Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Audiolab Klub
IGNORED

Klub Audiolaba


marek-1969

Rekomendowane odpowiedzi

siema

 

witam posiadaczy audiolabów, ja mam 8000A, który narazie gra z B&W CDM2SE ale wkrótce mam zamiar kupić nowe monitory, jestem w trakcie poszukiwań:)

może mi ktoś napisać jak poznać czy mam wersję produkowaną w anglii ?

szukam również informacji co warto wymienić w tym wzmaku bo ma już swoje lata i pewnie niedużym kosztem można wycisnąć z niego trochę więcej, grzebał ktoś może i mógłby pomóc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, własnie dołącztyłem do klubu :). Stałem się posiadaczem Audiolaba 8000s (uk).

Mam pytanko odnośnie temperatury pracy(nagrzewania się) wzmacniacza. Jak wygląda u was koledzy temperatura przy normalnym graniu(do godziny 12)?

 

mój 8000S UK w sumie jest lekko ciepły, w niektórych miejscach wręcz chłodny, z wyjątkiem miejsca na górnej pokrywie tuż przed kratką wentylacyjną - tam zawsze jest mocno ciepły. Generalnie nie grzeje się jakoś bardzo, mam porównanie z CA Azur 840A na którym można było jajka smażyć ;)

Z tym że nie mam doświadczenia z słuchaniem na godz 12, max jaki rozkręcałem to godz 11, w pokoju ok 22 m2 jest juz jak dla mnie bardzo głośno. Mam też świadomość że to już weteran więc dbam żeby go bez potrzeby nie przemęczać. Gra tak cudnie że będzie u mnie grał do końca - mojego albo jego, zależy kto dłużej pociągnie ;)

Edytowane przez Energo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energo>>>

Dziękuję za odpowiedź. W moim egzemplarzu nagrzewanie wygląda identycznie.

Dziwne było dla mnie to, że bez obciążenia(wyciszony) też się grzeje tak samo jak grając na godz. 9 - 10.

Edytowane przez acid1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się bawił filtrami w cd 8200? - wersja V12 ma ich 7. W "optimal transient" pojawiają się dwie dodatkowe wersje tego filtru, jest jeszcze "minimum phase."

 

Ogólnie w testach krytykuje się te dodatkowe zabawki, ale wydaje mi się, że przy dłuższym użytkowaniu - mogą się przydać. Na razie słyszę , że coś się zmienia i że dość intrygująca zdaje się ta cała teoria "dzwonienia."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem jak w nowej wersji v12 to wygląda ale u mnie w poprzedniku, czyli 8200cd po upgrade'dzie w Hornie też jest 7 filtrów (wcześniej 4). Kiedyś się tym bawiłem, korzystam z "optimum spectrum" jeśli dobrze pamiętam. Traktuję to raczej jedynie jako gadżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zauważyłem, że zdarza się oferta sprzedaży cd8200 (mało używany).

Prawdopodobnie właściciel nie zna jego możliwości. Nowe urządzenie to porażka - u mnie po 3 miesiącach [niesystematycznego używania] pokazał kolorki.

 

Nie ma się czego wstydzić - kawałek dobrego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie sprzęt potrzebuje trochę czasu. Ja mam już 1,5 roku i gra coraz lepiej. Dokupiłem zatem do kompletu wzmaka 8200a. Sam wzmacniacz też jest niezły. Być może nawet lepszy od CD. U mnie wykosił bez problemu Cyrusa 8vs2. Co do filtrów - standardowo słucham na optimal spectrum, niezły też jest minimum phase. Jeśli jakaś płyta ma za dużo SS to transient a jak ogladam film to transient DD lub XD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy można do klubu ze skromnym Audiolabem 8000s?

Jestem na początku drogi. Chcę złożyć system oparty na tym wzmaku. Najpierw kupię kolumny, potem odtwarzacz cd, tuner cyfrowy i na końcu może gramofon.

Poszukuję do nich uniwersalnych kolumn podłogowych do około 3 tyś. zł. Pokój dzienny 20 m2. Muzyka rock, jazz. Szukam dźwięku angażującego, muzykalnego z dobra przestrzenią, o dobrej równowadze tonalnej. Wiem, że kolumny Dali Ikon 6mk2 pasują do Audiolaba idealnie, jednak są one dla mnie za drogie. Słuchałem również ostatnio Audiolaba z kolumnami Elac fs 58.02 i odtwarzaczem Marantz CD 6004 - dynamika była ok, bas przyjemnie plumkał, jednak wysokie tony były nie tak wciągające jak z Dali Ikon.

Czekam od doświadczonych Kolegów wskazówek, które kolumny powinienem odsłuchać. Biorę pod uwagę również kolumny używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. "Dali Ikon 6mk2 pasują do Audiolaba idealnie, jednak są one dla mnie za drogie."

jak wiesz czego chcesz to odkładaj cierpliwie - to będzie radocha zacząć od dobrych głośników. Półśrodki nie cieszą, finansowo się straci.

 

2. Optimal spectrum -- ostrzej i sztuczniej -- recenzje uwzględniają "optimal transient" jako właściwe brzmienie cd-eka.

Cd 8200 sprawdza się w droższych systemach --- ale czuję że potrzebuje tygodni, żeby się ułożyć. Wtedy może doceni się filtry - wcale nie głupia rzecz - lepsze niż zabawa kabelkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Również chciałbym dołączyć do klubu Audiolaba. Swojego 8200CDQ posiadam od niespełna roku. To dobre źródło przy swojej cenie (mam na myśli cenę, za którą go kupiłem, bo obecnie trochę się zmieniło w tej kwestii). W szczególności, gdy gra po xlr-ach. Słucham tylko na filtrach OS lub OTXD zazwyczaj z wykorzystaniem cyfrowej regulacji głośności (choć, gdy schodzę na ustawienia < -26 dB zmieniam na tryb analogowy).

BTW. Czy ktoś orientuje się jaka jest najnowsza wersja softu? Jakoś ostatnio nie aktualizują tych informacji ludzie na pinkfishmedia.net.

Edytowane przez MrPhilGood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się do kluby z M-DACiem.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witaj thornero :)

 

podlaczylem do tego monitor audio gr20 ,,, wydaje sie byc nie zle tylko ze tak naprawde ja nie mam za dobrego zrodla dzwieku :( ,,, znaczy mam ich kilka ale to chyba nie to :(

 

poniewaz mieszkam w uk to wiekszosci lece z pc bo tylko tak moge polskiego radyjka posluchac ( w pc ma asus xonara hdvi 1,3 ) ,,, cd z kolei mam wiekowe - nada 5320 ale przymierzam sie do marantza 6002 tylko musze troszke poczytac czy jest warty siebie i czy opine ma w miare ,,,, mam tez tuner denona tu-260l ale to tylko dla zabawy podlaczylem bo rzadko go uzywam ,,, calosc oceniam pozytywnie jak na moje potrzeby , dodam tylko ze pod glosniki zastosowalem dosc duze plyty kamienne poniewaz moj maly pokoik przesuwal sie po domu :) ,, dolacze zdjecie to sam ocenisz jakie to male wszystko :) ,,, jak dla mnie to w takiej ciasnocie nic lepszego nie wymysle i tak niestety musi zostac ,,,

bym zapomnial ,,, jedyny problem z tym sprzetem to - jest za glosny !!! znaczy w nocy kiedy wiatraki komp mnie juz wkurzaja to chcetnie wlaczyl bym cd ale niestety nie moge ograniczyc poziomu glosu ,,, jezeli tylko podglosnie delikatnie to juz na nocna pore jest za glosno !!! ale juz o tym nie pisze bo ktos mi radzil ze mam jakis filtr zrobic itp ale ze ja poprostu nie rozumiem tego co pisali i dalem sobie spokoj :) kupie takie cd aby mialo regulacje glosnosci i problem bedzie z glowy :)

dolaczam mala foteczke abys mogl obejrzec calosc i te kamienne plyty - one naprawde duzo mi pomogly i jezeli ktos ma drewnina niestabilna podlage to polecam ,,,

 

pozdrowionka

 

jeszcze jedno pytanko ,,,, czy to cos :)

 

http://www.ebay.co.uk/itm/150954317148?_trksid=p5197.c0.m619 ma regulacje glosnosci i czy jest opcja podlaczenia cd playera do tego a pozniej do preamp ?

post-42834-0-66822300-1354211539_thumb.jpg

Edytowane przez andy.sunderland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. podlaczylem do tego monitor audio gr20 ,,,

 

uuuuch... podłogowce do takiej kliteczki ...to chyba zmiata słuchającego.

Nie wiem jak MA, ale np. większe Spendory zagrałyby okropnie w takim ścisku - blat biurka pewno też przeszkadza.

 

2. Do MDACów --- Czy MDAC można jakościowo porównać do cd 8200 w tej roli, czy to inna liga?

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :)

 

bronx ja ma o ile sie nie myle bo pisze z pracy , MJ Acoustics pro 50 , cos takiego

http://www.mjacoustics.co.uk/MJ_Acoustics/Product_Archive/Pro_50.htm

trafil mi sie za doslownie paczke fajek to go wzielem ( na angielskim tak zwanym carbudzie :) , choc jak sam widzisz w tym moim pokoiku ciezko sie nim cieszyc :) u ciebie widac sytuacja ma sie calkowicie inaczej no i ty mozesz cos sie wypowiedziec na ten temat :)

 

macson - ja w tej klicie mialem roth oli 50 , to sobie wyobraz co tam sie dzialo :) :) :) az glupio sie przyznawac ze do takiej klity takie cos wstawilem :) troszke ich zaluje teraz no ale jak juz opisywalem na innym forum , byly wadliwe albo to ja glupiec chcialem je napedzic jakims badziewiem , w kazdym badz razie juz ich nie ma i trzeba sie cieszyc z tego co jest bo tez gra niezle jak na moje potrzeby :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem "Andy.sunderland", że jestem pod wrażeniem samych kolumn i płyt kamiennych umieszczonych w tym saloniku. Co do Cd chciałbym polecić ci Adudiolab 8200cd. Do 4000 zł to bardzo dobry wybór ze względu na muzykalność, rysowanie sceny i przestrzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :)

 

bronx ja ma o ile sie nie myle bo pisze z pracy , MJ Acoustics pro 50 , cos takiego

http://www.mjacoustics.co.uk/MJ_Acoustics/Product_Archive/Pro_50.htm

trafil mi sie za doslownie paczke fajek to go wzielem ( na angielskim tak zwanym carbudzie :) , choc jak sam widzisz w tym moim pokoiku ciezko sie nim cieszyc :) u ciebie widac sytuacja ma sie calkowicie inaczej no i ty mozesz cos sie wypowiedziec na ten temat :)

 

macson - ja w tej klicie mialem roth oli 50 , to sobie wyobraz co tam sie dzialo :) :) :) az glupio sie przyznawac ze do takiej klity takie cos wstawilem :) troszke ich zaluje teraz no ale jak juz opisywalem na innym forum , byly wadliwe albo to ja glupiec chcialem je napedzic jakims badziewiem , w kazdym badz razie juz ich nie ma i trzeba sie cieszyc z tego co jest bo tez gra niezle jak na moje potrzeby :)

 

pozdro

U mnie REL świetnie zgrywa się z MA GS10. Odzywa się wtedy kiedy trzeba :) jak na razie nie mam zamiaru niczego wymieniać. Planuje tylko dokupić gramofon lub odtwarzać sieciowy oraz kable zasilające - ale to w przyszłym roku. Na dzień dzisiejszy tylko słucham i czerpie przyjemność z muzyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

i tak to powinno wygladac bronx :) ,,, ja niestety z moim pokoikiem nic nie zrobie bo zona do salonu mnie nie wpusci z moim sprzetem :) a jezeli juz to musialbym pokochac seriale w tv a muzyki nie wiem kiedy bym sluchal :) ,,, w styczniu leci do polski na tydzien wiec wtedy sie tam przeniose i ocenie to wszystko :)

 

thornero - obawiam sie ze to juz bedzie za drogo :( chcialbym takie cos ale to za drogo jak dla mnie ,,,, moze kiedys :) narazie jednak bede czegos tanszego szukal :) badz co badz dzieki za podpowiedz :)

 

pozdrowionka

Edytowane przez andy.sunderland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

i tak to powinno wygladac bronx :) ,,, ja niestety z moim pokoikiem nic nie zrobie bo zona do salonu mnie nie wpusci z moim sprzetem :) a jezeli juz to musialbym pokochac seriale w tv a muzyki nie wiem kiedy bym sluchal :) ,,, w styczniu leci do polski na tydzien wiec wtedy sie tam przeniose i ocenie to wszystko :)

 

thornero - obawiam sie ze to juz bedzie za drogo :( chcialbym takie cos ale to za drogo jak dla mnie ,,,, moze kiedys :) narazie jednak bede czegos tanszego szukal :) badz co badz dzieki za podpowiedz :)

 

pozdrowionka

U mnie sytuacja z drugą połówką wygląda podobnie :) musiałem iść z nią na pewne kompromisy :D (gdyby nie to to już dawno na ścianach i suficie wisiały by jakieś ustrojstwa :P. Najważniejsze to wprowadzać zmiany małymi kroczkami ^^ to dezorientuje nasze lepsze połówki:) Jak dasz GS20 trochę miejsca to zobaczysz jak Ci się odwdzięczą :D Najważniejsze to czerpać przyjemność z muzyki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.