Skocz do zawartości
IGNORED

KUJAWSKO - POMORSKIE ODSŁUCHY .


Piotr_1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Użytkownicy+

Jaki bufor lampowy używaliście?

Macie dobre zdanie o nim jak widzę.

 

Bufor to jakieś DIY. Dostałem go gratis, przy zakupie używanego sprzętu. Ze dwa lata leżał gdzieś w kącie, aż przypomniał mi o nim wątek z zakładki Lampa :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Odpaliłem więc go i ... eureka. Jedyne co wiem, to że bufor jest na lampach ECC 88, w moim przypadku to JJ-ki. Widać że to konstrukcja budżetowa, już rozmyślam nad bardziej wypasioną wersją, lub lepszymi lampami. Póki co, trzeba będzie go szczegółowo przetestować, wtedy opiszę ostateczne wnioski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłosci zainteresowały mnie na powaznie te kolumny monki i wszedłem na strone Harpii a tu wielka

niespodzianka -bo klikam monki,a wyskakują mi dobermany double.O monkach tylko wiadomo,że kosztują 39900-

-cena jest więc wysoka-a jestem ciekaw co tam siedzi w srodku-tzn.głosniki jakie i elementy zwrotnicy.

Teraz pomysle tak głosno..za powyższa cene można kupić nowe wilson benesche acty...więc chyba monki zakupi

tylko wielki patriota-bo nie wydaje mi się aby acty były gorsze od tych monków....wręcz przeciwnie-tak mysle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Gwoli ścisłosci zainteresowały mnie na powaznie te kolumny monki i wszedłem na strone Harpii a tu wielka

niespodzianka -bo klikam monki,a wyskakują mi dobermany double.O monkach tylko wiadomo,że kosztują 39900-

-cena jest więc wysoka-a jestem ciekaw co tam siedzi w srodku-tzn.głosniki jakie i elementy zwrotnicy.

Teraz pomysle tak głosno..za powyższa cene można kupić nowe wilson benesche acty...więc chyba monki zakupi

tylko wielki patriota-bo nie wydaje mi się aby acty były gorsze od tych monków....wręcz przeciwnie-tak mysle.

 

I twój błąd, zamiast gdybać, trza słuchać. Już niedługo będziesz miał okazję, Monki będą grały na AS.

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

 

 

Panowie, spotkanie we wtorek u mnie (Inowrocław), 25.10, godz. 17.00.

Gwoździem programu będą kolumny Harpii A. Marcus i 300B. Będzie też sporo klocków, więc będzie czego słuchać. Jeśli ktoś ma ochotę wpaść, proszę o dopisanie się do listy. Zapraszam.

 

1. Jurek - Harpia,

2. wit-told,

3. gafil,

4. Sławek,

5. diegesise,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spotkanie we wtorek u mnie (Inowrocław), 25.10, godz. 17.00.

Gwoździem programu będą kolumny Harpii A. Marcus i 300B. Będzie też sporo klocków, więc będzie czego słuchać. Jeśli ktoś ma ochotę wpaść, proszę o dopisanie się do listy. Zapraszam.

 

1. Jurek - Harpia,

2. wit-told,

3. gafil,

4. Sławek,

5. diegesise,

 

mozna dokladniejsza liste klockow?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

mozna dokladniejsza liste klockow?

 

Możemy ustawić dwa systemy, są wolne dwa pokoje.

Z kolumn poza Harpiami, są moje kulki i ew. B&W 705. Pre Thule, Audioneta, DIY, monkbloki Phasta, końcówki CA, Quada, Rotel. Przetworniki -DPA, Mytek, Arkam rdac, Beresford. Być może coś jeszcze chłopaki przyniosą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Uff, dwa dni odsłuchów za nami. Miał być tylko wtorek, ale Jurek przyjechał nieco wcześniej niż myślałem, więc z Krzyśkiem i Piotrkiem posłuchaliśmy już wczoraj. Ilości konfiguracji nie jestem podać nawet w przybliżeniu, były ich dziesiątki. Czasami zmienialiśmy cały system, innym razem kabelek, czy nawet tylko polaryzację wtyczki. Niektóre z takich zmian były spektakularne ... serio. Pisałem o tym już kilka razy, ale powtórzę - Piotrek to magik od spraw zasilania, czy łączenia mas itp. Kilka konfiguracji było trafionych, a wiele innych nie. Zarówno Harpie jak i kulki, są bardzo podatne na wszelkie zmiany. Detaliczność obu kolumn natychmiast pokazywała w którym kierunku iść.

Marcusy, podobnie jak ich większy brat Monk, uwielbiają grać głośno i dynamicznie. Według mnie, najbardziej spektakularnie wypadały w gęstych, energetycznych nagraniach. Bas przy odpowiednio dobranej elektronice, był znakomity. Bardzo szybki, konturowy, a jednocześnie wypełniony i nisko schodzący. Średnica i góra bardzo rozdzielcza, wielowarstwowa. Dźwięki wybrzmiewały i pomimo zdecydowanie otwartego charakteru, nie urywały się zbyt szybko.

Kolumny pomimo zbliżonego nieco charakteru, wymagały innego doboru elektroniki. Harpie pomimo 92dB, nie zagrały na najwyższym poziomie z lampą Phasta. Widać że lubią mocne wzmacniacze tranzystorowe i wtedy pokazują na co je stać. Największa zaleta, to szybkość narastania impulsów i detaliczność. Małe zniekształcenia, prowokują do niebezpiecznego przekręcania potencjometru w prawo...

Jeśli chodzi o scenę, to wydawała mi się lepsza niż z niedawnego odsłuchu Monków. Zapewne te ostatnie potrafią jeszcze więcej w wielu aspektach, ale po prostu trudniej "ukryć" duże skrzynki. Marcusy pokazują precyzyjnie scenę, chociaż kulki potrafią w tym temacie znacznie więcej. Barwa jest neutralna, kolumny nic nie koloryzują. Filozofia Jurka to - szybkość, detal i jak najmniejsze podbarwienia. Powiem szczerze, takie są właśnie Marcusy.

Harpie to wymagające kolumny, nie zagrają z byle czym. Nie chodzi tu tak bardzo o klasę urządzenia, a raczej o odpowiedni dobór. W złych konfiguracjach, potrafią zagrać natarczywie i ostro. Co dziwne, "udało" nam się doprowadzić bas do braku kontroli, co uważam za niemały "wyczyn". Kolumny są po prostu tak przejrzyste, że przekazują wszystko.

 

Dzięki wszystkim za przybycie, a ci którzy nie byli, niech żałują.

 

Robert

 

Zapomniałem dodać ciekawostkę. W pierwszy dzień porównywaliśmy jako źródła dwa laptopy z tym samym zewnętrznym dyskiem. Różnica w dźwięku pomiędzy nimi była naprawdę duża. Piotrek magik ciągle mnie zaskakuje ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-24402-0-95431400-1319583150_thumb.jpg

post-24402-0-98997400-1319583184_thumb.jpg

post-24402-0-38749500-1319583196_thumb.jpg

post-24402-0-41084400-1319583237_thumb.jpg

post-24402-0-83787700-1319583443_thumb.jpg

post-24402-0-96829400-1319583509_thumb.jpg

post-24402-0-37471800-1319583701_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać coś więcej o tej różnicy pomiędzy podłączeniem dysków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie było - to po pierwsze. Gospodarz miły jak zawsze, a trunki jakie! Ho ho.

 

Po drugie - mój Quad najpiękniejszy i najmojszy - widać z resztą na zdjęciach jaki ładny :)

 

Tyle by było z ważnych spraw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Mógłbyś napisać coś więcej o tej różnicy pomiędzy podłączeniem dysków.

 

Tutaj odsyłam do Piotrka, on czarował z dyskiem i lapkami. Wiem tylko, że winamp z mojego lapka wygrał...

 

Fajnie było - to po pierwsze. Gospodarz miły jak zawsze, a trunki jakie! Ho ho.

 

Po drugie - mój Quad najpiękniejszy i najmojszy - widać z resztą na zdjęciach jaki ładny :)

 

Tyle by było z ważnych spraw.

 

Bardzo ważne sprawy poruszyłeś ;) Quad najpiękniejszy jest, ale w środku. Ostro grzebnięty, gra świetnie i tyle. Miałem nie wklejać tego zdjęcia z trunkami, ale w tak pięknych okolicznościach przyrody ... a co mi tam:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-24402-0-96043300-1319664154_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego dnia używaliśmy Rdaca po USB. Szybkie podłączenie do macbooka, jakieś iTunes - w ogóle to nie zagrało, zupełna kicha, wszystko posypane i brak dynamiki, z dysku zewnętrznego USB grało to gorzej niż po przeniesieniu plików na dysk wewnętrzny. Zmiana na laptopa Acera, na winampie - direct sound na RDAC USB - od razu miodzio. Różnica kolosalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wreszcie cos konkretnego :) przestrzeń najważniesza

zachecałes aby cos wrzucic o klockach ktore ustawil climax czyli T+A plus JBL-e ale to jego pomysł wiec ja się nie wtrącam

obiecał na 100% nastepne spotkanie

 

w temacie moda kiedys zapytałem o "zakres obowiązków" na piśmie i temat sie zakończył ale to były dawne czasy :)

 

jeszcze jedno jakiej uzywasz wazeliny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

no wreszcie cos konkretnego :) przestrzeń najważniesza

zachecałes aby cos wrzucic o klockach ktore ustawil climax czyli T+A plus JBL-e ale to jego pomysł wiec ja się nie wtrącam

obiecał na 100% nastepne spotkanie

 

w temacie moda kiedys zapytałem o "zakres obowiązków" na piśmie i temat sie zakończył ale to były dawne czasy :)

 

jeszcze jedno jakiej uzywasz wazeliny :)

 

Bez sceny, nie ma weny ... do słuchania. No bo ile można słuchać napierdzielania perkusji, jak ona siedzi w głośniku ? W Harpiach nie jest aż tak źle, scena i przestrzeń jest, tyle że ja słyszałem MBL-a, elektrostaty i ... moje kulki.

 

Mam nadzieję, że do spotkania dojdzie. Nie mówię, że moje najmojsze, ale znam zalety i wady. Dążę do tego co jest dla mnie istotne, a mankamenty bolą. Ale gorzej byłoby na odwrót i tyle.

 

Moderator nie ma absolutnie żadnych obowiązków. Może jak kilku kolegów, nic nie robić i jest ok. Jak ma chęć, może coś zrobić i wtedy potrzebny jest rozsądek. Nie zawsze człowiek pomyśli trak samo, np. w jednym dniu wyciął bym dany wpis, w innym już niekoniecznie. Człowiek to nie maszyna... zawsze jest subiektywny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być wazeliny bo sprzęt był dobry. Marcusy zagrały bardzo dobrze i są skonstruowane zgodnie z pewną wizją. Czuć, że nie ma w ich brzmieniu przypadku, jakiegoś eksperymentu, pomyłki, czy rzeźby w glinie. Grają jak miały grać. Maskymalnie szybko, dokładnie, z możliwie najniższymi zniekształceniami i liniowo. Bas jest skonstruowany znakomicie, szczególnie jak na 2,5 way. Nie ma kluchy, podbicia wysokiego basu, jest dokładnie taki, jak powinien być z tego głośnika i obudowy takich rozmiarów. Bez efekciarstwa. Żaden zakres pasma się nigdy nie narzucał. Są za to wymagające. Nie wybaczą żadnych problemów sprzętowych i będą pokazywały wszystko. Od dołu po samą górę. Z pewnością fajnie by zagrały z potężną końcówką o niskiej imp. wyjściowej, a przy tym bardziej ciepło grającą i posiadającą wszystkie możliwe zalety. Czyli taką idealną, ale ciepłą, ponieważ w większości konfiguracji wyczuwalny był pewnego rodzaju chłód. Możliwe że na przejściu średnicy i góry. Mówię to jako osoba przyzwyczajona do dość miękko grających kolumn. Do przestrzeni bym się nie czepiał. To absurd. Przestrzeń się zmieniała milion razy na różne sposoby w zależności od sprzętu jaki używaliśmy i nie słyszałem tego typu uwag co minutę. Nie wiem skąd mania przypisywania głównej roli kolumn w kreacji przestrzeni. Osobiście denerwuje mnie już takie dorabianie całej ideologii do jednego klocka. Bo przestrzeń czasami uzyskiwaliśmy bardzo dobrą, więc o co chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr mógłbyś napisać coś o tym porównaniu puszczania muzyki z komputera? Bardzo interesuje mnie ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Piotrek, ja się zgadzam, że kolumny to nie wszystko w temacie przestrzeni. Mówię tylko że mają dużą rolę, według mnie największą. Harpie to b.dobre kolumny. Jurek z Markusami był u mnie już kilka lat temu i pisałem o tym wielokrotnie. Pewnie mają przestrzeń podobną do większości kolumn, ja po prostu chciałbym więcej ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie!

widzę , że aktywnie działacie w kuj-pom. jestem z torunia i wraz z dwoma przyjaciółmi (również z torunia) dysponujemy kilkoma, chyba fajnymi elementami. osobiście gram na krell'u s300i i trójdrożnym DIY na revelatorach 18 i 12 oraz na górze illuminator 6600. kabli troche też jest, wysokie audioquesty mont blanc, gibraltar, cheetah , tara ref. gen.2 . mój znajomy ma jeszcze RLS nereida po tuningu oraz cec cd tl51z, amplifon . coś tam generalnie mamy i coś tam zmieniamy ;) . jakby was coś zaciekawiło to serdecznie zapraszamy wspólnych odsłuchów. my średnio jeździmy po polsce w celach odsłuchowych, ale kuj-pom to blisko i miło by było. pozdrawiam lokalnie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

witam Panowie!

widzę , że aktywnie działacie w kuj-pom. jestem z torunia i wraz z dwoma przyjaciółmi (również z torunia) dysponujemy kilkoma, chyba fajnymi elementami. osobiście gram na krell'u s300i i trójdrożnym DIY na revelatorach 18 i 12 oraz na górze illuminator 6600. kabli troche też jest, wysokie audioquesty mont blanc, gibraltar, cheetah , tara ref. gen.2 . mój znajomy ma jeszcze RLS nereida po tuningu oraz cec cd tl51z, amplifon . coś tam generalnie mamy i coś tam zmieniamy ;) . jakby was coś zaciekawiło to serdecznie zapraszamy wspólnych odsłuchów. my średnio jeździmy po polsce w celach odsłuchowych, ale kuj-pom to blisko i miło by było. pozdrawiam lokalnie ;)

 

Witam Cię, krell-a chętnie bym przetestował, słyszałem wiele ciepłych słów o nim. Kolumny Diy na illuminatorze, też chętnie posłucham. Revelatory znam i nie jest to mój dźwięk, chociaż aplikacja może mieć znaczenie. Głośnikowe AQ, to to co lubię, Tara za to robi świetne IC. Ogólnie wyczuwam już świetny dźwięk. Jeśli chcielibyście wpaść do mnie, to wystarczy się zdzwonić. Najlepiej mi pasuje we wtorki i czwartki, ale można się inaczej dogadać. Chętnie też kiedyś wpadłbym do Was. Jak będziecie się spotykać, dajcie znać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoachim pokaż chłopakom z klubu jak gra Krellik. Ciekaw jestem ich opinii bo słyszeli już dużo sprzętu i będą mieli co porównywać. Ja kiedyś próbowałem umówić się na spotkanie, ale jednak 170km do Ina trochę przeraża, chociaż nie ukrywam, że na weekend właśnie tam byłem, ale jak człowiek spotka się z rodziną to o dźwięku nie myśli...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoachim pokaż chłopakom z klubu jak gra Krellik. Ciekaw jestem ich opinii bo słyszeli już dużo sprzętu i będą mieli co porównywać. Ja kiedyś próbowałem umówić się na spotkanie, ale jednak 170km do Ina trochę przeraża, chociaż nie ukrywam, że na weekend właśnie tam byłem, ale jak człowiek spotka się z rodziną to o dźwięku nie myśli...

 

Granie po USB było bardzo dobre, ja sam stosuję w domu. Kwestia wyjścia oprogramowania - czy idzie bezpośrednio na urządzenie, czy poprzez system na urządzenie. Na macbooku była totalna kicha, ale z pewnością łatwo to można zmienić grzebiąc w konfiguracji, lub nie używając iTunes. A podłączenie dysku prawdopodobnie obciążyło jakiś kontroler usb i zaczęły się problemy z wydajnością, bądź inne zakłócenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię, krell-a chętnie bym przetestował, słyszałem wiele ciepłych słów o nim. Kolumny Diy na illuminatorze, też chętnie posłucham. Revelatory znam i nie jest to mój dźwięk, chociaż aplikacja może mieć znaczenie. Głośnikowe AQ, to to co lubię, Tara za to robi świetne IC. Ogólnie wyczuwam już świetny dźwięk. Jeśli chcielibyście wpaść do mnie, to wystarczy się zdzwonić. Najlepiej mi pasuje we wtorki i czwartki, ale można się inaczej dogadać. Chętnie też kiedyś wpadłbym do Was. Jak będziecie się spotykać, dajcie znać.

 

W przyszłym tygodniu robimy dwudniowy odsłuch u mnie, najprawdopodobniej w piątek i sobotę: Będziemy sprawdzać: DIY tannoy dual concentric 10', DIY 3way scanspeak, amplifon , krell s300i, cec 51z, audiolab cd8200 no i trochę drutów, możliwe, że już chyba nie będzie mont blanc'a bo do tego czasu poleci, ale jeszcze nie wiadomo. Trochę więc pomieszamy , zamierzam poprzestawiać pokój tak by uzyskać optymalne ustawienie, jak co to możemy kombinować, chętnie kiedyś posłuchamy "kulek Paltona".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

W przyszłym tygodniu robimy dwudniowy odsłuch u mnie, najprawdopodobniej w piątek i sobotę: Będziemy sprawdzać: DIY tannoy dual concentric 10', DIY 3way scanspeak, amplifon , krell s300i, cec 51z, audiolab cd8200 no i trochę drutów, możliwe, że już chyba nie będzie mont blanc'a bo do tego czasu poleci, ale jeszcze nie wiadomo. Trochę więc pomieszamy , zamierzam poprzestawiać pokój tak by uzyskać optymalne ustawienie, jak co to możemy kombinować, chętnie kiedyś posłuchamy "kulek Paltona".

 

 

Można wpaść ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy w Toruniu. Odsłuchy dość krótkie, ale przewaliliśmy 6 wzmacniaczy. Krell był lepszy niż się spodziewałem. CD CEC niczego sobie. Po xlrach była z tego fajna dynamika, szybkość i rozdzielczość. Koncentryki Tannoya niezłe, szczególnie jak za tą cenę. Mieliśmy niezłą przestrzeń z tych pudeł, te głośniki mają swoje zalety. Przede wszystkim z basem nie było problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Dzięki Joachim, za gościnę.

Tak jak Piotr wspomniał, Krell 300i zrobił dobre wrażenie, z tranów był najbardziej gładki i rozdzielczy w wyższym paśmie. Z Tannoy-ami było nieźle, ale lampy były pod wieloma względami lepsze. Phast wraz z pre DIY Piotrka, grał najpełniej. Według mnie zgrał się z Tannoy-ami najlepiej. Amplifon był podobny, ale szczuplejszy i jaśniejszy. Może to kwestia doboru lamp, bo opinie o tym wzmacniaczu, mówią o kremowym i wypełnionym dźwięku. Wzmacniacze DIY przywiezione przez Piotra, były jeszcze świeże. Wczoraj jeszcze lutował, poprawiał itd. Jego cyfrowa końcówka grała najbardziej precyzyjnie w zakresie basu, jednocześnie z niskim zejściem. Wysokie i średnica jeszcze trochę ostra, ale pewnie to wina niewygrzania. Końcówka Quad-a, to bardzo niski i mocny bas, fajny rytm i wypełnienie. Najgrubiej grający tran ze wszystkich, co dawało świetne efekty w niższej średnicy i basie. Trzeba by posłuchać dłużej, żeby się na coś zdecydować.

Podpięliśmy jeszcze drugie kolumny Joachima, czyli Diy na SS Revelatorach i Illuminatorze na wysokich. Wygląd kolumn zachwyca, niesamowity fornir i lakier piano. Całość naprawdę solidna i cholernie ciężka. Po przepięciu z Tannoy-i, nastąpił mały szok. Wprawdzie Joachim uprzedzał o takiej odmianie, ale mimo to różnica w prezentacji była ogromna. Otwartość Tannoi z nieco eksponowaną górą pasma, została zamieniona na głośniki z dominacją basu. Pokój nie pomagał kolumnom i przy głośniejszym słuchaniu, podbijał średni bas. Czuć było potencjał kolumn, w końcu do ich budowy zostały zastosowane zacne materiały i drogie głośniki. Myślę, że musiały być strojone pod dużo większe pomieszczenie, do tego zaadaptowane akustycznie. W tym przypadku, można pobawić się zwrotnicą, bądź spróbować zmniejszyć komorę głośnika basowego. Kolumny są naprawdę niesamowicie wykonane, na drogich podzespołach i szkoda, żeby taki potencjał nie był w pełni wykorzystany.

 

Zapomniałbym wspomnieć, o tradycyjnych sztuczkach magicznych Piotra. "Odporny" podobno na sieciówki CD CEC-a, okazał się na nie ... nieodporny :) Do tego zmiany polaryzacji, również wpływały na dźwięk systemu. Zresztą niech się chłopaki sami wypowiedzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-24402-0-47430000-1320454667_thumb.jpg

post-24402-0-53709300-1320454682_thumb.jpg

post-24402-0-45236700-1320454710_thumb.jpg

post-24402-0-47417000-1320454729_thumb.jpg

post-24402-0-78901100-1320454742_thumb.jpg

post-24402-0-23465200-1320454759_thumb.jpg

post-24402-0-21411400-1320454804_thumb.jpg

post-24402-0-63300700-1320454842_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Piotrek napisał odsłuchy były szybkie i jako całość nie miały wyłonić żadnego faworyta , każdy klocek był inny i prezentował inne walory. Tak naprawdę wg mnie trochę nieszczęśliwie łączyliśmy Tannoy'e z tranzystorami, z lampą grają dużo gładziej i mniej krzykliwie, podobało mi się zarówno z amplifonem jak i z phastem + pre Piotrka. Phast bardziej mięsisty z obszerniejszym basem, a amplifon tak jak napisał Palton był bardziej kremowy. Trzeba dodać tutaj, że cd c.e.c'a wspomagał te układy znakomicie , jego analogowa barwa i przyjemny basik wtedy fajnie się spasowały. W porównaniu do audiolaba (którego porównałem sam jak chłopaki już się ewakuowali) grał w tym zestawieniu dużo lepiej, cieplej, milej i przestrzenniej. Tannoy'e z lampą prezentowały wyrównane pasmo z dużą ilością detali, barwną średnicą i całkiem przyjemnym, kontrolowanym basem. Co do scan'ów to nie mieliśmy możliwości podłączyć ich w szczęśliwy sposób i nie wydobyliśmy ich zalet. Osobiście trochę ich już posłuchałem i powiem , że rzeczywiście potrzebują sporo oddechu i sporego pomieszczenia , ale mimo wszystko najlepiej brzmią w bliskim polu. Nasza percepcja była jednak mocno nadszarpnięta wysoko-skutecznościowymi tannoyami , aby w jakikolwiek sposób zauważyła zalety scan'ów. Do nich w tej formie potrzebny bardzo mocny, chłodny tranziol lub jakaś interwencja w zwrotkę. Klocki Piotrka robiły naprawdę dobre wrażenie a najlepiej zapamiętałem Quada , który naprawdę grał "mięsem" i spodobał mi się. Po tym odsłuchu pewnie już długo nie włączę płyty Rodrigo y Gabriela "live in japan" , która została wręcz zmielona ;)

 

triode

 

bas jest samodzielny z własnym bassreflexem , 12 jest zespolony z tweeter'em, tak wogóle to jeszcze ich nie rozkręciłem i nie zajrzałem do środka muszę to zrobić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-30954-0-96979100-1320565862_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.