Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Audiolab Klub
IGNORED

Klub Audiolaba


marek-1969

Rekomendowane odpowiedzi

tyle gadki nt ostatnich wynalazków Audiolaba a niema klubu wieć inicjuje i polecam sie zapisywać !

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuję się, Audiolab 8000a z 97 / dobry rocznik- doskonałe nasłonecznienie zboczy/.

Nieco dłubnięty,ale im starszy tym lepszy.

Okablowanie,kondziorki,wzmak operacyjny,gniazda,warto było wymienić,w założeniu wzmacniacz skonstruowany pod odtwarzacz płyt asfaltowych,stąd potrzebne były zmiany.

Hi-End to nie jest,ale wiele współczesnych konstrukcji,dużo droższych Zawstydza!

Do polecenia:

Wyśmienity przetwornik/anglik/.

Kapitalne monobloki/angliki/.

Absolutnie wybitny przedwzmacniacz/anglik/ gramofonowy/szalenie trudny do kupienia-ale jak jest to niedrogo/mm/mc.

Nie trudno się temu dziwić,ponieważ preamp na pokładzie 8000a nie jest dużo gorszy od przedwzmacniczy za wielką kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez chce sie zapisac do klubu, choc bardziej matrymonialnie - posiadam Audiolaba 8000Q, sprzedam w dobrej cenie :-)

To do ogłoszeń z tym, kultury od Niemców się uczyć, a nie tylko po berlińskich wyprzedażach się szlajać ! :)))

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Się dopisze, mam nadzieje że branża może zostać klubowiczem :)

 

Posiadam prywatnie.

8200CDQ

8000M

RX6

 

Trochę już audiolabów przerobiłem także mogę służyć pomocą.

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne koleżanki i kolegów. Chętnie i ja zgłaszam akces. A tak przy okazji:

zamienię srebrny przedwzmacniacz Audiolab 8000Q na czarny w takim samym lub podobnym stanie [ew. na model 8200Q]. Sprzęt kupiony 3 tygodnie temu u polskiego dealera, dwuletnia gwarancja Horn Distribution. Stan absolutnie sklepowy. Wszystko oryginalne: karton, manual, kabel siecowy, pilot, gwarancja. Zamieściłem już tę informację w dziale "zamiana", pomyślałem jednak, że klub Audiolaba to też dobre miejsce...

 

Pozdrawiam miłośników Audiolaba, Zbigniew.

 

 

-----------------------

Posiadam:

Audiolab 8000Q

Audiolab 8000P

ESA Vivace I gen.

Plany: za tydzień lub dwa: 8200 CD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam Wszystkich !

 

Chciałbym się dopisać do klubu z moim skromnym inwentarzem:

- koncówka 8000P ( made in UK / seria 229F )

- integra 8000S ( made in UK / seria 229E )

 

Audiolab oczarował mnie dawno, dawno temu i jak do tej pory produkowany sound jest nie do pobicia ( barwa, muzykalność itd.. )

 

Pozdrawiam i namawiam do aktywności w wątku.

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja równiez sie dopiszę

8000S oraz 8000CD, świetny sprzęt

CD zestawiany z Pioneer PD-S707 ze zmodyfikowanym układem masterClocka (z i bez DACMagic'a CA) oraz z Cambridge Audio Azur 640C ver.II

Różnica zdecydowanie na korzyść Audiolaba.

Wzmak kupiony kilka lat temu, zastąpił Pioneera A-607R - pomimo mniejszej mocy wyjsciowej Audiolaba - dynamika i wydajność prądowa bez porównania do japońszczaka.

Zestawiany z Azurem 840, CA - tu porównywalny przy umiarkownaych głośnościach (godz 10 na gałce).Najbardziej ustępował w dole pasma, gdzie CA dawał silniejszą, za razem swobodniejsza podstawę...no ale to juz kolejna liga+kupę watów "pod maską"

 

Na dzień dzisiejszy obydwa modele dostępne za rozsądne pieniądze, oferujące naprawdę dobre brzmienie.

Na razie, klocki napędzają u mnie Bowersy 683.

 

W najbliższym czasie testy na Helionie 1750XP + kabel zasilaljący Vincenta - zobaczymy czy usłyszę różnicę

 

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Usłyszysz,niechybnie zmuli ci brzmienie.

 

 

testy testy i po testach...

Więc jak zapowiadałem, miałem możliwość przetestowania wcześniej wymienionego sprzęt.

Testowałem z kolegą (właścicielem kondycjonera i kabla Vincenta) kilka godzin, po wcześniejszym odpaleniu całości, co by się wygrzało.

Procedura testowania - najprościej jak się da - osłuchane "kawałki" odtwarzane były przez zestaw CD+Wzmak, raz bezpośrednio "ze ściany" następnie za pośrednictwem Heliona z wykorzystaniem Vincenta jako kabla zasilającego Wzmak.

Staraliśmy się by przerwy w zasilaniu były jak najkrótsze.

Pierwsze co dało się usłyszeć to wycofana średnica.

Słuchając Madonny "Frozen" (BTW w moim mniemaniu najlepiej zrealizowana płyta Madonny; zarówno muzycznie jak i brzmieniowo)

lub "The second element II" Sary Brightman obydwie Panie zostały przesunięte w głąb sceny.

Przy moim ustawieniu Bowersów ta zmiana nie podobała mi się - wpadły za głęboko względem pozostałych elementów sceny.

Ponadto dało się odczuć, że bas stracił na szybkości i ilości.

O ile mniejsza ilość byłaby mile widziana (w moim przypadku) o tyle jego ogólne rozmycie już w ogóle nam nie odpowiadało

Poza tym różnic w prezencji sceny, czy przestrzeni nie odczuliśmy.

 

Najciekawsze było jak zaczęliśmy robić ślepe testy - po ciemku - 100% pewności że słuchający nie wiedział jaka konfiguracja ma aktualnie miejsce.

No i cyrk się zaczął...

Oceny były tak nie konsekwentne że żadnych sensownych wniosków nie udało się nam wysnuć.

Zmęczeni wcześniejszymi etapami testów, czy psychoakustyka, efekt placebo, się kłania ??

..bo głusi chyba nie jesteśmy :)

 

Dodam że mieszkam w zwykłym wielkopłytowym blokowisku, gdzie wydawać by się mogło że zastosowanie kondycjonera powinno mieć rację bytu.

Sieć energetyczna współdzielona przez wielu mieszkańców jednego bloku, gdzie każdy w domu posiada odbiorniki o charakterze indukcyjnym bądź impulsowym - zasilacze impulsowe do laptopów, desktopów, komórek, TV...nawet halogeny zasilane są często z zasilaczy impulsowych - bo wiadomo miedź droga.

No i wszelkiej maści silniki - odkurzacz, pralka, sprężarka w lodówce...

 

Więc jestem szczerze zawiedziony, a kolega utopił prawie 2kzł, bo sprzęt kupił nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dwa a w zasadzie trzy pytania do kolegów:

1. Mam zamiar kupic 8000A, jeszcze z gniazdami chromowanymi ale juz RCA, jak może się mieć do 8000A z ostatniej fazy produkcji(oczywiście w Anglii).

2. We wspomnianym wzmaku przy górnych terminalach gł. jest napis DIRECT, przy dolnych SWITCHED, jak to rozumieć?

3. Oprócz wejscia PHONO typu MC są dwie pary wejść MM, przy jednym jest oznaczenie IN, przy drugim LOAD, o co tu chodzi?, pod ktore MM podłączyć się z gramofonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie fanów i zgłaszam się do klubu AudioLaba, a to zasługą TAGa, który kiedyś mnie oczarował.

Dopiero co przytaszczylem swiezego audiolaba. 8000Q i 8000P z 8000CD (sprzęt International Audio Group czyli tajwański) . Dzwięk fantastyczny (trochę gra bardziej średnicą i górą, mogło by być więcej basu). Jednak to zasługa słabszego CD. Słuchałem parę miesięcy temu anglika 8000S i skośnego i dzwięk jest taki sam więc jeżeli ktoś sądzi, że anglik jest lepszy jest w błędzie wg mnie są tożsame. Zresztą elemnty (np. kondensatory i inne kluczowe elemnty) zastosowane w środku są takie same i tych samych producentów jak w wersji angielskiej tyle, że inne ręce sprzęt składały. Ale przynajmniej wszystko jest jawne bez owijania w bawełnę. A pozostałe firmy niby angielskie, ale gdzie składane to już się do końca nie dowiemy jakoś większość producentów na obudowe przestaje opisywać swoje produkty jako made in ... :) .

Wykonanie na pewno złącz w angliku jest lepsze bo nie plastikowe, ale to wszystko co rzuca się w oczy.

 

Mam prośbę do właścicieli Audiolabów. W tej chwili nie mam niestety dostępu do 8000S i nie mogę sprawdzić pewnej rzeczy. W sprzęcie, który zakupiłęm gdy cicho włączę nagranie lewy głośnik gra, a prawy jest cichy. Przy lekkim podgłośnieniu lewy nadal mocniej gra. Obawiam się, że coś jest nie tak ze sprzętem. Prosił bym o sprawdzenie. Najlepiej jak ktoś posiada 8000Q/8000P. Na pewno nie jest to wina źródła (podłączałęm inny, zmieniałem kable, inne kolumny i zawsze to samo). Obawiam się, że sprzęt jest walnięty, przy 8000S na to nie zwróciłęm uwagi, ale przy odsłuchu tych 2 klocków też nie słyszałem. A gdy żona mnie pogoniła włączyłem sobie subtelną muzę cichutko i niestety tylko lewa strona, a gdy prawa się załączała miałem wrażenie jakby dzwięk był zubożony, a z lewego był mocniejszy. Proszę o sprawdzenie bo nie wiem czy reklamować sprzęt czy nie.

Wielkie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panstwa stalem sie posiadaczem zestawu 8000s oraz 8000cd.

Zamierzam dokupic do tego kolumny do 16 m.

Prosze o porady i sugestie.Moze byc sprzet zarówno nowy jak i uzywany do 3000zł

 

Witam.

Ja na podobnym metrażu używam monitor audio gs10 i chwalę sobie te monitorki. Ciężko je dostać używane ale warto się zastanowić. Nowe można za 3 tyś kupić.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie fanów i zgłaszam się do klubu AudioLaba, a to zasługą TAGa, który kiedyś mnie oczarował.

Dopiero co przytaszczylem swiezego audiolaba. 8000Q i 8000P z 8000CD (sprzęt International Audio Group czyli tajwański) . Dzwięk fantastyczny (trochę gra bardziej średnicą i górą, mogło by być więcej basu). Jednak to zasługa słabszego CD. Słuchałem parę miesięcy temu anglika 8000S i skośnego i dzwięk jest taki sam więc jeżeli ktoś sądzi, że anglik jest lepszy jest w błędzie wg mnie są tożsame. Zresztą elemnty (np. kondensatory i inne kluczowe elemnty) zastosowane w środku są takie same i tych samych producentów jak w wersji angielskiej tyle, że inne ręce sprzęt składały. Ale przynajmniej wszystko jest jawne bez owijania w bawełnę. A pozostałe firmy niby angielskie, ale gdzie składane to już się do końca nie dowiemy jakoś większość producentów na obudowe przestaje opisywać swoje produkty jako made in ... :) .

Wykonanie na pewno złącz w angliku jest lepsze bo nie plastikowe, ale to wszystko co rzuca się w oczy.

 

Mam prośbę do właścicieli Audiolabów. W tej chwili nie mam niestety dostępu do 8000S i nie mogę sprawdzić pewnej rzeczy. W sprzęcie, który zakupiłęm gdy cicho włączę nagranie lewy głośnik gra, a prawy jest cichy. Przy lekkim podgłośnieniu lewy nadal mocniej gra. Obawiam się, że coś jest nie tak ze sprzętem. Prosił bym o sprawdzenie. Najlepiej jak ktoś posiada 8000Q/8000P. Na pewno nie jest to wina źródła (podłączałęm inny, zmieniałem kable, inne kolumny i zawsze to samo). Obawiam się, że sprzęt jest walnięty, przy 8000S na to nie zwróciłęm uwagi, ale przy odsłuchu tych 2 klocków też nie słyszałem. A gdy żona mnie pogoniła włączyłem sobie subtelną muzę cichutko i niestety tylko lewa strona, a gdy prawa się załączała miałem wrażenie jakby dzwięk był zubożony, a z lewego był mocniejszy. Proszę o sprawdzenie bo nie wiem czy reklamować sprzęt czy nie.

Wielkie dzięki za pomoc.

co do basu z 8000CD to nie mogę się zgodzić,na pewno niedobór nie wynika z niedomagania cd-eka,napisz jaki masz metraż i resztę systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panstwa stalem sie posiadaczem zestawu 8000s oraz 8000cd.

Zamierzam dokupic do tego kolumny do 16 m.

Prosze o porady i sugestie.Moze byc sprzet zarówno nowy jak i uzywany do 3000zł

Napisz nam wiecej, czego słuchasz, jakie masz preferencje.

W/g mnie kolumny to najistotniejsza częsc systemu i w ich wyborze nie należy być pochopnym..

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich

Zdaje sobie sprawe ze wybór kolumn jest najistotniejszą sprawa wiec chce to zrobic z głowa

Mój gust muzyczny to jest diametralnie zróznicowany.

Słucham w zasadzie wszystkiego po trochu oprócz ostrego jezzu i muzyki dyskotekowej

Uwielbiam wyrazisty wokal damski oraz meski np:Randy Crawford Morcheeba

Ostrzejszą gitare Dire Straits

Oraz gdy mozna usłyszec wiele ozdobników np jakis dzwoneczek szelest itp

Prosze o porady

 

Dziekuje wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.