Skocz do zawartości
IGNORED

KUJAWSKO - POMORSKIE ODSŁUCHY .


Piotr_1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Użytkownicy+

A jakiegos lekkiego przymulonka, troszke zza zbyt grubej zaslony nie bylo ? Z C2 przynajmniej jest, a ludzie pisza, ze w zasadzie z Dynek taki mamy niestety dzwiek :-(

C3 to najszybsze pasywne dynki jakie znam. Oczywiście firmowa sygnatura jest słyszalna, nie mogłoby być inaczej.

 

Też mam o nim podobne zdanie - chętnie nawiązałbym dłuższy romans;-)

Dłuższy to będzie ciężko, ale może da się namówić Przemka na przyjazd ze wzmacniaczem do Ina.

 

Dobrze, że humor Ci dopisuje, ale to naprawdę b. dobre kolumny i jak trafią w czyjś gust, to pozamiatane!

To niezłe kolumny, mają swoje wady, ale i zalety. Tak jak napisałeś, kwestia upodobań. Chętnie zrobiłbym u siebie sparing- C3, Twoje ProAc i moje Space One. Co Ty na to?

 

Tutaj mamy odmienne zdania, o czym wiemy od dawna;-)

Jakby to delikatnie powiedzieć... Twoje zdanie jest zbudowane na przesądach, nie porównywałeś tych transportów. Ja wielokrotnie to zrobiłem, więc wiem co mówię. Największy błąd jaki głoszą zwolennicy transportów CD jest taki, że serwery brzmią technicznie "komputerowo" i ostro. W przypadku SBT jest dokładnie odwrotnie, zwykle jest on bardziej gładki, dopełniony i barwny w stosunku do CD. Przy tym nie traci informacji, chociaż podaje je w inny sposób, bardziej pastelowy i nie tak bezpośredni. Czas się spotkać i rozwiać te wątpliwości.

 

A to brzmi baardzo intrygująco, czy to dzieło tego samego człowieka/ekipy??

 

Podobno tak. Po przejęciu Wadii przez Harmana i zmianie jej profilu, część inżynierów odeszła i założyła Exogal-a. Z całą pewnością zastosowali wszystko co najlepszego znają, poza tym, czas nie stoi w miejscu, są lepsze podzespoły z mniejszymi zniekształceniami itd. Tutaj mógłbym skopiować wyżej napisane porównanie CD i SBT, to podobny kierunek. Exogal jest płynny, gładki i namacalny, esencjonalny, barwny z dobrą rozdzielczością i kontrolą na dole pasma. Zawsze, gdy miałem wybrać pomiędzy dwoma urządzeniami, wybierałem kompromis związany z barwą, ponieważ nie chciałem oddać za nią rozdzielczości. Tutaj nic nie trzeba wybierać, jest wszystko co trzeba.

Będę chciał wypożyczyć urządzenie na dłużej, wtedy będzie okazja żebyśmy wspólnie je posłuchali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Jakby to delikatnie powiedzieć... Twoje zdanie jest zbudowane na przesądach, nie porównywałeś tych transportów. Ja wielokrotnie to zrobiłem, więc wiem co mówię. Największy błąd jaki głoszą zwolennicy transportów CD jest taki, że serwery brzmią technicznie "komputerowo" i ostro. W przypadku SBT jest dokładnie odwrotnie, zwykle jest on bardziej gładki, dopełniony i barwny w stosunku do CD. Przy tym nie traci informacji, chociaż podaje je w inny sposób, bardziej pastelowy i nie tak bezpośredni. Czas się spotkać i rozwiać te wątpliwości.

 

Też mam takie zdanie...

 

 

 

Ale co do tego poniżej to się zupełnie nie zgadzam...

Próbowałem zasilania impulsowego / tranzystorowego (Tomanek ) / akumulator.

 

SBT był zasilany z akumulatora żelowego.

 

W tej opcji jest moim zdaniem jest zbyt grzecznie / makro dynamika i naturalna agresja - całkowicie zagłaskana.

U mnie ten sposób zasilania się nie sprawdził - Spendor tego nie lubi.

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Tak, tylko jak z tego typu gustem sie pogodzic, jesli w takim graniu brzmienie instrumentow zbyt odstaje od tego na zywo ? A to jest niedoscigniony wzorzec brzmienia, do ktorego chyba powinnismy dazyc - czyz nie tak ?

 

Wszystko się zgadza skoro mówisz o instrumentach.

Ale jeżeli zaczniemy rozmawiać o wzorcu wokalnym to sprawa się mocno przechyla w kierunku membran na plastiku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Ale co do tego poniżej to się zupełnie nie zgadzam...

Próbowałem zasilania impulsowego / tranzystorowego (Tomanek ) / akumulator.

Posiadam cały czas Tomanka i oryginalny zasilacz. Ten ostatni to całkowite nieporozumienie... Tomanek jest dość konturowy, inny zasilacz (diy na sporym trafie) gra bardziej barwnie i ma lepszą głębie. Akumulator wprowadza większą dynamikę przy jednoczesnym wygładzeniu dźwięku. Nie traci się na detalu, jednak kontur natarcia jest mniejszy, ale muzyka jako całość jest jakby bardziej prawdziwa. Spendor, Harbet czy w końcu Dynaudio, niby powinny bardziej pasować do konturowej elektroniki, a jednak wolę gdzie indziej szukać tej dokładności niż w źródle. Konfiguracji są miliony, więc wszystko jest możliwe, ważne jaki osiąga się efekt końcowy. Osobiście byłem świadkiem może dwa razy, czegoś naprawdę wyjątkowego. To naprawdę niezwykłe chwile, niestety, brak biletów NBP powoduje, że nie mogę odtworzyć systemu który tak grał :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

przy jednoczesnym wygładzeniu dźwięku.

 

Właśnie tego sosu jest już za dużo tym bardziej że używam okablowania VDH.

Ale tak jak piszesz w każdej konfiguracji może to inaczej smakować.

 

jednak kontur natarcia jest mniejszy

 

 

 

 

 

inny zasilacz (diy na sporym trafie) gra bardziej barwnie i ma lepszą głębie

 

Przed Tomankiem miałem też coś na sporym transformatorze....

 

http://www.netvision.com.pl/allegro_printworld/produkty/ps1302.jpg

 

 

Ale w bezpośredniej konfrontacji z Tomankiem ...poległ z kretesem ( szybkość ataku ).

Co ciekawe odcień średnich tonów na nim był aksamitny / szary a na Tomanku kremowy / jasny...

Stopnie i kontrasty dynamiki to inna sprawa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Chciałem napisać jeszcze kilka zdań na temat Monrio MC 206, którego zabrałem ze sobą na pożarcie... znaczy się na spotkanie. Tak, trzeba powiedzieć, że MC 206 nie dał rady na basie w tak dużym pomieszczeniu (salon otwarty na kuchnię i klatkę schodową). Jednak cała reszta była bardzo fajna i nie odstawała tak bardzo od wielokrotnie droższych urządzeń. Ten test potwierdził, że to bardzo dobre urządzenie w swojej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego sosu jest już za dużo tym bardziej że używam okablowania VDH.

Ale tak jak piszesz w każdej konfiguracji może to inaczej smakować.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przed Tomankiem miałem też coś na sporym transformatorze....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ale w bezpośredniej konfrontacji z Tomankiem ...poległ z kretesem ( szybkość ataku ).

Co ciekawe odcień średnich tonów na nim był aksamitny / szary a na Tomanku kremowy / jasny...

Stopnie i kontrasty dynamiki to inna sprawa ...

 

 

Przepraszam,mowa o Tomanku tym za 600zł ? Tak podpytuje,bo miałem na próbach tego podstawowego i akurat u mnie do SBT,lepiej podchodził zasilacz od Nostromo. Ale jestem mocno zdziwiony co pokazuje SBT,bo nawet sieciówke w zasilaczu słychać a byłem sceptycznie nastawiony. Teraz myślę o jeszcze lepszym zasilaniu, skoro u Was w takim towarzystwie daje rade. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

jestem mocno zdziwiony co pokazuje SBT,bo nawet sieciówke w zasilaczu słychać a byłem sceptycznie nastawiony

 

Zgadza się, słychać sieciówkę, ba, może oszalałem, ale słychać ... na czym stoi zasilacz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Przepraszam,mowa o Tomanku tym za 600zł ?

 

Tak ten za 600 zł.

Tańsze modele zarówno Tomanka jak i Nostromo mają stabilizację na scalaczku a nie na

kapeluszowym tranzystorze KD3055 produkcji TESLA ( oczywiście to nie obowiązek lecz pewien kierunek ) - jest to pewien element większej całości ale mocno innej niż obecnie spotykane coś ala stary dobry Naim.

 

ps.

Zobacz wnętrza zasilaczy Naima na czym ta firma stabilizuje napięcie i wreszcie co nimi osiąga w dżwięku.

 

Ale jestem mocno zdziwiony co pokazuje SBT,bo nawet sieciówke w zasilaczu słychać a byłem sceptycznie nastawiony.

 

 

 

To jeszcze nic....

 

SBT ....ma na podstawie pod wyświetlaczem dwie małe gumki - które mocno wpływają na charakter brzmienia tego urządzenia....Moim zdaniem - ograniczają go.

Podłóż pod SBT jakieś koniecznie metalowe krążki ( np . monety pięciozłotowe ale po dwie bo gumki są na jedną za grube ) w trzech punktach podparcia ( jeden z przodu / dwa z tyłu )....

Zobaczysz jak dżwięk się otwiera i doświetla....

 

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) na pewno spróbuje,choć czasem człowiek woli nie pisać na tym forum o takich rzeczach,bo różne są reakcje.. :) ale o tym nie pomyślałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

tego sosu jest już za dużo tym bardziej że używam okablowania VDH.

 

Jej, szczerze mówiąc według mnie gorzej już chyba nie można... Do tego jeszcze wzmacniacz lampowy? Masz specyficzny gust, ale co mi tam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Jej, szczerze mówiąc według mnie gorzej już chyba nie można... Do tego jeszcze wzmacniacz lampowy? Masz specyficzny gust, ale co mi tam.

 

To fakt ...nigdy tego nie ukrywałem ( ostatnia mocna wymiana na temat budowy sceny w wątku o kolumnach ...Ja uwielbiam trójwymiar zapodany namacalnie i do przodu......po prostu cała na przód [ jednak nie chodzi o techniczno/sterylną ścianę dzwięku znaną z rynku pro ] / żaden efekt studni i hektary głębi mnie nie interesują )...

Utwierdzam się w moim wyborze mocno krzywiąc się na 80% sprzętu prezentowanego na Audio Show...

Ale zawsze coś ciekawego znajdę ...tak jak ostatnio TAD + Naim = Mniam / ale cena rośnie około 20 razy w stosunku do mojego systemu....

 

używam okablowania VDH.

 

To okablowanie pozwala mi otrzeć się o analog za pomocą żródeł cyfrowych...ot co..

VDH - jest do zadań specjalnych / jest ze mną od ponad 20 lat ( i chyba już zostanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Podłóż pod SBT jakieś koniecznie metalowe krążki

 

:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

:)))

 

O właśnie choćby tak....ale może być skuteczniej ( z przodu jeden a z tyłu dwa ) aby pominąć firmowe gumy ( strasznie opóżniają atak i ściągają balans tonalny w dół )...

 

Tutaj w miarę je widać ...od strony wyświetlacza...

 

851236-logitech-squeezebox-touch-with-the-channel-island-external-power-supply-tablet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

To fakt ...nigdy tego nie ukrywałem ( ostatnia mocna wymiana na temat budowy sceny w wątku o kolumnach ...Ja uwielbiam trójwymiar zapodany namacalnie i do przodu......po prostu cała na przód [ jednak nie chodzi o techniczno/sterylną ścianę dzwięku znaną z rynku pro ] / żaden efekt studni i hektary głębi mnie nie interesują )...

 

No to sprawa się wyjaśniła. Ja nie przepadam za wokalistką na kolanach, bo to zawsze łączy się z pogrubieniem na średnicy. Głos jest bardziej nosowy i zdecydowanie powiększony. Lubię dużą głębię, ale scena musi być uporządkowana. Nie miałbym nic przeciwko wychodzeniu dźwięku do przodu, ale tak jak napisałem, łączy się to z dyskwalifikującymi dla mnie cechami.

 

O właśnie choćby tak....ale może być skuteczniej ( z przodu jeden a z tyłu dwa ) aby pominąć firmowe gumy ( strasznie opóżniają atak i ściągają balans tonalny w dół )...

 

Ok. Spróbuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Powyższe SBT na Bazodrutach jest szwagra, moje stoi na podkładkach z kwasówki. Widać to na zdjęciu z Harpiami:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

dzięki :) na pewno spróbuje,choć czasem człowiek woli nie pisać na tym forum o takich rzeczach,bo różne są reakcje.. :) ale o tym nie pomyślałem.

 

Daj spokój ....wymieniamy poglądy / próbujesz czy nie nikomu nic do tego / zawsze będą krążyć sapacze i maruderzy ... ale warto podzielić się wrażeniami ...

Co najwyżej będziemy w centrum zainteresowania " chłopaków z klubu " na innym forum....pod nazwą..... NA SĄSIEDNIM FAJNIE JEST....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim spotkaniu słuchaliśmy Harpie Monk podpięte do Monrio MC 206, daca Exogal Comet połączonego cyfrówką Audiomica do SBT. Okablowanie sieciowe od Tary, głośnikowe AQ, rca Cosmic audio. Pomieszczenie jest już znane stałym bywalcom, na ścianach i suficie ustroje rozpraszające 1D Acustic Manufacture, oraz tłumiące z wełny PT 80.

 

Ukłony w stronę Jurka że mu się chciało taszczyć te wielkie "Mnichy" przez pół Polski!! Dzięki temu, wszyscy zgromadzeni "wyznawcy" w piwnica u Paltona, mieli okazje zostać oczarowani przez muzykę która z nich popłynęła. Osobiście uważam że te kilka godzin z Monkami to najlepsze muzyczne doświadczenie w jakim uczestniczyłem w tym "klubie". Monki mimo swojej wielkości - a pomieszczenie nie jest wielkie - nie przytłaczały. Wszystkie pasma były świetnie odtwarzane i nie tylko na tych "audiofilskich plumkaniach" stockfischowych ale też na muzyce Riverside, Claptona, Wilsona...niestety TIDAL przy całej swej potędze - też ma ograniczenia ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

sly30....też mi to powiedział...

Nie jestem chory .....( chyba ?)...

Tak trzymaj. Widzisz, parę merytorycznych wpisów i pomogłeś iluś tam forumowiczom. To znacznie lepsze (choć trudniejsze), niż czepianie się innych.

 

Ukłony w stronę Jurka że mu się chciało taszczyć te wielkie "Mnichy" przez pół Polski!! Dzięki temu, wszyscy zgromadzeni "wyznawcy" w piwnica u Paltona, mieli okazje zostać oczarowani przez muzykę która z nich popłynęła. Osobiście uważam że te kilka godzin z Monkami to najlepsze muzyczne doświadczenie w jakim uczestniczyłem w tym "klubie". Monki mimo swojej wielkości - a pomieszczenie nie jest wielkie - nie przytłaczały. Wszystkie pasma były świetnie odtwarzane i nie tylko na tych "audiofilskich plumkaniach" stockfischowych ale też na muzyce Riverside, Claptona, Wilsona...niestety TIDAL przy całej swej potędze - też ma ograniczenia ;-)

 

Monki jak wszystkie Harpie, mają niskie zniekształcenia. Są projektowane i strojone zgodnie z techniką a nie modą. Zauroczyły mnie kilka lat temu i to było zaczątkiem mojej znajomości z Jerzym, a nie odwrotnie (pisałem już o tym). Złośliwcy twierdzą, że wzmacniam produkty kumpla, podczas gdy on się nim stał, bo przypadł mi do gustu dźwięk Harpii. Później były oczywiście liczne rozmowy z których wiele się nauczyłem, i trwa to do dzisiaj. Bardzo żałuje, że Jurek zlikwidował konto. Miał dosyć nagonki, którą podsycali trolle. Nikt rozsądny nie ma wątpliwości, że sprawa "kaucji" była tylko pretekstem naganiaczy konkurencyjnych produktów, i/lub różnych wrogów naszego duetu. Namawiam Jurka, żeby założył nowe konto, tym razem typowo firmowe, z którego udzielałby tylko porad i odpowiedzi na pytania związane z jego produktami. To są dla mnie ważne sprawy, jednak nie chciałbym ich ciągnąć dalej (przynajmniej nie w tym temacie).

 

Wracając do dźwięku Harpia Monk + Monrio MC 260, to wiem już teraz, że to o czym wspomniałem w pierwszym wpisie po spotkaniu, było dobrym przeczuciem. MC 260 to dobry wzmacniacz, jednak można lepiej. Harpie ze względu na wyjątkową przejrzystość, są też wyjątkowo trudne dla reszty toru.

 

Tomkowi się bardzo podobało, mnie również. Także Krzysiek chwalił dźwięk, poza najniższym basem. W rocku było ok, ale czasami było słyszalne lekkie poluzowanie. Z całą pewnością głośnikowe AQ Midnight trochę się do tego przyczyniły, a trochę wspomniane Monrio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

ale słychać ... na czym stoi zasilacz :)

 

Faktycznie miałeś rację zamieniłem gumy na metal....ogólnie japierniczę..

Dzięka - mam Tomanka od dwóch lat i na to nie wpadłem / ba nawet nie pomyślałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Faktycznie miałeś rację zamieniłem gumy na metal....ogólnie japierniczę..

Dzięka - mam Tomanka od dwóch lat i na to nie wpadłem / ba nawet nie pomyślałem...

 

Coraz bardziej mnie zaskakuje audio, choć już nic mnie nie zdziwi.

 

Nie ma w tym sprzeczności...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie miałeś rację zamieniłem gumy na metal....ogólnie japierniczę..

Dzięka - mam Tomanka od dwóch lat i na to nie wpadłem / ba nawet nie pomyślałem...

 

Witaj,Czy mogę prosić o potwierdzenie - chodzi o posadowienie zasilacza ULPS Tomanka?Jak to dokładnie ten "metal" wygląda i co się zmienia?Pozdrawiam,Radek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Tak . Zasilacz Tomanka taki jak w linku poniżej :

 

http://hd-opinie.pl/wp-content/uploads/2013/01/Tomanek-10-600x461.jpg

 

Miałem od samego początku postawiony na podkładkach z gumy - tylko po to aby miał większy ostęp od podłogi ( i na dwa lata zapomniałem o temacie )...

Po przeczytaniu wpisu paltona postanowiłem sprawdzić metalowe krążki - ogólnie zamiast materiału miękkiego / twardy...

Pod samym urządzeniem SBT podkładałem / sprawdzałem już prawie wszystko drewno / pumeks / guma / aluminium / stal ....itd...

Spokojnie można było usłyszeć subtelne lub znaczące zmiany zachodzące w prezentacji .....

O ja głupi zapomniałem o zasilaczu....a to przez to że leży gdzieś tam z tyłu / zapomniany.

 

Zdjęcie poniżej :

 

Po lewej podkładka gumowa (OBI ...8 zł / komplet 8szt sklejone ze sobą od strony samoprzylepnej po dwie.)...

Po prawej podkładka stalowa pod kolec z kolumny ( chyba 15 zł /sztuka)

 

Guma :

Dociążą / nasyca / powiększa / przyciemnia / uplastycznia ...

 

Stal :

Obrys / kontur / atak / dynamika / otwarcie / dosadność ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Ale jaja :) Ja też miałem gumowe podkładki (piłeczki do squasha przecięte na pół) w celu odsunięcia Tomanka od podłogi, jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy żeby poeksperymentować. Na próbę podłożyłem krążki ze szkła borosilikatowego (akurat miałem pod ręką) i faktycznie jest różnica... Będę zatem eksperymentował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Co dwie głowy to nie jedna...

Ale jednak ta pierwsza to palton / myślałem że nie będę w stanie tego napisać / ale muszę...

 

Pozdrawiam i życzę miłych eksperymentów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 36

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.