Skocz do zawartości
IGNORED

Kondycja czasopisma AUDIO


major

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie miałem dobrego zdania na temat czasopisma AUDIO , ich recenzji i ogólnie - wyglądu pisma ( całe masy reklam na każdym kroku , a mało konkretnych informacji nt. sprzętu -szczególnie z wyższej półki). A tu jeszcze chyba dochodzą kłopoty finansowe - bo jak inaczej wytłumaczyć , że mamy dziś 7 kwietnia, a na stronach internetowych pisma nie ma jeszcze wzmianki o kwietniowym numerze . Czy to może spóźniony żart prima aprilis owy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poślizgu wnioskujesz o kłopotach finansowych? Bardzo ciekawe. Z tego co widać kondycja gazety i samopoczucie redakcji jest przynajmniej dobre (np. wspomniane reklamy mówią same za siebie) za to po ich zabiegach marketingowych wnioskuje, że się profil pisma bardzo się zmieni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niebawem będzie "odświeżone" audio. Opóźnienia na stronie www nie maja związku z kondycja pisma, która jest co najmniej dobra ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeliby opóźnienia w wyjściu pisma przekładać na jego kondycję finansową, to np. HFM powinna być już trupem, a ma się przecież dobrze :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak swoja droga pismo, ktore wychodzi pierwsze, w terminie, chyba sporo na tym zyskuje. AV jakos ostatnio jako pierwsze zawsze kupowalem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wznawiam wątek, co wynika z mojego dzisiejszego poirytowania po znalezieniu w najnowszym, kwietniowym "Audio" cytatu (strona 20, środkowa kolumna pod tabelką z danymi odtwarzacza, jedyny akapit - przytaczam z pamięci):

 

"Wyższa średnica i góra nie jest tak mocna i naturalna jak w urządzeniach referencyjnych".

 

I takie zdanie pada przy opisie zestawu Xindak o symbolach 06 (cd w cenie 1599!!! i wzmacniacz w cenie 1650!!!). Napisał to niezastąpiony recenzent W. Pacuła.

 

Czy On miał na myśli porównanie Xindaka do urządzeń za 50 000 zł, które np. testuje na swojej internetowej stronie?

Co wnosi zacytowane zdanie do recencji budżetowych elementów?

Takie porównanie to komplement, zważywszy na cenę, czy krytyka niskiej jakości?

 

Po takim "kwiatku" odłożyłem pismo w EMPiKU i skierowałem się w stronę regałów z płytami. Taki mój komentarz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były by jaja ( na czasie), gdyby autor tej recenzji dopisał , że niewiele jednak ustępuje urządzeniom referencyjnym.

 

Swoją droga jestem ciekaw kiedy bedzie test jakiegoś Rotela, BiW lub Marantza bo dawno nie było :-). Gdzie te czasy kiedy Audio czytało się od deski do deski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo test Yamahy ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrcze...będzie w nowym nr Yamaha i Marantz. Oczywiscie, a jakże kambodza tyż. Konkurencja nie śpi i Yamahe też zapuści :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba chyba jako potencjalni czytacze - zaprotestować i oflagować się transparentami z umieszczonymi na nich znanymi nazwami typu "Precz z...." (zamiast kropek prosze sobie wpisać namolnie wciskaną nazwę). Na kontrmanifestacje wyjdą obrazeni dystrybutorzy i Redaktorzy naczelni z transparentami "Przecz z Preczem" i "Niech żyje plastik i małe ludziki ze skośnymi oczami - NIECH ŻYJE!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal twierdzę,że od pewnego czasu to najlepsze pismo.Mr Budyńwie o czym pisze. Gorzej z kolegą z Krakowa :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji ostatnich zakupów i coraz większego zacięcia do rynku profi z chęcią zobaczyłbym porównanie monitorków, które pracują w studiach nagraniowych, a ostatnio również pojawiają się w domach audiofili (Lipinskisound, ADAM, Samson...). Niektóre grają ponoć fenomenalnie w systemach domowych (Lipinskisound).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rekin, 7 Kwi 2007, 16:26

 

Niektóre grają ponoć fenomenalnie w systemach domowych

>(Lipinskisound).

 

Tak,bodaj u NadRedaktora HFiM. W tym też piśmie znajdziesz recenzję monitorów bliskiego pola (ATC,Genelec,jeszcze cuś chyba Spendor)). Sprawdż też pisma pro.Tam jest tego dużo. ja jestem pod wrażeniem aktywnym Yamahy za kilkanście setek para.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem niektóre z recnzji. Natomiast monitorki Lipinski znam głównie z opowiadań kolegów, którzy słuchali ich w studiach nagraniowych. Kilka już przeszło/przechodzi na L-707.

Jak zostanę azproszony, to podzielę się wrażeniami z ich odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio to sympatyczna gazetka ja jednak polecam inne tytuły np Magazyn Hi-Fi ukazujacy sie jako kwartalnik..znacznie lepszy poziom merytoryczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w tym " Magazyn Hi-Fi " jest coś tak podstawowego jak pomiary urządzeń ?? Czy jak inne pisma są daleko za mu... Audio ? ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o recenzje zespołów głośnikowych to moim zdaniem "Audio" podchodzi najbardziej rzetelnie do sprawy (nie tylko ze względu na pomiary laboratoryjne). Często opis hi-endowych kolumn nie mieści się na czterech stronach! To jednak zasługa A.Kisiela. Żałuję jednak, że nie ma testów porównawczych sprzętu Hi-End'owego. Dotyczy to zresztą wszystkich naszych czasopism. I nie mam na mysli tekstów w których padałyby określenia wartościujące (lepszy-gorszy), ale takie które zawierały by wyczerpujący opis różnic brzmieniowych. W "Audio" nie podają nawet sprzętu towarzyszącego tworzącego testowy system.

 

W recenzjach "Hi-Fi i Muzyki" jest z kolei zbyt dużo... poezji. Krasomówcze zapędy recenzentów powinny moim zdaniem ustąpić nieco miejsca recenzenckiej rzetelności. Zawartość numerów jest jednak coraz lepsza!

 

"Audio-Video" wyrosło chyba na równoprawnego konkurenta (fajny zwyczaj publikowania kilku opinii z prób odsłuchowych). Kiedyś sporadycznie kupowałem, teraz - regularnie.

 

"Hi-Fi Choice" zupełnie do mnie nie trafia i jest to jedyne czasopismo, którego nie czytuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek masz racje tylko dlaczego raz na kwartał i tak cienko (chodzi mi o ilosc stron do poczytania), czyżby zależało to od różnych innych "wielkich" tego rynku prasowego traktujacych piszacych tam za niegroźnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd w 1998 roku przeczytałem w "Audio" że odsłuchiwane w teście porównawczym kolumny TDL RTL2 grają bardzo podobnie do JPW Millenium 910 przestałem wierzyć w rzetelność opisów brzmienia zamieszczanych w tymże magazynie. interesujące natomiast pozostały opisy budowy urządzeń, rozbierane zdjęcia, oraz artykuły o teorii budowy urządzeń elektroakustycznych (tak, tak, kiedyś bywały i takie, później wyparte przez większą ilość reklam).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pepe

 

Kilka opinii w jednym tescie to nic nowego. Stosował to z powodzeeniem Magazyn HiFi od lat 90-tych moim zdaniem niedoscigniony wzór w recenzowaniu sprzęty HaiFai w Polsce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->pepe,

Podzielam Twoje zdanie, zwłaszcza te o HFiM, dlatego kupuję raczej kwartalniki z Magazynem, są tam wartościowe testy jak dla mnie i nie 'trącą myszką' ;-)

Jeśli chodzi o Audio-Video, wróciłem do tego czasopisma, rzeczowe testy, bardzo często zgadzam się z recenzją i to ma dla mnie największe znaczenie. Jedyne czego w nim nie lubię to kina, plazm i projektorów, no ale czegoś trzeba nie lubić :-))

Natomiast najgorzej czyta mi się magazyn Audio, testy, recenzje przekazywane w jakiś taki suchy, beznamiętny sposób, no ale mają podparcie w testach laboratoryjnych, czego nie da się pominąć w ocenie.

Hi-Fi Choice odeszło w zapomnienie :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil, 7 Kwi 2007, 19:48

 

>->pepe,

>Podzielam Twoje zdanie, zwłaszcza te o HFiM, dlatego kupuję raczej kwartalniki z Magazynem, są tam

>wartościowe testy jak dla mnie i nie 'trącą myszką' ;-)

>Jeśli chodzi o Audio-Video, wróciłem do tego czasopisma, rzeczowe testy, bardzo często zgadzam się z

>recenzją i to ma dla mnie największe znaczenie. Jedyne czego w nim nie lubię to kina, plazm i

>projektorów, no ale czegoś trzeba nie lubić :-))

>Natomiast najgorzej czyta mi się magazyn Audio, testy, recenzje przekazywane w jakiś taki suchy,

>beznamiętny sposób, no ale mają podparcie w testach laboratoryjnych, czego nie da się pominąć w

>ocenie.

>Hi-Fi Choice odeszło w zapomnienie :-)))

 

TY po prostu poezję lubisz i dla tego Audio Ci nie pasuje :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.