Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny polskiej firmy BMN


mikson

Rekomendowane odpowiedzi

Ile Twoim zdaniem są miesięcznie sprzedać par gotowych kolumn głośnikowych ? Ja myśle że 5 to mega max.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie liczyłem ile sprzedają , jak mało to jest ich problem jak zwiększyć sprzedaż nie mój,

natomiast czy ich profil działalności gospodarczej jest skupiony tylko na wytwarzaniu kolumn też tego nie wiemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie że wiemy, pracują na etacie a kolumny robią dodatkow bo to lubią i uwież mi koksów na tym nie mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wspaniałe co robią :)

natomiast ja nie powiedziałem nigdzie że zarabiają kokosy ale dość uczciwie je wycenili więc nie wiem o co ten atak na mnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze długo w Polsce wiele osób kiedy zobaczy że ktoś coś sprzedaje to do razu oszust, wróg klasowy, zawszony kapitalista, złodziej i burżuj. Po co kupować buty skoro można samemu sobie zrobić z łyka, muszla klozetowa też jest niepotrzebna, w wannie można trzymać kozę lub świnię, do życia wystarczy chleb i samogon a kto mówi inaczej ten złodziej, wróg klasowy i kłamca.

Nie będzie jakiś producent na tym zarabiał, po moim trupie! I sąsiad remontu nie zrobi spokojnie, już donos wyśle a i obgada, nie będzie miał lepiej. No!

:D

Spokojnie, trochę spokoju. Jeżeli ktoś prowadzi działalność gospodarczą to tylko mu współczuć bo taka partyzantka przy naszym prawie i urzędach... Szacunek!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem zamiaru Cię atakować, jeżeli tak to odebrałeś to bardzo przepraszam. Chciałem tylko przedstawić jaki jest koszt prowadznia działalności + podatki, po opłaceniu tego wszystkiego dopiero im wyjdzie realny zysk. Też uważam że są wycenione bardzo uczciwie, wybieram się do nich na odsłuch od roku i jakoś nie mogę znaleźć czasu a to tylko drugi koniec miasta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też kiedyś prowadziłem działalność i wiem że nie jest łatwo,

jak posłuchasz to napisz kilka słów bo takim sposobem też można pomoc fajnej firmie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze, właśnie jestem przed wymianą sprzętu i chce do nich podjechać posłuchać modelu Fx3, kiedyś rozmawiałem z nimi przez telefon i zaproponowali mi przyjazd do domu z kolumnami na odsłuch. Jest u nich także opcja że jak czegś Ci w dzwięku brakuje to zmodyfikują zwrotnice aby dopasować pod Twoje ucho. Kolumny raczej wypozycze i będe słuchał w sklepie na różnej elektronice i porównywał z innymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie tylko jedno czy kolumna dwudrożna zasili 32m, czasami lubię pohałasować :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto jest pytanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wybierają fajne i niedrogie głośniki. Zarówno te ex1 jak i seria na peerlesach powinna dobrze grać. Trzeba by się dosłownie uprzeć żeby to spierdzielić. Nie podobają mi się natomiast wizualnie. Taka odległość kopułki od midwoofera, to nie jest to do czego jestem przyzwyczajony...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Na wstępie zaznaczam, że nie chcę nikogo urazić, ale intryguje mnie jedna sprawa z tego wątku.

Dlaczego sprzedawca ze sklepu ze sprzetem RTV, chce dla siebie kupić coś innego niż sprzedaje? Czy to co jest sprzedawane w sklepach jest nie warte swojej ceny?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Kolumny tego producenta kilka lat temu były oceniane w prasie specjalistycznej w kategorii do 1000 zł. Dostały bardzo przyzwoite oceny. Ciekaw jestem ilu uzytkowników kupiło je od tego czasu. Zobaczcie na stronie producenta ile kosztują jego kolumny, a w szczególności te, które poddano testom i na które ciągle powołuje się producent w autoreklamie. Krótko mówiąc u polskich producentów ciągle rosną (tylko) ceny i to jest chyba najważnieszy powód popularności ich wyrobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie zaznaczam, że nie chcę nikogo urazić, ale intryguje mnie jedna sprawa z tego wątku.

Dlaczego sprzedawca ze sklepu ze sprzetem RTV, chce dla siebie kupić coś innego niż sprzedaje? Czy to co jest sprzedawane w sklepach jest nie warte swojej ceny?

Pozdrawiam

 

Lubię często zmieniać i niezawsze biore produkty które mamy w ofercie, rekord miałem w 2009 roku ( 5 systemów w domu ) Nie chodzi tu czy coś jest warte ceny czy nie bo wszystko jest warte tyle ile kosztuje. Chęć zakupu kolumn BMN to była czysta ciekawość i obcowanie z czymś nowym ale skończyło się i tak na Monitor Audio RX6 które zdecydowanie są warte swojej ceny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie zaznaczam, że nie chcę nikogo urazić, ale intryguje mnie jedna sprawa z tego wątku.

Dlaczego sprzedawca ze sklepu ze sprzetem RTV, chce dla siebie kupić coś innego niż sprzedaje? Czy to co jest sprzedawane w sklepach jest nie warte swojej ceny?

Pozdrawiam

 

Ja też na wstępie zaznaczę, ze nie chcę Cię urazić ale czym KotD się w ogóle zajmujesz? :)

Intryguje mnie to?! ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak ktoś "rzeźbi skrzynki" dla jednej z manufaktur to nie powinien występować w barwach "BRANŻA" i czy wpisy kogoś takiego można traktować obiektywnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witajcie wszyscy

 

Od miesiąca jest szczęśliwym posiadaczem monitorów BMN B2. Jestem bardzo bardzo zadowolony. Wcześniej parę lat miałem Eltaxy Liberty 3+ (to dobre paczki) ale B2 to pólka wyżej. Są duże, trochę mało poręczne ale obrzydliwie ładne:). Porażają dynamiką zarówno w skali mikro jak i makro. Jak na swoją cenę są bardzo neutralne, co mi się podoba.

Grają u mnie w 30m2 salonie i spokojnie dają radę. Ten celulozowy woofer Intertechniki mnie zadziwia, wygląda bardzo staroświecko a przekazuje bardzo dużą ilość informacji. Kolumny naprawdę schodzą do 40Hz, tylko trzeba im przestrzeń.

Odsłuchiwałem je z godzinkę w domu u producenta i od razu mi się spodobały. Zostawiłem dla nich Monitor audio Bx2 (zbyt lekki dźwięk, granie konturami bez wypełnienia) oraz Dali Ikon 2 (są trochę za słodkie, i za małe na 30m2)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... BMN produkuje (nie wszystkie, ale jednak) kolumny z pasmem się gającym do 50 Khz (-3dB) ... przy kopułkach jedwabnych - nie wiedziałem, że takie istnieją. Ma ktoś jakieś źródło do pomiarów takich głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw jak wypadają w porównaniu do monitorów Sonus Oliva na Seasach, parametry bardzo podobne, wymiary, waga, w sumie zwrotnica pozostaje tajemnicą... no i różnica w cenie 600zł lub 900zł za opcję z farbą półmat w SO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już decyzje podjąłem w styczniu, co prawda bez porównania, ale jestem bardzo zadowolony. Po prostu jestem ciekaw, czy ktoś miał styczność z obiema manufakturami, albo orientuje się w różnicach w wykonaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zamiast patrzyć na wykresy lepiej posłuchać zawsze można wpłacić kaucję i wypożyczyć wysyłkowo :)

Ja ich nie chcę słuchać, nie interesuje mnie zakup tych kolumn, tylko jestem ciekaw czy są w ogóle produkowane głośniki z miękką membraną i takim pasmem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też na wstępie zaznaczę, ze nie chcę Cię urazić ale czym KotD się w ogóle zajmujesz? :)

Intryguje mnie to?! ;)

 

Mnie nie interesuje czym ty się zajmujesz, więc niech Cię nie intersuje co ja robię. OK? Podatki płacę i żyję tak jak mi sie podoba i to powinno Ci wystarczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.