Skocz do zawartości
IGNORED

Malicki wygrał


fadeover

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem te wszystkie wypowiedzi i trochę się rozczarowałem. Po pierwsze wynikiem- myslałem że tak drogi sprzęt zagra trochę lepiej, dałbym mu co najmniej 10 głosów na tak ze stu. Po drugie liczyłem na wasze ciekawe wypowiedzi.

Jakiś czas temu podobny experyment opisywała prasa, tyle że tam chodziło o gitarę jesli dobrze pamiętam i bardziej audiofilski sposób zapisu czyli DVDAudio. Wyniki były wtedy cos po połowie, może ktoś znajdzie i zacytuje artykuł ? To że DVDAudio jest bardziej cenione przez audiofilów to chyba oczywiste (ulubiony zapis wielobitowy), więc dziwi trochę wybór SACD. Powszechnie znane są problemy z niską rozdzielczością w niskim zakresieitd. Może test był sponsorowany ?

Inny wniosek= może jednak nie tędy droga ? Może kolumny powinny mieć charakter estradowy, głośniki tubowe- co o tym sądzicie ? Trochę to śmiesznie wyglądało jak kupa ludzi gapiła się na domowe klocki w sporej chyba sali. Może powinniśmy zmienić nieco punkt odniesienia i zamiast zachwycać się kolumienkami z głośnikami 13cm śmielej spoglądać na 30cm membrany ?Coś widzę że tu wszystkie uprzedzenia i słabe punkty wylazły a ci co dali te 6 punktów to chyba trochę wstydu się najedli, no chyba że dali je z litości.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, a jak tu ciekawiej komentować ten test? Powiem szczerze - nawet nie mam ochoty komentować go poważnie. Na usta cisną mi się tylko żartobliwe uwagi, bo co to za eksperyment w którym słuchacze wiedzieli kto/co kiedy gra? O kant d... to wszystko rozbić.

Jestem przekonany, że głosy rozłożyłyby się inaczej w przypadku ślepego testu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

W tsącie niepokoi mnie że o ile Malicki grał w warunkach optymalnych, to kolumny raczej nie. Nie sądzę w zw. z ttym żeby tego rodzaju porównanie było możliwe - pomieszczenie które służy fortepianowi prawie na pewno nie będzie służyć domowym zestawom głośnikowym. Oczywiście nie neguję faktu, że muzyka na żywo powinna brzmieć lepiej niż z puszki, ale jednak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Mam zrobić coś specjalnego? Posłuchać nowych nagrań Tercetu Egzotycznego na przykład? Okay, gutten, ale pod warunkiem że u ciebie, i w twojej obecności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej -> sadze, ze w trybie stereo uzywali po prostu CD - tak by bylo najrozsadniej - a i mnie sie wydaje,ze pudelka dCS lepiej sprawdzaja sie z CD...

 

Zgadzam sie - slepy test i optymalne warunki pomoglyby w obiektywnej ocenie.

 

Mimo to - wynik testu mnie nie dziwi - nie znalazlem dotad zadnego obiektywnego argumentu za tym, dlaczego sprzet mialby w ogole wygrac z zywym pianista... przeciez nagrywajac tegoz, staramy sie nic nie dodac i nic nie ujac - w najlepszym przypadku brzmienie powinno byc po prostu identyczne...

 

Slepy test moim zdaniem po prostu bardziej oddalby niedoskonalosc sluchu oceniajacych...

 

Wreszcie - przeciez przegrany pojedynek gratow z zywym pianista nie zmienia chyba naszego podejscia do muzyki a takze do sprzetu na ktorym jej sluchamy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Ciekawe jak zareagwoaliby krytycy i audiofile gdyby w tym pojedynku wygralaby technika... Przeciez jezeli cos gra lepiej niz powinno... to gra gorzej (ew. zle) ;). Mimo ze poprzednie zdanie wyglada dosc idiotycznie to jednak TAK wlasnie jest. Jezeli jednak czlowiek dazy do jak najbardziej podrasowanego i podbarwionego dzwieku to cala zabawa w "lapanie kroliczka" diametralnie zmienia swe oblicze... Moznaby zadac pytanie producentom czy przyszlosc obdaruje nas reklamami typu: "filharmonia w porownaniu z nasza mini-wieza jest zerem" (z pozdrowieniami dla Pana Ziobro ;) I ciekawe jak na to (na dzwiek a nie pozdrowienia !!! ;) zareaguja przyszle pokolenia audiofili ???

 

Idac za ciosem... Mysle ze tenze pojedynek nabralby rumiencow gdyby ktos wreszcie (chyba ze juz tego dokonano) sprowadzilby (z najwieksza dokladnoscia) poszeczegolne dzwieki przykladowego fortepianu do formatu "komputerowego" a nastepnie "odegralby" to na danym sprzecie...

 

I pytanie ktore mnie troszke intryguje.. Otoz nie wiem co znaczy wyrazenie "podbarwienia" np. basu. Tzn: czym rozni sie przykladowy bas z wyzszej polki od podbarwionego z nizszej ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład tym, że gitara basowa odtworzona przez dobry sprzęt brzmi jak gitara basowa, a na sprzęcie, który podbarwia bas zabrzmi to jak sznur na bieliznę, albo dętka rowerowa;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz-Gdyby wygrała technika stanowiłoby to tylko o głuchocie słuchaczy.Wszelkie tego typu "konkursy" świadczą o nieustabilizowanym stanie umysłowym pomysłodawców i niczym więcej.Zadawanie pytania ,co lepsze kopia czy oryginał {dotyczy tylko dżwięku} świadczy wyłącznie o ignorancji.Tym bardziej smutne jest to,że tacy ludzie wydają póżniej gazety i próbują kształtować opnie na rynku audio.

Gdyby "konkurs" był na zasadzie "Jak blisko oryginału" to by zmieniło moje podejście,natomiast w tym przypadku szkoda klawiatury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Frank

Dla tego o wiele ciekawszy bylby motyw odegrania kompozycji przez komputer. Nie wiem czy jest to mozliwe ale moze w przyszlosci...

A co do techniki... Chodzi mi o fakt podbarwiania dziweku. Jestem niezmiernie ciekaw w ktorym kierunku pojdzie technika. Moze bedzie chciala przescignac dzisiejsze mozliwosci fortepianow trabek itp (nie pytajcie "jak" bo przyszlosci nie znam ;). Zastanawiam sie czy czas pokaze iz dokladniej (niz dzisiejsze kopie np. koncertow) dzwieki beda odgrywane przez kompoter i wlasnie TAKI zapis bedzie rozpowszechniany...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BArtosz to jest realne z tymi komputerownym graniem.

powiem więcej - to juz się stosuje powszechnie od ładnych kilku lat i nazywa się MIDI

 

tak własnie powstają dobre próbki midi - zgrywa się dźwięk z fortepianu, kompresuje i mamy już instrument który zagrea na każdym komputerze.

lecz problemem staję się pamięć, bowiem dobrze brzmiący fortepian w midi zajmuję kilkadziąst MB, no i mimo wszystko słychać ze to jest MIDI.

tak więc żeby zrobić taki komputerowy fortepian to żaden problem, pytanie tylko ile by musiał zajmować GB żeby brzmiał tak jak fortepian akustyczny.

 

a wątpię by jakielkowiek firmie opłacało się robić banki zajmujące np. 500MB z samym fortepianem, bo ktor by to kupił???

 

ale Bartosz - jak masz czas możesz zaczynać!!! ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i tak... Ale ja mysle o "nieco" bardziej zaawansowanej technologii. Mysle ze nawet jak mialo by to zajmowac i z 30 GB to przeciez:

- komputer sie nie myli (wystarczy podac zapis nutowy)

- jakosc bylaby znacznie lepsza (bo nie to juz nie jest zwykla kopia dzwieku czyli mirofonu lezacego przy fortepianie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Malickim można usnąć. Dziwię się wobec tego że publiczność nie usnęła na Malickim odgrywanym z płyty - musieli być czymś podenerwowani :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.