Skocz do zawartości
IGNORED

Selektor wejść – przedwzmacniacz pasywny/aktywny


veteran

Rekomendowane odpowiedzi

Płytka selektora wejść chodziła mi po głowie już od dłuższego czasu jako uzupełnienie PVC, jednak dopiero teraz znalazłem czas na dokończenie projektu. Na płytce znalazło się miejsce na 4 wejścia oraz 2 wyjścia. Do każdego z nich przypisane są po dwa przekaźniki – sygnałowy oraz masy (można go zastąpić zworką). Wolną przestrzeń zagospodarowałem dodatkowym zasilaczem który można wykorzystać do zasilania przekaźników na wyższe na pięcie.

 

Przy okazji powstała odmłodzona wersja płytki sterownika potencjometru ALPS z silniczkiem która współpracuje z selektorem:

- płytka z podświetlanymi przyciskami (6 wejść, 2 wyjścia, mute)

- możliwość sterowania pilotem podczerwieni (najbardziej popularne: RC5 i SONY)

- złącze przycisku ON/OFF

- sterowanie 4 wejściami, 2 wyjściami oraz dwa dodatkowe kanały (np. opóźnienie załączenia lamp)

 

Pomiędzy płytką potencjometru a selektora jest złącze które pozwala na dodanie przedwzmacniacza lub bufora (lampa, tranzystor, op-amp).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-772-012574000 1294313027_thumb.jpg

post-772-028223600 1294313039_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna szukałem czegoś takiego co by mogło wysterować dwie końcowki równolegle.

Co jakiś czas zaglądam na Twoje strony, ale nic jeszcze nie było konkretnego.

Cztery wejścia to trochę za mało. Teraz mam pięć i jest na styk coraz więcej urządzeń

do podłączenia.Czasami przydało by się podłączyć choć na chwilę MP 3 i posłuchać FLAców.

Jak dla mnie sześć wejść to optimum no i projekt bardzo mi się podoba. Jak zawsze wykonanie

rewelacyjne.

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytka jak zwykle profesjonalna

Muszę się zastanowić czy nie zrobić takiej właśnie płytki bo juz zaczyna mi mocno brakować zdalnej regulacji głośności, ale musiałbym zrezygnować z drabinki rezystorowej na rzecz alpsa co jest niestety przejściem na gorsze jeśli chodzi o regulacje przy niskich i bardzo niskich poziomach głośności.

Zawsze musi być jakiś kompromis.

Mam jeszcze pytanko do Veterana, skąd bierzesz te gniazdka chinch do pcb bo widać że to nie są standardowe chińczyki tylko coś lepszego, a takich własnie lepszych gniazd do pcb ostatnio szukałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw co daje lepszy rezultat: taki przełącznik na przekaźnikach, czy na przykład dobry przełącznik DACTa. Patrząc po długości ścieżek, to krótsze ścieżki ma drugi wariant. Jeżeli chodzi o wygodę sterowania, to wiadomo pierwszy (z pilota) byłby wygodnieszy. Mam podobny dylemat czy warto stosować te attenuatory, czy przyrost jakości w stosunku do takiego niebieskiego alpsa na przykład jest znaczący.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;)

 

Jak już pisałem – selektor powstał jako uzupełnienie pasywnej regulacji głośności zbudowanej na przekaźnikach. Druki pod ALPSa wyszły przy okazji.

 

Gniazda to nic wyszukanego – są przyzwoitej jakości. Kupiłem je w Farnell (PSG01550).

 

Płytka selektora jest złocona (cała powierzchnia miedzi). Attenuator jest lepszy, chociaż niebieskiego ALPSa znajdziesz we wnętrzu wielu porządnych kloców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo ciekawy projekt,naprawde.Mam tylko pytanie, jaki jest szacowany koszt płytek + zaprogramowany mikrokontroler???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy na to, że robiłem kilkanaście sztuk nie wyszły tak drogo - 37zł za płytkę selektora i tyle samo za komplet druków pod ALPSa. Płytki są dwustronne, metalizowane, na laminacie 2mm. Mam też kilka złoconych. ATMega8 to jakieś 14,63zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy na to, że robiłem kilkanaście sztuk nie wyszły tak drogo - 37zł za płytkę selektora i tyle samo za komplet druków pod ALPSa. Płytki są dwustronne, metalizowane, na laminacie 2mm. Mam też kilka złoconych. ATMega8 to jakieś 14,63zł.

To naprawde koszt znikomy,byłbym zainteresowany takim selektorem.BEdzie może jakieś zamówienie zbiorowe,albo możliwość odkupienia od ciebie płytek z kontrolerem??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 37zl to mozna miec caly komplet a nie pcb selektora jak poszuka sie zakladu:) Nie wiem czemu, ale tylko na audiostereo sa zawsze takie ceny plytek przy zamowieniach. ROzumiem wklad intelektualny, ale bez przesady...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 37zl to mozna miec caly komplet a nie pcb selektora jak poszuka sie zakladu:) Nie wiem czemu, ale tylko na audiostereo sa zawsze takie ceny plytek przy zamowieniach. ROzumiem wklad intelektualny, ale bez przesady...

 

Popatrz się na jakość wykonania płytek - veteran zawsze dba o to, aby PCB były jak najlepszej jakości. Płytka dwustronna ze złoceniem oraz ładną soldermaską musi kosztować. Wystarczy spojrzeć na jakość wykonania tego PCB, oraz na większość tanich które pojawiają się na forum (krzywe otwory pod elementy, podtrawione ścieżki i pady, zwarcia).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 37zl to mozna miec caly komplet a nie pcb selektora jak poszuka sie zakladu:) Nie wiem czemu, ale tylko na audiostereo sa zawsze takie ceny plytek przy zamowieniach. ROzumiem wklad intelektualny, ale bez przesady...

 

 

Bo to nie diyaudio.pl

 

rzeźba w gów... za 5 zł stx i tonsile

 

Zrób w tej cenie tak wykonaną płytkę wiem wiem ,wolał byś termo transferem bo koszt żaden

 

Jak cie nie interesuje temat to co krytykujesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłbym zainteresowany tym selektorem oczywiście z gotowym

mikrokontrolerem no i oczywiście jak by miał sześć wejść.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie diyaudio.pl

 

rzeźba w gów... za 5 zł stx i tonsile

 

Zrób w tej cenie tak wykonaną płytkę wiem wiem ,wolał byś termo transferem bo koszt żaden

 

Jak cie nie interesuje temat to co krytykujesz

 

Panowie troszkę kultury !

I faktycznie różnice w cenach mogą i powinny być i zawsze można wyprasować sobie coś samemu.

Mnie projekt osobiście bardzo odpowiada(i sądzę,że PCB też).

Jeśli jest możliwość zakupu lub jakiegoś zbiorowego zamówienia-jestem chętny !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli poświęcam trochę czasu na projekt to lubię mieć przyzwoicie wykonane płytki drukowane, a to wymaga przygotowania profesjonalnej dokumentacji produkcyjnej. Druki mogą być tańsze, ale trzeba zamówić kilkaset kompletów - wtedy koszt rozkłada się proporcjonalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli poświęcam trochę czasu na projekt to lubię mieć przyzwoicie wykonane płytki drukowane, a to wymaga przygotowania profesjonalnej dokumentacji produkcyjnej. Druki mogą być tańsze, ale trzeba zamówić kilkaset kompletów - wtedy koszt rozkłada się proporcjonalnie.

Witam,

czy jest możliwość odkupienia jednego zestawu z zaprogramowanym procesorem (ew. komplet z elementami)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie będzie problemu. Dam znać gdy przeniosę cały kod z płytki testowej na przedstawioną powyżej i przygotuję pełną dokumentację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa na złączu CON3 i dwa na CON2 (podłączone pod ULN2803, więc można sterować bezpośrednio przekaźnikami). Rezygnacja z przycisków to kolejne 7 na CON1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie diyaudio.pl

 

rzeźba w gów... za 5 zł stx i tonsile

 

Zrób w tej cenie tak wykonaną płytkę wiem wiem ,wolał byś termo transferem bo koszt żaden

 

Jak cie nie interesuje temat to co krytykujesz

 

Lepiej rzeźbić w gównie za 5 zł mając o tym pojęcie niż rzeźbić na accutonach scan speakach mając o pomiarach mgliste pojęcie.

Potem rodzą się teorie że dobre drogie głośniki nie grają. Bo ktoś kto je ma wychodzi z założenie, że jak się H.. zna i z drogich głośników nic mu nie wychodzi to na pewno to wina głośnika a nie jego marnej wiedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veteran, jaki jest układ wyprowadzeń na złączu między selektorem, a płytką Alpsa? Wygląda jakby mogło być kompatybilne z moją Platformą B1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veteran, jaki jest układ wyprowadzeń na złączu między selektorem, a płytką Alpsa? Wygląda jakby mogło być kompatybilne z moją Platformą B1.

 

Rzuć okiem na CON2 opisany na płytce. Przewody można krosować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie diyaudio.pl

 

rzeźba w gów... za 5 zł stx i tonsile

 

Zrób w tej cenie tak wykonaną płytkę wiem wiem ,wolał byś termo transferem bo koszt żaden

 

Jak cie nie interesuje temat to co krytykujesz

yhy... Miałem nie jedną płytkę stąd, która była tak wspaniale wykonana... :)

EOT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie wy dajecie płytki robic, tu mozna sobie policzyc ile wyjdzie koszt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.