Skocz do zawartości
IGNORED

Philips DVD 963SA dziwna sprawa


lowfi81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Panowie , żeby nie wyważać otwartych drzwi i poprawić zasilanie to wymieniam dużego niebieskiego kondka 100u/400V na co najlepiej ? i gdzie to kupić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze zaczynasz moidyfikacje:) super ja też,pierwsze co musisz zrobić to na miejsce konda niebieskiego wsadz rubicona VK150uf/350v kosztuje ok 100zł używany i nigdzie go nie można raczej zdobyć więc powodzenia:)

 

ja tam wsadziłem nippona 220uf/400v ze starego monitora i gra super o wiele lepszy bas jak na tym niebieskim philipsowskim BC-component.

 

Ponadtopolecam:

 

Płyta zasilania:

 

Wymień kondensatory

# 2116 z 150UF, 350V BG VK

# 2215 z 100 uF, 16V BG STD (+12 V)

# 2235 z 220 uF, 16V BG STD (+3,3 V)

# 2255 z 470uF, 16V BG STD (+5 V)

# 2285 z 100 uF, 16V BG STD (-12V)

 

Zainstaluj trzystopniowa filtrowaną wtyczkę AC

 

Wyjmij płytę progresywnego skanowania i kabel.

 

AV wyżywienie:

 

Wymień kondensatory wyjściowe # 2421, 2429 z niepolarnego 100uF 16V BG N.

 

Ominąć korki # 2205, 2206, 2213, 2301, 2307, 2309, 2606, 2608, 2610, 2614, 2616, 2619, 2625, 2626, 2627 i 2628 z 0,33 uF poliestru metalizowanego lub pułapy PP filmowych.

 

Zastąpić

# 2312 z 100 uF, 16V BG STD (bypass DAC)

# 2442, 2443, 2444, 2445 z 470 uF, 16V STD BG (op amp bypass).

# 2635 z 100uF, 16V BG STD (+5 V).

# 2610 z 100 uF, 16V BG STD (filtr Crystal Oscillator).

# 2612 z 100 uF, 16V BG STD

# 2613 z 47uF, 16V BG STD

# 2620 z 100 uF, 16V BG STD

 

Dodaj nową analogową zasilanie: + / - 9 V, 1,1 transformator toroidalny (Digikey # TE62041-ND), mostek diodowy i 0,25 bezpiecznik podłączony do 2x 1000uF BG STD czapki, NJM7808FA i NJM7908FA +8 V i-8V regulatory, a następnie 2x 470uF BG caps STD.

 

Usuń zworkę # 4604 # 3659, rezystor i zworkę # 4606 wyizolować oryginał + / - 8V materiały. Przynieś nieuregulowanego +13 V do wejścia 8 regulatora v # 7601 i podłączyć nową regulacją + /-8V i GND bezpośrednio do wzmacniaczy operacyjnych.

 

Usuń nieużywane części # 7400, 7401, 7420, 2412, 2413.

 

 

Stosuj dwa powody AV pokładzie. Nowy analogowy Zasilanie przynosi analogowy ziemi. Również podłączyć do karty na krawędzi płyty, która zapewnia cyfrowy ziemię. Są zarówno uciekać z powrotem do ziemi gwiazdy na złączu IEC.

 

 

Zarząd Główny:

Dodaj 47 uF BG i ceramiczny 1uF na # 2910 (+5 V)

Dodać 100 uF BG w # 2912 (12 V), w górnej części płyty.

Odpowiedz z cytatem

 

ja to bede robił bo widze że warto,po tym modzie ten odtwarzacz dzwiękowo zbiży się do SACD1000 a to już klasa maranza SA-1

 

tłumaczenie przegoogle,czyli,makumba musieć zrobić ,korki to oczywiście kondensatory:) ale ogólnie wiadomo o co chodzi w miejsca gdzie są numerki na pcb wstawić w większośći BG-std oraz na wyjściu BG-N(są bardzo drogie) ale po tych modach mamy odtwarzacz lepiej grający od większośći cd,i nikt minie powie bo na sucho porównywałem mojego z jakimś datem sony ES a tosolidne maszyny,tylko sieją górą więc ich dzwięk jest dużo gorszy jak tego philipsa,philips będzie miał fajną barwe,przestrzeń i muzykalność czego stare cd do 300zł nie są w stanie zaprezentować

 

dodatkowo nasze odtwarzacze są już bardzo trudno spotykane,i poszukiwane za mulitiformatowość,i świetny dzwięk,więc podczas modowania uważaj abyś nie popsuł,bo obecnie za 300zł to ludzie chcę goły dvd odkupować o de mnie odrazu więc,ja tam go trzymam tak samo jak świetne HD580-białe kruki już po woli na rynku wtórnym,oraz walcze o gramofon ADAm,jest bardzo drogi jak na polski sprzęt 500zł to minimum,ale kupoię go bo to dobra inwestycja na przyszłość:)

 

nie słuchaj ludzi co piszą i nie łap się czasem za wymiane AD8032-to świetny operacyjny i żaden LM i ad8066 nie nadaje się,sam to praktykowałem i wstawiłem zpowrotem AD0832,jest najbardziej muzykalny,dynamiczny i nie tak suchy jak pozostałe,widocznie jest dobże zoptymalizowany,jak wszystko porobisz to na końcu zostaw oddzielne zasilanie dla tego ad8032 bo można spalić pcb więc trzeba pomyśleć pomierzyć a nie odrazu podłączać.

 

Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Moderatorzy

+

 

 

takie coś czy ma za małe napięcie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze będzie na 400v ale od siebie powiem,że wróciłem do orginalnego BC-component,sygnatura dzwięku,zmieniając kondensator na inny zmieniła się tak bardzo że odtwarzacz nie byłjuż tym samym odtwarzaczem co przedtem,i grał moze lepszym basem lecz nie miał takich wokali i muzykalnośći,zdecydowałem nie grzebać w nim więcej i zostawić go takim jakim jest,w dodatku grzebanie może w przyszłośći utrudnić ew odsprzedaż,a dzwięk jaki obecnie prezentuje na płytach cd i sacd jest zdecydowanie lepszy od większośći odtwarzaczy cd,więc jedyne manewry jakie wykonuje to wymiana lamp we wzmacniaczu otl kamyk,i jest ok:)

 

Zauwarzyłem też że odtwarzacz ten jest fenomenalny jako transport cd i 3krotnie lepszy od układy PCM2704 który to testowałem jako transport(konwenter usb) plików flac,dvd963sa po podłączeniu pod stacjonarny MD technics jako cad,zagrał przepięknie,czyli rola tego dvd jako transportu jest bardzo znaczaca i warto chociażby zostawić go sobie do przyszłych zewnetrznych daców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

coś w moim 963 pitoli się z wyświatlaczem, tzn po włączeniu wszystko ok, a po paru minutach pracy wyświetlacz gaśnie i tyle.

test tak na wszystkich płytach i żadne resety i wyłączenia nie pomagają.

co to może być ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

coś w moim 963 pitoli się z wyświatlaczem, tzn po włączeniu wszystko ok, a po paru minutach pracy wyświetlacz gaśnie i tyle.

test tak na wszystkich płytach i żadne resety i wyłączenia nie pomagają.

co to może być ?

 

poruszyłem taśmami , wpiąłem i wypiąłem od płytki wyświatlacza, nic nie pomogło.

wypiąlem za to taśmę od części toru wizyjnego odpowiadającej za scart, plusy takie, że napewno spadło zużycie prądu i spadły ewentualne zakłócenia emitowane przez ten moduł.

 

p.s. po jakimś czasie wyświetlacz zaczął ledwo się żarzyć i obecnie nie działa wcale.

 

dalej bardzo proszę o poradę co do wyświetlacza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli świeciło i przestało albo świeci słabo to winę penie ponoszą słabe luty w okolicach taśmy wyświetlacza oraz złączy taśmy,trzeba by to wszystko dokładnie przelutować i wykluczyć zimne luty

 

mam ten odtwarzacz i wyświetlacz działa bardzo ładnie i jasno,druga sprawa jest tam jakiś moduł sterujący jasnością wyświetlacza,tzreaba było by się w to zagłębic bo może to jego wina,pracowałem w potężnym serwisie GSM ale z rtw nie miałem do czynienia więc snuje domysły:)

 

 

 

 

Spawa wyglada na spadki napięcia i w momencie kiedy odepniesz drugi moduł lekko się zarzy gdyż obciążenie jest mniejsze,spadki napięć mogą być właśni8e przez kiepską przewodność oraz przez uszkodzony jakiś element zasilający wyświetlacz

 

pzryznaj się czy czasem nie rozkręcałeś dvd i nie wypinałeś taśm? mogłeś coś uszkodzić,nadłamać taśmę która jest bardzo cienka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

zanim zaczął się sypać wyświetlacz, philipka otworzyłem raz w celu przetarcia soczewki lasera, nic innego nie ruszałem

 

więc przypomnę najpierw gasł po 5 minutach działania, startował normalnie,

potem po starcie tylko się żarzył i definitywnie zgasł.

 

reszta funkcji , odtwarzanie i wyświetlanie funkcji na ekranie działa poprawnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyświetlacz jest zasilany napięciem -32v i jeżeli będą problemy z tym napięciem to odczuje to tylko wyświetlacz inne moduły nie potrzebują tego napięcia. To łatwo pomierzyć na wtyczkach na wyjściu z zasilacza i na wtyczce zasilającej panel przedni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś coś nie łączy albo zwiera,wygląda że u większośći ludzi ten odtwarzacz jest bardzo awaryjny,ja miałem szczęście i zakupiłem go od gościa który nie miał pojęcia o tym dvd i potraktował go jak stary badziewny odtwarzacz który nie ma dvx w związku z tym całkiem nowy został odstawiony i wymieniony na mante:)

 

jedyną wadą mojego dvd to za nic nie może odczytać płyt z nagranymi plikami MP3 widocznie po odtwarzaniu orginalnych płyt cd/sacd brzydzi się plikami mp3:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

gdzieś coś nie łączy albo zwiera,wygląda że u większośći ludzi ten odtwarzacz jest bardzo awaryjny,ja miałem szczęście i zakupiłem go od gościa który nie miał pojęcia o tym dvd i potraktował go jak stary badziewny odtwarzacz który nie ma dvx w związku z tym całkiem nowy został odstawiony i wymieniony na mante:)

 

jedyną wadą mojego dvd to za nic nie może odczytać płyt z nagranymi plikami MP3 widocznie po odtwarzaniu orginalnych płyt cd/sacd brzydzi się plikami mp3:)

sformułowania bardzo awaryjny bym tu nie użył , 10 lat bez żadnych problemów to nie tak najgorzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie trzeba wgrać nowy soft bo powinien czytać MP3 , mój czyta bez problemu i nawet wyświetla stosowną informację

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj chyba raz odczytałna chwilę i pojawiłsię napis mp3,obstawiam że musi być odpowiednia płyta do tego formatu,byle jaka to nie za bardzo,bardzo lubi się z moją CD-RW-sony czyta na niej wszystkie pliki nagrane w waw ale mp3 nie chce:(

 

anie ukrywam że mp3 w jakośći CBR320kb jest bardzo dobre,czasem zdaży misię coś zdobyć w tym formacie z nowych płyt i ocenić przed zakupem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

zanim zaczął się sypać wyświetlacz, philipka otworzyłem raz w celu przetarcia soczewki lasera, nic innego nie ruszałem

 

więc przypomnę najpierw gasł po 5 minutach działania, startował normalnie,

potem po starcie tylko się żarzył i definitywnie zgasł.

 

reszta funkcji , odtwarzanie i wyświetlanie funkcji na ekranie działa poprawnie

 

czyli pomiar napięcia i ewentualnie szukać nowej taśmy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z taśmą będą problemy,zdechlaka 963sa na allegro też raczej nie znajdziesz,to unikatowy model dvd,jedynie pozostaje ci dopasować podobną tasiemkę od innego dvd policzyć żyły i najwyżej obciąć z ciut szerszej taśmy,ale pewnośći że to na 100%taśma też nie ma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw trzeba pomierzyć a wymiana taśmy to ostateczna ostateczność :-)

przeważnie wystarczy przeczyścić styki lub dogiąć lekko blaszki stykowe w gniazdku do którego wchodzi taśma i po sprawie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

najlepsze będzie na 400v ale od siebie powiem,że wróciłem do orginalnego BC-component,sygnatura dzwięku,zmieniając kondensator na inny zmieniła się tak bardzo że odtwarzacz nie byłjuż tym samym odtwarzaczem co przedtem,i grał moze lepszym basem lecz nie miał takich wokali i muzykalnośći,zdecydowałem nie grzebać w nim więcej i zostawić go takim jakim jest,w dodatku grzebanie może w przyszłośći utrudnić ew odsprzedaż,a dzwięk jaki obecnie prezentuje na płytach cd i sacd jest zdecydowanie lepszy od większośći odtwarzaczy cd,więc jedyne manewry jakie wykonuje to wymiana lamp we wzmacniaczu otl kamyk,i jest ok:)

 

Zauwarzyłem też że odtwarzacz ten jest fenomenalny jako transport cd i 3krotnie lepszy od układy PCM2704 który to testowałem jako transport(konwenter usb) plików flac,dvd963sa po podłączeniu pod stacjonarny MD technics jako cad,zagrał przepięknie,czyli rola tego dvd jako transportu jest bardzo znaczaca i warto chociażby zostawić go sobie do przyszłych zewnetrznych daców.

 

może przesadziłeś z pojemnością tego Nippona 220 vs oryginalne 100.

może 150 to byłby złoty środek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...
  • 1 rok później...
  • Moderatorzy

W miejsce głównego kondensatora100uF w zasilaczu wstawiłem Mundorfa M-Lytic 150 uf 450V.

Wygrał już ze 200 godzin. Dźwięk stał się bardziej klarowny i czysty. Szczegóły i niuanse stały się łatwiej dostrzegalne. Poprawił się bas i stereofonia.

Powyższe jest łatwiejsze do zaobserwowania głównie poprzez likwidację mikroszumów i nerwowości.

Oryginalny kondek miał rozstaw montażowy 8 mm, Mundorf 10. Jednak u mnie na płytce były dodatkowe otwory montażowe właśnie do większej średnicy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

A mój chodzi bezproblemowo jedynie co to czuły jak wtyczka na odwrót wpięta do gniazdka w ścianie .

Ps. mogę sprzedać 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miałem taki odtwarzacz. Grał ja najgorszy na świecie- lepszy był Harmat 750HDCD, lepszy był Pioneer 8700.

Brzmienie było kanciaste i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Moderatorzy

Tutaj link do innego tematu dotyczącego odtwarzacza Philips 963SA:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam serdecznie Wszystkich.

Chciałem prosić o podpowiedź, pomoc, może Ktoś ma jakiś pomysł...

Od 2 lat posiadam Philips'a 963SA. Od początku szuflada po delikatnym dotknięciu sama się zamykała, co wzmagało moją nerwowość, ale przyzwyczaiłem się do tego...

Niestety od kilku tygodni pojawił się problem. Słuchanie CD, przez ok 40min to bajka. Sama przyjemność i satysfakcja. Ale po tym czasie odtwarzacz "nie ma już siły" na następne utwory, nie wspominając o innych płytach. Po tym czasie, zacina się, a niekiedy wyłącza... Pozostaje twardy reset - wyłączenie z sieci. Dodatkowo, mam wrażenie, że skubaniec lubi się grzać.

Co może być przyczyną? Czy kończący się laser, czy zbyt słabe oddawanie ciepła? Czy może coś gorszego?

Dzięki z góry za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że scalak sterujący przesuwem grzeje się, bo wysechł smar i silnik ma ciężko.

Rozkręć napęd- jak zdejmiesz mostek, będziesz widział pręciki prowadnicy. Pamiętaj, by w razie, gdy moja teza się sprawdzi, dobrze usunąć stary i zastosować właściwy smar. Ja używałem Molycote (taki biały) lub przezroczysty- niestety nie wiem, co to takiego, bo dostałem kapkę od serwisanta RTV.

A może do przekładni napędu sanek lasera dostał się jakiś włos, czy paproch?

Trochę strzelam, bo nie znam napędów Philipsa. Do tej pory miałem zwykle do czynienia z najpowszechniej stosowanymi napędami Sony, w Yamasze też takie siedziały. Teraz w cdp mam Sanyo, ale działa bez zarzutu, więc nawet go nie oglądałem. W jednym zabytku mam też Mitsumi- praktycznie CAŁY z metalu- chodzi, jak betoniarka, ale wygląda na niezniszczalny. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie dziękuję za odp. Spróbuję rozebrać napęd. Czyszczenie i wymiana smaru nie powinno sprawić mi problemu. Niedługo urlop, więc będę miał więcej czasu. Przemyję Izopropanolem i wrzucę nowy smar. Na necie pojawia się Molykote - do ciężkich zastosować, ale i do połączeń ślizgowych. Zastanawiam się nad suchym smarem do tworzywa...

Co do zabrudzeń, czy włosów, to chyba problem powinien się pojawić od razu, bądź dużo szybciej, niż po 40 min grania. Chyba, że wszystko się nakłada: suchy smar, zabrudzenia i do tego wysoka temperatura, która nie podnosi sprawności układu.

Jak już rozmawiamy o napędzie - co może być przyczyną tak czułej szuflady? Jakieś krańcówki, elektronika? Przypomnę, że po wysunięciu szuflady, delikatne położenie płyty na szufladę, powoduje jej natychmiastowe zamknięcie. Na moje nieszczęście i szczęście - kilka razy płytę "wciągnęło" w niewłaściwym położeniu na szufladzie i myślałem, że coś się urwie, ale nic się nie stało. Jednak z duszą na ramieniu trzeba montować płyty do napędu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.