Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz rezystancja ...


Talent

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam wzmacniacz HK 640

W jednym z kanałów tj, lewym na wyjściu wzmacniacz ma omów 3,8 a w prawym 5,1 ?

 

 

A najlepsze jest to ze kanał prawy ma odwróconą fazę tzn,na wskazaniach omomierza pokazuje minus a podpięty jest zgodnie z kolorkami na kabelkach ?

 

I tu jest najlepsze ,że obie kolumny pracują w zgodności fazowej ?;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na wejsciu końcówi jest wzmacniacz różncowy i jest możliwość regulacji prądów w paże różnicowej to możliwe jest takie ustawienie peerków by były różne bieguny na wyjsciu względem masy. nie jest to normalna sytuacja chyba że te ustawienie daje minimum zniekształceń wzmaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem niewielki tuning; zmostkowałem obydwa minusy na wyjściach .

przyniosło to wiele korzyści pod względem zbieżności sceny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za bzdury??

 

 

Rezystancja wyjściowa wzmacniacza oscyluje obok ~0,1R i mniej.

 

Jak Ty zmierzyłeś tą rezystancję, że masz 5R?

 

Gdybyś miał 5R i podłączył głośniki 4R na samym wzmacniaczu odłożyło by się około 50% mocy.

 

 

 

 

Druga sprawa...

 

"na wskazaniach omomierza pokazuje minus"

 

Od kiedy to omomierz służy do mierzenia napięcia?

Jaki minus?

Zmierzyłeś fazę omomierzem?

 

 

Zastanów się co piszesz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ten Twój tuning nic nie dał.

 

Przecież masy wzmacniaczy są połączone albo bezpośrednio, albo przez zasilacz, albo w stopniu wejściowym, albo na samej obudowie.

 

Poprawiła się scena... taaa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja mogłaby zasilić wątek humorystyczny w bocznicy :-) wraz z O mnie _Igoda_

 

Hahahaha !!!

 

Naprawde się ubawiłem !!! Dziękuję !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najważniejsze że juz wiem gdzie jest błąd i co mam zmienić chyba mi to wytłumaczyłes i moge się już śmiać...

 

co ma się podzielić w niedziele to ja nadal nie wiem i czy taką samą omowość w prawym i w lewym to tez nie ważne ,ważne że exsposure 2010 gra . widze tylko to co mi dokładnie napiszą . To jest okropne , a fe co ja pisze wogóle powinno się mnie ...:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Talent

Ciesz się, że gra jeszcze po Twoich eksperymentach. Nie radzę łączyć obu mas na wyjsciach - tworzysz pętlę masy. Stąd pewno róznica w brzmieniu - ale na niekorzyść.

Jeśli byłby to wzmacniacz mostkowy, już by nie grał...

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki > jar1 dobrze ze nie jest to "wzmacniacz mostkowy'' a gra tak sobie nie narzekam ;))

 

>igod do ciebie bo sie znasz więc pisze ; urządzenie uni-t m383 podłączyłem z tyłu do wyjść wzmacniacza

 

czerwony kabelek do czerwonego gniazda głośnikowego a czarny do czanego ,; ustawienia na omomierzu pokrętło omomierza przesunąłem na 200 ochm

w pierwszym przypadku otrzymałem wskazania na wyświetlaczu 3.8 w lewym wyjściu głośnikowym

i - 5.1 w prawym ???????

A ze mnie to interesuje to pisze i bede pisał aż otrzymam odpowiedź nie to forum to inne .

ktoś napewno bedzie wiedział .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_igod_

Sory igod , ale nie szczekaj jak wyżełek , tylko wytłumacz czlowiekowi co i jak, przecież widzisz co jest.

Nikt tu już nie ma wątpliwości co do twojej fachowości, więc tym bardziej nie powinieneś być niegrzeczny.

 

Opowiem ci taką anegdotkę o moim profesorze od fizyki atomowej. Zapytano go kiedyś , czy mógłby wytłumaczyć i wyliczyć prawdopodobieństwo zjawiska tunelowego w makroskali. ( praktycznie jest to przechodzenie przez mury). Gość pomyślał i powiedział ,że ten problem znają tylko mnisi buddyjscy. - Ale spróbujemy się z tym problemem na następnym wykładzie.

Liczyliśmy cos około godziny, po czym prof. skreślił wszystko na tablicy i wytłumaczył nam całą teorię zjawiska tunelowego od początku. Mniej więcej w połowie wykładu zrozumieliśmy , że nasze pytanie było bzdurne.

Profesor zachował sie od początku do końca jak gentelman. Czaisz różnicę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale nie będę tłumaczył kucharzowi jak ugotować zupę, skoro on nie potrafi zapalić gazu.

 

 

Prawdę mówiąc jak przeczytałem ten wątek pomyślałem, że ktoś sobie jaja robi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj cos na temat wzmacniaczy w internecie .W przypadku Twojego wzmacniacza problem może polegać na nie dokładnym przylutowaniu jakiś cześci lub kontaktu któreś z części z masą ,stąd różne wskazania na omomierzu.

 

Wydaje się,że w tym wzmacniaczu można wiele poeksperymętować ,idea tuningu jest mile widziana w każdym ze sprzętów stereo może to przynieść poprawę i odpowie na kilka pytań .Warto polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i profesorków też wywiało ;-)

 

Bo nie istotne że ; lewy głośnik ma 4 omy a prawy 8 ,

 

ważny jest ~ z shiftem

 

Najważniejsze jest to, że te typy tak mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talent

To co zmierzysz na wyjściu omomierzem ( mam nadzieję że nie przy włączonym wzmacniaczu) Nie jest impedancja wyjściową. Jest tak właściwie ... niczym !!!! - zlepkiem rezystancji + jakiegoś ładunku na kondensatorach + jakiś pomiar na układzie Zobla - czyli bezsens.

Jeśli chcesz sprawdzić , czy grają tobie równo kanały - posłuż się woltomierzem - włącz jakiś generator ( może być sinusoida z CD) z małym poziomem i zmierz napięcie w lewym kanale i prawym kanale . Jesli jest równo to sam widzisz,że pomiar " rezystancji na wyjściu" można potłuc. Jeśli te napięcia sa rażąco inne, to jest to juz jakaś lekka awaria. No i głośniki muszą byc takie same.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.