Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  144 członków

PMC Klub Kolumn
IGNORED

Klub miłośników kolumn PMC


Gość Wireless
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Bonku5 napisał:

Witam wszystkich klubowiczów ?

Jeszcze nie posiadacz ale mocno rozważam zakup PMC 5.24. I tu rodzi się pytanie czy mają szansę zagrać z lampą?
Z tego co widzę w postach, kolumny są bardzo wymagające ?

Posiadam Primalune Proloque Premium na lampach KT 120. 

 

Jest szansa. KT 120 to będzie parę solidnych watów. Swego czasu swoje 24-ki łączyłem że wzmacniaczem na KT88 i jakoś to grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Bonku5 napisał:

Jakoś to na pewno zagra bardziej pytanie czy lampa z PMC to strata czasu, żeby wyciągnąć z kolumny jej walory?

Na KT120 będzie to pewnie ok 45 Wat. 

Moje PMC łączyłem z dwiema lampami pierwsza to Mingda 368 BSE na łamach KT88 i Line Magnetic LM-518ia na triodach 845. O ile Mingda dawał radę ruszyć linię transmisyjną to resztą pasma nie prezentowała się jakoś wybitnie. Jeżeli chodzi o Line Magnetic który miał 22W to bas był zupełną porażką ale za to reszta pasma cudowna. Teraz gram na Marantz-u PM 14s1 SE i moimi zdaniem jest optymalnie. Swietna kontrola basu doskonałe średnie i piękna czysta krystaliczna i nie męcząca góra. Te kolumny a szczególnie ich TL wymagają watów inaczej basu nie będzie. No ale jak je wysterujesz to już innych niż będziesz szukał. ? 

Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem PMC 25.26 na amerykańskiej lampie Rogue Cronus Magnum. 100W na kanał przy 4x KT120 daje tym kolumnom porządnego Kopa. Jest drive i wypełnienie.. - Hegel H300 H360 mogły by się Uczyć. 
Rok temu nowe 25.26 w orzechu kupiłem za 25k we wrocłwskim MDB. W katowickim chyba MegaHz sprzedaliby jeszcze taniej (tak wynikało z rozmowy tel) 

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dlmtb napisał:

Moje PMC łączyłem z dwiema lampami pierwsza to Mingda 368 BSE na łamach KT88 i Line Magnetic LM-518ia na triodach 845. O ile Mingda dawał radę ruszyć linię transmisyjną to resztą pasma nie prezentowała się jakoś wybitnie. Jeżeli chodzi o Line Magnetic który miał 22W to bas był zupełną porażką ale za to reszta pasma cudowna. Teraz gram na Marantz-u PM 14s1 SE i moimi zdaniem jest optymalnie. Swietna kontrola basu doskonałe średnie i piękna czysta krystaliczna i nie męcząca góra. Te kolumny a szczególnie ich TL wymagają watów inaczej basu nie będzie. No ale jak je wysterujesz to już innych niż będziesz szukał. ? 

Czyli wychodzi na to, że nie ma sensu próbować z lampą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bonku5 napisał:

Czyli wychodzi na to, że nie ma sensu próbować z lampą?

Nie koniecznie. KT120 to jednak trochę prondu daje więc powinien ruszyć TL. O resztę pasma się nie martw. Tu kolumny zagrają to co poda im twój wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
41 minut temu, Na Temat Audio napisał:

Dokładnie, 23 widziałbym raczej w pomieszczeniach do 25mkw ale wszystko zależy od preferencji. Brzmieniowo może być fajnie.

Pozdrawiam,

Michał

Dziękuję za odpowiedź. Jak wypada według Was porównanie z Opera Seconda SE - to mój drugi typ u też chcę posłuchać ich z Moonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Gambetti napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Jak wypada według Was porównanie z Opera Seconda SE - to mój drugi typ u też chcę posłuchać ich z Moonem.

Opera Seconda SE to duża kolumna, pod względem dopasowania do pomieszczenia jest jak najbardziej ok. Opery zagrają cieplej, bardziej analogowo, mocniej zaakcentują środek i dół pasma. PMC będą grały szybciej, bas będzie bardziej naturalny, będzie trochę więcej góry. Klasowo to trochę inne kolumny, również barwowo kompletnie się różnią. Sam Moon w mojej ocenie również gra trochę ciemniej więc wszystko zależy od Twoich preferencji. Koniecznie posłuchaj ?

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Na Temat Audio napisał:

Opera Seconda SE to duża kolumna, pod względem dopasowania do pomieszczenia jest jak najbardziej ok. Opery zagrają cieplej, bardziej analogowo, mocniej zaakcentują środek i dół pasma. PMC będą grały szybciej, bas będzie bardziej naturalny, będzie trochę więcej góry. Klasowo to trochę inne kolumny, również barwowo kompletnie się różnią. Sam Moon w mojej ocenie również gra trochę ciemniej więc wszystko zależy od Twoich preferencji. Koniecznie posłuchaj ?

Pozdrawiam,

Michał

O tak, PMC to inna liga. Te dwa modele trafiły do finałowego odsłuchu właśnie dlatego, że spodziewam się krańcowo różnych wrażeń odsłuchowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.02.2021 o 13:54, Gambetti napisał:

Cześć,

Wybieram się na odsłuch Moon Ace + PMC Twenty.23. Ma to w ogóle sens w docelowym salonie 30m2?

Chyba Cię zmartwię. Dwie rzeczy.

Dla mnie 23-tki to maksymalnie do 20m2, lepiej rozglądać się za 24 lub 26.

Druga sprawa. Nie wiem jak gra ten model Moona. Mam zestaw 390/330 i niestety podkreśla to co w Pmc nie może być podkreślone, czyli góra, a do tego będzie brakowało dociążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, marek s napisał:

Chyba Cię zmartwię. Dwie rzeczy.

Dla mnie 23-tki to maksymalnie do 20m2, lepiej rozglądać się za 24 lub 26.

Druga sprawa. Nie wiem jak gra ten model Moona. Mam zestaw 390/330 i niestety podkreśla to co w Pmc nie może być podkreślone, czyli góra, a do tego będzie brakowało dociążenia.

Zgadzam sie calkowicie co do powierzchni. Minimum 24. Bardziej by sie sprawdzily 22 a nizeli 23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, marek s napisał:

Chyba Cię zmartwię. Dwie rzeczy.

Dla mnie 23-tki to maksymalnie do 20m2, lepiej rozglądać się za 24 lub 26.

Druga sprawa. Nie wiem jak gra ten model Moona. Mam zestaw 390/330 i niestety podkreśla to co w Pmc nie może być podkreślone, czyli góra, a do tego będzie brakowało dociążenia.

Dzięki za odpowiedź. Ace gra dość ciemno. Są chyba dwie drogi, albo pójść z kolumnami w podobną charakterystykę (tu np. Opera Seconda) albo coś jaśniejszego... Audiovector SR3, Elac Vela FS407 lub właśnie PMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Gambetti napisał:

Dzięki za odpowiedź. Ace gra dość ciemno. Są chyba dwie drogi, albo pójść z kolumnami w podobną charakterystykę (tu np. Opera Seconda) albo coś jaśniejszego... Audiovector SR3, Elac Vela FS407 lub właśnie PMC.

Ja poszedłem w Vele. Tu już charakterystyka Moona pasuje jak najbardziej.

Tak jak pisałem słuchałem 330A, a nie Ace. Dla mnie ten Moon to neutralne granie. Do Pmc polecam coś cieplejszego z dociążeniem i mniej dobitną górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - czytając powyżej ktoś sugerował Audiovector .  Z doświadczenia potwierdzam ich łatwość wysterowania i bardzo dobre prezentowanie muzyki. W moim przypadku 23ki  odpadły w bezpośrednim odsłuchu porównawczym z AV Mi3. Jedynie dolne zakresy w PMC były bardzo ciekawe i inaczej pokazane, reszta AV na plus. Co co wystrowania - 10 W chiński lampowy wzmacniacz robił z AV piękną robotę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.