Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Audiolab Klub
IGNORED

Klub Audiolaba


marek-1969
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uważam to połączenie za bardzo udane, nie ukrywam że także pytałem wcześniej tutaj na forum o taki właśnie duet, uzyskałem odpowiedź że to fajnie się zgrywa , teraz sam to potwierdzam. Dodam tylko ze 8000s w swoich pieniądzach jest bardzo dobrym wzmacniaczem.Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie to rozważ serię rx zamiast bronze.

Edytowane przez marteo1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam to połączenie za bardzo udane,

Dzięki , zastanawiałem się nad nimi również , ale nie ma małego modelu z basreflexem z przodu , w sypialni mam bardzo ograniczone miejsce i takie rozwiązanie wydaje się lepsze niż dziura z tyłu .

W dodatku nie wiem czy do sypialnianego plumkania to jednak nie byłby przerost formy nad treścią ?

Pozdrawiam

 

Ps.

Wszędzie gdzie czytam to monitor audio rx1 czy rx2 powinny mieć nieco oddechu żeby rozwinąć skrzydła , ja mam może max 20 cm miejsca na odsunięcie od ściany , wydaje się to być zdecydowanie za mało .

Edytowane przez catdragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Szukalem watku "przywitaj sie", ale nigdzie owego nie moglem znalezc, wiec witam tytaj.

 

Jestem posiadaczem 8200a, 8200cdq, 8000p oraz 8000a-ktory zreszta mam na zbyciu.

 

W pierwszej kolejnosci chcialem zapytac kolegow czy wiedza jak zaprogramowac pilota, aby obslugiwal osobno 2 segmenty. Na ta chwile wciskajac przycisk np. glosnosci, reaguje jednoczesnie CDQ oraz A.

Manual jedynie mowi, ze jest mozliwosc obslugi obu jednym pilotem. Panowie z Richer Sound w Londnie nie maja pojecia o czym mowie. Customer Service Audiolaba nie odpowiada na maile, a na stronie brak kontaktu telefonicznego.

 

Co do postu Tomasz40 ja mam zupelnie odwrotne odczucia. 8200A lepiej gral jako power amp z pre podpietym do CDQ. Musze jednak przyznac, ze w obu setupach na niskich poziomach glosnosci dzwiek byl tak samo angazujacy. Jutro porownuje do 8000p z cdq. Nastepnie biamp 8200A z P i dalej bede sie zastanawial czy zostawic jeden z nich czy oba.

Ogolnie jestem bardzo milo zaskoczony moca 8200A. Duzy upgreade w stosunku do 8000A, ktory po kupnie 8000P pracowal tylko jako pre razem z cd Micromega Stage 3(swietny player) i pozniej Rega Apollo.

Kolumny posiadam Ruark Templar II i musze stwierdzic, ze nowy setup 8200 gra z nimi przepieknie.

 

Z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Sprzedaję Audiolaba M-DAC z zasilaczem Tomanka ,czarny ,jestem pierwszym właścicielem .Cena 2.400 (Audiolab+zasilacz) .

Przez ostatni rok wykorzystywałem go tylko jako wzmacniacz słuchawkowy .Niespotykana synergia z Bayerdynamikami chociaż posiadam

też Sennki HD800 ale z nimi nie było już tak dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Szukam jakiejs koncowki/monobloku do centralki plc150 ( byc moze wymienie na plc350) trafilem na 8200MB za 2,5k nowy.

Nie mam pojecia jak to zagra z MA ? czy ktos z was slyszal lub korzysta z takiej konfiguracji ?

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało znalazłem opinii o M-PVR, mam Q-DAC-a i zastanawiałem się czy nie kupić mu do pary tego małego piecyka...

Takie fajnie malutki cosik będzie, tylko czy to gra?

 

Witam. Mialem taki zestaw qdack plus mpwr gralo calkiem przyjemnie z dobra sterofonia przejrzystoscia i rownowaga tonalna. Jak na.taki tanszy systemik to dobre granie. Po czym wymienilem mpwr na caspiana m1 do qdacka ald to juz zupelnie inna bajka. Mpqr wysterowal dobrze nawet moje pylony sapphire 25 4ohmowe inawet basik byk calkiem fajny i nisko schodzacy jak na takie male cus. A qdacka uzywalem z PC tylko i wylacznie do grania flackow hires.

 

Boję się aby nie był to krok w tył względem Creeka Evo, którego sobie bardzo cenię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Pod linkiem znajdziesz mini test tego DAC, niestety po angielsku.

https://webllena.com/new-da-converter-audiolab-m-dac-a-large-number-of-options-and-filters/

Z drugiej strony nie wiem czemu do tej pory w rodzimej prasie nie pojawił się żaden porządny test urządzenia. Może Audiolab nie chciał wykupić reklamy ? :)

Od siebie napiszę, że wybór padł na MDAC+ z kilku powodów.

  1. Wbudowany pre, który był dla mnie priorytetem. Dac steruje u mnie końcówką Atoll AM200 i jest to zgrany duet.
  2. Zasilanie wewnątrz urządzenia. Przerabiałem wcześniej Tomanki etc. (przy całym szacunku do firmy Tomanek) i wolałem do tego nie wracać.
  3. Funkcjonalność. Ten dac to bardzo, bardzo dobrze zmontowane, wykonane, intuicyjne i przemyślne urządzenia. Dwa pokrętła zastępujące tysiąc przycisków to moja bajka. DAC ma kilka ciekawych filtrów zmieniających subtelnie przekazywany dźwięk. Nigdzie nie piszą o tym, że za pomocą pilota przy podłączeniu kompa przez usb, można zmieniać utwory, pauzować, zatrzymywać np. Foobara 2000. Działa to również przy odtwarzaniu filmów.
  4. Wejście USB, które przyjmuje wszystko i nie kaprysi.
  5. Wyjścia zbalansowane.
  6. Dźwięk dostałem gratis :)

Trzeba dodać, ten dac świetnie radzi sobie ze swą podstawioną funkcją, którą jest zmiana sygnału cyfrowego na analogowy. Wychodzący dźwięk niesie dużo szczegółowy, jest rozdzielczy jednak nie szorstki czy ostry (obecnie mam srebrne IC Albedo i jest bardzo dobrze). Tu dodać trzeba, że należy uważać przy doborze kolumn i raczej unikać tych jasnych (zaznaczam, że to moja subiektywna opinia). Średnica tak jak góra prezentuje dużo szczegółów, nie tracąc jednocześnie barwy. Gitary mają fajną fakturę i ten pazur, który tak lubię. Bardzo dobry w wykonaniu DAC+ jest bas. Jest go w sam raz, jest zróżnicowany, schodzi nisko, nie dudni, zaskakuje jakością.

Kończąc napiszę jeszcze o scenie, która ładnie rozpina się pomiędzy kolumnami, a czasem wychodzi poza nie. Lokalizacja źródeł jest precyzyjna z lekko rozmytym obrysem. Gorzej prezentuje się głębia, tu wiem, że można lepiej.

 

Dac pewnie nie przypadnie do gustu tym, którzy nie lubią Sabre, mnie bardzo się spodobał. Myślę, że w tej cenie naprawdę wart jest uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod linkiem znajdziesz mini test tego DAC, niestety po angielsku.

https://webllena.com/new-da-converter-audiolab-m-dac-a-large-number-of-options-and-filters/

Z drugiej strony nie wiem czemu do tej pory w rodzimej prasie nie pojawił się żaden porządny test urządzenia. Może Audiolab nie chciał wykupić reklamy ? :)

Od siebie napiszę, że wybór padł na MDAC+ z kilku powodów.

  1. Wbudowany pre, który był dla mnie priorytetem. Dac steruje u mnie końcówką Atoll AM200 i jest to zgrany duet.
     
  2. Zasilanie wewnątrz urządzenia. Przerabiałem wcześniej Tomanki etc. (przy całym szacunku do firmy Tomanek) i wolałem do tego nie wracać.
     
  3. Funkcjonalność. Ten dac to bardzo, bardzo dobrze zmontowane, wykonane, intuicyjne i przemyślne urządzenia. Dwa pokrętła zastępujące tysiąc przycisków to moja bajka. DAC ma kilka ciekawych filtrów zmieniających subtelnie przekazywany dźwięk. Nigdzie nie piszą o tym, że za pomocą pilota przy podłączeniu kompa przez usb, można zmieniać utwory, pauzować, zatrzymywać np. Foobara 2000. Działa to również przy odtwarzaniu filmów.
     
  4. Wejście USB, które przyjmuje wszystko i nie kaprysi.
     
  5. Wyjścia zbalansowane.
     
  6. Dźwięk dostałem gratis :)

Trzeba dodać, ten dac świetnie radzi sobie ze swą podstawioną funkcją, którą jest zmiana sygnału cyfrowego na analogowy. Wychodzący dźwięk niesie dużo szczegółowy, jest rozdzielczy jednak nie szorstki czy ostry (obecnie mam srebrne IC Albedo i jest bardzo dobrze). Tu dodać trzeba, że należy uważać przy doborze kolumn i raczej unikać tych jasnych (zaznaczam, że to moja subiektywna opinia). Średnica tak jak góra prezentuje dużo szczegółów, nie tracąc jednocześnie barwy. Gitary mają fajną fakturę i ten pazur, który tak lubię. Bardzo dobry w wykonaniu DAC+ jest bas. Jest go w sam raz, jest zróżnicowany, schodzi nisko, nie dudni, zaskakuje jakością.

Kończąc napiszę jeszcze o scenie, która ładnie rozpina się pomiędzy kolumnami, a czasem wychodzi poza nie. Lokalizacja źródeł jest precyzyjna z lekko rozmytym obrysem. Gorzej prezentuje się głębia, tu wiem, że można lepiej.

 

Dac pewnie nie przypadnie do gustu tym, którzy nie lubią Sabre, mnie bardzo się spodobał. Myślę, że w tej cenie naprawdę wart jest uwagi.

 

Bardzo dziękuję, o takie informacje mi chodziło.

haj-fajowo jest;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Jest tutaj na pewno kilku (nastu?) użytkowników 8200 CDQ

Chciałem dowiedzieć się jak jest z usterkowością i grzaniem się przy używaniu przedwzmacniacza.

 

ciut się grzeje klocuszek ale bez przesady i przy częstym użytkowaniu transportu jak i DAC-a zero problemów generalnie polecam za tą cenę raczej nie ma konkurencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

chodzą plotki nowej serii Audiolaba 6000 . Czy ktoś coś nt. ?

Wbrew jednej info prasowej jednak to niższa seria od 8300 choć integra 6000A jest wyższa niż bracia 8200/8300 . Natomiast CD 6000CD wygląda na uproszczony model w stosunku do ośmiotysięczników .

Edytowane przez marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia górne to nowa seria natomiast na dole to stereofoniczna końcówka serii 8300 XP

post-8854-0-16996600-1500900119_thumb.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

update nt. serii 6000

CD jest tylko napędem ! i ma kosztować 500E

Integra będzie w cenie 700 E

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Również mam pytanie o M-Dac+, którego kupiłem tydzień temu.

 

Mam z nim mały problem, z tego co czytam deklarowane wartości dla usb wynoszą 32bit 384 kHz.

Źródłem jest komputer z Win10, zainstalowałem sterowniki ze strony audiolaba, ale maksymalne wartości jakie mogę uzyskać to 24/192.

Firmware najnowszy 0.020.

 

Wadliwy egzemplarz, czy ograniczenia systemu, czy źle napisane sterowniki?

Czy posiadacze tego dacka są w stanie sprawdzić w podobnych warunkach?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to mnie uspokoiłeś.

 

Pewnie po usb tylko z jakimś nasem w tych wartościach, szkoda, że nie mówią, że w windowsach tyle nie będzie na m-dacku.

Może z czasem pojawią się lepsze sterowniki. Kiedyś miałem dużo słabszy dac na xmosie, gdzie niby te wartości tam widniały.

 

Niemniej, gra to na tyle zjawiskowo i dokładnie, że można wybaczyć :)

 

Teraz kombinuje z przejściówkami, żeby podłączyć ze smartfona wideo do rzutnika, a audio oddzielnie na m-daca. Jest zabawa z szukaniem.

Chyba szybciej znajdę projektor z wyjściami cyfrowymi.

Edytowane przez tomash_1_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak doświadczenie Kolegów z napędem w serii 8300 ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.