Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  144 członków

PMC Klub Kolumn
IGNORED

Klub miłośników kolumn PMC


Gość Wireless

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem one mogą przyjemnie zagrać tylko z czymś w stylu Sugden A21.  

Z Cyrusem 8.2DAC i psx r2 wokale były bardzo wycofane, źródła pozorne wyjątkowo malutkie i przy każdej możliwej okazji PMC20.21 mocno podkreślały głoski syczące. Brakowało też dociążenia w 12m2.

Zakup używki w ciemno odradzam. Koniecznie najpierw posłuchać przed zakupem. 

Jako lepsza, tańsza i bezpieczniejsza (sssyczenie u PMC) alternatywa warto posłuchać JMR Lucia. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adam 38 napisał:

sssyczenie u PMC

A to nie hegel sssssyczy?

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, klecha napisał:

A to nie hegel sssssyczy?

Nie wiem jak z suchym Heńkiem, ja mam Cyruska ale i z Naimem sssyczały i drugiemu Koledze z NADem. Mówię o modelu 20.21 ale z tego co mi wiadomo w nowszym 25.21 wcale nie jest inaczej. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyciągnął węża?

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zabłysnął wokalami ale to z innymi paczkami ?

Warto tylko pamiętać aby przy najmniejszych PMC zwrócić uwagę na to czy zaakceptujemy tak podane głoski syczące i brak dociążenia, ja ich w elektronice i rocku kompletnie nie widzę nawet w 10m2 i z dupami przyklejonymi do ściany ale ktoś inny może być przecież zachwycony ? No i jest szansa, że taki Sugden załagodzi je tam, gdzie trzeba i doda, gdzie brakuje... 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafalmig32 napisał:

To mozek ktos polec kolumny DO YAMAHY AS,CDS1000 POKOJ OKOLO 10METRY MUZYA ROCK.POP,DANCE,

Olx i Audio Physic Tempo 2, Yara, Spark, Sitara zestrojona do ustawienia pod ściane. 
A z podstawkowych to Naim n- Sats, lub jakieś spendor, proac.sonus faber toy, dynaudio xeo 3, contour 1.3

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rafalmig32 napisał:

To mozek ktos polec kolumny DO YAMAHY AS,CDS1000 POKOJ OKOLO 10METRY MUZYA ROCK.POP,DANCE,

https://hifi.nl/tweedehands/10049234/PMC-LB1-Front-en-Center-Speaker.html

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, 

To mój system PMC 24 z Naim 5 jako końcówka mocy w KD dla Onkyo TX RZ820 .

Pokój ma 40 m2 i gra to bardzo fajnie, bas jest taki jak powinien być , jednak myślałem ostatnio o zmianie na 3 drogi i OB1 , ale ciągle się waham czy jest sens 

IMG_7414.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Rekomendowanym połączeniem będzie takie, które Tobie najbardziej odpowiada . Kowalski napisze że jest super ze wzmacniaczem A , Nowak napiszę że najlepiej ze wzmacniaczem B. Nie ma prostych rozwiązań, musisz sam posłuchać kilku i zdecydować, co Tobie najbardziej odpowiada.

Pozdrawiam

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

z mojego doświadczenia dobrze z tymi kolumnami wypada Naim, dobrze wypada Sugden, lubię też ich granie z Cyrusem. Widziałem jednak tyle przeróżnych połączeń, włącznie z lampą, że nic już mnie nie zaskoczy. Musisz posłuchać i zobaczyć co Ci odpowiada. Jakiej muzyki słuchasz? Jaką elektronikę miałem wcześniej?

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, misiek x napisał:

Rekomendowanym połączeniem będzie takie, które Tobie najbardziej odpowiada . Kowalski napisze że jest super ze wzmacniaczem A , Nowak napiszę że najlepiej ze wzmacniaczem B. Nie ma prostych rozwiązań, musisz sam posłuchać kilku i zdecydować, co Tobie najbardziej odpowiada.

Tak, pełna zgoda. Chodzi mi o to, że jeżeli 10 razy padnie np że Naim brzmi fajnie z PMC Twenty5.24 to już będzie to jakiś pomysł żeby sprawdzić. Dodatkowo jeżeli są tu posiadacze PMC Twenty5.24 to jest szansa, że już przerobili kilka kombinacji i mogą się podzielić zarówno tym co im się udało fajnie sparować oraz tym gdzie była totalna porażka. I tu też pełna zgoda, że to bardzo subiektywne jest.

13 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

z mojego doświadczenia dobrze z tymi kolumnami wypada Naim, dobrze wypada Sugden, lubię też ich granie z Cyrusem. Widziałem jednak tyle przeróżnych połączeń, włącznie z lampą, że nic już mnie nie zaskoczy. Musisz posłuchać i zobaczyć co Ci odpowiada. Jakiej muzyki słuchasz? Jaką elektronikę miałem wcześniej?

Wydaje mi się, że właśnie marka Naim pada najczęściej przy PMC Twenty5.24. Aktualnie PMC mam sparowane z Lyngdorf TDAI-3400, ale to nie jest coś przy czym chcę zostać i rozglądam się za potencjalnymi zmianami w systemie. Moje preferowane źródła dźwięku to CD i gramofon, ale biorę pod uwagę również dodanie do systemu Auralic Altair G1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2021 o 01:56, BM napisał:

 

Wydaje mi się, że właśnie marka Naim pada najczęściej przy PMC Twenty5.24. Aktualnie PMC mam sparowane z Lyngdorf TDAI-3400, ale to nie jest coś przy czym chcę zostać i rozglądam się za potencjalnymi zmianami w systemie. Moje preferowane źródła dźwięku to CD i gramofon, ale biorę pod uwagę również dodanie do systemu Auralic Altair G1.

Warto pamiętać, że Naim lubi grać w swoim towarzystwie. Pmc faktycznie grają dobrze z Naim. Osobiście próbowałem 20.22 i 25.24 z supernait 2 + reszta toru naim. Obawiam się jednak że poziom Supernaita po przygodzie z L 3400 może być za słaby choć warto posłuchać. Tu widzę system dzielony np 282/250. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 11.05.2021 o 12:25, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

z mojego doświadczenia dobrze z tymi kolumnami wypada Naim, dobrze wypada Sugden, lubię też ich granie z Cyrusem. Widziałem jednak tyle przeróżnych połączeń, włącznie z lampą, że nic już mnie nie zaskoczy. Musisz posłuchać i zobaczyć co Ci odpowiada. Jakiej muzyki słuchasz? Jaką elektronikę miałem wcześniej?

Pozdrawiam,

Michał

Michał, odnośnie Waszego dzisiejszego wpisu na sklepowym fan page'u, to według Ciebie szybciej do PMC .24 Naim np Naim Supernait 3, czy wspomniany na FP McIntosh?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, BM napisał:

Michał, odnośnie Waszego dzisiejszego wpisu na sklepowym fan page'u, to według Ciebie szybciej do PMC .24 Naim np Naim Supernait 3, czy wspomniany na FP McIntosh?

Cześć,

to trudne pytanie, gdyż wszystko zależy od tego jakiego dźwięku oczekujemy. Nie ma co ukrywać, że najbardziej sztampowym połączeniem ( ale nie bez powodu ) jest łączenie Naima z PMC. Jeśli kasy jest więcej drugim takim przykładem jest Bryston. Niemniej znam osoby, które mają Naima i wcale nie pasuje im to co finalnie słyszą w połączeniu z PMC. Dzisiejszy post na FB sam dał nam do myślenia, gdyż wielokrotnie szukamy z klientami innych, lepszych dla nich połączeń z tymi kolumnami. Mcintosh to tylko jeden z ostatnich bardzo udanych przykładów, jest ich jednak więcej. Uważam, że te kolumny świetnie brzmią z integrami Musicala, znam co najmniej kilku zadowolonych użytkowników wyższych Unisonów Unico 90/150.

Natomiast wracając do Twojego pierwszego pytania szybciej PMC do Naima, znam więcej takich połączeń w naturze, sam prywatnie również takie połączenie użytkuję.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No ładne te PMC Seby. Posłuchałbym ich z Naim SN3. 

Wczoraj poszperałem po forach poświęconych PMC szukając informacji o najnowszej serii "i" i wygląda na to, że mogłyby mi się one spodobać. Wysokie tony w końcu gładsze! i z większą ilością powietrza czyli dobry kierunek zmian (moim zdaniem). 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adam 38 napisał:

Wczoraj poszperałem po forach poświęconych PMC szukając informacji o najnowszej serii "i" i wygląda na to, że mogłyby mi się one spodobać.

Z tym że moje to są "zwykłe" 25.21.  Te z "i" z tego co wyczytałem w jednej recenzji, nie różnią się jakoś wybitnie od poprzedniej serii 25. Nie wiem jak mają się 25.21 do dwudziestek, ale w stosunku db1 gold, grają o wiele lepszą, napowietrzoną a zarazem subtelniejszą górą i dużo lepszym basem. Także dla mnie zamiana dynaudio na PMC jak najbardziej na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
29 minut temu, seba3002 napisał:

Każde połączenie, które daje Ci frajdę z odsłuchu wg mnie ma sens 🙂.

Ależ oczywiscie tyle ze fajnie bylo by choc troche wiedziec cokolwiek przed zakupem bo wiadomo jakie sa  roznice z parowaniem kolumn ze wzmacniaczami  .....,czytalem ze PMC sie fajnie zgrywaja z Brystonem ale o Yamaha cisza ....wiec pytam bo tanio nie jest 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 29

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.