Jump to content
IGNORED

co z tymi głośnikami...

Andrzej

Recommended Posts

Wpisałem nowy temat żeby jakoś podsumować dyskusje toczące się od kilku dni. Chodzi oczywiście o tanie głośniki, choć stosowane w różnych, nieraz dość drogich kolumnach. Powód bezpośredni- test kolumn Wharfedale Pacific e 20 w nr. 2/2004 AUDIOVIDEO. Test wypadł oczywiście okropnie- kolumny beznacziejne, ale co w środku-zupełnie tandetny głośniczek, do kupienia w sklepach z elektroniką pod kilkoma nazwami za 30zł, tyle że z membraną kevlarową. Jak pisałem w innym wątku zamówiłem w STX-ie takie głosniki tyle że w droższej wersji, bo na aluminiowych koszach za 80zł. Wszyscy na forum jednomyslnie stwierdzają że wszystkie te głosniki pochodzą z tego samego źródła- Kantonu, więc niby w czym problem ? Ano w cenie, za Pacifiki trzeba zapłacić prawie 3000zł, za same głośniki w Monacorze po 250zł za sztukę (coś około już nie pamiętam), a za teoretycznie najlepsze STX-y po 80zł. No chyba że to jakaś ściema z tymi STX-ami, ale zamówiłem 2 sztuki jak pisałem więc opiszę również wrażenia jak przyjadą, planowana wysyłka 7, więc chyba dzień na dotarcie no i dla mnie 2-3 dni na sklecenie. A może jednak ktoś już montował któreś z wymienianych od kilku dni głośników i ma już jakieś doswiadczenia ?

Pozdrawiam

witam:

Wg moich informacji w Wharfedale serii Diamond i Pacific są te same głośniki nisko-średniotonowe - produkcji Tonsila i firmowane przez Wharfedale.

Głośniki mają membranę żółtą - plecioną (co nie znaczy, że musi być kevlarowa - równie dobrze może być fiberflassowa - tkanina szklana). Głośniki te mają kosz z mocowaniem uniwersalnym - podobny do koszy głośników samochodowych, również produkowanych przez Tonsil - więc mogą być maskowane z zewnątrz i mocowane na różne sposoby.

Głośnik kosztuje ok. 70zł. (a nie 30) i czasem jest dostepny u dilerów Tonsila. W dodatku poznać, że to Wharfedale można jedynie po oficjalną naklejce z nazwą Wharfedale na nabiegunniku. Więc przytoczeni powyżej recenzenci z Audio Video albo byli ślepi albo tylko spekulowali na temat pochodzenia przetworników w Wharfedale'ach.

Co do brzmienia - to Pacific'ów można posłuchać w wielu salonach. Nie wiem czy recenzenci z AV robią przynajmniej pomiary. Jeśli nie - to czytanie o ich wrażeniach jest tym samym co słuchanie opowiadania fabuły filmu z ust znajomych.

Wharfedale tak jak i Missiony są wytważane w wrześniu w Tonsilu.

Źle coś przeczytałeś, bo tonsil nigdy niczego nie wytwazał w Kantonie (Chiny), w porównaniu do STXa.

W Kantonie natomiast wytwarzane są głosniki w wersji OEM dla STXa (które poza produktami STXa i Skarta, można spotkać tylko w kolymnach DIY robionych przez Hobbystów).

Nie ma co porównywać STXa do Tonsila - tonsile sa lepiej wykonane (lepsze spasowanmie, cewka z grubszego drutu itp), jeżeli nie wierzysz to kup te STXy i jakiś głośniczek tonsila np 1-tkę z membraną z włókna szklanego, a potem pomierz je. Wyjdzie na to że podane na stronie STXa parametry są zawyżone...

Co do monacora to głosniki sprowadzane dla nich są produkowane na Tajwanie i w Holandii

No to fajny gips.

1- najlepsze głosniki zdaniem forumowiczów składają w Kantonie (kleją cudownie itp. wypowiedzi)

2- Monacoe jest lepszy bo ich głośniki składane są na tajwanie.

3- Kevlar zdaniem prasy audio w kolumnach Wharfedale to jednak włókno szklane z Tonsilu (70zł), jednak w sklepach sprzedawany jako Made in Germany (czy jakoś tak) za 30zł. Zresztą Sony montuje chyba te same, przynajmniej podobnie wyglądają i podobnie grają.

Wniosek- jeszcze trochę a będziemy głośnikowym zagłębiem jak przed kilku laty mielismy się stać samochodowym tygrysem.

KOSZMAR i niech jeszcze ktoś poleci początkującemu kolumny za kilka tysięcy zł podczas gdy w sklepach takie fajne Tonsile aż się uśmiechają.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.