Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  144 członków

PMC Klub Kolumn
IGNORED

Klub miłośników kolumn PMC


Gość Wireless
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Wrażenia po dzisiejszym odsłuchu: PMC OB1 nie mają NAJMNIEJSZYCH kłopotów z basem.

Motoryka, uderzenie, definicja no i ILOŚĆ... wszystko na najwyższym poziomie.

Te kolumny robią wrażenie. Krótko mówiąc: opad szczeny i najlepszy (na pewno najbardziej efektowny) dźwięk jaki zdarzyło mi się w życiu słyszeć.

Z jednym małym zastrzeżeniem: do tych kolumn potrzebujesz chałuuuuuupy a w tej chałuuuuupie - salooooooonu...

Wtedy zagrają.

 

Właśnie czytam co W. Pacuła napisał o OB1i.... ale jaja! W 100% mogę się podpisać pod jego recenzją, poza tym że żadnego podbicia ja tam nie słyszę, no ale ja nie jestem Mistrzem. ;) Szczególnie jeśli chodzi o proponowany dobór wzmacniacza to Mistrz ma absolutną rację.

Faktycznie: podłogówki łączące precyzję dobrego monitora i jebnięcie ruskiej bomby wodorowej! :)

Ale jedna rzecz o której Mistrz nie wspomniał - POMIESZCZENIE! To nieprawda co o piszą na zagranicznych stronach o OB1, że one są OK także i w małych pokojach.

Bezduraaaa.... One muszą oddychać. Wtedy macie koncert w domu.

W każdym razie paczki warte każdego grosza ze swojej ceny.

A do małych pomieszczeń w ofercie PMC jest 10 innych głośników.

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić Luxmana L 550A ?

 

Zastanawiam sie nad zakupem PMC twenty 23 do pokoju 18-20m, wzmacniacz Luxman 505u.

Czy dobrze zagraja z tranzystorem?

Jakiego wymagaja odsunięcia od scian bocznych? - nie wiem czy mi sie uda je zmiescic na wezszej scianie (ok. 320cm).

 

Nie lepiej kupić Luxmana L 550 A ?

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam!

Jesli znajdziesz chwile czasu, mozesz napisac w ilu metrach z czym i jak gralo. Rok temu mialem przyjemnosc posluchac Db1 i strasznie mi sie spodobaly, wiecej z oferty PMC w tym salonie nie mieli, a planuje wlasnie poszukac czegos w stylu TB2i lub TB2iS, moze ew. twenty22, do 20m. kw. z malym haczykiem.

 

Bede wdzieczny za odpowiedz.

 

Edytuje. Doczytalem strone wczesniej.

Edytowane przez marcin-vlc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Miałem okazję podłączyć swój system do TB2 i zaliczyłem ładny opad szczęki.

Ostatecznie - za tydzień te paczki będą moje i będę pokornie suplikował o przyjęcie do Klubu PMC. :)

Tylko jedno ostrzeżenie: PMC nie da się oszukać byle czym!

O dobre i niedrogie źródło w dobie PC-Audio już łatwo, ale (mimo dużej skuteczności kolumn) amplifikacja musi być najwyższej próby, bo PMC nie mają najmniejszej nawet ochoty na jakąkolwiek pobłażliwość względem ew. ułomności reszty systemu.

Wszystko, absolutnie wszystko wywloką na światło dzienne! :)

To teraz wyobraźcie sobie, jak to gra w dobrze skomponowanym systemie...

Właściciele PMC nie muszą sobie zresztą niczego wyobrażać... oni to wiedzą! :)

 

Odnoszę wrażenie, że kluczem do satysfakcjonującego napędzenia PMC jest MUZYKALNOŚC wzmacniacza: Luxman, Accuphase, Pass/First Watt, Musical Fidelity, Sugden, Creek, Roxan... tyle przychodzi mi do głowy w pierwszej chwili.

Oczywiście, szanownych posiadaczy PMC bardzo proszę o własne sugestie amplifikacji.

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko jedno ostrzeżenie: PMC nie da się oszukać byle czym!

 

 

"Święte" słowa!

 

Ale przede wszystkim - gratulacje!

 

P.S.

Ja obecnie używam wzmacniacza Bryston B 135 SST2 ale pamiętam, że wybornie grały z Conrad Johnson LP66 i również z Luxmanem SQ 38 u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o przyjęcie do klubu z monitorami PMC Twenty.21. Jestem autentycznie pod ich wrażeniem, Szczególnie w połączeniu z zestawem Naim XS. Piękna barwa, wspaniała przestrzeń i jeszcze to "coś" trudno definiowalnego...

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/10/monitory-pmc-twenty21.html

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brian May ma aktywne. Jest na Youtube wywiad z Peterem Thomasem z PMC: zarówno Brian May jak i Robbie Williams po zakończeniu nagrań zabrali sobie kolumny do domu! :)

 

brian-may.jpg

 

Także musisz się wbić do Briana na chatę, by posłuchać aktywnych PMC. ;)

Z tego co mówi ich dyrektor techniczny, to aktywne systemy lądują w domach głównie bogatych Azjatów i czasem w USA.

Europa to dla aktywnych PMC margines, jeśli chodzi o klienta indywidualnego. Głównie aktywne PMC kupują w Europie studia.

Audiofile wolą pasywki a o wzmak troszczą się już sami... :)

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagra 300i... no to mamy jakiś trop.

Szkoda, że nie mamy 15 tys Euro na zbyciu... :)

Tak czy owak: OB1 to paczki, które robią piorunujące wrażenie na słuchaczu.

Nagra na pewno w tym nie przeszkadza... :) Teraz Polska! Choć wyroby Hi-Fi Nagry nie mają już nic wspólnego z Kudelskim.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Tak. Wyroby Nagra obecnie nie mają nic wspólnego ze Stefanem Kudelskim. Za wyjątkiem tego, że to teraz właśnie jego syn - Andrzej zarządza całą grupą kapitałową Kudelski Group, w skład której wchodzi też Nagra :)

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że choć właściciel nasz.

A nowe projekty Nagry - cóż. Na ogół świetne, ale są i wpadki, jeśli wierzyć recenzjom.

Ja sam nigdy koło Nagry nie stałem, czego żałuję, ale to błąd na szczęście do naprawienia. :)

Legenda to jednak trochę za mało by aspirować do miejsca na szczycie.

Ale życzę Nagrze oczywiście jak najlepiej. To są ładne rzeczy, a ja lubię ładne rzeczy.

Może kiedyś uda mi się je obejrzeć na żywo a nie tylko na fotkach.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonało się.

Sonusy smutno zaczynają pokrywać się kurzem w kąciku a na standach zajęły miejsce PMC TB2+ w dębowej okleinie.

Zdjęcia w drodze. Będą ohydne, aż Was zabolą oczy! Posiadam obecnie najpaskudniejszy system na świecie.

Ale jak to gra... Łojezu! :)

Oficjalnie już proszę o przyjęcie do Klubu PMC! :)

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale lenia miałem cały weekend. :)

Obiecana fotka poniżej. Sprzęt naprawdę bardzo brzydki, ale:

1/ nie zajmuje dużo miejsca (choć na wzmacniaczu nie można nic postawić bo się spali ;) ).

2/ naprawdę fajnie gra, szczególnie fajny do rocka i elektroniki, synth popu itp. ale tak naprawdę nie dyskryminuje żadnego gatunku.

Nie wiem, co napisać o brzmieniu PMC TB2+, bo one nie mają żadnego swojego brzmienia. :)

Doskonale wyrównane, kulturalne, zero audiofilskiego plumkania, sam konkret, świetna dynamika, bas 100x lepszy, niż z Concertino, wysokie w żadnym razie się nie narzucają, fajnie rozdzielcze, te z Concertino to był taki trochę jazgot w porównaniu, średnie urocze, wokale super, "sztokfisze" równie ujmujące, co na Concertino. Bas wcale nie wełnisty i nie mułowaty, raczej żwawy i kolorowy. Choć nie nazwę go twardym, ale to już uroda wzmacniacza... ten typ tak ma, że nie gra twardym basem.

No, taki typowy brytyjski monitor po prostu. ..:) Gra tak, jak reszta systemu.

Na podkreślenie zasługuje wysoka skuteczność, mój wzmak ma 25W/kanał i i słucham teraz tak pomiędzy godziną 7 a 8. Gdy się śmielej podkręci gałkę, to można disco organizować. Na wzmaku 25W! :) Kolumny potrafią zagrać niesamowicie głośno - przypominają mi się Paradigmy S20, ale jednak PMC są dużo bardziej wyrafinowane.

Wielką rolę odgrywa jakość materiału źródłowego, słabej jakości pliki są demaskowane natychmiast i oczywiście samo źródło oraz wzmacniacz muszą być z jak najwyższej półki.

To tyle... zastanawiam się teraz nad dalszymi krokami w niekończącym się dziele upgrade systemu.

Kolejne na liście zakupów są:

1/ Zasilacz Tomanek do Apogee MIni-DAC. Jest bardzo brzydki, więc będzie pasował... ;)

2/ Konwerter USB/SPDIF Musical Fidelity V-Link 192 (ma już izolację galwaniczną - warto spróbować)

Aha, rozgadałem się a miała być fotka - proszę:

Sam tylko adres, żeby nie zaśmiecać:

 

http://imageshack.us/a/img255/9265/img2044j.jpg

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ildottore

troche przesadziles z tym super neutralnym i uniwersalnym graniem ,zgadza sie pmc z byle czym nie zagraja ale to jak kazda powazna firma ktora ktora zajmuje sie pro. Małe PMC są słabe i strasznie garbate pod względem charakterystyki ,nawet na słuch mają dziury , nie mam pojęcia po cholerę tak je zestroili.

Edytowane przez Tadeusz AudioPhile
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, rozgadałem się a miała być fotka - proszę:

Sam tylko adres, żeby nie zaśmiecać:

 

http://imageshack.us/a/img255/9265/img2044j.jpg

Gratulacje!

Najważniejsze, że gra tak jak chciałeś i że jesteś zadowolony :)

Chyba o to w tym wszystkim właśnie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że gra tak jak chciałeś i że jesteś zadowolony :)

Chyba o to w tym wszystkim właśnie chodzi.

 

Jestem bardziej, niż zadowolony. :)

Wiesz, jakbym miał słuchać tabelek, albo wierzył, że wykres charakterystyki mi zagra, to bym pewno wciąż się trzymał swojego Technicsa sprzed 16 lat (świetny w tabelkach!) albo zgoła użytkował jakiś sprzęt podejrzanej proweniencji wyprodukowany w Chinach! ;)

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz wzor neutralnosci to posluchaj np. IB1S i w tym zestawie faktycznie zagra ci wzmacniacz i zrodlo, a nie kolumny , niestety mniejsze pmc maja swoj charakter i dodaja cos od siebie moze nie tyle co wiekszosc firm marketowych ale jednak maja wklad w reprodukcje muzyki.

Pozdrawiam

 

ps.

Nie zrozumcie mnie zle , Pmc jest to firma ktora naprawde robi monitory wysokiej klasy dzwiekowo i jakosciowo ale niestety trzeba slono zaplacic za dobre granie.

Edytowane przez Tadeusz AudioPhile
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Lekkie standy też mogą być dobre, nawet bardzo dobre. Podczas eksperymentów z 50 kg Sound Artami, 10 kg VAPami i ultra lekkimi VAPami okazało się, że PMC nie są tak drasytcznie wrażliwe na standy. Pomysł przyszedł mi do głowy, kiedy kilkakrotnie miałem okazję zaobserwować PMC TB2S+ w studio ustawiane na byle czym. Na stole realizatorskim, na drewnianych "tyczkach" czy cieniutkich statywach.

Eksperyment w domu pokazał na modelu Twenty 22, że znakomicie spisują się na lekkich i ciężkich standach. W efekcie, lekkie są łatwiejsze do przestawiania, przesuwania i łatwiejsze "w obsłudze". Zmiany w brzmieniu były na tyle nikłe, że łatwość użytkowania VAPa przeważyła nad ultraciężkim Sound Artem.

post-17911-0-28479200-1357904669_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.