Skocz do zawartości
IGNORED

porównanie Arcam alpha 8 vs Arcam alpha 9


macysz

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Czym różnią się te 2 wzmacniacze? Odsłuchuje właśnie Arcama 9 i jest bardzo dobrze, jednak zastanawia mnie arcam 8 o bo z pobieżnych oględzin wynika że nie ma On tylko funkcji record? Czy oba zagrają tak samo czy jednak zdecydowanie v9 lepsza? Ile warty jest arcam alpha 9?

 

dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba wzmacniacze różnią się i to sporo, poczynając od konstrukcji i podstawowych parametrów

- mocą 9 2x70W, 8 2x50W (2 kanały wysterowane, 8 Om)

- wejściami

- 8 ma wbudowany podstawowy preamp gramofonowy, do 9 i 10 była spora karta preampu

- 9 ma zdalne sterowanie: głośność, selektor wejść i mute, w 8R tylko głośność

- 9 może pracować jako integra, pre, końcówka mocy. 8 ma tylko wyjście z pre na dodatkową końcówkę mocy.

- 9 ma dodatowy selektor wejść do nagrywania, ale można to wykorzystać na 2 strefę.

- w 8 jedno wyjście głośnikowe jest odłaczane, drugie na stałe, w 9tce oba wyjścia są odłączane

Dźwiękowo - nie wiem, mam tylko 9 :-)

Co do ceny - to realna cena za 9 to około 1000 - 1200zł

Minusem wzmacniacza jest słaby potencjometr regulacji głośności - często są problemy z równomiernością na najniższych poziomach głośności. Ja w swoim wymieniłem na niebieskiego Alpsa, ale musiałem dorabiać płytkę potencjometru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryan dobrze wypunktował różnice. Mogę tylko potwierdzić. Niestety nie porównywałem, gdyż gram na zestawie trochę mieszanym, bo pre 9c i końcówka 8p. Pre 9c (i cala seria 9) jest b. dobrze oceniana, podobnie jak seria 10. 9 była testowana w którymś czasopiśmie swego czasu, mam gdzies ów test na kompie chyba - jeśli chcesz mogę poszukać. 9c ma opcję sterowania drugą strefą, co może być przydatne. Do tego jeśli zakupisz 9 z pre gramofonowym możesz być zadowolony - jest (chyba) niezłe (nie mam punktu odniesienia, ale brzmi dobrze - slucham z przyjemnością). Wyjście słuchawkowe w 9-tce nie jest szałowe, ale jakoś specjalnie złe też nie.

Najlepiej szukać tego sprzętu chyba na brytyjskim ebayu - tam jest to sprzęt dość popularny, i mozna kupić taniej niż np. w DE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Romekjagoda, najlepiej szukać na ebay.co.uk, jest sporo sprzętu i część sprzedających wysyła do Polski, sprzęt jest też mniej 'kombinowany', niż to, co jest dostępne u nas. Ja za swojego dwa lata temu dałem 230 funtów z przesyłką DHLem, co wtedy dało około 1000zł. Wzmak przyjechał kompletny, z papierami, pilotem, wtyczkami BFA i oryginalnym opakowaniem.

Preamp gramofonowy jest bardziej niż przyzwoity ;) całkiem udana konstrukcja.

Jeśli ma się możliwość to warto zapolować na Alphę 10 lub jego bezpośredniego następcę FMJ A22, który de facto jest A10, ze zmienioną tylko obudową. A10 / A22 to już inna bajka. Większa moc i ... potrafi wysterować trudniejsze kolumny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem arcama 9 za 1200 zł pk wcześniejszym odsluchu. Marantza pm-80 gra o wiele wiele gorzej, audiolab 8000s przyzwoicie ale za dużo nienaturalnego basu, arcam - rewelacja! Wszystko tak jak być powinno, bas zaznaczony ale nie za wiele, ładna góra i srednica. Nic nie męczy. Problem mam tylko z potencjometrem wyboru źródła. Na jednym z ustawień trzeszczy jak ruszam galka ( która tez ma minimalne luzy ). Może da się to jakoś naprawić... Tak poza tym to rewelacja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macysz,

jak masz uszkodzony ten przełącznik, to nie dobrze, strasznie ciężko cokolwiek wymyślić. Nie można dokupić, serwis Arcama chce sporo za naprawę. Można go próbować reanimować preparatem do styków lub potencjometrów, ale to ciężka robota. U mnie też wydawało się, że to ten przełącznik (miałem problemy z 'zanikaniem' jednego z kanałów i przełączanie wejść pomagało. Ale jak zabrałem się za przeserwisowanie całego wzmacniacza i zacząłem szukać usterki, to znalazłem ją w najmniej spodziewanym miejscu. Sprawcą był mały przełącznik serwisowy, którym zmieniało się tryb pracy wzmacniacza z integry na rozdzielone pre/power. Styki były srebrzone, po jakimś czasie sczerniały i traciły kontakt. W rezultacie wywaliłem ten przełącznik i wlutowałem piny zwierane przekładanymi zworkami - funkcjonalność ta sama.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tym aż tak bardzo nie przejmował - spróbuj najpierw sprayem do potencjometrów. Jeśli nei pomoże, to myślę, że jakiś elektronik dobierze ewentualnie jakiś zamiennik albo znajdzie przyczynę jak Bryan.

Ja arcama cenię za przejrzystość - tak jak napisałeś nie dodaje nic od siebie, pokazuje źródło i nie podbarwia sygnału który dostałeś. Jestem przekonany, że będziesz z niego jeszcze długo zadowolony. Dla mnie to sprzęt z dużą klasą, mimo, że teraz z 2giej ręki można go wyrwać w sensownej cenie, to kiedyś seria 9 byla naprawdę wysoką półką wyrobów Arcama. Wyżej był bodajże tylko seria 10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym potencjometrem to faktycznie mają problem wszystkie 9.Ja mam tak w preampie 9C i do niego mam koncówe FMJ A22.Na ten potencjometr najlepszy jest KONTAKT w sprayu.Psikasz sciągając tylko plastik z gałki.Nawet nieodkręcając budy.Kilka razy gałką w te i wewte i na jakis miesiąc do półtora spokój.Potem powtórka z rozrywki.Wymiana jego jest praktycznie niemozliwa bo niedostępny jest nawet u Arcama.Oni wsadzają tam z lekką przeróbką potencjometr z nowszych modeli, ale koszt 150 Funtów..rozwiewa wszelkie wątpliwości co do wymiany.Ja miałem wszystkie modele z serii Alpha i powiem, że 9 faktycznie jest lepsza od 8.Alpha 10 wymiata.I bardzo fajny jest też mało doceniony Alpha ONE.Mnie się dużo bardziej podoba jego dzwięk od 7 i 8.Z 9 nierobiłem bezpośredniego porównania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam, Zastanawiam się na kupnem Arcama Alpha 9, Mam pytanie do osób które znają ten wzmacniacz odnośnie brzmienia - Czy ten wzmak gra dobrze kontrolowanym i niezbyt obfitym basem?? Gram teraz na Creeku Evo i mimo fajnej góry mam za dużo basu i brak mu kontroli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Zastanawiam się na kupnem Arcama Alpha 9, Mam pytanie do osób które znają ten wzmacniacz odnośnie brzmienia - Czy ten wzmak gra dobrze kontrolowanym i niezbyt obfitym basem?? Gram teraz na Creeku Evo i mimo fajnej góry mam za dużo basu i brak mu kontroli.

Mam w domu A9 i miałem okazję porównywać go z Creekiem Evo na moich Cabasse i Dynaudio kolegi. Różnice są słyszalne. Arcam ma nieco mniej basu, ale słychać było, że lepiej kontroluje w tym zakresie kolumnę i nic mu nie ucieka, co zdarzało się Creekowi, który robił się 'rozlazły' i nie miał tego drajwu. Za to Creek miał lepszą stereofonię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. ...Zapytam jeszcze jak Alpha 10 radzi sobie z basem?? - podobno jest lepsza od 9tki.

Ja jeszcze nie wiem, bo nie miałem okazji porównać. Kolega, który właśnie miał Creeka zamienił go na A22 (przepakowana Alpha 10 do FMJ) i jest bardzo zadowolony. Dopiero po tej zmiany stwierdził, że u niego to gra super, Dynaudio są mocno kontrolowane i dynamika znacznie lepsza niż na Creeku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryan wyciągnął mnie do odpowiedzi ;)

Miałem u siebie Creeka Evo, teraz mam Arcama A22.

U mnie Creek grał z Dynaudio Audience 62 i niestety czegoś brakowało. Evo po prostu nie miał tyle mocy żeby wysterować Dynki.

Po podłączeniu A22 różnica była wyczuwalna od pierwszego taktu. Power, drive, więcej góry i więcej dołu, przy czym dół jest dużo lepiej kontrolowany, sprężysty, podkreśla tempo a nie rozmywa jak to było w przypadku Evo. A22 to też więcej detali w muzyce.

Co do stereofonii... jest inaczej, nie będę wskazywał zwycięzcy, bo może się okazać, że z łatwiejszymi kolumnami Evo wypadłby korzystniej. Okazji do porównania jednak nie miałem więc nie będę się wypowiadał.

Evo może być ciekawym wzmakiem z mniej wymagającymi prądowo kolumnami i raczej do muzyki akustycznej, jazzu. A22 jest bardziej wszechstronny zarówno jeżeli o towarzystwo w którym przyjdzie mu współpracować jak i muzykę którą gra.

A22 zostanie ze mną na dłużej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Mam pytanie

Czy jest sens dokupienia końcówki mocy alphy 8 do obecnie posiadanego prze zemnie wzmacniacza Arcama Alphe 9 , grającego z Dynaudio Audience 42 ? Czyli nie było by połączenia w bi-wiringu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.