Skocz do zawartości
IGNORED

klon Accuphase P-350


Bogdan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A nie lepiej 450tkę, moja obskoczyła sześć poprawin, kilka osiemnastek, i wiele imprez i nadal gra z "moim preampem" aż miło.

 

 

A sama ma słaby preamp?

Sorki że się wcinam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pierote

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święty - nie będę cie komentował.

 

Wczoraj byłem u jednego z forumowiczów akurat ma mojego klona oraz accu - 7100 org i wziąłem tez mojego prototypa . Walka gigantów . :) . Efekty jak dla mnie rewelacyjne . Jego klon faktycznie kulał ,

Z drugiej strony najlepiej takie testy robić na kolumnach o wysokiej skuteczności, wtedy wszystko słychać .

 

Co do drwiny z accu , chodzi o te układy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Można na tych pcb poskładać większość układów jakie zrobili , oczywiście do 3 par i na bipolarach i mosfetach .

 

Mało kto wie ze oprócz zasilacza i wzm operacyjnych , układy te można stroić w wręcz śmieszny sposób .

Zmieniając punkty pracy .

Co można tym osiągnąć .

Układ można zestroić tak ze będzie rewelacyjnie szybki, dynamiczny, i szczegółowy jednak jednak powiela tutaj sie problem z basem którego będzie w odczuciu mniej . Z drugiej strony można go spowolnić zrobi się niezwykle muzykalny i bardziej kluskowaty na basie , dostanie mega basu i zatraci nieco szczegółów . Dodam ze nie są to rezy polaryzujące stopień wejściowy .

Problem jest nieco złożony bo trzeba dostrajać prąd spoczynkowy po każdej zmianie .

 

Wzmacniacz można stroić za cenę dosłownie 1 zł w stosunku do kolumn i oczekiwań .

 

Bardziej mnie boli jak te strojenie sprzężyc ze sterownikiem i procem , przestawiać mu punky pracy i adekwatnie do tego bias .

Jak to się uda rozwiązać to praktycznie dla takiego wzmacniacza nie będzie konkurencji . Bo brzmienie będzie można dostroić do preferencji użytkownika i jego kolumn . klikając przyciskami na pilocie .

Wiem jak to zrobić ale strasznie to komplikuje układ .

Co za bajer z tym strojeniem, bez sensu takie gadanie. Zrobiłeś już C3800, brak schematu bo może by ide wykorzystał. Osobiście zrobiłem poczwórne napięciówki równolegle dwa takie kanały to razem 8 stopni. Źródła prądowe, caskody, tak że nie ma żadnego pojedynczego stopnia. Natomiast stopień wyjściwy pracuje w układzie z korektorem zniekształceń. Szybkość narastania sygnału ponad 300 voltów na mikro sekundę. Końcówka ma wzmocnienie 10 db, Więc jeszcze jest poczwórny stopień przed sterujący o wzmocnieniu 3-6. Mosfety w końcówce to 2sj618,2sk3497, ale dużo lepsze własności impulsowe mają IRFP240, IRFP9240, i w mniejszych obudowach IRF640, 9640. Trzeba je dobrać prawie idealnie, ważny też producent oryginał IRF, VISHAY też bardzo dobre, Ja stosuję po 10 par, rezystory w bramkach 33 omów a nie jak accu ich wzmacniacze to żółwie, W układzie integratora stosuje lf156, mac156, lf411. Wejście na fetach i specjalne wejścia do regulacji offsetu, nie trzeba stosować elektrolitów bo rezystory polaryzacji powyżej mega om. Teraz programuję drabinkę poczwórną w układzie symetrycznym, 256 skoków, z wyświetlaczem oled. ale to już kosmetyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu powstał znacznie lepszy układ od ich przedwzmacniaczy , bazujący tylko na jednym przestrajanym kluczu . Projekt mojego kolegi , Damiana .

Układ jest strojony liniowo .

Na razie nie wiadomo co z fantem zrobić, ale na pewno projekt nie zostanie opublikowany . Co najwyżej może wstawić zdjęcie iż faktycznie coś takiego jest .

Także zaprzątanie sobie głowy ich flagowymi modelami dla nas nie ma sensu .

 

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę - pamiętaj . Kolega już pracuje nad całym przedwzmacniaczem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaskiniowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z przełączaniem wzmocnienia (gain) w P5000. Podłączam 12v na przełącznik i .. nic się nie dzieje. Pokazuje na wszystkich 4 pinach 12V. Czy uwaliłem diody zabezpieczające przekaźniki? (wcześniej z przełączania nie korzystałem wolne 4 piny)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na rysunku plus wspólny na przełącznik dajesz minus przełączasz minusem .

Jak pomyliłeś polaryzację to padła któraś z diod , wytnij wymień .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

aa co powiecie na to stary ale jary przypuszczalnie jeden najlepszy pre gramofonowych, org skazany na zagładę trzeba do niego zaprojektować nowe pcb :) i go reanimować . Ścieżki się w nim odklejają i poszczają luty . :) :) .

post-35540-0-60985300-1476043611_thumb.jpgpost-35540-0-88670200-1476043623_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaskiniowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropoś jak by ktoś coś potrzebował to szybciej mnie znajdzie na alternatywnym forum albo pisać na elektrodzie , tutaj raczej zaprzestane zamieszczać co kol-wiek, nie chce mi się użerać z tymi wszystkimi docinkami .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Poprzednie schematy zawierają zawierają błąd R40 i R41 powinny mieć wartość 220 Ohm. Ostatecznie zdecydowałem się na taką konfigurację:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Z jakufuzy myślą ze już zginałem :)

 

Przygotowałem coś takiego . X - 4 . Po co robić tuzin płytek jak można jeden a konkret . Pcb zastępuje wszystkie klony jakie powstały . Pozwala na złożenie topologii wszystkich accu na znacznie lepszym zasilaniu itp mosfety i bipolary oraz inne wzmacniacze , można nawet włożyć sobie wejściówkę z jedna para różnicowa - najprostszy układ .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czyli platforma do klonowania z pełna mocą .

Pcb multilayer , czterowarstwowa idealnie rozprowadzona masa itp , Układ zasilania na zabawkach lineara - znacznie lepszy od ich własnych . Wbudowany układ zabezpieczeń . itp . Układ nie jest przekombinowany, ale można w nim regulować prąd polaryzacji stopnia napięciowego itp . Osobne zasilanie do opków .

 

X-2 tańsza wersja X-4 znacznie lepsza miniaturyzacja na max . X-3 wersja wersja produkcyjna .

 

Stopnie vas można wymieniać jak karty graficzne uzyskując raz po raz inny wzmacniacz .

Płytki wejściowe standaryzowane dla wszystkich modułów . Tych wejściówek mogę dorobić jeszcze z tuzin albo dwa , wariacji można klepnąć w nieskończoność .

 

 

post-35540-0-13657700-1483112863_thumb.jpgpost-35540-0-87495100-1483112876_thumb.jpg .

 

A tu gotowy sprzęt z modułami X-3 , Zapewniam że to nie jest klon 7100 , Układ mocno zmieniony , niższy DF , gra przepięknie soczysty bas , góra itp . pracuje na opa 627 z rozbitym zasilaniem na każdego opka .

 

post-35540-0-69454200-1483113010_thumb.jpgpost-35540-0-99724500-1483113045_thumb.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile za taki Sprzęt?

 

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Accuphase P-450, Visaton Couplet, Visaton Conga, Asus Xonar Essence ONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idealnie rozprowadzona masa

 

LBM55wY.gif

 

Polecałbym jednak przeglądnięcie sensownych prac naukowych na temat prowadzenia masy, ponieważ z takim podejściem niczego się nie nauczysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.3lite przez kilka lat zrobiłem ok setki prototypów . Wykorzystując wszystkie możliwości i konfiguracje, to co piszesz jest bynajmniej śmieszne .

 

Jedno co mogę napisać iż jest faktyczny wpływ układu ścieżek na układ , wpływ pojemności i rezystancji oraz wzajemne oddziaływanie . Podatność na oscylacje .

Jaki to ma wpływ na układ chciałbyś zapewne wiedzieć - poczytaj sobie w pracach naukowych .

 

Pewne zagadnienia mnie bardzo ciekawiły i sam sobie porobiłem doświadczenia, mogę wam na tym diy audio polecić nadal siedzenia na symulacjami i pomiarami thd .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaskiniowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co piszesz jest bynajmniej śmieszne .

 

Zaproponowałem ci poczytanie artykułów naukowych na temat prowadzenia masy i jeśli uważasz to za śmieszne, to niestety daleko nie zajdziesz, ale w ogóle mnie to nie dziwi. Zapał masz ogromny i mógłbyś wiele osiągnąć, ale twoja ignorancja jest ogromna.

 

Jedno co mogę napisać iż jest faktyczny wpływ układu ścieżek na układ , wpływ pojemności i rezystancji oraz wzajemne oddziaływanie . Podatność na oscylacje .

 

Oczywiście, że ma :) Miałem możliwość posłuchania praktycznie takich samych projektów pod względem schematu, ale innych pod względem projektu PCB.

 

mogę wam na tym diy audio polecić nadal siedzenia na symulacjami i pomiarami thd .

 

To są podstawowe rzeczy, które każdy sensowny konstruktor powinien wykonać. Między innymi w celu dowiedzenia się, czy nasz układ pracuje poprawnie. Kwestię odsłuchową zostawiamy na sam koniec. Oczywiście, że może zdarzyć się sytuacja w której nasz układ gra po prostu słabo pomimo poprawnej metodyki, ale o to w tym chodzi. Prawda jest taka, że sztuką jest stworzenie czegoś co jest poprawne i dobrze gra, ponieważ posklejać byle jak to każdy potrafi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś coś co chciałem c tez napisać :) .

Literaturę wertowałem już dawno , obecnie nie chce mi tam zaglądać nie ma po co .

 

 

Oczywiście, że ma :) Miałem możliwość posłuchania praktycznie takich samych projektów pod względem schematu, ale innych pod względem projektu PCB.

 

Takie testy robiłem i doszedłem to bardzo ciekawych wniosków .

Bardziej ciekawy jednak jest wpływ pojemności na układ kaskody i wpływ na dźwięk .

 

Obecnie potrafię zrobić na podobnym układzie kilka rożnie grających konstrukcji .

Tylko za dużo czasu mnie kosztowało żeby to wszystko rozgryżć .

 

Te układy są inaczej projektowane , co też wynikło z testów , są asymetryczne a zasilania prowadzone + i - prowadzone blisko siebie nie przedzielane układem masy . Maja znacznie mniejsza podatność na oscylacje niż układy o symetrycznym rozbiciu zasilania . Właściwie są kompletnie czyste .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę wam na tym diy audio polecić nadal siedzenia na symulacjami i pomiarami thd .

Ale poki co to nadal I-Amp gra lepiej od klonów Accu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcje z wymiennymi stopniami vas to był mój pomysł kiedyś opisany elektrodzie , i na tym forum tez jeszcze są wzmianki o tym .

Wszystkie te klony to są projekty z przed 3-4 lat kiedy robiłem to wszystko w ciemno , chybił , trafił .

Zagrało - nie zagrało - za dużo rożnych czynników na to wpływało .

 

Mam takie pytanko , ogólnie bardzo pospolite , dopóki sam sobie na nie nie odpowiedziałem nie znałem odpowiedzi jednoznacznej .

 

Jak wpływa prostownik a raczej bocznikowanie diod w takim prostowniku na dźwięk . Jakie diody zastosować oraz jakie kondensatory o jakich charakterystykach i jakiej optymalnej pojemności .

 

Niektórzy bocznikują prostowniki niektórzy nie , ale większość raczej nie wie po co a z reszta po kij tam jakieś kondensatory .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocznikowanie zalezy od uzytych diod prostowniczych, szybkie wymagaja bocznikowania w celu eliminacji impulsow powstajacych podczas przelaczania diody, sensu dla stosowania szybkich diod (fast recovery) wielkiego w audio nie ma, nieco inaczej sprawa wyglada przy diodach schotkyego ze wzgledu na nizsze napiecie przewodzenia gdzie zwykly mostek nawet chlodzony zwykle nie wyrabia temperaturowo.

 

Nie ma gotowej recepty, trzeba eksperymentowac kondensatory powinny byc male, rzedu kilkunastu-kilkudziesieciu nF i lutowane bezposrednio na diodach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma gotowej recepty, trzeba eksperymentowac kondensatory powinny byc male, rzedu kilkunastu-kilkudziesieciu nF i lutowane bezposrednio na diodach

 

Bumpalump, w wielu schematach napotkałem małą rezystancję w szeregu z kondensatorem np. 1Ohm. Ma to jakieś logiczne uzasadnienie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy z jakim kondensatorem, w zasilaczu raczej takiego nie znajdziesz, tam rezystancja szeregowa kondensatora ma byc jak najnizsza, czasem spotyka sie kilku ohmowe rezystory rownolegle z kondensatorami, sluza rozladowaniu pojemnosci po wylaczeniu. przydatna sprawa jak serwisant jest gapa i zapomni rozladowac przed ingerencja, widzialem juz fajerwerki z z kondensatorow 33mF :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumpalump, w wielu schematach napotkałem małą rezystancję w szeregu z kondensatorem np. 1Ohm. Ma to jakieś logiczne uzasadnienie?

 

Tak, ponieważ niskie ESR wprowadza więcej problemów niż korzyści, które mogą prowadzić do oscylacji. Pierwszy lepszy przykład stabilizatora:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a2pUfjR.png

Między innymi dlatego głupotą jest pchanie kondensatorów "low ESR" wszędzie gdzie popadnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje w układach ze sprzężeniem zwrotnym, ponieważ margines fazy może być zbyt mały do stabilnej pracy. W praktyce dosyć często problem ten pojawia się przy stabilizatorach LDO, które zazwyczaj zawsze wymagają odpowiedniego ESR lub odpowiedniej rezystancji w szeregu z kondensatorem. Poniżej zamieszczam coś do poczytania:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niestety przy wymianie kondensatorów trzeba patrzeć co się robi, ponieważ zamiast coś poprawić to tylko to zepsujemy :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze stwierdzić iż kompletnie nie wiecie jak wpłynie bocznikowanie diod kondensatorami .

Jak to się przedłoży na dźwięk wzmacniacza nie na teoretyczne wywody .

 

3lite - słusznie stwierdził ze nie powinno się stosować kondensatorów low - ESR .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze stwierdzić iż kompletnie nie wiecie jak wpłynie bocznikowanie diod kondensatorami .

Jak to się przedłoży na dźwięk wzmacniacza nie na teoretyczne wywody .

Budowanie i modyfikacje wzacniaczy to nie kuchnia, gdzie dodasz soli i potrawa bedzie bardziej slona.

Troche wiecej pokory

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dosyć się nakombinowałem nad tym wszystkim .

W literaturze technicznej nie jest napisane jak dane rozwiązanie wpłynie na dźwięk tylko na parametry , wykresy itp . Niestety jedno i drugie nie znajduje odzwierciedlenia w realu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W literaturze technicznej nie jest napisane jak dane rozwiązanie wpłynie na dźwięk tylko na parametry , wykresy itp . Niestety jedno i drugie nie znajduje odzwierciedlenia w realu .

To samo Ci napisalem, trzeba praktykowac, zdobywac doswiadczenie i wyciagac wnioski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria musi mieć odzwierciedlenie w praktyce, inaczej jest błędna, fizyki się nie oszuka. Gdyby było inaczej, to nie mielibyśmy dziś całej elektroniki, itd. Problemem jest odpowiedni dobór modelu matematycznego układu by móc wszystko określić :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez protagoras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doszedłem do wniosków ze w audio lepiej posłuchać a potem mierzyć . Te teoretyczne wywody w książkach nie uwzględniają .

- właściwości fizycznych elementów .

- Projektu jako ogółu , interakcji oddziaływania poszczególnych elementów względem siebie oraz i połączeń .

 

Z tym jest raczej największy problem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.