Skocz do zawartości
IGNORED

klon Accuphase P-350


Bogdan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do końca liczyłem, że to dowcip, ale widze brak odzewu Tomka, przykra sprawa, choć chyba bardziej dla firmy Accu, przez jej przedstawicieli na PL... mam wrażenie, że problemem mogła stać się aukcja allegro w której Tomek odsprzedawał uruchomioną kompletną końcówkę mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca liczyłem, że to dowcip, ale widze brak odzewu Tomka, przykra sprawa, choć chyba bardziej dla firmy Accu, przez jej przedstawicieli na PL... mam wrażenie, że problemem mogła stać się aukcja allegro w której Tomek odsprzedawał uruchomioną kompletną końcówkę mocy.

Im nie chodzi o 406 nawet nie wiedział że takie coś sprzedaje .Po prostu to forum jest do kitu ,na innych forach trzeba się logować itp żeby zobaczyć np[ schemat a u nas włazi kto chce i robi co chce a potem są jaja jak berety.To admin powinien zmienić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uruchamia się ''linię produkcyjną'' wykorzystując bez uzgodnienia z właścicielem jego pomysł to nic dziwnego, że interweniuje. Istnieje coś takiego, jak prawo własności intelektualnej i pokrewne.

Ktoś coś wymyślił, przeprowadził badania, uruchomił produkcję – a to wszystko przecież kosztuje i to nie małe pieniądze. Niewykluczone jest, że to rozwiązanie techniczne jest zastrzeżone i bez uzyskania zezwolenia nie można go powielać. Ktoś inny na tzw. ''krzywy ryj'' powiela to w wielu egzemplarzach – to jest po prostu nieeleganckie i co ważniejsze niezgodne z prawem.

Większe firmy mają zazwyczaj grupę prawników (lub mogą ich wynająć, gdy zachodzi taka potrzeba) i będą bronić swoich praw, a kary mogą być dotkliwe.

Głosy oburzenia powyżej to nic innego, jak znana filozofia Kalego - jak Kali ukraść to dobrze ale gdy Kalemu ukraść to niedobrze …..

Trzeba przestrzegać pewnych zasad, no chyba, że naczelną zasadą jest …. brak jakichkolwiek zasad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nigdy nikomu to wcześniej nie przeszkadzało, że kilku majsterkowiczów bawi się w klonowanie m.in. na tym polega DIY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do k..... nędzy ten sh to jakiś opętany moralizator!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wyglada prawie "gotowa" koncowka 305V na plyteczce made in Tomek :) - oczekuje jedynie na tranzystory mocy :)

Sorry, ale ja mniemam, że projektant płytki miał płacone od ilości zaprojektowanych mostków (zwór). Na dodatek wykonanych ciekim drutem srebrzonym!! Przyzwoite firmy starają się redukować ilość mostków, a jeżeli stają się nieodzowne to wykonują je z blach miedzianych. W ten sposób unika się dodatkowych indukcjności montażowych, dość istotnych w stopniach mocy. No chyba że ktoś chce wysokim nakładem budować słaby wzmacniacz. Powodzenia!!!!

 

sorry-bis - cienkim*

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak - za cienki drut, za duzo jumperow :)- napisz do accu - niech to poprawia !! :) - a juz tego mod. nie produkuja - ale Twoje uwagi bylyby dlka nich bezcenne :)

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak - za cienki drut, za duzo jumperow :)- napisz do accu - niech to poprawia !! :) - a juz tego mod. nie produkuja - ale Twoje uwagi bylyby dlka nich bezcenne :)

 

pzdr

Może Ty tam pisujesz, skoro mi proponujesz? Ja pisuję jedynie w sposób jawny i otwarty i to co uznaję za stosowne. Nie musisz się z tym zgadzać, tak jak wielu tu na forum, natomiast jeżeli uważasz że masz rację, to ją udowodnij!Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale ja mniemam, że projektant płytki miał płacone od ilości zaprojektowanych mostków (zwór). Na dodatek wykonanych ciekim drutem srebrzonym!! Przyzwoite firmy starają się redukować ilość mostków, a jeżeli stają się nieodzowne to wykonują je z blach miedzianych. W ten sposób unika się dodatkowych indukcjności montażowych, dość istotnych w stopniach mocy. No chyba że ktoś chce wysokim nakładem budować słaby wzmacniacz. Powodzenia!!!!

 

sorry-bis - cienkim*

 

A jaki masz problem, żeby zastosować je z blachy, ba nawet nie srebrzonej a złoconej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie musze Ci niczego udawadniac ani sie z Tobą zgadzac ! - jesli masz cos ciekawego do powiedzenia to zapraszam na PW :) - krytyke konstrukcji accu sobie podaruj - one same sie obronia !

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do k..... nędzy ten sh to jakiś opętany moralizator!

Rozumię Twoje rozgoryczenie, gdyż się zaangażowałeś i na dodatek zaiwestowałeś. Prawo jednak jest prawem. Nie wiem jak to wygląda w przypadku sprzętu technicznego, ale np. w muzyce nie może się powtarzać do siedmiu taktów. Niestety sama Kayah jeden ze swoich utworów w 100% skopiowała z nagrania zespołu z Kabulu. Nie wiem czy wypłaciła im tantiemy, ale to sprawa GEMA-y i jej sumienia a nie moja!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie nie prowadzmy tu niepotrzebnych dyskusjii bylo/minelo, kazdy jest zly nie zasmiecajmy watku

Tomka szkoda tylko czasu a teraz zdowia mysle ze sie to wyklaruje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im nie chodzi o 406 nawet nie wiedział że takie coś sprzedaje .Po prostu to forum jest do kitu ,na innych forach trzeba się logować itp żeby zobaczyć np[ schemat a u nas włazi kto chce i robi co chce a potem są jaja jak berety.To admin powinien zmienić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

skąd wiedzieli jaki był adres domowy kolegi Tomka??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki bez paniki coś wymyśle .Więcej nie pisze.Adres mail znacie .Jak nie to pisać na pw.

Co do adresu i skąd go wzięli to wielu ludzi do mnie pisze że chcą accu i wśród nich jest kred.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek0104
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd wiedzieli jaki był adres domowy kolegi Tomka??

 

 

bo mamy mendę społeczną wśród nas. tylko kilkanascie osob przeciez ma ten adres.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę wątki o accuclonach od dawna i chciałem tylko dodać panie Tomku, że smutny pan mógł nawet kupić jakąś płytkę. Daje to do myślenia niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo mamy mendę społeczną wśród nas. tylko kilkanascie osob przeciez ma ten adres.

Na tym forum przy rejestracji nie podaje się adresu. Ja osobiście nie wierzę, że to któryś z nas. Bo po co. Przecież wszyscy którzy mają płytki, powinni być zainteresowani rozwojem tematu. A podanie adresu to strzał w kolano.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to Alledrogo, na którym był wystawiany klon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez osimar

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość V-savage

(Konto usunięte)

A ja myślę, że to któryś z tych co mieli adres Tomka. Motywacje ludzi są naprawdę różne łącznie z jakimiś urojeniami maniakalnymi już o jakiś zakompleksionych nieudacznikach nie wspomnę.

Najsensowniej to chyba wynieść się z tego forum na jakieś mniej komercyjne. Nie oszukujmy się to chyba najbardziej znana witryna audio w PL. Tu naprawdę mnóstwo ludzi się kręci. Spora część z nich pracuje w branży audio w Accu pewnie też.

Jak się doczepi taka firma to może jednak Tomkowi wyrządzić trochę problemów, bo nasze prawo dziurawe prawo jakie jest każdy wie, a oni mają pieniądze na "błyskotliwych" prawników.

Ja się nie dziwię reakcji Tomka.

Edytowane przez V-savage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że to któryś z tych co mieli adres Tomka. Motywacje ludzi są naprawdę różne łącznie z jakimiś urojeniami maniakalnymi już o jakiś zakompleksionych nieudacznikach nie wspomnę.

Najsensowniej to chyba wynieść się z tego forum na jakieś mniej komercyjne. Nie oszukujmy się to chyba najbardziej znana witryna audio w PL. Tu naprawdę mnóstwo ludzi się kręci. Spora część z nich pracuje w branży audio w Accu pewnie też.

Jak się doczepi taka firma to może jednak Tomkowi wyrządzić trochę problemów, bo nasze prawo dziurawe prawo jakie jest każdy wie, a oni mają pieniądze na "błyskotliwych" prawników.

Ja się nie dziwię reakcji Tomka.

 

 

Dokładnie. Też mam takie odczucie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reakcji Tomka ja też się nie dziwię. Aczkolwiek niesamowita jest reakcja Accu. Przecież klonuje się wiele urządzeń dla przykładu Krell, Pass, AudioNote... Ba, nawet niektóre f-my same publikują schematy czy kity. Zdając sobie sprawę z tego, że podnosi to znajomość marki, a wiadomo, że DIY nigdy nie będzie grało tak jak oryginał, więc część z nas może kiedyś pokusić się o zakup oryginału. Znając możliwości podróbki.

Takie AudioNote samo wypuszcza kity, zaznaczając, że właśnie kit, pomimo tego, że jest na tych samych płytkach, te same części nie będzie grał jak urządzenie fabryczne.

Tym bardziej, że tutaj klonuje się urządzenia już nie produkowane i nie sprzedawane. No i jeszcze też ważne - Tomek nie mówi, że są to jego projekty. Zawsze powołuje się na konkretny model i typ wzmacniacza. Więc jaka to kradzież intelektualna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accu nie ma z tym nic wspólnego. Najwyżej jakiś dealer Accu w PL lub jakiś kawalarz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale po co pierdusić, przecież zrobiliście to razem z Tomkiem na własne potrzeby w celach naukowego eksperymentu polegającego na badaniu powtarzalności sonicznej różnych jednak w szczegółach konstrukcji. I wtedy nawet taki sh może się odpitolić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rambo

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj zaważyło allegro, bo jest bezpośrednie odniesienie do Accu no i jednak wymierna korzyść finansowa - wcześniej nie zwróciłem uwagi na allegro - nasza działalność jest nie do ugryzienia - brak korzyści , czyli brak straty Accu - no i są to amatorskie projekty na wlasne potrzeby, nie bedące 100% kopiami oryginału, nawet płytę CD można raz skopiować na własne potrzeby

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście sposób "prezentacji" na allegro jest kontrowersyjny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek zmień nazwę, opis itp. na Aphause ;) i niech się pałują.Robiłeś to z wielkim zaangażowaniem i samozaparciem, masz z tego frajdę i naukę, tak powinno być.Nie czerpiesz korzyści finansowych itd.

To teraz na innych forach też zaczną ludzi ścigać ? , za KRELLA, NAIMA, MBL7005/8005, Lehmanna ? i wiele innych ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy ta aukcja na allegro zakończyła się jakimś rezultatem. ktoś kupił, została usunięta przez pracownika allegro czy coś??poza tym adres z allegro można podejrzeć dopiero po kupnie , więc wydaje się prawdopodobne, że to ktoś, kto zamawiał coś od Tomka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.