyczny zestaw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.05.2020 o 12:51, marek s napisał:

Jak ktoś lubi Dynadio, to raczej nie polubi PMC. 

?

 

lb1.JPG

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje porównać podłogówki Twenty20.24 przez kilka tygodni warunkach domowych z monitorami Dynaudio Confidence C1 na tym samym wzmacniaczu Octave V80 i takimi samymi elementami całego toru audio w tych samych zaadaptowanych warunkach akustycznych w 22 m kw.

Zaznaczę również, że zawsze lubiłem (i lubię) "radosną", energiczną, z wykopem szkołę brzmienia PMC jak również barwną, naturalną Dynaudio. I tak w zestawieniu ze sobą ww. kolumn słychać wyraźnie, że Dynaudio grają z większym wypełnieniem, znacznie bardziej zniuansowaną, naturalną, barwną, napowietrzoną i dociążoną średnicą. Zresztą na polu średnicy Dynaudio to fantastyczne granie porównywalne z Harbeth SHL5 i to nie jest zaskoczeniem, że skoszą większość innych kolumn. Natomiast od pierwszych chwil grania słychać, że PMC pokazuje dość ograniczoną ilość detali. Za to brytyjczyk nadrabia energią i świeżością spektaklu co dowodzi, że jest lekko po jaśniejszej stronie neutralności (niestety, jego kolejny następca gra jeszcze jaśniej). Dobra kontrola i potęga basu jest super w małych pomieszczeniach, ale to nie dziwi bo to przecież podłogówki z linią transmisyjną. W obszarze potęgi i energetyczności basu PMC góruje nad C1 to na pewno dysonans między tymi kolumnami nie szokuje (zwłaszcza w normalnych warunkach głośności w przeciętnych pomieszczeniach nie będzie miało większego znaczenia). No i jeszcze obrazowanie stereo. Scena i inne relację przestrzenne wypadają zdecydowanie na korzyść Dynaudio, i to w każdym aspekcie. Realizm najwyższej próby. PMC gra w sposób... ja to bym nazwał dookólny, surroundowy, "rozproszony". Słychać wyraźnie dużo powietrza, ale ten świeży "oddech" jest wszędzie taki sam i w takiej samej ilości. Przy ograniczonej palecie odtwarzanych barw wypadają przez to trochę szaro, ale nie smutno dzięki swojej żywości i chęci do grania. PMC to fajne kolumny do czerpania radości z muzyki opartej głównie na motoryce przekazu.

Kiedy widzę cenę za nowe Twenty 24 to myślę, że najprawdopodobniej jest to duża przesada ze strony producenta, chyba że grają co najmniej klasę lepiej od starszych modeli. Cena moim zdaniem to największy minus PMC.

 

P.S.

Wcześniej grałem z Naimem NAC282 + NAP200mk2. PMC jest rzeczywiście trochę lepszy z Naimem, ale jeśli chodzi o charakter brzmienia tych kolumn to nie zmienia się zasadniczo i jest taki jak opisałem powyżej.

Edytowane przez skyrobin

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2019 o 12:21, misiek x napisał:

Panowie, może ktoś coś na temat starszych PMC TB2i

Ja mam TB2+. Jak to gra? Bajkowo! ?

W porównaniu do nowszych modeli jest gęściej, ciemniej, bardziej słodko. Nic nie razi, nic nie drażni, nic nie przeszkadza (poza dębowym fornirem, którego nie lubię, no ale brałem używki, więc nie miałem wpływu na kolor). Wolałbym orzech albo wiśnię.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
W dniu 7.06.2020 o 15:21, Adam 38 napisał:

Oj, nie podniecaj się tak, już takie cudowne to PMC też nie są ?

Podoba Ci się granie PMC i OK. Ja zdania na temat małych monitorków PMC nie zmienię, na szczęście sprzedałem i nie tęsknię. Pozdrawiam. 

I tak w Klubie PMC kilku amatorów Dynek na siłę będzie przekonwyać iż ich wybór „bardziejszyj”..?

Przesłuchałem te wasze obcmokane Contour 20,30, 60 Special 40, i aktywne Fokusy 30... i faktycznie w jednym macie rację - Coś tam Plumka..?
Jeśli znudzą mi się Twenty 5.26 to może dam szansę ale Confidence

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

poszukując kolumn dla siebie słuchałem Dynaudio x34- niestety wrażenie z heglem było jednak kiepskie - takie sobie granie bez wyrazu.

Potem PMC 5.23 było jednak dla mnie z heglem dużo lepiej - dużo świeżości, precyzja i dolne zakresy niesamowite (nic odkrywczego ;)). Ostatecznie wybrałem inną konkurencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Niepokorny napisał:

I tak w Klubie PMC kilku amatorów Dynek na siłę będzie przekonwyać iż ich wybór „bardziejszyj”..?

Dżizas, ile można... 

I tak co miesiąc będziesz sobie przypominał i sssyczał jak paczki PMC w kółko o to samo? Nikogo do niczego nie mam zamiaru przekonywać, gratuluję wyboru i proooszę - daj już na luz. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Adam 38 napisał:

Dżizas, ile można... 

I tak co miesiąc będziesz sobie przypominał i sssyczał jak paczki PMC w kółko o to samo? Nikogo do niczego nie mam zamiaru przekonywać, gratuluję wyboru i proooszę - daj już na luz. 

Mistrz ?

 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
55 minut temu, Niepokorny napisał:

Taa..błazen mistrz parodii I komedii 

Prosiłem cię Niepokorny aby zakończyć ten temat ale widzę, że ból dupy nie ustępuje i wyszła słoma z buciorów. Pan @Niepokorny okazał się zwykłym bucem. No chyba, że mamy tu pracownika EIC, który ma za zadanie ogarniać forum. Nieważne, buc zawsze będzie bucem. EOT

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra oferta z IRL, jeśli ktoś lubi ślicznie wykończone kolumny a nie zależy mu specjalnie na basie... ?

Dinky Box - edycja specjalna DB1 Gold, demko za pół ceny od autoryzowanego dealera.

https://www.hifihut.ie/special-offers/clearance-sale/pmc-db1-gold-bookshelf-speaker-pair-jet-black.html

 

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 30.11.2019 o 13:45, S0nic napisał:

Dziwne są te głośniki basowe. Hubert, porownywales z innymi kolumnami na dużym niskotonowy?

Sory, przegapilem temat i nie odpisalem. 

Tak porownywalem. Jesli chodzi o sama szybkosc, punktowosc, wybijanie rytmu to z diablo 300 nie slyszalem lepszej alternatywy. Jesli chodzi o obszernosc samego basu czy mocna "stope" to sa lepsze kolumny, ale to nie tak, ze czuc niedostatek, zwlaszcza w moich 17m. 

Dzwiek jest z tych kolumn bardzo zalezny od elektroniki. Ogolnie nie jest to tak zrelaksowane granie jak z pmc 26. Tu raczej kolumna wyciaga wiecej detaili z nagrania. Mocny piec to mus. 

Zeby nie przedobrzyc i nie zrobic wyczynowego zestawu (chyba, ze ktos lubi) trzeba go lekko oslodzic kablami i zrodlem. 

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Huberto1984 napisał:

Sory, przegapilem temat i nie odpisalem. 

Tak porownywalem. Jesli chodzi o sama szybkosc, punktowosc, wybijanie rytmu to z diablo 300 nie slyszalem lepszej alternatywy. Jesli chodzi o obszernosc samego basu czy mocna "stope" to sa lepsze kolumny, ale to nie tak, ze czuc niedostatek, zwlaszcza w moich 17m. 

Dzwiek jest z tych kolumn bardzo zalezny od elektroniki. Ogolnie nie jest to tak zrelaksowane granie jak z pmc 26. Tu raczej kolumna wyciaga wiecej detaili z nagrania. Mocny piec to mus. 

Zeby nie przedobrzyc i nie zrobic wyczynowego zestawu (chyba, ze ktos lubi) trzeba go lekko oslodzic kablami i zrodlem. 

No to spoko :) Kiedyś muszę posłuchać tych kolumn bo to na pewno ciekawa konstrukcja. Tutaj jest też kwestia, że one grają w 17m2. Ten diablo to ma lekkie życie z nimi :)

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, S0nic napisał:

No to spoko ? Kiedyś muszę posłuchać tych kolumn bo to na pewno ciekawa konstrukcja. Tutaj jest też kwestia, że one grają w 17m2. Ten diablo to ma lekkie życie z nimi ?

One maja niska skutecznosc, wiec tak zupelnie lekko tez nie ma, ale na 25/43 glosnosc jak jest ustawiona juz gra glosno. Jesli o sama kontrole chodzi to jest wzorcowa. Lepsza niz z dzielonek brystona czy topowego luxman m900. 

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Huberto1984 napisał:

One maja niska skutecznosc, wiec tak zupelnie lekko tez nie ma, ale na 25/43 glosnosc jak jest ustawiona juz gra glosno. Jesli o sama kontrole chodzi to jest wzorcowa. Lepsza niz z dzielonek brystona czy topowego luxman m900. 

Z moich odsłuchów kolumn PMC wynika, co zresztą potwierdzasz, że tam wzmacniacz jest mega ważny - w sensie jego dobranie.

Na AS duże PMC Fenestria zagrały jakoś bez polotu, takie typowe studyjne granie. Mniejesze PMC które słuchałem z Brystonem to samo.

 

Te mi się podobały ale nie na tyle, żeby uzasadnić cenę zestawu.

warsaw_audio_show_20195112.thumb.jpg.cf79f4e6b38b805a7dc7c4b143fdc1e1.jpg

 

Mówi to osoba która jest (może bardziej była) dużym fanem marki, zawsze podobały mi się przetworniki użyte w tych kolumnach no i design - najwyższa ocena u mnie :)

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, S0nic napisał:

Z moich odsłuchów kolumn PMC wynika, co zresztą potwierdzasz, że tam wzmacniacz jest mega ważny - w sensie jego dobranie.

Na AS duże PMC Fenestria zagrały jakoś bez polotu, takie typowe studyjne granie. Mniejesze PMC które słuchałem z Brystonem to samo.

 

Te mi się podobały ale nie na tyle, żeby uzasadnić cenę zestawu.

warsaw_audio_show_20195112.thumb.jpg.cf79f4e6b38b805a7dc7c4b143fdc1e1.jpg

 

Mówi to osoba która jest (może bardziej była) dużym fanem marki, zawsze podobały mi się przetworniki użyte w tych kolumnach no i design - najwyższa ocena u mnie ?

Mb2se tez sluchalem i zastanawialem sie nad kupnem.

Te wyzsze modele pmc graja bardziej sterylnie, czysto a mniej muzykalnie. Tak jak napisalem wyzej, latwo z tego zrobic wyczynowe granie a takie granie zazwyczaj meczy. Bryston wedlug mnie to nie jest dobry partner do nich. Tzn. jesli chodzi o sama kontrole to super, ale brak w tym dzwieku. Jak podlaczylem do swoich dzielonke luxman to dzwiek sie zrobil slodki prawie jak z lampy. 

Moze, gdybym mial na to budzet to bym rozpatrzyl zamieniane diablo na dwa luxman m900 plus ich pre...tylko to sie robi juz drogo. 

Obecnie szukam odtwarzacza sacd w UK do zestawu. Wybor zawezilem do accuphase, luxman, ayon poki co. Ciezko o uzywki a nowe to 50k plus wiec odpada. 

Zapomnialem dodac. Jakis czas temu moglem ex demo mb2se kupic za £6500-7000 z lekko uszkodzonymi standami  ? a to juz sie robi bardzo atrakcyjna cena za takie granie. To sa oczywiscie jednorazowe okazje raz na 5 lat albo mniej. Tak samo jak moje fact 12. 

Edytowane przez Huberto1984

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Huberto1984 napisał:

Mb2se tez sluchalem i zastanawialem sie nad kupnem.

Te wyzsze modele pmc graja bardziej sterylnie, czysto a mniej muzykalnie. Tak jak napisalem wyzej, latwo z tego zrobic wyczynowe granie a takie granie zazwyczaj meczy. Bryston wedlug mnie to nie jest dobry partner do nich. Tzn. jesli chodzi o sama kontrole to super, ale brak w tym dzwieku. Jak podlaczylem do swoich dzielonke luxman to dzwiek sie zrobil slodki prawie jak z lampy. 

Moze, gdybym mial na to budzet to bym rozpatrzyl zamieniane diablo na dwa luxman m900 plus ich pre...tylko to sie robi juz drogo. 

Obecnie szukam odtwarzacza sacd w UK do zestawu. Wybor zawezilem do accuphase, luxman, ayon poki co. Ciezko o uzywki a nowe to 50k plus wiec odpada. 

Zapomnialem dodac. Jakis czas temu moglem ex demo mb2se kupic za £6500-7000 z lekko uszkodzonymi standami  ? a to juz sie robi bardzo atrakcyjna cena za takie granie. To sa oczywiscie jednorazowe okazje raz na 5 lat albo mniej. Tak samo jak moje fact 12. 

No te ex demo jest w niezłej cenie jak na takie kolumny. To praktycznie już najwyższa półka przetworników.  Diablo zostaw bo będziesz miał już dożywotni wzmacniacz i święty spokój.
Powodzenia z odtwarzaczem :)

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.