Skocz do zawartości
IGNORED

co z tymi głośnikami...


Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Wpisałem nowy temat żeby jakoś podsumować dyskusje toczące się od kilku dni. Chodzi oczywiście o tanie głośniki, choć stosowane w różnych, nieraz dość drogich kolumnach. Powód bezpośredni- test kolumn Wharfedale Pacific e 20 w nr. 2/2004 AUDIOVIDEO. Test wypadł oczywiście okropnie- kolumny beznacziejne, ale co w środku-zupełnie tandetny głośniczek, do kupienia w sklepach z elektroniką pod kilkoma nazwami za 30zł, tyle że z membraną kevlarową. Jak pisałem w innym wątku zamówiłem w STX-ie takie głosniki tyle że w droższej wersji, bo na aluminiowych koszach za 80zł. Wszyscy na forum jednomyslnie stwierdzają że wszystkie te głosniki pochodzą z tego samego źródła- Kantonu, więc niby w czym problem ? Ano w cenie, za Pacifiki trzeba zapłacić prawie 3000zł, za same głośniki w Monacorze po 250zł za sztukę (coś około już nie pamiętam), a za teoretycznie najlepsze STX-y po 80zł. No chyba że to jakaś ściema z tymi STX-ami, ale zamówiłem 2 sztuki jak pisałem więc opiszę również wrażenia jak przyjadą, planowana wysyłka 7, więc chyba dzień na dotarcie no i dla mnie 2-3 dni na sklecenie. A może jednak ktoś już montował któreś z wymienianych od kilku dni głośników i ma już jakieś doswiadczenia ?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:

Wg moich informacji w Wharfedale serii Diamond i Pacific są te same głośniki nisko-średniotonowe - produkcji Tonsila i firmowane przez Wharfedale.

Głośniki mają membranę żółtą - plecioną (co nie znaczy, że musi być kevlarowa - równie dobrze może być fiberflassowa - tkanina szklana). Głośniki te mają kosz z mocowaniem uniwersalnym - podobny do koszy głośników samochodowych, również produkowanych przez Tonsil - więc mogą być maskowane z zewnątrz i mocowane na różne sposoby.

Głośnik kosztuje ok. 70zł. (a nie 30) i czasem jest dostepny u dilerów Tonsila. W dodatku poznać, że to Wharfedale można jedynie po oficjalną naklejce z nazwą Wharfedale na nabiegunniku. Więc przytoczeni powyżej recenzenci z Audio Video albo byli ślepi albo tylko spekulowali na temat pochodzenia przetworników w Wharfedale'ach.

 

Co do brzmienia - to Pacific'ów można posłuchać w wielu salonach. Nie wiem czy recenzenci z AV robią przynajmniej pomiary. Jeśli nie - to czytanie o ich wrażeniach jest tym samym co słuchanie opowiadania fabuły filmu z ust znajomych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wharfedale tak jak i Missiony są wytważane w wrześniu w Tonsilu.

Źle coś przeczytałeś, bo tonsil nigdy niczego nie wytwazał w Kantonie (Chiny), w porównaniu do STXa.

 

W Kantonie natomiast wytwarzane są głosniki w wersji OEM dla STXa (które poza produktami STXa i Skarta, można spotkać tylko w kolymnach DIY robionych przez Hobbystów).

Nie ma co porównywać STXa do Tonsila - tonsile sa lepiej wykonane (lepsze spasowanmie, cewka z grubszego drutu itp), jeżeli nie wierzysz to kup te STXy i jakiś głośniczek tonsila np 1-tkę z membraną z włókna szklanego, a potem pomierz je. Wyjdzie na to że podane na stronie STXa parametry są zawyżone...

 

Co do monacora to głosniki sprowadzane dla nich są produkowane na Tajwanie i w Holandii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajny gips.

1- najlepsze głosniki zdaniem forumowiczów składają w Kantonie (kleją cudownie itp. wypowiedzi)

2- Monacoe jest lepszy bo ich głośniki składane są na tajwanie.

3- Kevlar zdaniem prasy audio w kolumnach Wharfedale to jednak włókno szklane z Tonsilu (70zł), jednak w sklepach sprzedawany jako Made in Germany (czy jakoś tak) za 30zł. Zresztą Sony montuje chyba te same, przynajmniej podobnie wyglądają i podobnie grają.

Wniosek- jeszcze trochę a będziemy głośnikowym zagłębiem jak przed kilku laty mielismy się stać samochodowym tygrysem.

KOSZMAR i niech jeszcze ktoś poleci początkującemu kolumny za kilka tysięcy zł podczas gdy w sklepach takie fajne Tonsile aż się uśmiechają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.