Jump to content
IGNORED

winyli czar ...

Arek
 Share

Recommended Posts

mam zamiar przeprosic mój stary GS461 Foniki ... który w bdb stanie leży sobie spokojnie od paru lat w piwnicy, zawinięty w pokrowiec i wpakowanmy do kartona

jaki preamp i wkładkę polecacie?? myślałem o NAD PP1 i wkładce Ortofona (ponoc pasują do ramienia Foniki)

budżet - chciałbym zmieścić się w kwocie 500-600zł za preamp i wkładkę

wiem że nie będzie z tego wyrafinowane źródło, ale chciałbym odkurzyć wyniesioną do tejże piwnicy, w drugim kartonie, moja kolekcję 100 "winyli"...

chętnie bym coś poradził ale na tym polu poniosłem klęskę. zakupiłem wkładkę ortofona nową a jakże za całe 100 zł, przykręciłem ją do mojej foniki gs500, podłączyłem do luxmana i nic. pstrykałem przełącznikiem mm/mc i nic. igłę słychać i nic poza tym... może gniazda "phono" w luxmanie zepsute? tak jak te od tunera... luxman już stary... może kto wie czy takie gniazda wymienić to duzo jest roboty? i czy księgowy sobie z tym poradzi? a oczywiście zanim kupiłem gramofon, nabrałem płyt z komisów i z allegro i leżą. a mnie zrzyma!

Guest Denon lover do Rafi

(Konto usunięte)

Niestety dalej lezy ale juz nie pada :). Wy tam w Anglii macie glownie deszcz. Jedyne lekarstwo na te cholerna zime ktora sie nie konczy to dobra muzyka. Cieplo zrobi sie dopiero w maju.

Guest Staniu

(Konto usunięte)

Co do winyli to prawda jest taka ze się w nich zakochałem ponownie.mam sporo CD z kochanymi zespołami i utworami a nawet dzwiękami.

Na strychu lezało jakies 500 winyli z czasów mojego ojca i poczatków poznawania muzyki i zakochiwania się w niej pod tytułem Pink Floyd, King Crimson i wiele innych pamiętam jak z ojcem łaziliśmy na giełdy staliśmy w kolejkach w sklepach muzycznych ojciec muzyka powazna i rock więc nie wchodziliśmy sobie w droge.

Na półce stała stara Unitra trochu przerobiona przez ojca .I grało i to jak Elizabetka na końcu i zaczarowane dzwieki stawały sie faktem.

Póżniejpo paru ładnych latach dorobiłem się niezłego systemu (moja krwawica, oszczedzanie na nowych butach ,kurtkach, wakacjach itp. ) CD wzmak lampowy nie bez powodu.

I byłem szczesliwy choc było mi szkoda winyli co prawda większość miałem już płyt na CD.

Kumpel podsunoł mi temat gramofonu moze jednak.

No i kupiłem ładujac w to znowu kupe oszczedności.

Ludzie jak te płytki zagrały, usłyszałem je po tylu latach i nie słyszałem nigdy jak one były zrealizowane.

Od razu pierwsza z brzegu płytkę Pinków The dark... CD i Analog CD ............CDek się schował , schował sie i już. Barwa, szczególy plastyka nic nie męczyło uszu i ile powietrza scena tak dokładna ze byłem w powaznym szoku. Bałem sie żeby nie było gorzej a tu taki szokers.

Ludzie odkurzcie winyle bo warto...

Guest arek2

(Konto usunięte)

jaki masz gramofon? to ta Diora tak wymiata?

jakby kogoś interesowalo w na ul. Świętokrzyskiej/Nowy Świat w bramie obok Restauracji Filmowej jest antykwariat z płytami. Cen maja ludzkie (od 5 do 40) i bardzo duzy wybór (Jazz, Rock, Blues). Mozna posluchac na miejscu i nawet chyba zamowić jak czegoś nie ma.

Guest Staniu do Arek2

(Konto usunięte)

Inspiracją zastosowanego zawieszenia na poduszce magnetycznej były gramofony JC Verdier (ale te maja talerz toczony ze stali, z akustycznych względów dużo lepszym materiałem jest akryl), wszystkie części wykonywane były na sterowanych cyfrowo frezarkach CNC o bardzo dużej dokładności.

Troszkę danych technicznych:

podstawa granit

talerz - akryl jest materiałem, w którym współczynnik rozchodzenia się drgań jest najbardziej zbliżony do winylu

zawieszenie talerza - dwa bardzo silne magnesy w kształcie pierścienia są spolaryzowane jednoimiennymi biegunami do siebie w rezultacie 8 kg talerz zawieszony jest na 5mm poduszce magnetycznej, całkowicie odizolowany od podstawy

trzpień (łożysko) z hartowanej , chromonikielowej stali osadzony w tulei z brązu łożyskowego służy wyłącznie do poziomego wypośrodkowania talerza

magnes w talerzu został zaekranowany stalą ocynkowaną i miedziowaną elektrolitycznie

wymiary 400 x 500 x 200 mm

waga 56 kg

silniki (zamiennie) Papst i silnik z gramofonu PROJECT RPM 9

pasek Clearaudio

ramię MicroSeiki MA 707 X

okablowanie ramienia srebro VanDenHul

wkładka Ortofon MC15 super mk II

preamp RiAudio wersja MC

Guest Paweł do bartosza

(Konto usunięte)

Może w twoim Luxmanie phonostage jest opcją i po prostu go nie ma w środku. Tak bywa, że urządzenia mają oznaczenie "phono" na selektorze źródła, a w środku miejsce na dodatkowy moduł. Wtedy wejście działa jako liniowe (czyli będzie słychać np. tuner albo CD, a nie będzie słychać gramofonu). Nie należy natomiast podłączać urządzenia "liniowego" do wejścia aktywnego phono, bo poda za duże napięcie i coś może nawalić.

dziekuje za zainteresowanie ale już wszystko gra. zadzwoniłem do Człowieka z Krakowa, który zaopatrzył mnie we wkładkę ortofon i uzyskałem tą drogą pewną elementarną wiedzę o konstrukcji gramofonu. rozkręciłem pudło, dokonałem oględzin używając "chłopskiego rozumu", podłączyłem niepodłączone i gra! jeszce jak! no trochę trzaskają paproszki na płycie... jak to się czyści? są jakieś pędzle albo szczotki czy też szmatki antystatyczne do czyszczenia winyli? pozdrawiam winylarzy

Guest Staniu

(Konto usunięte)

Sa fajne szczotki do czyszczenia winyli Audio Questa super malutkie włosy no i bardzo gęste w dwóch płaszczyznach .Materiał to albo grafit albo kewlar.W każdym razie mają za zadanie z kurzem ściagnąc ładunki.

Dobra sprawa