Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  144 członków

PMC Klub Kolumn
IGNORED

Klub miłośników kolumn PMC


Gość Wireless

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam, ostatnio miałem okazję posłuchać kolumn PMC Twenty 25 (plus Baltlab i C.E.C.). Ładny bas, szczegółowość, ale góra wydała mi się zbyt ofensywna, właściwie to natarczywa. Jak to jest ze starszymi modelami tej firmy, bo chyba w tym wątku kiedyś czytałem ,że nowa seria właśnie jest bardziej (dla mnie za bardzo) otwarta na górze? pzdr Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest że mojeTB2+ mają wysokich "w sam raz". Na pewno wysokie tony nie są ofensywne w żadnym stopniu ale wycofanymi bym ich też nie nazwał.

Ja jestem bardzo przewrażliwiony na punkcie ofensywnej góry i dla mnie kolumny z górą brzmiącą natarczywie i agresywnie nie mają miejsca w systemie.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twenty 22 mają opinię jasnych, ale u mnie z Naimem i Ibuki jest wręcz ciemno i trochę brakuje mi blasku zwłaszcza na blachach, oczywiście słychać, że crash to crash a splash to splash, ale przydały by się mocniejsze akcenty.

Kłania się więc oklepane ,,zależy z czym zestawisz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam właścicieli PMC

 

Czy ktoś zna połączenie PMC GB1i ze wzmakiem Vincenta SV-226 MK II.

Mam okazję kupić je w bardzo dobrej cenie, ale nie wiem czy warto jechać na dosyć długą wycieczkę w celu posłuchania w takim zestawieniu.

Mój pokój ma 17 mkw - oceniam, że powinno być OK.

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właścicieli PMC

 

Czy ktoś zna połączenie PMC GB1i ze wzmakiem Vincenta SV-226 MK II.

Mam okazję kupić je w bardzo dobrej cenie, ale nie wiem czy warto jechać na dosyć długą wycieczkę w celu posłuchania w takim zestawieniu.

Mój pokój ma 17 mkw - oceniam, że powinno być OK.

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

 

Nie wiem jak wypada GB1i z SV-226.Natomiast jako użytkownik GB1i mogę Cię zapenić, że w 17 mkw GB1i będą idealne. U mnie grają w 27 metrach i pewnie FB1 albo Twenty 24 byłyby "masywniejsze", ale puki co nie narzekam ( prócz "masy" i "wielkości" dźwięku liczą się też inne aspekty, a te GB1i posiada :-) )

Powiem jeszcze, że słuchałem ich z kilkoma wzmacniaczami (pozostał Sugden A21a) i było tak, że ew. niedoskonałości na pewno nie było po stronie kolumn. To znakomite głośniki. Lecz każdy poszukuje swojego dźwięku. Dla mnie doskonałe, a dla Ciebie mogą być mniej doskonałe,

Edytowane przez 22grudzen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

A czy możesz jeszcze dodać coś o wysokich tonach i przestrzeni. Libię ładną szeroką scenę i odpowiednią ilość powietrza między źródłami pozornymi.

Ale na de wszystko kultura i muzykalność.

Jakie oceniasz swoje GB1i w tych aspektach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

A czy możesz jeszcze dodać coś o wysokich tonach i przestrzeni. Libię ładną szeroką scenę i odpowiednią ilość powietrza między źródłami pozornymi.

Ale na de wszystko kultura i muzykalność.

Jakie oceniasz swoje GB1i w tych aspektach?

 

Zacznę od końca Twojego pytania, ale pdkreślam, to ocena mojego systemu jako całości. Wcześniej PMC grały z Creekiem, Naimem przez moment i było super. Od kiedy jest Sugden A21a oraz niedawno kupione CD Meracus Tanto, to jest taka kultura, że zastanawiam sie czy nie powinienem zasiadać do słuchania muzyki we fraku i muszce.

Muzykalność kolumn jest znakomita.

Ktoś gdzieś kiedyś pisał, że PMC to takie kolumny do młucki. Ja słucham wyłącznie jazzu i lepszych nie słyszałem, a parę się przewinęło.

Wysokie? Dla mnie ideał. Nie za dużo, nie za mało. Nigdy nie kłuje i nie męczy. A dla mnie to ważne, bo nic gorszego dla mojego ucha jak wyciek krwi z małżowiny.

Przestrzeń pytasz? No tu chyba koledzy użytkownicy potwierdzą, że przestrzeń i stereofonia jest na piątkę.

Słuchanie tych głośników to naprawdę wielka przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od końca Twojego pytania, ale pdkreślam, to ocena mojego systemu jako całości. Wcześniej PMC grały z Creekiem, Naimem przez moment i było super. Od kiedy jest Sugden A21a oraz niedawno kupione CD Meracus Tanto, to jest taka kultura, że zastanawiam sie czy nie powinienem zasiadać do słuchania muzyki we fraku i muszce.

Muzykalność kolumn jest znakomita.

Ktoś gdzieś kiedyś pisał, że PMC to takie kolumny do młucki. Ja słucham wyłącznie jazzu i lepszych nie słyszałem, a parę się przewinęło.

Wysokie? Dla mnie ideał. Nie za dużo, nie za mało. Nigdy nie kłuje i nie męczy. A dla mnie to ważne, bo nic gorszego dla mojego ucha jak wyciek krwi z małżowiny.

Przestrzeń pytasz? No tu chyba koledzy użytkownicy potwierdzą, że przestrzeń i stereofonia jest na piątkę.

Słuchanie tych głośników to naprawdę wielka przyjemność.

 

Dodam jeszcze, że z Creekiem była bardzo dobra stereofonia ale ciut zbyt jasno jak dla mnie. Z Naimem natomiast jasno nie było, ale stereofonia, przestrzeń dużo gorsza (oczywiście to był tylko Naim 5).

PMC GB1i to bardzo szybkie i dynamiczne głośniki. I bardzo szczegółowe, ale ta szczegółowość nie przeszkadza w słuchaniu muzyki tak jak wielokrotnie to się zdarza przy innych kolumnach.

Jeśli u Ciebie mają grać w 17 m2 będziesz dodatkowo miał coś czego mi brakuje. Masę i wagę dźwięku. W moich 30 m2 grają one bardziej jak dobry monitor niż podłogówka...choć nieraz się można zdziwić. Pewnie za jakiś czas przymierzę się do FB1 lub Twenty 24 lub OB1. Czyli na pewno jeśli wymiana to na coś z tej samej stajni.

Nie wiem, czy Ci w jakiś sposób pomogłem. To tylko moje odczucia jako użytkownika. Może być tak, że Twoje będą zupełnie inne. Da się na pewno gdzieś jeszcze posłuchać GB-jedynek.

Edytowane przez 22grudzen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się na allegro 2 wersje FB1. Jedna to FB1, a druga FB1+. Jest jeszcze FB1i (o ile się nie mylę). Tak więc 3 wersje tej kolumny. Czy ktoś może ma jakieś doświadczenia empiryczne i może coś napisać na temat ew. różnic.

I jeszcze jedno. Z tego co znalazłem w necie wszystkie te wersje mają skuteczność 90db! Nawet wersja FB1i. Moje GB1i to 87 db. Czyżby w takim razie dla mojego ciepłego Sugdena było to łatwiejsze wyzwanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja porównywałem na Sugdenie A21a GB/FB w ich odpowiednikach "monitorowych", czyli DB/TB Mimo, że DB ma mniejszą skutecznośc to tego nie słychać. Natomiast wydaje mi się że zyskiem z zakupu FB vs. GB będzie dużo lepszy bas i ogólnie większa "waga" dźwięku. Nawet średnica wydaje się być lepiej dociążona na midwooferze z większą membraną.

W końcu miałbyś dźwięk "podłogówkowy" a nie "monitorowy". :)

Zaś ogólna kultura dźwięku... cóż... frak już nie wystarczy! Ja do odsłuchów zakładam jeszcze lakierki. ;P

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się na allegro 2 wersje FB1. Jedna to FB1, a druga FB1+. Jest jeszcze FB1i (o ile się nie mylę). Tak więc 3 wersje tej kolumny. Czy ktoś może ma jakieś doświadczenia empiryczne i może coś napisać na temat ew. różnic.

I jeszcze jedno. Z tego co znalazłem w necie wszystkie te wersje mają skuteczność 90db! Nawet wersja FB1i. Moje GB1i to 87 db. Czyżby w takim razie dla mojego ciepłego Sugdena było to łatwiejsze wyzwanie?

 

 

Kolego Filut. wyście doświadczony PMC-owiec. Napiszecie kilka słów odnośnie powyższego?

Edytowane przez 22grudzen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest plik .cue, to foobar2000 - krawaty wiąże, usuwa ciąże ;)

Dzięki!

 

Kolego Filut. wyście doświadczony PMC-owiec. Napiszecie kilka słów odnośnie powyższego?

Witaj w październiku ;)

 

W przypadku serii "i" w DB1i oraz GB1i będziemy mieć mniejszą efektywność niż TB2i oraz FB1i. Zatem dla Twojego Sugdena dobierał bym coś z tej drugiej pary.

Jeśli chodzi o starsze modele FB, to pamiętam, że w jednej z nich stosowano metalową (aluminiową?) kopułkę Seasa. W porównaniu do ostatniej edycji, czyli FB1i dźwięk był bardziej dosadny w górnych rejestrach choć jeszcze nie krzykliwy. FB1i zachowała detaliczność i ekspresję metalowej kopułki ale nadała więcej kultury w przekazie, co się objawiało mniejszym uwypukleniem "s" i "c" oraz gładszymi blachami perkusji.

 

Mając Sugdena nie obawiał bym się wersji z metalową kopułką. Jeśli miał bym wybór, szukał bym jednak ostatniej wersji, czyli FB1i lub TB2i. Wysokie tony bedą bardziej dźwięczne i nie takie "surowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

 

 

Witaj w październiku ;)

 

W przypadku serii "i" w DB1i oraz GB1i będziemy mieć mniejszą efektywność niż TB2i oraz FB1i. Zatem dla Twojego Sugdena dobierał bym coś z tej drugiej pary.

Jeśli chodzi o starsze modele FB, to pamiętam, że w jednej z nich stosowano metalową (aluminiową?) kopułkę Seasa. W porównaniu do ostatniej edycji, czyli FB1i dźwięk był bardziej dosadny w górnych rejestrach choć jeszcze nie krzykliwy. FB1i zachowała detaliczność i ekspresję metalowej kopułki ale nadała więcej kultury w przekazie, co się objawiało mniejszym uwypukleniem "s" i "c" oraz gładszymi blachami perkusji.

 

Mając Sugdena nie obawiał bym się wersji z metalową kopułką. Jeśli miał bym wybór, szukał bym jednak ostatniej wersji, czyli FB1i lub TB2i. Wysokie tony bedą bardziej dźwięczne i nie takie "surowe".

 

Dziękuję za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Panowie

Ujme to tak kaska uzbierana więc czas na zmianę pieca do moich pmc twenty 22, lubię moja yamahe as 2000 ale czas na zakup czegoś konkretnoejszego co sprawi ze pmc pokażą naprawdę na co je stać

Zatem zwracam sie z prosba o propoztcje integry która dobrze zgra sie z moimi pmc 22, budżet plus minus £3000(15000zl)

Myślę o nowym sprzęcie ale używek nie wykluczam.

Myslalem o hegel moze cyrus, po przeczytaniu info w naszym klubie dobrze piszecie o sugden. Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco popieram opcję Naim Supernait.

Miałem przyjemność go słuchać. W tym zestawieniu - "petarda!" jak mawia mój znajomy :)

 

Sam jednak wybrałem Bryston B 135 SST2.

Z tego co wiem (dzwoniłem do dystrybutora), na Audio Show można się spodziewać prezentacji Twenty 22 i 24 z tym wzmacniaczem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Happy New Year 2014. Dla wszystkich klubowiczow!!!!!

 

Coś cicho w naszym klubie troszkę musiałem sie na stronowac żeby sie dogrzebac do klubu, święta minęły więc czas juz sie ruszyć i coś napisać jakieś spostrzezzenia nowe opinię.

U mnie od miesiąca moje Twenty 22 napędza Sugden a21se i śmiem twierdzić ze na dzień dzisiejszy trzymam oburecz królika za uszy. Pozdrawiam!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę... "będzie Pan zadowolony"! :)

Ja w tym roku postanowiłem tradycyjnie nie grzebać przy wzmaku i kolumnach (nic lepszego za normalne pieniądze i tak nie znajdę).

Za to plany na 2014 to nowy konwerter USB/SPDIF ale to tak bardziej dla sportu i żeby "coś" się w temacie sprzętu działo niż z rzeczywistej potrzeby.

Nie ma co za bardzo kombinować skoro jest OK! :)

Zestaw Sugden + PMC jest bardzo dobry na wyleczenie się z audiophilia nervosa - w d*** mam sklepy ze sprzętem, testy, nowe objawienia na rynku... nie dbam o to zupełnie.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja we wtorek testuje nowe kabelki chorda rca signature i glosnikowe signature mam je do na bycia w bardzo dobrej cenie od znajomego, a w tym roku chce zmienić daca

Na coś dużo wyższego obecnie mam dac magi plus od cambridge audio

Jesli ktoś ma jakieś propozycje proszę o typy

 

Che również. w nowy kondycjoner i nowy godny sieciowy kabelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę dołączyć do klubu jako posiadacz kolumn GB1i. Na początku napędzałem je wzmacniaczem Exposure 2010, ale nie było to udane połączenie. Aktualnie grają w zestawieniu z Naim Supernait oraz odtwarzaczem Meridian G08.2. PMC w aktualne konfiguracji rozwinęły skrzydła i coraz bardziej się do nich przekonuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja we wtorek testuje nowe kabelki chorda rca signature i glosnikowe signature mam je do na bycia w bardzo dobrej cenie od znajomego, a w tym roku chce zmienić daca

Na coś dużo wyższego obecnie mam dac magi plus od cambridge audio

Jesli ktoś ma jakieś propozycje proszę o typy

 

Che również. w nowy kondycjoner i nowy godny sieciowy kabelek

I jak spisują się przewody Chorda?

 

z PMC grają bardzo dobrze źródła Naima, czyli w Twoim przypadku w grę wchodzi nDAC.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.