Skocz do zawartości
IGNORED

KUJAWSKO - POMORSKIE ODSŁUCHY .


Piotr_1

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi po głowie podobny układ,pytanie w zasadzie dotyczyło ``sklejenia`` podzakresów,barwy i jakości średniotonowego 12cm Revelatora.Ten układ pochodzi od Akustyka czy tez jest to czyste DIY?Jak duże było pomieszczenie?Głośniki Tannoya znam-jeżeli to jest mniejszy pochodzi z monitorów Saturn,jeżeli większy to był w Definition.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy był montowany w serii definition 500 i 700 w 300 był 8 cali. Co do scanów to nie wiem jak były budowane , muszę się skontaktować z człowiekiem od którego je kupiłem i złapać namiar na konstruktora. Pomieszczenie jest poniżej 24m jeszcze niezaadoptowane akustycznie. Na odsłuchu ustawienie było wzdłuż pokoju czyli kolumny na krótszej, ściany około 6 i 4 metry. Osobiście uważam, że lepiej mi grały gdy stały na dłuższej ścianie , i gdy są ustawione stosunkowo blisko słuchacza. Jest to czyste DIY częsciowo oparte o projekt Troelsa Gravesena - EKTA , lecz sporo zmienione.

 

Tannoy był montowany w serii definition 500 i 700 w 300 był 8 cali

oczwiście w d500 też był ośmiocalowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi po głowie podobny układ,pytanie w zasadzie dotyczyło ``sklejenia`` podzakresów,barwy i jakości średniotonowego 12cm Revelatora.Ten układ pochodzi od Akustyka czy tez jest to czyste DIY?Jak duże było pomieszczenie?Głośniki Tannoya znam-jeżeli to jest mniejszy pochodzi z monitorów Saturn,jeżeli większy to był w Definition.

 

 

to jest projekt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tylko na górze jest scan 6600

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wzmacniaczy, zapomniałem napisać, że się zgadzam w sprawie Phasta. Grał najbardziej szlachetnie i naturalnie. Fajne połączenie z Tannoyami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Użytkownicy+

Jutro ma zawitac do mnie Jarokar, z elektroniką lina. Jeśli ktoś ma ochotę, to zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarokar

(Konto usunięte)

Połączone siły kujawsko-pomorskie i warmińsko- mazurskie spotkały się w czwartek. Wielkie dzięki Robert za zaproszenie i gościnę, fajnie było posłuchać, pogadać, poeksperymentować, zawrzeć nowe znajomości. Ale może po kolei, z mojej strony była ciekawość kulek w ich naturalnym środowisku oraz reszty gratów, które ma Robert i porównania z moimi Linnami. Na początek zapuściliśmy system gospodarza, po krótkiej rozgrzewce mina Roberta zdradzała wszystko, nie jest dobrze, grało jasno zbyt jasno a mówiąc dosadnie darło mordę, złożyliśmy to na karb nierozgrzanych lamp, ale poprawa nie następowała. Robert się przyznał, że po spotkaniu z Jurkiem HA, zrobił upgrade kulek wylutowując rezystory z toru wysokotonowego , no to mieliśmy przyczynę, potem nastąpiło poszukiwanie rezystorów i powrót do stanu sprzed modyfikacji. Jak dla mnie to dalej było za jasno, pomieszaliśmy kabelkami VDH first trochę pomógł okiełznać rozjaśnienie ale przymulił dźwięk więc poszedł precz, pominiecie daca DPA pomogło okiełznąć rozjaśnienie ale ubyło szczegółu, bas rozmyty barwa dosyć uboga. W tym momencie na scenie pojawił się Linn Kairn ale dalej szału nie było, gospodarz nie był zadowolony a przecież najlepiej zna system i wie na co go stać. Kworum zadecydowało podpinamy lina, źródło Majik CD, końcówka Klout i preamp Kairn, kable Linn Black, Silwer, K20, na zasilaniu Groneberg QR. Zaczęło grać pojawiła się masa, poprawiła się barwa, przybyło szczegółu, wybrzmienia i czystość dźwięku, duża dynamika, zaczęliśmy żonglować płytami a na facjacie gospodarza zagościł uśmiech, goście też docenili nasze wysiłki, było po prostu dobrze a kulki dawały radę zaskakując potęgą dźwięku i nieskrępowaną dynamiką. Świetnie znikały z pomieszczenia tworząc szeroką i głęboką scenę, precyzyjnie lokując wykonawców i instrumenty. Około 22 opuścili nas koledzy tłumacząc się brakiem czasu, niech żałują bo działo się jeszcze oj działo. Robert zaproponował żeby posłuchać koncówki CA w trybie stereo, zrobiło się szeroko na scenie ale dla mnie to był to sztuczny efekt który rozmył lokalizację, bas stracił kontrolę a wysokie szczegół, zwarzywszy na budżet to grało nieźle. CA mogą grać w trybie monobloku, ale był kłopot bo w drugiej był uwalony bezpiecznik, Robert nie namyślając się długo wyprodukował wysoce audiofilski bezpiecznik widoczny na fotce, podłączyliśmy, nie wybuchło ale zaczęło grać i to jak powrócił szczegół, scena nabrała właściwych rozmiarów, a to co zaczęło się dziać na basie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, zejście, kontrola niedowiary co kulki potrafią. Można przyczepić się do średnicy była jak dla mnie zbyt sucha za mało wypełniona. Na koniec wieczoru Past powrócił na swoje miejsce, no i się zaczęło, nasycenie, barwa, przestrzeń, no może tylko do basu bym się przyczepił, kolejne płyty lądowały CD a nam nie chciało się przestać słuchać, kulki to naprawdę świetne kolumny. Na koniec podłączyliśmy znowu Squezzboxa z DPA no i kupa jasno, chudo bez życia, bez DPA trochę lepiej ale Linowi do pięt nie dorasta. Generalnie najlepiej zagrało na Phascie z preampem i źródłem Linna oraz kabelkach SO na bulletach i zasilaniu gronebergiem oraz to co miał Robert. Skończyliśmy grubo po 2 w nocy, ze świetnym dźwiękiem w uszach . I to by było na tyle, acha jeszcze fotki.

 

Jeszczo My

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Dzięki Jarku za przyjazd, fajnie że chciało Ci się jechać 280 km w jedna stronę.

Zabawa była przednią, szkoda że czas tak szybko uciekał. Twój opis jest dokładny, więc nie mam tym razem co dodać. Z tel. pisanie jest utrudnione, więc tym bardziej dzięki za wpis i zdjęcia. Może dodam jedynie, że ten audiofilski bezpiecznik został wymieniony na zwykły, po przyjeździe mojego brata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda , że nie mogliśmy dojechać , widzę że trochę sprzętu było ;) , jak co to w okolicach następnego weekendu najprawdopodobniej , będę mógł zaprezentować "coś" nowego. ... kurcze Palton fajne masz te podstawki i stolik , podobają mi się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarokar

(Konto usunięte)

Za pomniałem dodać, że audiofilski bezpiecznik jest do kupienia, jakby ktoś był zainteresowany to Robert ma świetną ofertę cenową ważną do niedzieli, potem to będzie już dla wielu nieosiągalna cena.

Pozdrawiam z krainy jezior i krzyżaków, pająków też ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

Tak sobie czytam i myślę, że kursując między Toruniem a Inowrocławiem przejeżdżacie centralnie pod moimi oknami (HEH). Dokładnie w Gniewkowie koło takiego wielgaśnego, kretyńskiego, świecącego bilbordu.

Ponieważ właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem preampu gramofonowego WBA Firebird Custom a czytając nie zauważyłem toru analogowego w waszych odsłuchach tak se myślę, że chętnie służę swoim Teksonorem.

Generalnie jest pies i kot i żona ale wszystkie nieszkodliwe i tolerancyjne więc jeżeli będzie wola polityczna to zapraszam.

Pozdrawiam wszystkich lokalnie i nie tylko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palton, tym razem super fotki, kto robił? I koszula jest! A gdzie krawat????!!!! :) I jeszcze jedno, te kulki jeśli chodzi o wykonanie bardzo ładnie się prezentują, poważnie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Witam kolegów

Tak sobie czytam i myślę, że kursując między Toruniem a Inowrocławiem przejeżdżacie centralnie pod moimi oknami (HEH). Dokładnie w Gniewkowie koło takiego wielgaśnego, kretyńskiego, świecącego bilbordu.

Ponieważ właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem preampu gramofonowego WBA Firebird Custom a czytając nie zauważyłem toru analogowego w waszych odsłuchach tak se myślę, że chętnie służę swoim Teksonorem.

Generalnie jest pies i kot i żona ale wszystkie nieszkodliwe i tolerancyjne więc jeżeli będzie wola polityczna to zapraszam.

Pozdrawiam wszystkich lokalnie i nie tylko.

 

Część, dzięki za zaproszenie. Mamy 15 minut do siebie, więc niedługo się spotkamy. "kujawskie" rośną w siłę :) Gramofon jest ale słaby, straszwy marantz z podstawowym pre i wkładką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Użytkownicy+

W czwartek 8.12. zapraszam na odsłuch. Gwiazdy wieczoru: Harpia Acoustic 300b mini

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i kable IC oraz głośnikowe Sevenrods

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Do tego prawdopodobnie będzie wzmacniacz Leben-a, Krell-a 300i, kable Auditorium i sporo innych klocków.

Start ok. godziny 17.00.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnoszę wrażenie ze ktoś ten temat powycinał. mylę się?

 

Palton dlaczego nie zaprosiłeś climaxa? przecież ja bym do Ciebie nawet przez śnieżycę ale dotarł.Może bym i co przywiózł takiego ze by wam potem miesiąc w głowie grało.

Niech ktoś załatwi mi na odsłuch gemme audio katana.. czy nikt w Polsce tego nie ma? o co tu chodzi? sekta czy co?

A Panu Harpia gratuluje relacji jakość /cena w kolumnach amstaf. Dla mnie jest bardzo dobrze a nawet jeszcze lepiej.

Słowa uznania również za jakość wykonania. Jak bym miał się na silę doczepić to tylko do maskownic. Ale tu sprostowanie...po prostu gdyby ich nie było było by bardziej surowo. o to chodzi. Panu Harpia życzę wytrwałości,ona się w tej branży przydaje. palton jesteś "susel" ze nie zadzwoniłeś. suseł bo nie wypada napisać inaczej. Palton uważaj na moderacje, jakieś coś wycina ci wpisy w Twoim wątku. Goń w cholerę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

odnoszę wrażenie ze ktoś ten temat powycinał. mylę się?

 

Palton dlaczego nie zaprosiłeś climaxa? przecież ja bym do Ciebie nawet przez śnieżycę ale dotarł.Może bym i co przywiózł takiego ze by wam potem miesiąc w głowie grało.

Niech ktoś załatwi mi na odsłuch gemme audio katana.. czy nikt w Polsce tego nie ma? o co tu chodzi? sekta czy co?

A Panu Harpia gratuluje relacji jakość /cena w kolumnach amstaf. Dla mnie jest bardzo dobrze a nawet jeszcze lepiej.

Słowa uznania również za jakość wykonania. Jak bym miał się na silę doczepić to tylko do maskownic. Ale tu sprostowanie...po prostu gdyby ich nie było było by bardziej surowo. o to chodzi. Panu Harpia życzę wytrwałości,ona się w tej branży przydaje. palton jesteś "susel" ze nie zadzwoniłeś. suseł bo nie wypada napisać inaczej. Palton uważaj na moderacje, jakieś coś wycina ci wpisy w Twoim wątku. Goń w cholerę...

 

Przemek, wątek jest Piotra_1, a nie mój. Sprawdziłem wszystko i zapewniam, że żaden wpis nie został wywalony, choć sam miałem na to ochotę.

 

Oczywiście zaproszenie było skierowane do wszystkich chętnych, ale Ciebie zapraszam w szczególności.

Jurkowi dziękuję za udostępnienie kolumn do testów, a Piotrowi (SA) powiem, że sam wie, iż odpowiednia konfiguracja i wybitne w swojej cenie klocki, potrafią zagrać wyjątkowo. Przykładem jest choćby system ... samego Piotra. Kolumny DIY za kilka tysi, do tego lampiszony za kolejne kilka i źródło za ... kilkadziesiąt + kable za następne kilkadziesiąt. Tak więc sam popełnia pewien mezalians, a całość gra świetnie. Nie przesądzam o dźwięku Harpii, bo jeszcze tego modelu nie słyszałem. Jednak trzeba powiedzieć, że droższe modele, grały naprawdę dobrze. Myślę, że i ten tańszy model, poniżej pewnego poziomu nie zejdzie, a być może, nawet sprawi niespodziankę. Wszak to model dedykowany do ... lamp, a więc z Lebenem i Phast-em może się świetnie zgrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek 8.12. zapraszam na odsłuch. Gwiazdy wieczoru: Harpia Acoustic 300b mini

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i kable IC oraz głośnikowe Sevenrods

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Do tego prawdopodobnie będzie wzmacniacz Leben-a, Krell-a 300i, kable Auditorium i sporo innych klocków.

Start ok. godziny 17.00.

 

I było coś w czwartek czy może gwiazda gdzieś spadła po drodze??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

I było coś w czwartek czy może gwiazda gdzieś spadła po drodze??

 

Cierpliwości!!!

 

Jak w Inowrocławiu był największy audiofil RP ze swoimi paździerzowymi pudełkami przygniecionymi kawałkiem nagrobka to komentarzy nie ma do dzisiaj, a to chyba już ze dwa lata:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

I było coś w czwartek czy może gwiazda gdzieś spadła po drodze??

 

Otóż jakbyś zgadł. "Gwiazda" spadła po drodze, nieporadnemu kurierowi i ma załatwiony jeden narożnik. Na szczęście, wszystko działa i to całkiem nieźle. Za chwilę parę słów opisu i kilka fotek (niestety tylko z tel.).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palton to i tak dobrze że na stopę Ci nic nie gruchnęło. Jak się kiedyś przypieprzyłem w piszczel takim jebiaszczo wielkim monoblokiem mbl to do dziś mam ślad a lat minęło już kilka. Może jak by Ci spadł Marcus na nogę, albo Glenn Miller z całą orkiestrą to by się działo. A mini to Ci może co najwyżej ze dwie kości śródstopia złamać, nic wielkiego 3 mc na L4 i do ROBOTY. Albo lepiej niee, bo jeszcze innym zaczniesz wenę,,, tfu chleb odbierać.. Atak serio,,, bawcie się jak macie siłę, podziwiam bo ja już w tym miesiącu padam. Dziś bylem nieco rozkojarzony i przez przypadek podpiąłem dwie rożne kolumny pod odsłuchowego wzmaka. I wiesz co, grało nierówno ale całkiem fajnie.Moze to jest jakiś pomysł na innowacje.

A może pójdźmy dalej i do takiego zestawu dorzuć jeszcze jakieś kulki na tył.

 

Stary Audiofilu, jak chcesz wpadnij do mnie na odsłuch, Co prawda nie mam takich kabli jak Palton ale jakiś tam drut i jakiś sprzęt to chyba razem sklecimy.

Marcin mi mówił ze masz świetne 300b. Ciągle o tym gada, a ja przez chwile to go źle zrozumiałem i myślałem ze Ty nie wzmacniacz tylko kolumny nowe kupiłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Tradycyjnie dziękuję tym którzy przybyli na spotkanie. Szczególnie szkoda, że nie mógł być Yoachim z Torunia, a wraz z nim wzmacniacz Lebena. Jeszcze nic straconego, prawdopodobnie po powrocie z zagranicy, Yoachim wpadnie ze swoimi klockami. Piszę o tym dlatego, że Harpie to kolumny dedykowane lampie i prawdopodobnie z Lebenem by się polubiły. Tak czy inaczej, to pierwsze kolumny, których można było słuchać głośno z Phasta (18watt), bez przesterowania go. 300b mini, są mniej wybredne co do elektroniki, niż Marcusy. Właściwie zagrały b.dobrze od samego początku i nie trzeba było przepinać kabli itp. Tym razem więcej słuchaliśmy muzyki niż zazwyczaj. Oczywiście niespokojny duch Piotra, kilkukrotnie zmieniał polaryzację wtyczek sieciowych, ale było to 10% tego co poprzednim razem. Góra pasma jest odtwarzana przez tą samą kopułkę co we wszystkich modelach, a więc jest bardzo zbliżona do Markusów i Monków. Ilość wysokich tonów w Harpiach, jest nieco większa niż w większości kolumn innych producentów. Mi to odpowiada, o ile tak jak w tym wypadku, jest to góra wysokiej jakości. Byłem bardzo ciekaw, jak poradzi sobie 22 seasa na średnich i basie. I tu miła niespodzianka, średnie tony są naprawdę dobre. Słychać że głośniki są szybkie, a jednocześnie nie ma w ich brzmieniu żadnej ostrości. Powiedziałbym wręcz, że są ciepłe i nieźle wypełnione. Bas schodzi nisko, co oczywiście powoduje sporadyczne wzbudzanie się pomieszczenia. Niestety to wina braku wytłumienia pokoju, chociaż nie jest ono pod tym względem aż tak złe. Nie robiłem ustrojstw na najniższy bas, bo z kulkami nie mam tego kłopotu. No cóż, spadek w zakresie niższego basu jest w nich spory. Wracając do 300b mini muszę powiedzieć, że energia (szczególnie środka pasma), jest świetna. Do tego przestrzeń jest naprawdę dobra, w tej dziedzinie, to kolumny najbliższe moim Space One. Chcę to jeszcze dokładnie sprawdzić, ale są bardzo precyzyjne w ustawianiu instrumentów na scenie. Słuchaliśmy też kolumn Piotra, ale moim zdaniem poszedł za daleko w przyciemnianiu dźwięku (kolejna wersja zwrotki). Bas z Piotra kolumn był dobry, ale średnica i wysokie, moim zdaniem zbyt mało lśniące i za szybko wygasające. Słychać potencjał tych kolumn, jednak powtarzam to co mówiłem po AS - coś nie tak jest ze zwrotnicą, chociaż teraz w innych aspektach dźwięku. Sam Piotr przyznał, że zwrotnica tych kolumn, to b.trudna sprawa.

Powiem szczerze, po pierwszym dniu 300B, podobają mi się bardziej niż Markusy. Nie chcę niczego ostatecznie mówić, bo będę jeszcze je słuchał w różnych systemach, ale jest naprawdę dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-24402-0-41032900-1323470939_thumb.jpg

post-24402-0-29716700-1323470971_thumb.jpg

post-24402-0-98454900-1323471001_thumb.jpg

post-24402-0-58583500-1323471014_thumb.jpg

post-24402-0-09403400-1323471053_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Cierpliwości!!!

 

Jak w Inowrocławiu był największy audiofil RP ze swoimi paździerzowymi pudełkami przygniecionymi kawałkiem nagrobka to komentarzy nie ma do dzisiaj, a to chyba już ze dwa lata:):):)

 

Problem w tym, że wtedy jeszcze nie było tego wątku ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-24402-0-71717500-1323476453_thumb.jpg

post-24402-0-57605300-1323476462_thumb.jpg

post-24402-0-40402500-1323476493_thumb.jpg

post-24402-0-29438400-1323476511_thumb.jpg

post-24402-0-88821000-1323476543_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zaproszenie. Jakiż to zaszczyt dla mnie móc przywieźć swoje niedopracowane konstrukcje i móc posłuchać ich u boku tak dopieszczonych, bezkompromisowych i hi-endowych Kulek Space One, bądź też Harpii 300B w referencyjnych konfiguracjach. To prawdziwy komplement, iż moje kolumny mają jakiś potencjał do dopracowania. Do tej pory się zastanawiam jednak, czy ten "brak pełnej góry i średnicy" w moich kolumnach w stosunku do pozostałych głośników to też komplement, czy konstruktywna krytyka. A mówiąc już całkiem serio, to spotkania mają fajny wymiar towarzyski, ale dla mnie tym razem, może nie po raz pierwszy, że czasem bywa ciężko z wypracowaniem wspólnych wniosków i zgodą w materii oceny brzmienia. Przyzwyczajenia odsłuchowe i gusta w pewnych materiach bywają skrajne i nie można ich przeskoczyć. Ja u siebie staram się mieć kolumny liniowe, które przy używaniu i testowaniu różnego sprzętu prezentują pewien wachlarz brzmień oscylujący wokół jakiejś naturalnej średniej, czegoś czego można słuchać często i na co dzień i przy kilkugodzinnych odsłuchach się nie nudzi, nie męczy i nie budzi większych zastrzeżeń. Przynajmniej w moim pomieszczeniu, również na pomiarach mikrofonem, na pewno w osi wysokotonówki, gdzie praktycznie u mnie się siedzi na wysokości podłogi, na niskiej pufie. Często w ocenie brzmienia staram się odnosić do natury, czyli ludzkich głosów, dźwięków które się słyszy na co dzień. Często też oceniam sprzęt po pierwszych wrażeniach odsłuchowych, ale przy nagraniach, które dobrze znam. Czasem nagrań niektórych instrumentów, o ile stanowią jakąś wiarygodną wartość. Inni natomiast skupiają się na innych rzeczach, np. ilości szczegółów, przeszkadzajek, które można usłyszeć, a które nie. Dążą do możliwie dużej ilości informacji przy akceptowalnej natarczywości, oczywiście przy ograniczonym poziomie głośności. I tak dalej... Niemniej tylko swoje dotychczasowe metody uważam za słuszne, ponieważ zbyt wiele razy już zabrnąłem w maliny. Naprawdę można sobie przygotować nawet kilkadziesiąt nagrań referencyjnych niewystarczająco zróżnicowanych repertuarowo i to już jest problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Dziękuję za zaproszenie. Jakiż to zaszczyt dla mnie móc przywieźć swoje niedopracowane konstrukcje i móc posłuchać ich u boku tak dopieszczonych, bezkompromisowych i hi-endowych Kulek Space One, bądź też Harpii 300B w referencyjnych konfiguracjach. To prawdziwy komplement, iż moje kolumny mają jakiś potencjał do dopracowania. Do tej pory się zastanawiam jednak, czy ten "brak pełnej góry i średnicy" w moich kolumnach w stosunku do pozostałych głośników to też komplement, czy konstruktywna krytyka. A mówiąc już całkiem serio, to spotkania mają fajny wymiar towarzyski, ale dla mnie tym razem, może nie po raz pierwszy, że czasem bywa ciężko z wypracowaniem wspólnych wniosków i zgodą w materii oceny brzmienia. Przyzwyczajenia odsłuchowe i gusta w pewnych materiach bywają skrajne i nie można ich przeskoczyć. Ja u siebie staram się mieć kolumny liniowe, które przy używaniu i testowaniu różnego sprzętu prezentują pewien wachlarz brzmień oscylujący wokół jakiejś naturalnej średniej, czegoś czego można słuchać często i na co dzień i przy kilkugodzinnych odsłuchach się nie nudzi, nie męczy i nie budzi większych zastrzeżeń. Przynajmniej w moim pomieszczeniu, również na pomiarach mikrofonem, na pewno w osi wysokotonówki, gdzie praktycznie u mnie się siedzi na wysokości podłogi, na niskiej pufie. Często w ocenie brzmienia staram się odnosić do natury, czyli ludzkich głosów, dźwięków które się słyszy na co dzień. Często też oceniam sprzęt po pierwszych wrażeniach odsłuchowych, ale przy nagraniach, które dobrze znam. Czasem nagrań niektórych instrumentów, o ile stanowią jakąś wiarygodną wartość. Inni natomiast skupiają się na innych rzeczach, np. ilości szczegółów, przeszkadzajek, które można usłyszeć, a które nie. Dążą do możliwie dużej ilości informacji przy akceptowalnej natarczywości, oczywiście przy ograniczonym poziomie głośności. I tak dalej... Niemniej tylko swoje dotychczasowe metody uważam za słuszne, ponieważ zbyt wiele razy już zabrnąłem w maliny. Naprawdę można sobie przygotować nawet kilkadziesiąt nagrań referencyjnych niewystarczająco zróżnicowanych repertuarowo i to już jest problem.

 

Spotkania mają dwie podstawowe cechy - poznawanie innych pasjonatów, oraz to co za sobą to niesie, ich opinii. Ile razy już w trakcie takich spotkań lub w ich wyniku, zmieniałem rezystory w swoich kulkach... Ile razy przestawiałem ich rozstaw, odległość do nich, kąt dogięcia itp. Ile razy zmieniałem lampy w monoblokach, ile, ile, ile, razy byłem niezadowolony ...

Tak to właśnie jest i tak to działa. Według mnie, tak ma być. Kilka razy uzyskaliśmy fajny dźwięk, zazwyczaj po kilku godzinach dobierania klamotów. Jeszcze się jednak nie udało zrobić tak, żeby wszystko było idealne.

 

Jeśli chodzi o czwartkowe odsłuchy, to słuchaliśmy właściwie systemów a nie samych kolumn. 300B mini grały z Phastem, Twoje kolumny były za trudne dla triody i grały z tranzystorem Quada. 40watt z GK, okazało się do nich zaledwie dostateczne, podobnie jak Phast do kulek. Space one postanowiłem na próbę podłączyć w bi-ampingu, co ma niewielki sens przy kolumnach dwudrożnych. Po odsłuchaniu 300B z lampą, potwierdziło się to co czuję od dawna - kulki są za mało skuteczne do Phasta. Quad jest świetny na basie i ogólnie fajny, ale średnicy i wysokich z lampy nie przebija żaden znany mi tranzystor. Mówię to z pewnym smutkiem, w kontekście Phasta i kulek... z czymś będzie się trzeba pożegnać.

Czyli właściwie czemu tu się dziwić ? Kolumny grały w różnych konfiguracjach, bo inaczej się nie dało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary audiofil trzyma moderatora za nogi głową w dól przekonując do jedynej właściwej koncepcji brzmienia. Po zmianie pozycji odsłuchu nawet u moderatora nastaje chwila w której postrzega prezentowany zestaw z innej perspektywy. Ochoczo , chyżo, nadzwyczaj zgodnie i z entuzjazmem moderator nabiera przekonania iż prezentowana mu właśnie idea jest jedynie słuszna i jedyna dla niego samego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Kto ma chęć posłuchać 300B mini i kabli Sevenrodsa, zapraszam we wtorek 20.12.11. To już chyba ostatnia szansa, później już czas świąteczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.