Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  144 członków

PMC Klub Kolumn
IGNORED

Klub miłośników kolumn PMC


Gość Wireless
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem szczerze, że nie spotkałem się z połączeniem Yamahy z kolumnami PMC, stąd też ciężko mi zarekomendować takie zestawienie. Obawiam się, że dźwięk może być mocno dociążony na górze, co przy gorszych realizacjach będzie trudne do zaakceptowania.

Pozdrawiam,

MIchał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem troche na zasadzie woz albo przewoz PMC 25.22i do Yamahy AS 3200 i wrazenia po tygodniu uzytkowania .....na pewno trzeba sie przestawic z moich  KEF R7 bo roznica jest duza .KEF bas ale mniej wysokich tonów za to w PMC odwrotnie plus fajna przestrzen  .W pewnych nagraniach powiedzmy muzyki rozrywkowej wysokie tony zabijaja ale zalezy to tez od jakosci im lepsza tym mniej problemu z wysokimi .....ale juz w muzyce spokojniejszej jak dla mnie graja bardzo fajnie ,duza przestrzen ,dzwiek czysty ,fajnie slychac instrumenty np w Otta symphonic "royal safary" albo Ceitline de Ville gdzie skrzypce slychac w calym pomieszczeniu,dla mnie super .Troche brakuje generalnie basu ale czasem potrafia tez zaskoczyc ze jednak ten bas gdzies tam ma potencjal oczywiscie jak na podstawki .Yamaha to mocny wzmacniacz dosc wydajny pradowo wiec to moze troche ratuje sytuacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Himling napisał:

Kupilem troche na zasadzie woz albo przewoz PMC 25.22i do Yamahy AS 3200 i wrazenia po tygodniu uzytkowania .....na pewno trzeba sie przestawic z moich  KEF R7 bo roznica jest duza .KEF bas ale mniej wysokich tonów za to w PMC odwrotnie plus fajna przestrzen  .W pewnych nagraniach powiedzmy muzyki rozrywkowej wysokie tony zabijaja ale zalezy to tez od jakosci im lepsza tym mniej problemu z wysokimi .....ale juz w muzyce spokojniejszej jak dla mnie graja bardzo fajnie ,duza przestrzen ,dzwiek czysty ,fajnie slychac instrumenty np w Otta symphonic "royal safary" albo Ceitline de Ville gdzie skrzypce slychac w calym pomieszczeniu,dla mnie super .Troche brakuje generalnie basu ale czasem potrafia tez zaskoczyc ze jednak ten bas gdzies tam ma potencjal oczywiscie jak na podstawki .Yamaha to mocny wzmacniacz dosc wydajny pradowo wiec to moze troche ratuje sytuacje ?

PMC potrzebuje prądu a linia transmisyjna objętości. W przypadku 25.22 tego drugiego za bardzo nie ma. Zamiast tego monitora warto spróbować 25.23 to pierwszy potrzac na gabaryty głośniki stojący który jest 22-jką która zamiast na podstawce stoi na ziemi i ma potencjał (objętość dla kanału linii transmisyjnej) do generowania niskich częstotliwości z których słynie PMC. Ja gram na poprzedniej wersji i trochę większym gabarycie a mianowicie Twenty24. Zsilam je Yamahą AS3000 czyli dźwiękowo w zasadzie to samo co AS3200. W mnie nie ma problemu z basem ani z górą oczywiście pomijam złe realizacje. PMC grały w moim systemie z trzema lampami i trzema tranzystorami i jeżeli były to wydajne prądowo wzmacniacze zawsze było poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu mamy różnice zdań a raczej różnice połączeń z różnymi wzmacniaczami. Miałem 25,22 z Naimem xs2 i Audia Flight . Dla mnie z tymi wzmacniaczami nie było za dobrze , ale już z Accuphase 380 , było całkiem sympatycznie.

Kolega HIMLING , trafił w sedno z opisem brzmienia Pmc 25.22 . Górę mają dość mocną , ale nie ostrą , bas dla mnie jest bardzo dobry , nie za mocny , ale w pełnym zakresie.

Może gdybym miał wtedy inny wzmacniacz , to zostały by na dłużej a teraz trochę żałuję , bo mam chyba odpowiedni wzmacniacz do tych głośników , tj. Moonriver.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Gdyby ktoś się zastanawiał z czym zagra PMC wrzucę część ankiety przeprowadzonej na fejsowej grupie Naima. Udział wzięło około 350 naimowców.

PMC z Neat to w zasadzie 1 Miejsce ex  aequo bo zamieniały się miejscami wiele razy..

image.thumb.jpeg.2f2ea1afba152871e0120462931f8f5d.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Niepokorny napisał:

To że Naim gra bardzo dobrze z PMC

To taka droga na skróty, gdzieś dzwoni...

Zależy jaki Naim z jakimi PMC.

Stereotyp taki jak Rotel z Dynaudio.

Trza wiedzieć co z czym.

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, seba3002 napisał:

Zdaje się, że na wooferze dynaudio

Znakomity 15W75

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

https://www.olx.pl/d/oferta/pmc-ib1-high-end-monitory-wraz-z-oryginalnymi-standami-pmc-CID99-IDMzDBt.html

 

dla fanow PMC, full range, 3 pasmowy high end monitor PMC IB1

co do amplifikacji do PMC, to polecam Bryston'a, albo jak ktos jest na budgecie, to Hypex (uzywany w aktywnych PMC),

PMC wymagaja dobrego wzmacniacza, i dobrego pomieszczenia/ustawienia.

Moja opinia, to najlepszy glosnik na swiecie za te pieniadze; osobiscie zdecydowanie wole PMC over ATC, na przyklad, ATC nie maja basu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam od kilku tygodni PMC 5.24. Rozpoczynam poszukiwania wzmacniacza (dotychczasowy stary CXA 60 nie pasuje do tych kolumn). Prośba, do osób które mają te kolumny lub znają ich dźwięk o propozycje wzmacniaczy zintegrowanych w cenie do 12 tys, które zapewnią synergię. Zależy mi na podkreśleniu i uwypukleniu średnich tonów a w szczególności wokali.

Pokój 30 m.kw. lubię dynamiczne wokale słucham dużo muzyki w małych składach z akustycznymi instrumentami i wokalem. Nie słucham muzyki elektronicznej i ostrego rocka. Barwa PMC mi pasuję więc nie potrzebuję ich "ocieplać" ani "ochładzać".

Rozważam:

Naim xs3, Atoll in200, Denon 2500 ne.

JJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie maja...moj kumpel ma ATC 150 scm, aktywne,

w porownaniu do moich IB1, ATC graja tak jakby mialy HPF zaaplikowany w okolicach 50-60Hz

srednica jest piekna za to....w ATC,

ale nawet laicy (osoby spoza branzy pro-audio) zauwazyli brak basu w ATC.

Taki maja charakter, a PMC slyna z tego ze to sa bad boys w low endzie:)

z dobrym wzmacniaczem, w akustycznie przystosowanej przestrzeni - nie ma glosnikow w tej cenie, ktore sie zblizaja do PMC; to jest krotko mowiac, za te pieniadze best speaker !

 

PS. https://pmc-speakers.com/news/filip-pietrzykowski-pmc-ib1-monitors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minutes ago, Superjaro said:

Cześć,

mam od kilku tygodni PMC 5.24. Rozpoczynam poszukiwania wzmacniacza (dotychczasowy stary CXA 60 nie pasuje do tych kolumn). Prośba, do osób które mają te kolumny lub znają ich dźwięk o propozycje wzmacniaczy zintegrowanych w cenie do 12 tys, które zapewnią synergię. Zależy mi na podkreśleniu i uwypukleniu średnich tonów a w szczególności wokali.

Pokój 30 m.kw. lubię dynamiczne wokale słucham dużo muzyki w małych składach z akustycznymi instrumentami i wokalem. Nie słucham muzyki elektronicznej i ostrego rocka. Barwa PMC mi pasuję więc nie potrzebuję ich "ocieplać" ani "ochładzać".

Rozważam:

Naim xs3, Atoll in200, Denon 2500 ne.

JJ

PMC w swoich aktywnych zestawach uzywa Hypex'a.

Posiadam hypexa UCD 400 HxR, od prawie 8 lat; za te pieniadze (ca 700 UK pounds) nie ma konkurencji.

Polecam zdecydowanie, sam testowalem rozne wzmacniacze z PMC, nawet pelna lampe (UK made, nie CHinszczyzna;)

i Hypex wygral zdecydowanie.

PMC i Hypex to fantastyczny mariaz, nie ma co szukac dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tresporros napisał:
1 godzinę temu, tresporros napisał:
1 godzinę temu, tresporros napisał:

Posiadam hypexa UCD 400 HxR, od prawie 8 lat; za te pieniadze (ca 700 UK pounds) nie ma konkurencji

 

nie ma glosnikow w tej cenie,

 

1 godzinę temu, tresporros napisał:

PMC i Hypex to fantastyczny mariaz, nie ma co szukac dalej

To Twoja opinia i masz do niej prawo, ja bym jednak na miejscu kolegi poszukał i posłuchał u siebie. Może lubi w dżwieku całkowicie co innego niz Ty.

Pozdrawiam.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tresporros napisał:

nie maja...

Gdybyś napisał, że nie mają "bassu" to może bym zrozumiał a tak to wybacz.

A że jest to klub PMC więc zostawmy to tak jak jest... 

3 godziny temu, tresporros napisał:

srednica jest piekna za to....w ATC,

Czyli jednak nie takie te PMC najlepsze, skoro średnica piękna ale w ATC. 

No ale najważniejsze, że Ty wiesz, że masz best głośniki  i tak samo best wzmacniacz. Nic tylko pogratulować samych best 😉

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Superjaro napisał:

Dzięki za polecenie Hypex-a do PMC 5.24 ale oni nie mają dystrybutora w Polsce i nie ma tego w sklepach aby wypożyczyć. Prośba do innych użytkowników o propozycje form dostępnych w Polsce.

Mam od 6 lat PMC Twenty24 czyli poprzednia wersja 5.24. U mnie głośniki były zestawiane z lampą na triodzie 845. Nie była w stanie ich wysterować. Potem marantz PM8006 tu lepiej ale nadal brak prawdziwego basu. Potem był Marantz PM14S1SE i tu znacznie lepiej. Byłem już zadowolony ale wymiana na Yamaha AS3000 zamknęła temat. Co prawda nowa AS3200 przekracza budżet ale używa AS3000 jest w zasięgu. U mnie połączeni Yamah-y i PMC wyszło genialnie. Polecam sprawdzić te zestawiane.

Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.01.2022 o 13:40, Superjaro napisał:

Cześć,

mam od kilku tygodni PMC 5.24. Rozpoczynam poszukiwania wzmacniacza (dotychczasowy stary CXA 60 nie pasuje do tych kolumn). Prośba, do osób które mają te kolumny lub znają ich dźwięk o propozycje wzmacniaczy zintegrowanych w cenie do 12 tys, które zapewnią synergię. Zależy mi na podkreśleniu i uwypukleniu średnich tonów a w szczególności wokali.

Pokój 30 m.kw. lubię dynamiczne wokale słucham dużo muzyki w małych składach z akustycznymi instrumentami i wokalem. Nie słucham muzyki elektronicznej i ostrego rocka. Barwa PMC mi pasuję więc nie potrzebuję ich "ocieplać" ani "ochładzać".

Rozważam:

Naim xs3, Atoll in200, Denon 2500 ne.

JJ

Naima nie znam, natomiast Atolla wymaz z pamieci. Sluchalem go z PMC i nie powiem, ze bylo zle...ale można o wiele lepiej.

Miałem okazję posłuchać zestawu z Musical Fidelity m6si i robiło to wrażenie, ten wzmak jest w rozsądnej cenie, ma zapas mocy i świetnie kontroluje niskie tony.

Miałem kilka lat moje FB1i z trzema zestawami Cyrusa, od najniższego modelu do 2xMono X z psx-r, też polecam. 

Wokal z Musical Fidelity jest bardziej pełny, soczysty natomiast z Cyrusami jest świeży, żywszy...tak bym to określił moim subiektywnym zdaniem.

 

Edytowane przez Adikila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

przetestowałem swoje PMC 5.24 z reklamowanym jako "pełna synergia" na brytyjskich forach wzmacniaczem naim xs3. No i nie powaliło mnie wcale. Brzmienie pełne ale dosyć miękkie i rozmyte. Wg mnie mniej dynamiczne od mojego starego CXA 60, który kosztował 25% ceny tego naim-a. PMC 5.24 mają dobrze grać również odtwarzając filmy z Netflix-a więc musi być taka kinowa dynamika - ale nie chcę kina domowego.

Słuchałem również z MF m5si i było o wiele lepiej, aczkolwiek też mogło być trochę ostrzej. Wadą dla mnie obydwu w/w wzmacniaczy  jest brak DAC-a, który musiałbym dokupić + interkonekt.

Szukam raczej czegoś ostrzejszego i bardzo dynamicznego tym bardziej, że mój drugi komplet kolumn to Audio Physic, które grają bardzo dynamicznie ale nie mają tego kolorytu barw, który mają PMC.

W tym tygodniu planuję wypożyczenie Denon pma 2500 a w kolejnym tygodniu Primare I25DAC  a następnie Hegel 190 a potem Atoll IN300. Wszystkie mają DAC-a.

Zobaczymy czy coś mi podpasuje.

Pzdr

JZ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Superjaro napisał:

Brzmienie pełne ale dosyć miękkie i rozmyte.

Prawda, za miękko i dla mnie z XS3 było. Ale na średnicy z XS3 czaruś jest niesamowity. Obawiam się, że Atoll 300 to bedzie nadal miękiszon z przeciągniętym w czasie basem. Hegel h190 nie ma kopa, szarpnięcia, ataku na basie, niby wszystko gra ale tak jakoś mdło, nijak, bez pazura. Jeżeli po XS3 nie zraziłeś się do Naima to sprawdziłbym jeszcze Supernaita 3,  jest wyjątkowo szybki i konturowy gdy trzeba, całkiem inne granie jak Naim XS3. A i Leema w kraju ma nowego dystrybutora, tu też bym sprawdził Tucane 2. Droższe modele Cyrusa też warto z PMC posłuchać, będzie zdecydowanie szybciej, bardziej konturowo i rozdzielczo jak z naim xs3. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym Cyrusa i9XR. Z tymi cenami za Tucane 2 i Supernaita 3 trzeba ostro negocjować, ceny są obecnie sztucznie zawyżone i bez dobrych rabatów nikt nowych u nas nie sprzeda a jak będę trzymać te chore ceny to zaraz pojawią się  "majstry" jak już ci pierwsi od Hegla i MF, którzy ściągają  nowe z zagranicy i sprzedają u nas pomijając krajowe, potwornie wysokie marże dystrybutorów. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.