Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  144 członków

PMC Klub Kolumn
IGNORED

Klub miłośników kolumn PMC


Gość Wireless
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy kolumny PMC FB1i można zaliczyć do kategorii high end?

 

Czy to High-End? Nie.

Czy gra jak High-End? Lepiej, niż wiele z nich.

Czy Totem czy PMC? Zależy, jaki masz wzmacniacz.

Jak mocarny - to bierz Totema, jeśli słabeusz - wybierz PMC.

Totem lubi prąd, PMC lubi grać muzykę.

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia kolumny PMC są niestety wymagające, wcale nie są proste w aplikacji. Bardzo wskazane jest zasilić je mocną i wydajną końcówkę mocy. Ponadto przyjęła się opinia, że seria Twenty gra chudo i jasno... nic bardziej mylnego. Te kolumny do brzmienia wnoszą niewiele swojego charakteru. Spróbujcie z wydajną końcówką a zmienicie zdanie.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dobrym źródłem, pre i wydajnym wzmacniaczem mocy jest wręcz przeciwnie. Brzmienie jest wypełnione i masywne przy zachowaniu bardzo dobrej przejrzystości (lepszej niż w starszych seriach), dynamiczne z prawidłowym zobrazowaniem barw.

W takim razie rodzi się pytanie, czy firma świadomie upośledziła swój produkt montując nieprzemyślaną zwrotnicę?

Moim zdaniem - nie. Jednocześnie nie twierdzę, że PMC są idealne, bo takich kolumn nie ma.

W celu kształtowania brzmienia do każdych kolumn należy dobierać odpowiednią elektronikę. Taka droga jest najlepszą jeżeli chcemy uzyskać maximum możliwości dobrze zaprojektowanych kolumn.

Jeszcze raz chciałbym podkreślić, PMC bardzo lubią dużo prądu i ze słabą lampą czy słabym tranzystorem nie będzie to brzmieniowo dobry tandem.

 

Zwrota (twenty 24) w oryginale jest tak wykonana, że całość jest chuda, jasna i bez emocji. Po zmianie zwroty wygląda to dużo lepiej, przede wszystkim równiej.

Zmiana zwrotnicy w kolumnach to dość ryzykowne przedsięwzięcie. Zwrotnica w kolumnie to zawsze kompromis a w przypadku podmiany elementów zwrotnicy jeden aspekt brzmienia możemy jak nam będzie się wydawać poprawić a przy okazji zepsuć kilka innych - jak to w audio, zawsze coś kosztem czegoś. Zresztą nie jedna osoba na na tym forum na przestrzeni lat ma przykre doświadczenia z 'poprawy' zwrotnic w kolumnach różnych marek.

Tak na koniec, słyszałem też o próbach montażu innych głośników niż oryginalne nisko-średniotone do PMC serii 20 w celu osiągnięcia głębszego i mocniejszego basu. Moim zdaniem nie tędy droga. Źródło i amplifikacja to podstawa dobrego brzmienia, oczywiście przy założeniu co najmniej poprawnej akustyki pomieszczenia odsłuchowego.

Edytowane przez skyrobin

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana zwrotnicy w kolumnach to dość ryzykowne przedsięwzięcie. Zwrotnica w kolumnie to zawsze kompromis a w przypadku podmiany elementów zwrotnicy jeden aspekt brzmienia możemy jak nam będzie się wydawać poprawić a przy okazji zepsuć kilka innych - jak to w audio, zawsze coś kosztem czegoś.

Jak nad tym panujesz i wiesz do czego dążysz to nie ma ryzyka. Ja byłem dużo bardziej zadowolony ze swojej wersji.

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twenty ma takie cechy konstrukcyjne, ze nie da sie ich zmienic zadnym wzmacniaczem, zrodlem, a juz zapewne nie kablem. To sa glosniki bardzo charakterystyczne, ktore wymagaja czasu zeby sie do nich przyzwyczaic. Z pewnoscia daleko im do dzwieku zblizonego do naturalnosci i neutralnosci. Z reszta wystarczy spojrzec na pomiary tych kolumn, ktore ujawniaja chytre sztuczki producenta, aby mogly sie one przypodobac. Kolumne fajne i ciekawe, ale przypisywanie im wlasciwosci dzwieku Hi-end, to duze nieporozumienie. Dla mnie to tylko dobre Hi-fi. Niestety zastosowane przetworniki i sposob ich aplikacji uniemozliwia wejscie w dzwiek najwyzszej jakosci. Najwyzszej jakosci to tam jest co najwyzej cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwe od jakiegoś czasu nie czuję potrzeby skupiania się na pomiarach, użytych podzespołach i sposobach ich aplikacji.

Zauważyłem, że dla mnie liczy się efekt końcowy i na nim się skupiam, na dźwięku. Dzięki temu czuję więcej radości i swobody w obcowaniu z dźwiękiem. Zrzuciłem worek z kamieniami i lżej mi.

PMC słucham od czasu zanim pojawiły się w oficjalnej sprzedaży w Polsce i widzę jak ewoluowały ale od zawsze towarzyszą mi podobne wrażenia kiedy z PMC przełączam się na inne kolumny. Te inne w większości wydają mi się wówczas pozbawionymi życia usmolonymi mulersami.

Nawet obecnie korzystam z wielu kolumn głośnikowych i wrażenie zmiany z PMC na coś innego pozostaje takie samo, również w przypadku serii Two Two kontra inne głośniki innych firm.

Doskonale rozumiem niechęć jaką budzą ceny PMC, mnie też to dokucza ale tylko do czasu kiedy usłyszę jak grają z porządnym wzmacniaczem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem fascynacje, bo ta firma i jej produkty byly dla mnie inspiracja do pracy nad wlasnymi konstrukcjami. Z czasem poznajac kolejne modele PMC, ich pomiary i zastosowania techniczne, uznalem ze mozna zrobic lepsze kolumny w technologii ATL. Niestety wiekszosc kolumn tej marki, posiada duze nierownosci charakterystyki, spowodowane tym, ze linie transmisyjne w ich obudowach nie sa tak dopracowane jakby sie to wydawalo. Dla mnie to co jest w pomiarze, jest nierozewalnie zwiazane z jakoscia dzwieku jaka dana kolumna moze osiagnac.

Co do TwoTwo, wlasnie jestem na etapie prac nad kolumnami, ktorych wymiary i rozmieszczenie glosnikow jest identyczne z TwoTwo.6 oraz charakterystyka basu ( jej ksztalt i odpowiedz ) jest taka sama jak w oryginale. Jednak nie beda to zestawy aktywne, tylko pasywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam i Pozdrawiam miłośników kolumn PMC !

Jest wolne miejsce w klubie? Właśnie nabyłem GB1i i chciałbym się zapisać. Pewnie się ośmieszę, ale liczyłem, że do końca roku pogram namoim hk 970 i na spokojnie nazbieram na coś pożadniejszego ,ale on zupełnie nie daje sobie z nimi rady, jest jakby gruby koc na kolumnach.Panowie jaki wzmacniacz byście polecali tak do 1500-2000zł na poczatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć biniek84, ciężko będzie z roksanem w takiej cenie. Widzę jednego roksana kandy na allegro za 2600, dostałem też propozycję na arcama a90 za 1900zł czy to dobre ceny na nie?

Co do kolumn to narazie nie mogę się odnieść bo one wogóle nie grają, więc moje stare energy acoustic neo 3 grały dużo lepiej. Wczoraj zauważyłem, że te kolumny nie mają zworek i zastanawiam się aby to nie tego wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę polował na roksana, może coś się trafi. Czyli koleś który mi sprzedał kolumny zapomniał wspomnieć o braku zworek, ja nigdy nie używałem bi wire i poszedł zwykły kabel. Czy mogę zrobić narazie prowizorke z kabla głośnikowego, żeby sprawdzić czy zaczną grać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli koleś który mi sprzedał kolumny zapomniał wspomnieć o braku zworek, ja nigdy nie używałem bi wire i poszedł zwykły kabel.

 

Czy dobrze rozumiem, że słuchałeś tylko pojedynczych przetworników? To nic dziwnego, że Ci nie grały... w zależności od tego, jak podłączyłeś, miałeś tylko górę albo dół pasma... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie są o kilka klas wyżej od AE Neo, bas już nie jest taki bułowaty, jednolity, tylko zróżnicowany i chyba niżej schodzi. Kolumny mimo że mają tylko jeden woofer to naprawdę mają sporą skalę dźwięku, a o to się najbardziej obawiałem jak zobaczyłem jakie są małe.Ogólnie jestem bardzo zadowolony i zamierzam pod nie budować system. Pewnie kilka klocków sie przewinie zanim dobiore odpowiedni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.