Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  144 członków

PMC Klub Kolumn
IGNORED

Klub miłośników kolumn PMC


Gość Wireless

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Niepokorny napisał:

Nieprawda.

PMC świetnie zgrywają się choćby z Naimem który do mocarzy nie należy. Ludzie z kadry PMC łączą bardzo często właśnie z Naimem więc raczej wiedzą co robią. Do PMC wystarczy Supernait ale lepiej będzie z zestawem dzielonym z np Nap 250 Dr. - polecam tą końcówkę do PMC 25.26

Z basem PMC dużo łatwiej zapanować niż z tym z Bass Reflexu większości kolumn nawet droższych.  

Jeśli chodzi o lampy to polecam Rogue Cronus Magnum. 

Masz naim jakiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również twierdzę, że Naim bardzo dobrze gra z PMC, klienci wielokrotnie wybierali takie połączenia, sam osobiście również mam PMC Twenty5.23 spięte z Naimem.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rożnica jest ale nie warta kolosalnej dopłaty zwłaszcza że wersja 2 i 3 zostały zdegradowane o dobrej jakiści DAC który ma wersja pierwsza. 
Osobiście jestem za zestawami dzielonymi ale słuchałem u znajomego Uniti Atom z dużymi kolumnami Dynaudio X44 i grało to przekozacko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy,

Miałem małe doświadczenie z PMC i Supernaitami 1,2,3. SN1 słuchałem z PMC Twent5.24 i to połącznie zrobiło na mnie wielkie pozytywne wrażenie. Sn1 wśród wszystkich SN-ów jest najbardziej dociążony, ma najciemniejszą górę  ale mocny środek co w połączeniu z PMC dało świetny efekt. SN2 słuchałem z PMC 20.22 i to połącznie również było extra ale jak dla mnie za mało dołu. SN3 gra na poziomie SN2 - czyli fajna równowaga tonalna, szybkość i bez wyostrzeń na górze. 

Reasumując - PMC + Naim to zgrany duet.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w UK bardzo dużo ludzi z forum naim ma PMC - jest to cenione połączenie. Ale ludzie tam łączą to często z dosyć poważnymi modelami np, twenty26 raczej juz dopiero do nac282/nap250 w górę.

Sam się mentalnie trochę napalam na jakieś PMC kiedyś, ale raczej u mnie szczyt to będzie twenty24 jakieś.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2020 o 10:52, Na Temat Audio napisał:

Również twierdzę, że Naim bardzo dobrze gra z PMC, klienci wielokrotnie wybierali takie połączenia, sam osobiście również mam PMC Twenty5.23 spięte z Naimem.

Pozdrawiam,

Michał

Jaki model Naima posiadasz?

Słuchał ktoś Supernait 3 z 5.23?

Czy jest różnica w dźwięku między Supernait 2 i 3?

I teraz narobiłem sobie ochoty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem wyżej. Różnica jest subtelna na ,mały + dla sn3 ( jest trochę szybszy). Jeżeli masz gramofon to warto kupić SN3 natomiast jeżeli nie to SN2. SN3 słuchałem w domowych warunkach z Hicap dr i bez na audiovector sr3 sig a osobiście posiadam SN2 + HCdr. 

Bardzo mnie korci wypożyczyć do domu 25.24  i zrobić porównanie. Jak już do tego dojdzie to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, puszkin napisał:

tak jak pisałem wyżej. Różnica jest subtelna na ,mały + dla sn3 ( jest trochę szybszy). Jeżeli masz gramofon to warto kupić SN3 natomiast jeżeli nie to SN2. SN3 słuchałem w domowych warunkach z Hicap dr i bez na audiovector sr3 sig a osobiście posiadam SN2 + HCdr. 

Bardzo mnie korci wypożyczyć do domu 25.24  i zrobić porównanie. Jak już do tego dojdzie to dam znać.

Gramofonu nie mam, jednak kusi żeby sprawdzić nowszy model.

A jest jeszcze xs3. Jak ma się to do Supernait?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supernait to najwyższa integra od Naim i to słychać w porównaniu do niższych modeli. XS3 nie słuchałem ale swego czasu XS2 i był to świetny wzmacniacz ale wg mnie odstaje od SN. Jak masz możliwość wypożyczenia do testu to sam się przekonaj. Naim lubi Naim-a i czasem łączenie go z innymi klockami daje zły efekt. Kiedyś wziąłem SN1 pod pachę i pojechał na odsłuch kolumn do osoby prywatnej. SN1 jako źródło dostał jakiś CD Cambridge audio i efekt był taki, że oboje myśleliśmy, że cos się popsuło.... Dźwięk mdły, ciemny, z bardzo podbitym basem. Musiałem zorganizować swój CD5x+fc2x i muzyka zagrała jak należy. CD właściciela podpięty pod jego wzmacniacz również grał fajnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marek s napisał:

Tego się obawiam, jak mu podejdzie Moon 390.

A gdzie mieszkasz? Bo np. we Wrocławiu w sklepie maja moona i naima. Ja mam xs3 od wczoraj - duży, dynamiczny dźwięk. Pre gramofonowe też im się udało. 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dekoracja napisał:

A gdzie mieszkasz? Bo np. we Wrocławiu w sklepie maja moona i naima. Ja mam xs3 od wczoraj - duży, dynamiczny dźwięk. Pre gramofonowe też im się udało. 

Świnoujście, postaram się wypożyczyć.

A jak się ma poprawa względem Hi-capa. Czy sam Supernait gra dużo gorzej?

Na YT dużo jest połączeń z innym źródłem. Wydaje mi się, że najważniejsze jest połączenie firmowego przedwzmacniacza i końcówki, dlatego taki 250Dr mógłby się nie wpasować z 390-tką.

Edytowane przez marek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie masz raczej rację. Dużo osób łączy np. daki chorda ze wzmacniaczami naim i sobie chwalą. Podobno hicap do modeli SN2 i SN3 wnosi mniej niż do SN1. Ale ja zasilaczy do wzmacniaczy nie słuchałem za dużo. Znam te od źródeł i tam różnie bywało, czasem wyraźnie, czasem mała zmiana na lepsze. 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, nareszcie

po wielomiesięcznej tułaczce mogę  znowu być w jakimś klubie ?

właśnie rozpocząłem odkupowanie sprzętu po przeprowadzce.

było:

nap155xs/nac152xs/cd5xs/flatcapxs/spendor a6 i gramofon+pre(nie Naim - stageline jest fatalny)

został tylko tor analogowy

przy okazji wymiany klocków chciałem też zmienić charakter grania - Spendory były mega dobre, naturalne, cudowna średnica i kontrola basu. ale zachciało mi się jednak więcej przestrzeni, detali i wysokich. posłuchałem PMC - no i jadą do mnie.

na początek - PMC twenty22

teraz czas na elektronikę - raczej nie będę myślał o cd (zgrałem już sobie płyty przy pomocy EAC do flac).

myślę że raczej zostanę przy Naim (nigdy nie miałem tak długo klocków jednej firmy - raczej to jest mój sposób prezentacji.

pokój mały (3,5x3,7), więc raczenie mogę myśleć o dzielonym zestawie. zostaje xs2 lub sn2 (3 mnie nie interesuje).

z innych marek rozważałem Exposure 3010, Roksan Caspian. Myślałem też o Bryston, ale ciężko coś o tej marce u nas znaleźć i nie za bardzo jest widoczna w sprzedaży.

Nie za bardzo mam teraz czas na odsłuchy, więc najprościej wrócić do Naim'a.

Ma ktoś jakieś sugestie co do różnic między xs2 i sn2 (poza mocą oczywiście).

chętnie usłyszałbym również opinie użytkowników marek, które wymieniłem powyżej - Exposure, roksan, bryston.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SN2 ma większą kulturę grania niż XS2 i to bez względu czy będzie zasilacz czy nie. Te kila W i  2x większe trafo robi robotę lecz to nie znaczy, że między nimi jest przepaść. XS2 jest trochę bardziej techniczny co w zasadzie w niektórych przypadkach może się bardziej podobać. 

Dekoracja ma racje co do zasilaczy. SN1 + teddycap ( hicap nie słuchałem) to jakby całkiem inny wzmacniacz. Otwiera się góra, przyśpiesza bas. Teddycap do SN2 w moim systemie to była pomyłka. Krew z uszu i chudziutko na basie. Hicap dr z SN2 to lepsze dociążenia, poprawa góry i zarazem przestrzeni. Uważam,  że zasilacz w każdym naimie że to bardzo dobry i wyraźnie słyszalny upgrade.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kostron napisał:

z innych marek rozważałem Exposure 3010, Roksan Caspian. Myślałem też o Bryston, ale ciężko coś o tej marce u nas znaleźć i nie za bardzo jest widoczna w sprzedaży.

Nie za bardzo mam teraz czas na odsłuchy, więc najprościej wrócić do Naim'a.

Ma ktoś jakieś sugestie co do różnic między xs2 i sn2 (poza mocą oczywiście).

chętnie usłyszałbym również opinie użytkowników marek, które wymieniłem powyżej - Exposure, roksan, bryston.

Bryston, żeby dobrze zagrał z Pmc to trzeba się troszkę nagimnastykować. Inaczej będzie sucho lub zbyt technicznie przy zachowaniu bardzo dobrej kontroli.

Roksan Caspian zagra cieplej, tłuściej i milej. To bezpieczny zakup do Pmc. Pytanie czy mocy starczy.

Exposure 3010 S2 sam jestem ciekaw, może uda mi się go wypożyczyć. Wygląda, że charakterem może bardzo dobrze pasować do Pmc.

Naima nie słuchałem ale to sprawdzona synergia, lecz jak czytam, że trzeba dokupić resztę firmowego zestawu żeby to grało, plus jeszcze zasilacz, to chyba sobie odpuszczę.

Edytowane przez marek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, marek s napisał:

Bryston, żeby dobrze zagrał z Pmc to trzeba się troszkę nagimnastykować. Inaczej będzie sucho lub zbyt technicznie przy zachowaniu bardzo dobrej kontroli.

Roksan Caspian zagra cieplej, tłuściej i milej. To bezpieczny zakup do Pmc. Pytanie czy mocy starczy.

Exposure 3010 S2 sam jestem ciekaw, może uda mi się go wypożyczyć. Wygląda, że charakterem może bardzo dobrze pasować do Pmc.

Naima nie słuchałem ale to sprawdzona synergia, lecz jak czytam, że trzeba dokupić resztę firmowego zestawu żeby to grało, plus jeszcze zasilacz, to chyba sobie odpuszczę.

Mi z PMC Twenty24 doskonale zgrał się Marantz PM 14S1 SE. Wzmacniacz dźwiękiem przypomina lampę którą wcześniej miałem (LM 518ia). O ile lampa dawała srebrzystą górę i wspaniałe średnie to nie radziła sobie z linią transmisyjną i bas był cienki jak z pudła po butach. Marantz pięknie wysterował kolumny w zakresie basu i nie gorzej od lampy poradził sobie z resztą pasma. Zaletą tego wzmacniacza jest moc grubo przekraczająca 100W i bardzo przyjemne lampowe brzmienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dlmtb napisał:

Mi z PMC Twenty24 doskonale zgrał się Marantz PM 14S1 SE. Wzmacniacz dźwiękiem przypomina lampę którą wcześniej miałem (LM 518ia). O ile lampa dawała srebrzystą górę i wspaniałe średnie to nie radziła sobie z linią transmisyjną i bas był cienki jak z pudła po butach. Marantz pięknie wysterował kolumny w zakresie basu i nie gorzej od lampy poradził sobie z resztą pasma. Zaletą tego wzmacniacza jest moc grubo przekraczająca 100W i bardzo przyjemne lampowe brzmienie. 

O synergii Marantza z Pmc jeszcze nie słyszałem. Widocznie coś w tym jest.

Mam Brystona, który w połączeniu z Pmc gra bardzo dobrze. Niestety mam go już 3 lata i jak to bywa w audio znam go na pamięć. Zaczynam znowu kombinować, ale pewnie na koniec z nim zostanę. Wcześniej jak próbowałem go sprzedać to miałem do porównania Caspiana M2 i Tucane Anniversary. 

Nie przykładam też wagi do tego, że sprzęt jest tańszy, bo przykładowo Exposure 2010 S2 z Elac fs407 grał tak że było to dla mnie szokiem. Że w tej cenie tak można.. Może nie był to dźwięk finezyjny, ale drajw i fun miał taki jak wzmacniacz za 20 kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Naim'a - zasilacze robią robotę, ale bez nich też jest ok (dla mie wyjątek to Flatcap do cd5xs - od razu inny poziom)

Roksan trochę przypominał mi kiedyś granie Musical Fidelity - jeśli dalej tak jest to odpada. miałem A2 i A3 - znudziły mnie strasznie, zero emocji, życia - takie plumkanie.

Bryston - szkoda że tak licho z dostępnością w PL, bo opinie o jego brzmieniu i solidności są w US BARDZO pochlebne.

Exposure - niby stara brytyjska firma, ale trochę niszowa. ma trochę wyznawców, myślę, że przynajmniej w salonie sobie odsłucham.

plusem jest że exposure ma podobno niezły moduł DAC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, marek s napisał:

Bryston, żeby dobrze zagrał z Pmc to trzeba się troszkę nagimnastykować. Inaczej będzie sucho lub zbyt technicznie przy zachowaniu bardzo dobrej kontroli.

Roksan Caspian zagra cieplej, tłuściej i milej. To bezpieczny zakup do Pmc. Pytanie czy mocy starczy.

Exposure 3010 S2 sam jestem ciekaw, może uda mi się go wypożyczyć. Wygląda, że charakterem może bardzo dobrze pasować do Pmc.

Naima nie słuchałem ale to sprawdzona synergia, lecz jak czytam, że trzeba dokupić resztę firmowego zestawu żeby to grało, plus jeszcze zasilacz, to chyba sobie odpuszczę.

nie trzeba niczego dokupić aby grało to dobrze - każdy wzmacniacz niam gra bardzo fajnie sam z siebie ? Człowiek, który kupił moje uniti dwa dni temu był na odsłuchu w sklepie obok i słuchał takiego samego uniti star z różnymi głośnikami. Najbardziej mu się podobały PMC 23. Kolejny raz ktoś potwierdza, że to dobre połączenie ?  

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2020 o 19:11, dekoracja napisał:

Ale ludzie tam łączą to często z dosyć poważnymi modelami np, twenty26 raczej juz dopiero do nac282/nap250 w górę.

W pełni się z tym zgadzam. Kilkukrotnie klienci starali się połączyć PMC Twenty5.26 z Naimem Uniti Nova, co zawsze odradzaliśmy i staraliśmy się im pokazać połączenie NAP250/NAC272. Wtedy to było granie ?

W dniu 11.11.2020 o 10:20, marek s napisał:

Jaki model Naima posiadasz?

NAP200/UnitiQute 2b

W dniu 11.11.2020 o 10:20, marek s napisał:

Słuchał ktoś Supernait 3 z 5.23?

Czy jest różnica w dźwięku między Supernait 2 i 3?

Miałem okazję sprawdzać takie połączenie, gra to świetnie. Chociaż jak zauważyli koledzy powyżej wolałbym poszukać Supernait2 a za pozostałą kwotę dorzucić HiCapa. Moim zdaniem różnica między Supernait2 i Supernait3 przy tych kolumnach będzie relatywnie nieduża.

W dniu 11.11.2020 o 11:20, puszkin napisał:

Bardzo mnie korci wypożyczyć do domu 25.24  i zrobić porównanie. Jak już do tego dojdzie to dam znać.

Chętnie w tym pomogę ?

21 godzin temu, marek s napisał:

Tego się obawiam, jak mu podejdzie Moon 390.

A mając tego Moona nie lepiej przymierzyć się do końcówki mocy Naima i to sprawdzić? Właśnie NAPA200DR lub 250DR?

 

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Na Temat Audio napisał:

A mając tego Moona nie lepiej przymierzyć się do końcówki mocy Naima i to sprawdzić? Właśnie NAPA200DR lub 250DR?

 

Najpierw zależało mi na sprawdzeniu końcówki, ale w klubie Naima dali mi do zrozumienia, że końcówka stworzona jest do pracy w secie Naima. Dlatego później pomyślałem o integrze, ponieważ na pokładzie jest przedwzmacniacz, więc charakter mógłby zostać zachowany.

Mi najlepiej pasowałaby końcówka, tylko jak to z Moonem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem chyba wszystkich modeli pmc z serii twenty I twenty5, mb2se, fact 3, 8, 12 (ktore u mnie graja). Z Brystonem fact według mnie zbyt szczuplo. Lepiej sie sprawdza z seriami twenty(5). 

Fact 8 vs twenty(5) 26 to inna prezentacja. Kupujacy ma mozliwosc albo wiecej szczegolow i dynamiki albo sily dzwieku i lekkiego poluzowania co czasem jest przyjemniejsze w odbiorze. To tak w krotkim opisie. Ja z fact 8 vs twenty 26 wybralem twenty, ale takie twenty5 26 vs fact 12 to nie maja szans. Sama precyzja basu seria twenty przegrywa z kretesem o reszcie nie wspomne. 

Podejrzewam, ze model 26 sie im dobrze sprzedaje, bo to naprawde udany model a fact 8 cierpia troche na brak stopy. 

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2020 o 00:51, shiver07 napisał:

Miałeś okazję czy słyszałeś połączenie pmc z Hegel music system?

Miałem PMC 25.26 z Hegel H300. 
Niby więcej mocy dla takiej kolumny to lepiej ale chyba nie koniecznie z Hegla..

H300 vs Naim Nap 250 Dr do PMC 25.26 = wygrywa Naim. 
H300 dobrze wspominam z Audio Physic Tempo 25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Niepokorny napisał:

Miałem PMC 25.26 z Hegel H300. 
Niby więcej mocy dla takiej kolumny to lepiej ale chyba nie koniecznie z Hegla..

H300 vs Naim Nap 250 Dr do PMC 25.26 = wygrywa Naim. 
H300 dobrze wspominam z Audio Physic Tempo 25

Tak napewno choć teraz takie pmc 25.26 z nowszym H390 to już inne granie. Huberto słyszał takie połączenie, także może coś napisać na ten temat.

W dniu 13.11.2020 o 21:59, Huberto1984 napisał:

Sluchalem chyba wszystkich modeli pmc z serii twenty I twenty5, mb2se, fact 3, 8, 12 (ktore u mnie graja). Z Brystonem fact według mnie zbyt szczuplo. Lepiej sie sprawdza z seriami twenty(5). 

Fact 8 vs twenty(5) 26 to inna prezentacja. Kupujacy ma mozliwosc albo wiecej szczegolow i dynamiki albo sily dzwieku i lekkiego poluzowania co czasem jest przyjemniejsze w odbiorze. To tak w krotkim opisie. Ja z fact 8 vs twenty 26 wybralem twenty, ale takie twenty5 26 vs fact 12 to nie maja szans. Sama precyzja basu seria twenty przegrywa z kretesem o reszcie nie wspomne. 

Podejrzewam, ze model 26 sie im dobrze sprzedaje, bo to naprawde udany model a fact 8 cierpia troche na brak stopy. 

Słyszałeś połączenie pmc z helem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.