Skocz do zawartości
IGNORED

Vintage classic - klub marki ATL Hans Deutsch


sylwek36
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem kupić skrzynki Vintage wyżej wymienionych ATL'ów.

Wklejam zdjęcia.

 

post-16142-005562300 1294862500_thumb.jpg

 

post-16142-083128800 1294862509_thumb.jpg

 

post-16142-096243400 1294862623_thumb.jpg

 

post-16142-090780000 1294862910_thumb.jpg

 

post-16142-004288200 1294862932_thumb.jpg

 

Brzmienie

Duże, dynamiczne, żywiołowe, na ponad 20-letnich monitorach.

 

Elektronika towarzysząca: kondycjoner sieciowy Audiolot Alf 2200, kable sieciowe Lapp Kabel DIY, CD 740, wzmak 840, transport LG BD-370, optyk CA, interkonekty TARA Labs Spectrum 2a, Audiolot, MRS, monitory Studio 16Hz Mimo, deck Technics 505, tuner Grundig T-301 + antena Polkata, kable głośnikowe 8pr Kimber kable, Linn K20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Firma ATL została założona w latach 80' i do około roku 88-89 korzystała z dobrodziejstw pomysłów Hansa Deutscha.

Później zmienił się zarząd a miejsce Hansa Deutcha zajął Klaus Dotter (wcześniej Canton) oraz Norbert Schäfer (Phonogen) Wtedy też firma zmieniła nazwę z ATL Hans Deutch na samo ATL.

 

Kolumny Hansa Deutscha miały w oznaczeniu HD oraz trzy cyfrowe oznaczenie numerowe z cyfrą 3 na przedzie.

Czyli np HD 304, HD 306, HD 310...

 

Kolumny Hansa Deutscha charakteryzował tzw "Hornresonator" (nie wiem jak to właściwie przetłumaczyć)

oraz "fast ungedämpfte Gehäuse und extrem vereinfachte Frequenzweichen" (cokolwiek by to znaczyło :P )

 

Od 1989 kolumnami zajął się Klaus Dotter, jego kolumny oznaczane były 3 cyfrową liczbą z 7 na przedzie

oraz dopiskiem PRO. 701 PRO, 706 PRO, 715 PRO...

 

W przeciwieństwie do kolumn HD, kolumny Klausa miały już tradycyjną budowę z bassreflexem.

 

Była jeszcze seria "Trans" Norberta Schäfera z Phonogen, i był to już prawdziwy HI-END bo najtańsze kolumny kosztowały około 14 tyś marek co jak na przełom lat 80 i 90 było kwotą bardzo wysoką.

 

tutaj link do starej aukcji allegro z takimi tańszymi kolumnami TRANS (polecam zobaczyć jak wyglądały)

 

Kolumny ATL Transfer

 

to tyle o firmie ATL (mogą być małe błędy bo z niemieckim u mnie nie najlepiej :) )

 

 

..piękne te skrzyneczki...jakie mają wymiary

 

 

Jako że autor tematu nie odpowiada to pozwolę sobie zamieścić kilka informacji o jego kolumnach

(mam nadzieję, że nie będzie miał mi za złe)

 

jest to model HD 310i

w 1985 zwycięzca dużego testu magazynu Hifi Vision gdzie w pokonanym polu zostawił Heco, Cantona, Magnata, MB Quart, Onkyo, Quadrala oraz T&A.

 

http://hans-deutsch-akustikforschung.com/wp-content/uploads/2008/12/1985.08.-HD310i-Sieger-Gro%C3%9Fer-Vergleichstest-HI-FI-VISION.pdf

 

(tutaj pdf. /prawy przycisk myszy i zapisz element docelowy jako/)

 

Model ten zgarnął również nagrodę kolumna roku 1986 magazynu Hifi Vision.

 

a tutaj trochę danych technicznych ze strony hifi-wiki.de:

 

Allgemein

 

* Hersteller: ATL

* Modell: HD 310 i

* Baujahre: 1983

* Hergestellt in: Deutschland

* Farben:

* Abmessungen 330 x 690 x 330 mm (B x H x T)

* Gewicht: 19 Kg

* Neupreis ca.: 1500,- DM (UVP Paar)

 

 

Technische Daten

 

* Bauart: 3-Wege mit Hornresonator

* Chassis:

o Tiefton: 202 mm

o Mittelton: 87 mm

o Hochton: 28 mm Gewebekalotte

o Belastbarkeit (Nenn-/Musikb.): 100 Watt

* Wirkungsgrad: 91 dB/m bei 0,9 Watt

* Frequenzumfang: 22 - 22.000 Hz

* Übergangsbereiche: 130 Hz (Hornresonator)/1950/10200 Hz

* Impedanz: 8 Ohm

 

 

Besondere Ausstattungen

 

* Hornresonator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za złe:)Podłączyłem je na kimberku i grają na zmianę z Mimo.Grają co tu śćiemniać naprawdę ładnie.Kupiłem do nich nowe śrubki i nakrętki ząbkowe.Za jakiś czas planuję renowację obudów.Koszty mniej więcej to 4y stufki.No i w przyszłośći zagrają z jakimś Yakinem.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod linkiem można znaleźć prezentację całej linii tych głośników http://wegavision.pytalhost.com/atl8x/ Przed rokiem czy dwoma sam się poważnie zastanawiałem nad 312 - były do wyhaczenia we Wro (na allegro).

 

Ale w sumie teraz też mam niemieckie - Duale z początku lat 80-tych.

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ czolgista778

 

A z ciekawości - jakich modeli ATL słuchałeś?

Pytam bo zainteresowała mnie ta firma :)

ATL nie słuchałem, mój wpis dotyczył wypowiedzi sylwka36 w którym określa brzmienie jako: "Duże, dynamiczne, żywiołowe, na ponad 20-letnich monitorach."

Niemniej chętnie posłuchałbym ATL-i, szczególnie ciekawią mnie jakie głośniki tam siedzą.

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATL nie słuchałem, mój wpis dotyczył wypowiedzi sylwka36 w którym określa brzmienie jako: "Duże, dynamiczne, żywiołowe, na ponad 20-letnich monitorach."

Niemniej chętnie posłuchałbym ATL-i, szczególnie ciekawią mnie jakie głośniki tam siedzą.

 

Cieszę się że tak mówisz, bo już myślałem że oceniasz dźwięk kolumn bez ich odsłuchu, tylko na podstawie tego co Ci się wydaje. Ale z tego co widzę to siedzisz tutaj (mam na myśli forum) już od tak dawna, że na pewno tak nie jest :)

 

Co do głośników to z tego co widzę po innych kolumnach serii HD 3xx są to:

 

wysokotonowy - Isophon

średniotonowy - Seas

niskotonowy - Seas lub Westra

 

wysokotonowy to na 95 %, pozostałe na jakieś 85 % :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś faktycznie oceniałem po wyglądzie, ale od czasu kiedy miałem w domu Leak 2075 (najpaskudniejsze kolumny jakie znam:) ) zmieniłem zdanie.

Porządne głośniki siedzą w tych ATLach, obiło mi się kiedyś o uszy że Westra to Tonsil na export ale nie znalazłem dowodów.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.Zaczęło się od tego,że znajomy poprosił mnie jako osobę kompetentną abym złożył jemu zestaw.Budżet niewielki.To myślę może vintidż?Pojeżdziliśmy tu i tam.Posłuchaliśmy i padło na kilka klocków takich dwudziestolatków.A myślę nie moja kasa a trza pomóc.Po odsłuchu wybór padł na cedeka Onkyo wzmaka Onkyo i monitorki Yamaha.Już zabrakło jemu na kabelki,to a co tam dałem mu jakieś konekty i glośnikowce w prezencie.Po podłączeniu grajków okazało się(wbrew moim audiofilskim zapędom),że to gra naprawdę fajnie.I jestem z tego zadowolony :)Mija jakiś czas.Poczułem potrzebę zakupu czegoś do słuchania ścieżki dzwiękowej przy oglądanym filmie w stereo.Wybór padł na te ATLe.Panowie jeżeli to mi naprawdę muzykalnie gra z moją elektroniką i jestem zadowolony to się cieszę :)

)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Witajcie,

 

podpinam się do klubu:) - grałem kiedyś na ATL 911 z serii Avantgarde.

Wpisowe poniżej.

 

pzdr

 

Wu

post-25865-0-96393700-1330932420_thumb.jpg

Edytowane przez Cytrus

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Od 5 lat posiadam HD306, bardzo ładnie grają, podoba mi się że nawet jak bardzo cichutko grają to słychać wyraźnie całe pasmo, włączając w to przyjemny, ciepły bass.

 

W poprzednim mieszkaniu, w małej w sypialni ok 12m2, ustawione niezbyt szczęśliwie na szafie pod sufitem, generowały "tło muzyczne" i super się w tej roli sprawdzały.

 

Poprawnie rozstawione, na standzie, w pomieszczeniu ok 20m2 mogą być podstawą niezłego stereo.

 

Wbrew temu co można znaleźć np. tu:

 

http://www.hifi-studio.de/hifi-klassiker/Hans-Deutsch/HD306/HD-306S.htm

 

moje kolumny opisane są 60W i 6 ohm a nie 8 ohm, ale w nazwie jest HD 306 bez "S" , no i wydają się mieć wyższą skuteczność niż 88db - w porównaniu do kolumn Grundiga 8ohm 88db serii BOX, ATL są łatwe do wysterowani i grają dużo głośniej - przez jakiś czas miałem je podłączone do mini "zabawki" wieżyczki Hitachi AX-M71 (czyta mp3 ;) i grały z werwą i bez kompleksów.

 

Niestety ze względu na "nadmiar szczęścia" (ostatni nabytek z przed tygodnia to B&W CDM7) muszę pozbyć się trochę gratów bo lepszej połówce puszczą nerwy ... no więc wychwaliwszy je odpowiednio, dodam że jak się tylko zbiorę to trafią wkrótce na aukcje ;) Jak ktoś ma ochotę je nabyć za 350zł to chętnie odstąpię. Stan tech, bdb, obudowy (lite drewno - łatwe do renowacji) niestety noszą ślady licznych lat eksploatacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Niedawno "odkryłem" ciekawą stronkę:

 

http://www.hifi-wiki.de/index.php/ATL_Lautsprecher

 

według informacji tam przedstawionych wersja bez S HD 306 ma faktycznie impedancję 6 ohm i czułość 91dB

 

Moje kolumienki właśnie przechodzą "odmianę" i już wkrótce będą dumnie prezentować się w nowym ubranku z forniru palisander santos ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Kilka detali konstrukcyjnych HD306:

 

Lekko rozebrana kolumienka:

 

gl1_s.jpg

 

Zawartość pary kolumn, czyli głośniki i zwrotnice:

 

glosniki_s.jpg

 

Głośnik średnio-niskotonowy to WESTRA SW-200-1307 4ohm (zmierzone 3,6ohm). Wysokotonowy nie wiem - brak jakichkolwiek oznaczeń poza 4ohm (zmierzone 2,5ohm) to może to być jakiś starodawny SEAS

 

gl_nisk_s.jpg

 

Minimalistyczna zwrotnica I rzędu:

 

zwrotnica_s.jpg

 

Pudło:

 

renowacja_s.jpg

 

W środku ścianki wytłumione jedynie gąbką, która teraz po latach rozpada się w rękach i pewnie już nie spełnia należycie swojego zadania - zamierzam okleić ścianki filcem grubości 2cm + ewentualnie nowa gąbka.

 

Zastanawiam się nad wymianą głośnika wysokonowego na SEAS 27 TBC/G (mam taką parę w szufladzie) - zewnętrznie ma wymiary dokładnie takie same jak oryginał a współczesny wysokotonowiec pewnie zagra znacznie lepiej. Zwrotnicę pod tweetera trzeba pewnie będzie przeprojektować , ale co tam - cała zwrotnica to raptem 1 element ! Spróbuje pomierzyć cewkę i wydedukować gdzie jest cięcie.

 

Parametrów oryginalnego głośnika westry nie odnalazłem, pewnie bardzo zbliżony jest model Westra SW-200-1304 - 20cm Tieftöner

 

Papiermembran, PU-Sicke, stabiler Stahlkorb, großes Magnetsystem.

**Nicht mehr lieferbar!

Ersatztyp: Visaton W200 (4 Ohm) oder Monacor SP-202E

Technische Daten:

Belastbarkeit: 80 W-RMS / 120 W-Max

Impedanz: 4 Ohm

Schalldruck: 88 dB

Frequenzbereich: 35-2000 Hz

Resonanzfrequenz fs: 35 Hz

Gesamtgüte Qts: 0,52

Äquivalentvolumes Vas: 40 l

Schwingspulendurchmesser: 38 mm

Maße:

Außendurchmesser: 205 mm

Einbaudurchmesser: 175 mm

Magnetdurchmesser: 89 mm

Einbautiefe (incl. Korbrand): 93,5 mm

Korbrandhöhe: 10,5 mm

Gewicht: 1,25 kg

 

Zasadniczo jak już pudła będą skończone (palisander brazylijski - fornir już przycięty, lada dzień zabiorę się do klejenia) to poeksperymentuje z dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich. Właśnie zostałem dumnym właścicielem kolumn marki ATL Hans Deutsch 308i. Problem polega na tym, że nie mam ich czym napędzac. Szperałem troche po internecie, ale nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na moje pytanie. Mianowicie, jaki wzmacniacz dobrac do tych kolumn. Stwierdziłem, że to forum i ten dział będzie najlepszym miejscem aby uzyskac szybką porade. Podam parametry kolumn:

Allgemein

Hersteller: ATL

Modell: HD 308 i

Baujahre: 1983

Hergestellt in: Deutschland

Farben:

Abmessungen 280 x 540 x 300 mm (B x H x T)

Gewicht: 12 Kg

Neupreis ca.: 1300,- DM (UVP Paar)

 

 

Technische Daten

Bauart: 3-Wege mit Hornresonator

Chassis:

Tiefton: 182 mm

Mittelton: 87 mm

Hochton: 28 mm Gewebekalotte

Belastbarkeit (Nenn-/Musikb.): 80 Watt

Wirkungsgrad: 91 dB/m bei 2,1 Watt

Frequenzumfang: 26 - 20000 Hz

Übergangsbereiche: 130 Hz (Hornresonator)/1750/7200 Hz

Impedanz: 6 Ohm

 

Wydaje mi sie że jest tutaj pomyłka co do wielkości i producenta poszczególnych głośników, ale to nie ma chyba większego znaczenia. Z tego co się zorientowałem to wzmacniacz powinien miec optymalnie po 60w na wyjście. Dodam, że chciałbym na niego przeznaczyc maksymalnie 300-400 zł. W gre oczywiście wchodza tańsze opcje, byle by tylko wszystko grało na dobrym poziomie. Musze dobrac także kable i ewentualnie w przyszłości zewnętrzną karte dźwiękową, gdyż chce to wszystko podłączyc do komputera/laptopa. Prosze o szybką odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka detali konstrukcyjnych HD306:

 

Lekko rozebrana kolumienka:

 

gl1_s.jpg

 

Zawartość pary kolumn, czyli głośniki i zwrotnice:

 

glosniki_s.jpg

 

Głośnik średnio-niskotonowy to WESTRA SW-200-1307 4ohm (zmierzone 3,6ohm). Wysokotonowy nie wiem - brak jakichkolwiek oznaczeń poza 4ohm (zmierzone 2,5ohm) to może to być jakiś starodawny SEAS

 

gl_nisk_s.jpg

 

Minimalistyczna zwrotnica I rzędu:

 

zwrotnica_s.jpg

 

Pudło:

 

renowacja_s.jpg

 

W środku ścianki wytłumione jedynie gąbką, która teraz po latach rozpada się w rękach i pewnie już nie spełnia należycie swojego zadania - zamierzam okleić ścianki filcem grubości 2cm + ewentualnie nowa gąbka.

 

Zastanawiam się nad wymianą głośnika wysokonowego na SEAS 27 TBC/G (mam taką parę w szufladzie) - zewnętrznie ma wymiary dokładnie takie same jak oryginał a współczesny wysokotonowiec pewnie zagra znacznie lepiej. Zwrotnicę pod tweetera trzeba pewnie będzie przeprojektować , ale co tam - cała zwrotnica to raptem 1 element ! Spróbuje pomierzyć cewkę i wydedukować gdzie jest cięcie.

 

Parametrów oryginalnego głośnika westry nie odnalazłem, pewnie bardzo zbliżony jest model Westra SW-200-1304 - 20cm Tieftöner

 

Papiermembran, PU-Sicke, stabiler Stahlkorb, großes Magnetsystem.

**Nicht mehr lieferbar!

Ersatztyp: Visaton W200 (4 Ohm) oder Monacor SP-202E

Technische Daten:

Belastbarkeit: 80 W-RMS / 120 W-Max

Impedanz: 4 Ohm

Schalldruck: 88 dB

Frequenzbereich: 35-2000 Hz

Resonanzfrequenz fs: 35 Hz

Gesamtgüte Qts: 0,52

Äquivalentvolumes Vas: 40 l

Schwingspulendurchmesser: 38 mm

Maße:

Außendurchmesser: 205 mm

Einbaudurchmesser: 175 mm

Magnetdurchmesser: 89 mm

Einbautiefe (incl. Korbrand): 93,5 mm

Korbrandhöhe: 10,5 mm

Gewicht: 1,25 kg

 

Zasadniczo jak już pudła będą skończone (palisander brazylijski - fornir już przycięty, lada dzień zabiorę się do klejenia) to poeksperymentuje z dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Odnośnie nowego wytłumienia, w moich 310, w trakcie renowacji włożyłem między innymi nowe wytłumienie z mikrogumy stożkowej. Kolumny straciły nośność brzmienia, brzmiały jak spod koca. Dopiero przywrócenie pierwotnego, dość skąpego wytłumienia z cienkiej starej mikrogumy wyzwoliło je z z niebytu.

Myślę, iż Pan Hans Deutsch musiał sporo eksperymentować z tą konstrukcją i jest ona wynikiem bardziej empirycznych długotrwałych doświadczeń, niż wyliczeń matematycznych. Cóż, tunel akustyczny podobno dalej pozostaje zagadką dla akustyków i producentów kolumn i jako temat trudny, ze swojej istoty, rzadko bywa podejmowany. Gdy jednak się udaje, kolumny tego typu brzmią moim zdaniem o wiele ciekawiej niż konstrukcje typu bass reflex. Sam mam cztery rodzaje kolumn Hansa Deutscha, 306, 308 i, 310 i 311 i, i jestem bardzo do nich przekonany. Znajomi, którzy mnie odwiedzają są niejednokrotnie zdumieni i oczarowani ich brzmieniem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Właśnie zostałem dumnym właścicielem kolumn marki ATL Hans Deutsch 308i. Problem polega na tym, że nie mam ich czym napędzac. Szperałem troche po internecie, ale nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na moje pytanie. Mianowicie, jaki wzmacniacz dobrac do tych kolumn. Stwierdziłem, że to forum i ten dział będzie najlepszym miejscem aby uzyskac szybką porade. Podam parametry kolumn:

Allgemein

Hersteller: ATL

Modell: HD 308 i

Baujahre: 1983

Hergestellt in: Deutschland

Farben:

Abmessungen 280 x 540 x 300 mm (B x H x T)

Gewicht: 12 Kg

Neupreis ca.: 1300,- DM (UVP Paar)

 

 

Technische Daten

Bauart: 3-Wege mit Hornresonator

Chassis:

Tiefton: 182 mm

Mittelton: 87 mm

Hochton: 28 mm Gewebekalotte

Belastbarkeit (Nenn-/Musikb.): 80 Watt

Wirkungsgrad: 91 dB/m bei 2,1 Watt

Frequenzumfang: 26 - 20000 Hz

Übergangsbereiche: 130 Hz (Hornresonator)/1750/7200 Hz

Impedanz: 6 Ohm

 

Wydaje mi sie że jest tutaj pomyłka co do wielkości i producenta poszczególnych głośników, ale to nie ma chyba większego znaczenia. Z tego co się zorientowałem to wzmacniacz powinien miec optymalnie po 60w na wyjście. Dodam, że chciałbym na niego przeznaczyc maksymalnie 300-400 zł. W gre oczywiście wchodza tańsze opcje, byle by tylko wszystko grało na dobrym poziomie. Musze dobrac także kable i ewentualnie w przyszłości zewnętrzną karte dźwiękową, gdyż chce to wszystko podłączyc do komputera/laptopa. Prosze o szybką odpowiedz.

Dzień dobry.

Wydaje się, że każdy wzmacniacz lampowy będzie dla tych kolumn odpowiedni.

Ich konstrukcja, papierowe membrany, otwartość brzmienia upoważniają do takiej tezy, aczkolwiek ja także przez dłuższy czas słuchałem HD 306 na wzmacniaczu VINCENT SV 303 MK a ten, z tego co pamiętam, był bardzo wydajnym i mocnym tranzystorowym potworem.

Potem to już Pocahontas Pana Markowa, gdzieś kiedyś Manley Stingray zaś obecnie Rogers V.

Najlepiej jednak brzmiały na starym Rogersie Cadet III (i też chyba Pocahontas, ach jak ona po dobrym wygrzaniu śpiewała!!!).

Po drodze jeszcze był jakiś Yaquin na lampach KT 88, ale on z całej plejady wypadał w zestawieniu do HD najgorzej.

Miłego odsłuchu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, że z tymi wzmacniaczami zagrałyby dobrze to nie mam wątpliwosci.. tyle, że nie moge sobie raczej pozwolic na żadne lampy. Dodam, że muzyki słucham wszelakiej, od szeroko pojętego rocka, przez cięższe metalowe brzemienia, elektronike, trance, jazz, world music, ambient, chill out. Chciałbym aby brzmienie było szczegółowe i dynamiczne, a jednoczesnie spójne i tworzące dobrą scene. Ze względu na rock, wzmacniacz powinien też potrafic pokazac pazur, i dobry nisko schodzący bas. Pokój ma jakies 18-20 m^2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Co do tego, że z tymi wzmacniaczami zagrałyby dobrze to nie mam wątpliwosci.. tyle, że nie moge sobie raczej pozwolic na żadne lampy. Dodam, że muzyki słucham wszelakiej, od szeroko pojętego rocka, przez cięższe metalowe brzemienia, elektronike, trance, jazz, world music, ambient, chill out. Chciałbym aby brzmienie było szczegółowe i dynamiczne, a jednoczesnie spójne i tworzące dobrą scene. Ze względu na rock, wzmacniacz powinien też potrafic pokazac pazur, i dobry nisko schodzący bas. Pokój ma jakies 18-20 m^2.

 

Jeśli chodzi o jakiś tani, dobry wzmacniacz, to spróbuj może jakiegoś starego Harman Kardona serii PM, u mnie te kolumny grały super właśnie z PM 660 . Wzmacniacze Harmana słyną z dużej ilości basu i w wyższych, mocnych modelach jest on dobrze kontrolowany. Jednak to bardzo stare wzmacniacze (ponad 20-letnie) i nie kupuj takiego w ciemno - niektóre egzemplarze nadają się już tylko do renowacji i bez "grzebnięcia" w środku wogóle nie są warte odsłuchu. Jednak jak znajdziesz gdzieś ofertę sprzedaży z możliwością odsłuchu to spróbuj, bo warto.

 

Mam jednak wrażenie że te kolumny nie są jakoś bardzo wymagające i wrażliwe na zmianę wzmacniacza - moje kolumny zachowywały swoje specyficzne brzmienie praktycznie niezależnie do czego je podpiołem , a było tego sporo:

 

Grundig V3, A903, Denon AVR 3803, Rotel 980BX, Harman Kardon HK6500, PM660, HK645, HK650, Gainclon na LMie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam. Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy basy tych kolumn schodzą dostatecznie nisko. Kiedyś muzycy nie bawili się w tak niskich rejestrach jak obecnie więc zastanawiam się czy są one słyszalne i idąc tym tokiem być może producenci kolumn też nie tworzyli klocków z tą myślą. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.