Skocz do zawartości
IGNORED

KUJAWSKO - POMORSKIE ODSŁUCHY .


Piotr_1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Użytkownicy+

Wkleję wpis Jurka z innego wątku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) :

 

Jura-

"Moje wrażenia odsłuchowe były zdecydowanie pozytywne - co do kulek to upewniłem się, że mogą nieźle przyłożyć jak są dobrze wysterowane (Quad)i bardzo bardzo dużo pokazać zasilane z Phasta. w zakresie niskich tonów też doskonale się dogadały z pomieszczenie, tam gdzie bas miał być - był. Tutaj kluczowe okazały się preampy - jak spojrzałem na konstrukcję Piotra na zdjęciu to nie uwierzyłem że mogło to tak zagrać (z dobrym DAC;).

Co do eksperymentów z Behringerem - mam mieszane uczucia - okazał się chyba niezłym przetwornikiem; jak na swoja kasę za zaszyte w nim funkcje jako czysty DAC zagrał całkiem poprawnie, w tych krótkich próbach po skalibrowaniu "w locie" mikrofonem pomiarowym (powieszonym na kiju od mopa) coś się zmieniło ale nie mieliśmy chyba do końca jasnego obrazu co. Trochę zabrakło nam determinacji dla systematycznego porównywania na początku, później - nieoczekiwanie ta determinacja wróciła.

Myślę, że Robert niebawem powiesi trochę ustrojów na ścianach i pokój będzie super!

Pozdrawiam

Jurek "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieoczekiwanie ta eksterminacja wróciła.

Miało być "detreminacja"... Jaś działał (ja bylem zmotoryzwany to na mnie nie:( , ale żeby zaraz eksterminować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Robert, a jak wypadł Audionemesis w tym towarzystwie?

 

AN wypadł słabo, a właściwie to wcale. Sprzedałem kabel cyfrowy, a pozostałe dace były podłączane XLR-em. Wprawdzie podpiąłem go zwykłym rca, ale to musiało źle wypaść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Kiedy kolejne spotkanie i czy będzie opcja się wprosić, wziąłbym wzmacniacz Roksan Caspian M-series oraz DAC Hegel DA10 więc myślę, że byłoby ciekawie. Kolumn bym nie brał z wiadomych względów.

 

Prawdopodobnie w piątek po południu coś się szykuję. Jeszce nie jest to pewne, jutro ostatecznie potwierdzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów z Kujawso-Pomorskiego!

Włocławek się kłania. Mam pytanko odnośnie Squeezeboxa Touch jak się sprawował w roli transportu? Widzę że mieliście podpiety podobny dysk Samsung Story Station. Ja jestem na etapie zgrywania kolekcji tak więc jeszcze porównania u siebie w systemie nie robiłem. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam z Włocławka.Zapraszam na analogowe odsłuchy na lampach.....Wystarczy się umówić..

 

To nie takie proste,bo na tym zdjęciu w Twoim avatarze to kto??

rownież pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Witam Kolegów z Kujawso-Pomorskiego!

Włocławek się kłania. Mam pytanko odnośnie Squeezeboxa Touch jak się sprawował w roli transportu? Widzę że mieliście podpiety podobny dysk Samsung Story Station. Ja jestem na etapie zgrywania kolekcji tak więc jeszcze porównania u siebie w systemie nie robiłem. Pozdrawiam

 

W moim systemie SQ T jest zbyt jasnym źródłem, nawet jako transport. Można poprawić jego brzmienie, na lepiej wypełnione, analogowe. Jeszcze tego nie robiłem, ale dochodzą słuchy, że poprawa jest znaczna.

 

Ps. Niestety do dzisiejszego spotkania nie dojdzie :(

 

Pozdrawiam z Włocławka.Zapraszam na analogowe odsłuchy na lampach.....Wystarczy się umówić..

 

Ja na pewno skorzystam z zaproszenia, muszę zobaczyć Twoje cuda :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów

Poza postami kupię/sprzedam to mój pierwszy post więc witam. Jak temat wskazuje chętnie skorzystam z uprzejmości koleżanek/kolegów (najlepiej z Bydgoszczy) w celu doboru kolumn do wzmacniacza Creek Evo. Wiem, że można znaleźć na forum wątki o odpowiednich połączeniach ale usłyszeć to jednak coś innego.

Poszukuję niewielkich podłogówek albo solidnych monitorów do niecałych 21m2.

Repertuar naprawdę różny - damskie i męskie wokale, u2, polski rock, tool, moby, metallica, peszek, pop (jazz, ostry metal - znikomo).

Oczekiwane brzmienie - poszukuję (na pewno nie ostre)

Budżet - na razie do 3kzł.

Posiadam S520 - za małe na to pomieszczenie (będą do sprzedania pewnie niebawem)

Odsłuchy zacząłem od wizyty w salonie audio i posłuchania nowych kolumn.

Na tapecie były:

Phoebe III - ciekawe, otwarte ale nie dawały rady z trzymaniem instrumentów w ryzach na płycie Alanis Morissette. W części utworów, płyt sprawdzały się ok a w innych nie do końca.

Gran Colonna v1 - trzyma instrumenty w ryzach znacznie lepiej, bardziej stonowane, jakby naturalniejsze i chyba bardziej uniwersalne. Brakuje im jednak nieco otwartości.

Co do basu to się nie wypowiem specjalnie bo pomieszczenie było wielkie i przez to wydawało się go w obu przypadkach nie za wiele.

To by było na razie tyle.

Podobno Evo to dobre połączenie z Dynaudio, Avance - chętnie się przekonam. Nie ograniczam się jednak wyłącznie do tych marek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli chcesz dobrze wybrać, to porównaj w jednym miejscu następujące konstrukcje:

1. Xavian Gran Colonna v2 - nowa wersja, na pewno nie będzie braku otwartości oraz problemów z basem w pomieszczeniu około 20m2. Moja rekomendacja.

2. Dynaudio DM 2/8 lub DM 2/10 - świetna dynamika, brak ostrości.

3. Kef Q300 ewentualnie w wersji podłogowej Q500 - to musisz posłuchać.

 

Jeśli chcesz podjąć dobrą decyzję, posłuchaj w jednym miejscu wielu konstrukcji a następnie wypożycz do domu (tak abyś mógł przetestować kolumny w Twoim pomieszczeniu odsłuchowym gdzie akustyka odgrywa bardzo dużą rolę) najlepsze Twoim zdaniem konstrukcje.

 

W przypadku pyta służę pomocą

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, a eposy? Małe, smukłe, do creeka "dedykowane"...

Podłogowe 16i były w grudniu w ogłoszeniach u nas i na allegro(czarne, miały niecały m-c, sprzedawał ktoś z Bydgoszczy wlaśnie). Cenił je 2,9 tys, a dystrybutor w promocji miał parę nowych w innym kolorzez za 3,0 tys. zł.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - to te

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Około 3 tys. zł masz też używane, starsze wersje większych ES22.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zainteresowanie tematem, z eposem faktycznie chętnie posłucham ale dopiero co się właściwie solidniej za to zabieram. w zasadzie epos to była moja pierwsza myśl i myślałem o promocji w audiosystem - odpuściłem jednak ze względu na to, że nie miałem gdzie odsłuchać. a po miłej wizycie na pomorskiej przekonałem się, że nic nie zastąpi odsłuchu. w zasadzie wszyscy "doświadczeni" forumowicze o tym mówią ale mam wrażenie, że z własnej wygody wiele osób kupuje sprzęt na podstawie rekomendacji innych. z własnej wygody albo z powodu wiary, że wypowiadający się słyszą (i wiedzą) lepiej niż oni sami. posłuchałem dwóch różnych konstrukcji za podobne pieniądze i one naprawdę grają różnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie takie proste,bo na tym zdjęciu w Twoim avatarze to kto??

rownież pozdrawiam.

Na moim awatarze jest mops Dżafar który był z nami 16 i pół roku i rok temu przenióśł się do innego wymiaru....Niestety.Już nie gryzie ,jednym słowem..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim systemie SQ T jest zbyt jasnym źródłem, nawet jako transport. Można poprawić jego brzmienie, na lepiej wypełnione, analogowe. Jeszcze tego nie robiłem, ale dochodzą słuchy, że poprawa jest znaczna.

 

Ps. Niestety do dzisiejszego spotkania nie dojdzie :(

 

 

 

Ja na pewno skorzystam z zaproszenia, muszę zobaczyć Twoje cuda :)

 

>>>palton

W jaki sposób poprawić brzmienie SQT? Jakiś konkretny już przetrenowany sposób?

Pozdrawiam

 

Pozdrawiam z Włocławka.Zapraszam na analogowe odsłuchy na lampach.....Wystarczy się umówić..

>>>andrzej analogowy

Jeśli to nie problem to z przyjemnością bym się wybrał na taki lampowy odsłuch;-)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

>>>palton

W jaki sposób poprawić brzmienie SQT? Jakiś konkretny już przetrenowany sposób?

Pozdrawiam

 

 

Pierwsza sprawa, to porządny zasilacz. Poza tym, można pogrzebać w oprogramowaniu i wyłączyć część zbędnych funkcji. Były jeszcze inne sprawy, nie pamiętam dokładnie. Możesz poczytać w wątku Odtwarzacze strumieniowe, lub zapytać Rocha. On wałkował dogłębnie ten temat, na pewno Ci pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam z Ciechocinka wszystkich słuchających

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marantz 8003 sacd ,calyx 24/192 dac+calyx power supply [wersja signature by GFmod], burson audio Ha-160[full GFmod], harmonix hs-101 GP ic,audiolot alf-2200 ,furutech 3ts762 35[g] i 25[g]x2 ,furutech 3ts20 35[g] i 25[g] x2 ,furutech fx alpha Ag coaxial ,grado rs2i ,sennheiser hd600,akg k701,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj 8h odsłuchów :) Tematyka: 4 dace i kable. 2 preampy i przejścia z ballanced na RCA. Zawodnicy to Palton, Wojtek76 i ja :)

 

Moja uproszczona opinia jest taka:

MYTEK + pre THULE *ballanced - 9/10 (dynamika, szybkość, najlepsze nasycenie w każdym paśmie)

HEGEL + Thule *RCA - 6/10 (dość ostro szybko, chudziej, mniej dynamicznie)

HEGEL + Moje PRE diy - 5,5/10 (mniej informacji w stosunku do thule, ale więcej basu i trochę przyjemniejsza słuchalność)

Beresford 7510 standard + dowolne pre - 3,5/10 (braki w informacji, stereofonii, górze, lokalizacj, ale dobre wypełnienie średnicy, basu i miła słuchalność, mój, taniutki i najmojszy :) )

RDAC - 2,5/10 (rodzielczość góry, stereofonia, nieakceptowalnie niskie nasycenie średnicy i basu, brak najniższego basu, lekkie dudnienie w basie, nieprzyjemna słuchalność na dłuższą i krótszą metę, nie wiem jak będzie z lepszym zasilaczem, najmojszy, fajnie wygląda, ale nie nadaje się do słuchania muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17391-088169300 1299244263_thumb.jpg

post-17391-027841600 1299244273_thumb.jpg

post-17391-048619600 1299244283_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kulki. Zwrotnice były przerobione. Myślę że dość neutralnie, ponieważ prezentowały różny wachlarz barw w zależności od sprzętu, bez specjalnej tendencji do narzucania swojego charakteru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Ok, to i ja kilka słów napiszę.

 

W zasadzie zgadzam się z Piotrkiem, jedynie małe korekty oceny:

MYTEK - 7,5/10

HEGEL - 6/10

Beresford 7510 - 4/10

rDAC - 3,5/10

 

Mytek (cena ok. 3800zł) - wygrał pod każdym względem. Miał największą rozdzielczość, dynamikę, barwę i wybrzmienia. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że pojawiła się synergia z resztą sprzętu. Znałem go już wcześniej i wtedy wydawał mi się jaśniejszy, ale system był inny (wtedy wygrał DAC Linn-a).

 

Hegel (cena ok. 3800zł) - był zbliżony jakością do Mytka, nieco chłodniejszy. Trudno się do czegoś przyczepić, wszystko było na swoim miejscu i grało naprawdę fajnie. Bardzo dobrze był trzymany rytm, atak i dynamika.

 

Beresford 7510 standard (cena ? - Piotrek podpowiedz) - przeciwieństwo rDAC-a. Tłusta średnica i sporo basu, więc wokale zabrzmiały ciekawie. Niestety FATALNA rozdzielczość, złagodzenie ataku i płytka scena (szczególnie w głąb).

 

rDAC (cena ok. 1400zł) - dobra dynamika lecz brzmienie odchudzone, jazgotliwe. Szczupły, niezbyt nisko schodzący bas i ostra góra, sucha średnica. Poprawna scena muzyczna, zarówno w głąb, jak i w szerz. Jest nadzieja na dużo lepsze brzmienie, Piotrek robi lepszy zasilacz i słyszę o dużej poprawie ... pożyjemy, usłyszymy.

 

Były też porównania kabli, o których wspomniał Piotr. Znam doskonale swoje kable, testowałem też Nordosty, chociaż niższe modele. Tak więc przewidywałem, że Nordosty będą za chłodne i zbyt mało wypełnione do mojego systemu. Potwierdziło się to szczególnie w przypadku kabla głośnikowego. Sam w sobie fajny kabel, bardzo rozdzielczy, dawał sporo detali. Po prostu, jego miejsce jest w innym systemie, gdzie zapewne świetnie spełni swoją rolę. Myślę, że tam gdzie trzeba zapanować nad rozlazłym basem, może być na to lekarstwem. AQ opisywałem i zachwalałem wiele razy, więc krótko - świetny analogowy, rozdzielczy kabel za małe pieniądze.

 

Kable:

RCA - Nordost Frey, Balldur, XLR-y studyjne na wtykach neutrika,

Kable głośnikowe : Nordost Heimdall, Audioquest Midnight,

Cyfrówka RCA Wireworld Starlight gold,

Kable sieciowe :Nordost Magus, Wirewold Stratus, Tara labs Prism AC Reference.

 

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tylko zastanawiam co narzucilo Heglowi grac bez odpowiedniego nasycenia srednicy. To pierwszy system w ktorym tak zagral.

 

Mytek zagral w tym towarzystwie najpelnie.

Mniejsza dynamika Hegla byla tez spowidowana odchudzenuem na srednicy)

Chcialbym w przyszlosci porownac te dwa dacki w moim docelowym systemie.

U starego audiofila, z moim przyszlym sprzetem zagral o wiele lepiej.

 

Rdac moim zdaniem wypadl o wiele lepuej od Beresforda ktory to jest malo rozdzielczy i gra niemalze tylko srednica.

Rdac mnie pozytywnie zaskoczyl a chuda srednica to...moze lepiej napisac neutralna i niepasujaca do systemu.

 

Starlight gold.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rDAC (cena ok. 1400zł) - dobra dynamika lecz brzmienie odchudzone, jazgotliwe. Szczupły, niezbyt nisko schodzący bas i ostra góra, sucha średnica. Poprawna scena muzyczna, zarówno w głąb, jak i w szerz. Jest nadzieja na dużo lepsze brzmienie, Piotrek robi lepszy zasilacz i słyszę o dużej poprawie ... pożyjemy, usłyszymy.

 

Powiem szczerze że troche dziwi mnie wasza opinia o rDacu ,posiadam tego daca i ostatnią rzeczą jaką bym o nim napisał to to że jest jazgotliwy i ma ostrą górę.U mnie gra gładko i rozdzielczo ,a zastrzezenia mam właśnie do dynamiki [mogła by być trochę lapsza,ale tragedii nie ma] i dolnych rejestrów [rozlazły bas].A co do Beresforda 7510 to uważam że rDac jest od niego lepszy pod każdym względem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marantz 8003 sacd ,calyx 24/192 dac+calyx power supply [wersja signature by GFmod], burson audio Ha-160[full GFmod], harmonix hs-101 GP ic,audiolot alf-2200 ,furutech 3ts762 35[g] i 25[g]x2 ,furutech 3ts20 35[g] i 25[g] x2 ,furutech fx alpha Ag coaxial ,grado rs2i ,sennheiser hd600,akg k701,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chodzi o spasowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rDAC (cena ok. 1400zł) - dobra dynamika lecz brzmienie odchudzone, jazgotliwe. Szczupły, niezbyt nisko schodzący bas i ostra góra, sucha średnica. Poprawna scena muzyczna, zarówno w głąb, jak i w szerz. Jest nadzieja na dużo lepsze brzmienie, Piotrek robi lepszy zasilacz i słyszę o dużej poprawie ... pożyjemy, usłyszymy.

 

Powiem szczerze że troche dziwi mnie wasza opinia o rDacu ,posiadam tego daca i ostatnią rzeczą jaką bym o nim napisał to to że jest jazgotliwy i ma ostrą górę.U mnie gra gładko i rozdzielczo ,a zastrzezenia mam właśnie do dynamiki [mogła by być trochę lapsza,ale tragedii nie ma] i dolnych rejestrów [rozlazły bas].A co do Beresforda 7510 to uważam że rDac jest od niego lepszy pod każdym względem

 

M m. Na dołączonym zasilaczu nie można tego nazwać graniem, słuchałem rdaca w 3 systemach z tym małym zasilaczem i deficyty są nie do nadrobienia. Jeżeli czegoś nie ma, to już nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Wlasnie chodzi o spasowanie.

 

Spasowanie to podstawa i jeśli chodzi o Hegla, to mogę się zgodzić. Jeśli chodzi o rDAC-a, to baaardzo wątpię, jedyny ratunek widzę w lepszym zasilaczu i innych poprawkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie twierdze że rDac to jakieś wspaniałe urządzenie ,powiem więcej -jest to przeciętny budżetowy dac ,mój denon dcd-3000 pracujący jako dac kładzie go na łopatki bez problemu ,ale rDac nie gra jazgotliwie jak napisaliście [też słuchałem go u znajomych w przynajmniej 3 systemach] i w każdym z tych systemów grał gładko [może poprostu wyjątkowo nie wpisał się w system z opisywanych odsłuchów]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marantz 8003 sacd ,calyx 24/192 dac+calyx power supply [wersja signature by GFmod], burson audio Ha-160[full GFmod], harmonix hs-101 GP ic,audiolot alf-2200 ,furutech 3ts762 35[g] i 25[g]x2 ,furutech 3ts20 35[g] i 25[g] x2 ,furutech fx alpha Ag coaxial ,grado rs2i ,sennheiser hd600,akg k701,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że bardzo was ograniczały "kulki" HDS nie ma specjalnej średnicy oraz niższego basu. Jeżeli chodzi o Vife XT25 to bardzo ją lubiłem, ale cieszę się, że są takie spotkania i opisane są one na forum (wrażenia).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Uważam, że bardzo was ograniczały "kulki" HDS nie ma specjalnej średnicy oraz niższego basu. Jeżeli chodzi o Vife XT25 to bardzo ją lubiłem, ale cieszę się, że są takie spotkania i opisane są one na forum (wrażenia).

 

Zapraszam do mnie, sam ocenisz czy kulki ograniczały dac, czy odwrotnie.

 

Nie był wygrzany, miał 12h. Myślę że z każdą godziną gra trochę lepiej...

 

A pytałem ile grał... Dokładnie tak brzmi często niewygrzane urządzenie, więc kto wie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.