Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  144 członków

PMC Klub Kolumn
IGNORED

Klub miłośników kolumn PMC


Gość Wireless

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.08.2020 o 09:41, Huberto1984 napisał:

Bryston wedlug mnie to nie jest dobry partner do nich. Tzn. jesli chodzi o sama kontrole to super, ale brak w tym dzwieku.

Bryston z PMC, tak jak piszesz super kontrola, a jednak mało muzykalnie. Jednak aktywne PMC zbudowane są na końcówkach Brystona.

Dużo jest na zagranicznych forach opisów z tych połączeń i jak widać jest spora rzesza użytkowników.

Tylko trzeba to wszystko razem dobrze połączyć.

Ja potrzebowałem prawie rok, żeby z dźwięku zrobiła się muzyka. Najpierw przerabiałem Dac-i, potem masę kabli: głośnikowych, interkonektów i zasilających. I jeszcze nie wiem czy do końca wykorzystałem ich potencjał. Akustyka u mnie kuleje ale nie mam na to wpływu.

Oczywiście są tranzystory jeszcze bardziej muzykalne, które nie potrzebują takiego przeglądu kabli i sprzętu towarzyszącego.

Miałem na próbie Tucane II Anniversary, na dłużej końcówkę Caspiana. I na koniec zostałem z Brystonem, bo jednak w tamtych dźwięk był o klasę lub więcej niższy. Taki milszy, ale jednak nudny.

A jak ktoś się uprze to może zawsze zastosować lampowe Pre. Ja nie próbowałem i raczej już nie spróbuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, marek s napisał:

Miałem na próbie Tucane II Anniversary, na dłużej końcówkę Caspiana. I na koniec zostałem z Brystonem, bo jednak w tamtych dźwięk był o klasę lub więcej niższy

Gralem tucana 2 z pmc 26. To byl dobry dzwiek. 26 sa troche bardziej miekko grajace niz np fact. Caspian m2 tez mialem chyba z 2 lata. 

Tucana anniversary tez mi zbyt nie podeszla z fact. Zbyt technicznie to brzmialo. 

Jakie pmc masz? 

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pmc twenty5.23

Czytałem w zagranicznej prasie, że nowa seria 5i posiada bardziej finezyjny dźwięk i ciemniejszą górę.

Czekam na opinie w polskiej prasie.

Tucany II nie słuchałem, tylko Anniversary. Bardzo fajny wzmacniacz z możliwością wykorzystania jako końcówki mocy. Jak się nim osłuchałem i wróciłem do Brystona słychać było, że i Tucana i Caspian (ten bardziej) dużo maskują i umilają. Bryston to szybkość, kontrola i dużo mikro dźwięków. Tylko trzeba ten zestaw ogładzić, bo po paru dniach zrobi się męczący.

Edytowane przez marek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry,

Miałem okazję przez kilkanaście dni odsłuchiwać elektroniki Brystona ( 4b3 z BP26 ) na przemian z kolumnami Fact 12 i 25.26, bardzo fajne, szybkie i dynamiczne zestawienie. Zdarzały się jednak realizacje gdzie góra dawała o sobie znać zdecydowanie bardziej niż bym tego oczekiwał. Niemniej uważam, że to świetna elektronika, która pokazała sporo, nie tylko w połączeniu z PMC.

Co do nowej serii mamy obecnie w sklepie oba modele 5.23 ( zarówno nową jak i starą serię ). Nie zgodziłbym się z opinią, że nowe kolumny mają ciemniejszą górę. Moim zdaniem jest jest więcej niż w starej serii, ma jednak dość gładki charakter. Moim zdaniem nowa seria gra trochę bardziej punktowym basem, jest go trochę mniej względem poprzedniczki. Ogólnie w nowej serii spektrum dźwięku jest większe, chociaż mi osobiście jako posiadaczowi 25.23 bardziej odpowiada dźwięk starszej serii.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2020 o 10:41, marek s napisał:

Pmc z Brystonem także zagrają muzykalniej, bardziej dociążonym i zaokrąglonym dźwiękiem gdy podłączy się je po RCA.

Sluchalem kiedyś tego zestawienia na AS, straszny suchotnik ?

 

idealny do studia nagrań ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, S0nic napisał:

Sluchalem kiedyś tego zestawienia na AS, straszny suchotnik ?

 

idealny do studia nagrań ?

Nic nowego nie usłyszałem. Natomiast ciekawe jaki był sprzęt towarzyszący?

U mnie jest za mokro szczególnie po dodaniu zasilacza Forester do Silent Bonn, teraz muszę go osuszać ? 

4 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Co do nowej serii mamy obecnie w sklepie oba modele 5.23 ( zarówno nową jak i starą serię ). Nie zgodziłbym się z opinią, że nowe kolumny mają ciemniejszą górę. Moim zdaniem jest jest więcej niż w starej serii, ma jednak dość gładki charakter. Moim zdaniem nowa seria gra trochę bardziej punktowym basem, jest go trochę mniej względem poprzedniczki. Ogólnie w nowej serii spektrum dźwięku jest większe, chociaż mi osobiście jako posiadaczowi 25.23 bardziej odpowiada dźwięk starszej serii.

Dziękuję za bardzo cenną informację. Z chęcią bym posłuchał, ale mam za daleko. 

Pozdrawiam

Marek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie do jakiego metrażu (w moim przypadku jest to około 30m2 z dość wysokim sufitem 3,5m) Twenty24 dają rade?

Do tej pory te głośniki grały u mnie ze wzmacniaczami lampowymi ale od niedawna mam 90-cio watowy tranzystor i dopiero teraz poznałem prawdziwy potencjał tych kolumn. Zastanawia mnie czy jednak na te 30m2 z wysokim sufitem to nie są za małe kolumny?

Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysl

W dniu 17.10.2020 o 11:57, dlmtb napisał:

Panowie do jakiego metrażu (w moim przypadku jest to około 30m2 z dość wysokim sufitem 3,5m) Twenty24 dają rade?

Do tej pory te głośniki grały u mnie ze wzmacniaczami lampowymi ale od niedawna mam 90-cio watowy tranzystor i dopiero teraz poznałem prawdziwy potencjał tych kolumn. Zastanawia mnie czy jednak na te 30m2 z wysokim sufitem to nie są za małe kolumny?

Myślę, że spokojnie wystarczą choć PMC to nie potęga basu jak wiesz. Grają dokładnie dobrze kontrolowanym basem schodzą nisko kiedy trzeba pokażą wszystkie brudy w nagraniu. Jeżeli chodzi o wzmacniacz to tutaj im więcej mocy tym lepiej będzie je wysterować. Napewno będzie lepszy bas pod tym względem. Linia transmisyjna atl potrzebuje kopa, żeby ruszyć powietrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, shiver07 napisał:

Myślę, że spokojnie wystarczą choć PMC to nie potęga basu jak wiesz. Grają dokładnie dobrze kontrolowanym basem schodzą nisko kiedy trzeba pokażą wszystkie brudy w nagraniu. Jeżeli chodzi o wzmacniacz to tutaj im więcej mocy tym lepiej będzie je wysterować. Napewno będzie lepszy bas pod tym względem. Linia transmisyjna atl potrzebuje kopa, żeby ruszyć powietrze. 

To że ATL potrzebuje kopa dowiedziałem się jak przeszedłem na tranzystor. Wtedy okazało się że mam w domu zupełnie inne kolumny. Tak swoją drogą nie rozumiem dla czego w testach serię Twenty polecają do lamp, pisząc że nie wymaga ona mocnych wzmacniaczy. Choć i tak z moimi lampami grały lepiej niż dotychczasowe podobno "łatwe do wysterowania" zestawy innych producentów których marek już nie chce mi się wymieniać.   

Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grają tylko PMC i żadne inne to mi pasuje

28 minut temu, dlmtb napisał:

To że ATL potrzebuje kopa dowiedziałem się jak przeszedłem na tranzystor. Wtedy okazało się że mam w domu zupełnie inne kolumny. Tak swoją drogą nie rozumiem dla czego w testach serię Twenty polecają do lamp, pisząc że nie wymaga ona mocnych wzmacniaczy. Choć i tak z moimi lampami grały lepiej niż dotychczasowe podobno "łatwe do wysterowania" zestawy innych producentów których marek już nie chce mi się wymieniać.   

To bardzo świetne głośniki grają wyśmienicie stara szkoła BBC idealne ale nie do lampy. Tu potrzebny mocny tranzystor żeby zobaczyć co te drobne głośniki potrafią. U mnie tylko PMC grają żadne inne już nie chce innych głośników. Trochę się tego przewaliło sprzętu. Już nie mam ochoty zmieniać na coś innego. Wolę delektować się muzyką. Jak słucham innych kolumn już słyszę buczenie opóźniony bas czy podkolorowany. To już nie dla mnie. PMC nie są dla miłośników mega basu tu liczy się szybkość, dokładność, czystość,detal i prawda o nagraniu. 

Że słabymi piecami mogą grać zbyt jasno ale to nie ich charakter grania tak niektórzy twierdzą, że grają za bardzo góra i nie mają basu. Jeżeli masz zły I słaby wzmacniacz tak właśnie grają. Jak dobierzesz dobry mocny pięć to pokażą wtedy swój charakter. A wtedy już nie będziesz chciał nic innego. 

No i najważniejsze rzecz akustyka oczywiście bez tego żaden zestaw nie zagra dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2020 o 14:38, Na Temat Audio napisał:

Dzień dobry,

Miałem okazję przez kilkanaście dni odsłuchiwać elektroniki Brystona ( 4b3 z BP26 ) na przemian z kolumnami Fact 12 i 25.26, bardzo fajne, szybkie i dynamiczne zestawienie. Zdarzały się jednak realizacje gdzie góra dawała o sobie znać zdecydowanie bardziej niż bym tego oczekiwał. Niemniej uważam, że to świetna elektronika, która pokazała sporo, nie tylko w połączeniu z PMC.

Co do nowej serii mamy obecnie w sklepie oba modele 5.23 ( zarówno nową jak i starą serię ). Nie zgodziłbym się z opinią, że nowe kolumny mają ciemniejszą górę. Moim zdaniem jest jest więcej niż w starej serii, ma jednak dość gładki charakter. Moim zdaniem nowa seria gra trochę bardziej punktowym basem, jest go trochę mniej względem poprzedniczki. Ogólnie w nowej serii spektrum dźwięku jest większe, chociaż mi osobiście jako posiadaczowi 25.23 bardziej odpowiada dźwięk starszej serii.

Pozdrawiam,

Michał

Z tego co piszesz też wydawało mi się, że nowsza seria gra bardziej stonowana góra ale myślę, że słuchałeś nie wygrzanej pary. One topiero min. po 100 h pokazują swoje oblicze. Ale skoro tak naprawdę jest to żadna rewelacja i też bym mojej pierwszej wersji nie wymienił na drugą bardziej mi pasuje. Nie rozumiem tylko tego dlaczego zmieniają próbują na siłę ulepszać to co dobre. Muszę mieć ku temu grube konkrety ale jak się słuszny to niekoniecznie. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2020 o 14:38, Na Temat Audio napisał:

Dzień dobry,

Miałem okazję przez kilkanaście dni odsłuchiwać elektroniki Brystona ( 4b3 z BP26 ) na przemian z kolumnami Fact 12 i 25.26, bardzo fajne, szybkie i dynamiczne zestawienie. Zdarzały się jednak realizacje gdzie góra dawała o sobie znać zdecydowanie bardziej niż bym tego oczekiwał. Niemniej uważam, że to świetna elektronika, która pokazała sporo, nie tylko w połączeniu z PMC.

Co do nowej serii mamy obecnie w sklepie oba modele 5.23 ( zarówno nową jak i starą serię ). Nie zgodziłbym się z opinią, że nowe kolumny mają ciemniejszą górę. Moim zdaniem jest jest więcej niż w starej serii, ma jednak dość gładki charakter. Moim zdaniem nowa seria gra trochę bardziej punktowym basem, jest go trochę mniej względem poprzedniczki. Ogólnie w nowej serii spektrum dźwięku jest większe, chociaż mi osobiście jako posiadaczowi 25.23 bardziej odpowiada dźwięk starszej serii.

 

 

Chociaż ktoś już testował nowszą wersję z poprzednią i stwierdził, że faktycznie nowsza jest "i" improved. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, shiver07 napisał:

U mnie grają tylko PMC i żadne inne to mi pasuje

To bardzo świetne głośniki grają wyśmienicie stara szkoła BBC idealne ale nie do lampy. Tu potrzebny mocny tranzystor żeby zobaczyć co te drobne głośniki potrafią. U mnie tylko PMC grają żadne inne już nie chce innych głośników. Trochę się tego przewaliło sprzętu. Już nie mam ochoty zmieniać na coś innego. Wolę delektować się muzyką. Jak słucham innych kolumn już słyszę buczenie opóźniony bas czy podkolorowany. To już nie dla mnie. PMC nie są dla miłośników mega basu tu liczy się szybkość, dokładność, czystość,detal i prawda o nagraniu. 

Że słabymi piecami mogą grać zbyt jasno ale to nie ich charakter grania tak niektórzy twierdzą, że grają za bardzo góra i nie mają basu. Jeżeli masz zły I słaby wzmacniacz tak właśnie grają. Jak dobierzesz dobry mocny pięć to pokażą wtedy swój charakter. A wtedy już nie będziesz chciał nic innego. 

No i najważniejsze rzecz akustyka oczywiście bez tego żaden zestaw nie zagra dobrze. 

Moje 24-ki są ze mną już 5 lat i wiem że to doskonałe głośniki. Zastanawiałem się tylko nad większym modelem (Twenty26) ale w zasadzie to ten sam gabaryt wiec w moim pomieszczeniu nie powinno być różnicy więc zostanę na tym co mam. Co do różnicy w dźwięku to zdaje się że nie warto dopłacać 100% więcej niż za 24-ki bo tak średnio kształtują się ceny usuwanych 24-ek do 26-tek. 

 

Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak się posłucha basu z Pmc, to ciężko potem jest wrócić do bas refleksu, nawet słuchając droższych zestawów głośnikowych.

Również z akustyką występuje mniejszy problem.

Moja żona "anty muzykalna" alias "przycisz to" ?, stwierdziła że ze wszystkich głośników, które miałem te grają najlepiej. A przewinęło się parę modeli z zakresu 10-20 kzł uznanych marek. 

Także nie mam w głowie, żeby coś zmieniać, ale kto wie, może kiedyś, taki sport.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marek s napisał:

Bo jak się posłucha basu z Pmc, to ciężko potem jest wrócić do bas refleksu, nawet słuchając droższych zestawów głośnikowych.

Również z akustyką występuje mniejszy problem.

Moja żona "anty muzykalna" alias "przycisz to" ?, stwierdziła że ze wszystkich głośników, które miałem te grają najlepiej. A przewinęło się parę modeli z zakresu 10-20 kzł uznanych marek. 

Także nie mam w głowie, żeby coś zmieniać, ale kto wie, może kiedyś, taki sport.

 

Oj tak.☺️ Właśnie siedzę sobie na wygodnej kanapie i upajam się dźwiękiem a szczególnie pięknym głębokim basem. ?

Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marek s napisał:

Bo jak się posłucha basu z Pmc, to ciężko potem jest wrócić do bas refleksu, nawet słuchając droższych zestawów głośnikowych.

Również z akustyką występuje mniejszy problem.

Moja żona "anty muzykalna" alias "przycisz to" ?, stwierdziła że ze wszystkich głośników, które miałem te grają najlepiej. A przewinęło się parę modeli z zakresu 10-20 kzł uznanych marek. 

Także nie mam w głowie, żeby coś zmieniać, ale kto wie, może kiedyś, taki sport.

 

Zgadza się ciężko wrócić do bas refleksu. Miałem niedawno na testach pewne kolumny i nie mogłem ich słuchać. Nawet nie chciałem ich dłużej słuchać bo wnerwiał mnie w nich bas właśnie. Jakiś taki nie zdyscyplinowany był i buczący za bardzo 

3 godziny temu, dlmtb napisał:

Oj tak.☺️ Właśnie siedzę sobie na wygodnej kanapie i upajam się dźwiękiem a szczególnie pięknym głębokim basem. ?

PMC to jest to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dlmtb napisał:

Co powiecie o Fact 8? Niby wyższa seria niż Twenty a używki tańsze niż Twenty26. Nieudany model? ?

Podobno twenty5 grają lepiej gdzieś czytałem mają lepszą spójność. No i duże kloce z nich. Nic więcej nie wiem nie słuchałem żadnego modelu z Lini Fact. Z fact to tylko chyba 12 jest najlepsza. Ludzie chyba nie chętnie kupują ta serię. Są dosyć drogie czyżby seria Fact była na straconej pozycji przez producenta. Może wyjdzie nowa linia zamiast fact. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, shiver07 napisał:

Podobno twenty5 grają lepiej gdzieś czytałem mają lepszą spójność. No i duże kloce z nich. Nic więcej nie wiem nie słuchałem żadnego modelu z Lini Fact. Z fact to tylko chyba 12 jest najlepsza. Ludzie chyba nie chętnie kupują ta serię. Są dosyć drogie czyżby seria Fact była na straconej pozycji przez producenta. Może wyjdzie nowa linia zamiast fact. 

Postudiowałem materiały i okazuje się że Fact 8 to po pierwsze kolumny dwudrożne a po drugie mniejsze od Twenty24. To by tłumaczyło dla często są tańsze jako używane od Twenty26. Faktycznie jak z linii Fact to tylko 12 ale te nawet używane są w zaporowych cenach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że nowe aż takie drogie, 24 000 to chyba przesada. Mogłem takie kupić za 6000zł. 

używane (2 szt)

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam Ciekawą recenzję PMC Twenty5.26 niestety a może raczej Stety na pohybel skompromitowanej ich bezpośredniej konkurencji Dynaudio Contour. 

Tak.. tak.. wiemy .. siejący w tym klubie zamęt naganiacze Dynek będą udowadniać że to jakiś kabelek zasilający źródło okazał się „niegodzien” Contourów..?

Ponieważ To forum blokuje „niesprzyjających” recenzentów więc linka sie nie wklei ale odesłać można do Szymon Faber test ww PMC

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2020 o 16:41, shiver07 napisał:

Zresztą seria 26 potrzebuje mocnego pieca żeby zapanować nad basem. 

Nieprawda.

PMC świetnie zgrywają się choćby z Naimem który do mocarzy nie należy. Ludzie z kadry PMC łączą bardzo często właśnie z Naimem więc raczej wiedzą co robią. Do PMC wystarczy Supernait ale lepiej będzie z zestawem dzielonym z np Nap 250 Dr. - polecam tą końcówkę do PMC 25.26

Z basem PMC dużo łatwiej zapanować niż z tym z Bass Reflexu większości kolumn nawet droższych.  

Jeśli chodzi o lampy to polecam Rogue Cronus Magnum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.