Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Audiolab Klub
IGNORED

Klub Audiolaba


marek-1969
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Będę wyzbywał się czarnego Audiolaba M-NET z usterką, polegającą na automatycznym restarcie urządzenia co kilka minut, czasami częściej. Nie korzystałem z niego wcześniej w sumie zbyt często, a od kiedy zaczął wykazywać objawy jw. leży odłogiem. Oddam za 100zł (odbiór w Krk, lub plus koszt wysyłki) komuś kto ma ochotę go reanimować i używać. Pomyślałem, że zanim wrzucę na allegro dam znać tutaj. Kontakt na priv w przypadku zainteresowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witajcie!

Od stycznia jestem właścicielem monobloków 8200M, chciałem się przywitać w klubie!

Poprzednim podstawowym wzmacniaczem był Atoll IN100SE i przyznam, że pozbyłem się go z wielką ulgą. Monobloki 8200M pokazały co to znaczy kontrola i rozmach dźwięku, pojawiły się niskie rejestry nieosiągalne dla Atoll`a, dźwięk stał się dużo bardziej dynamiczny i swobodny. System gra nieporównywalnie dynamiczniej i neutralnie.

Dodatkowo gram na Amplifonie WT 30 2 i DIY na 2A3 i 6SN7. Rozważam bardzo poważnie zastosowanie aktywnych zwrotnic i zasilanie Audiolabami pasma niskotonowego, a średnio-wysokotonowego wzmacniaczem na lampie 2A3.

Edytowane przez Ricambi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno zbliża się nowa seria 8000 ( 8400?) Coś i ktoś? 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

miesiące mijają , targi mijają a nadal cisza . Oby nie skończyło się jak 8300N.

FB_IMG_1570192158634.jpg

miesiące mijają , targi mijają a nadal cisza . Oby nie skończyło się jak 8300N.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, marek-1969 napisał:

miesiące mijają , targi mijają a nadal cisza . Oby nie skończyło się jak 8300N.

FB_IMG_1570192158634.jpg

miesiące mijają , targi mijają a nadal cisza . Oby nie skończyło się jak 8300N.

Co to za modele ten przedwzmacniacz i końcówka mocy?

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seria 8300 jak wiadomo nie posiadała prawdziwego pre . Natomiast końcówkę 8300XP której następce chyba widzimy na zdjęciu . A powyżej pre z cyfrowa regulacją głośności i pewnie z wbudowanym dackiem .

Edytowane przez marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłby to nastepca , nie oferowanego w Polsce , 8200 DQ. Był w cenie 1299E.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Klubie.

Dziś dołączyłem stając się posiadaczem Audiolaba 6000a. Współpracuje on z wysłużonym CD NAD 524 i wysłużonymi monitorami Paradigm Studio 20 v.1. Audiolab "wygrał" bezpośrednią rywalizację z NAD C368, a obydwa wzmacniacze miałem okazję testować u siebie w domu. Audiolab zastąpił NAD-a C340, który był całkiem niezły, ale jednak w porównaniu do Audiolaba słychać wyraźnie różnicę co najmniej dwóch klas, na korzyść tego drugiego. To taki mały kolos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WW dzielony zestaw o oznaczeniach P-1 ( pre ) X-1 ( koncówka )

Pre to w pełni analogowe i zbalansowane urządzenie . Po oględzinach zdjęc możemy dodac jedno zero do typowych cen urządzeń Audiolaba.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.10.2019 o 21:42, jacek1400 napisał:

Witam w Klubie.

Dziś dołączyłem stając się posiadaczem Audiolaba 6000a. Współpracuje on z wysłużonym CD NAD 524 i wysłużonymi monitorami Paradigm Studio 20 v.1. Audiolab "wygrał" bezpośrednią rywalizację z NAD C368, a obydwa wzmacniacze miałem okazję testować u siebie w domu. Audiolab zastąpił NAD-a C340, który był całkiem niezły, ale jednak w porównaniu do Audiolaba słychać wyraźnie różnicę co najmniej dwóch klas, na korzyść tego drugiego. To taki mały kolos.

I ja witam ja też dołączam do klubu,nabyłem też Audiolaba 6000a,wybrałem go po odsłuchu w Pabianicach wygrał z nadem c368 i cambridge cxa60 będzie grał z Monitor audio bronze 6 przyznam że to mój pierwszy zestaw stereo czekam na przesyłkę na razie będzie grane z tidala przez bluetooth i transport cd z blue ray yamahy bs 671 z czasem planuję rozbudowę o cd może też otwarzacz sieciowy zastanawiam się czy skompletować z tej samej serii audiolaba czy czy cos innego możliwości jest sporo chodzi o to by to miało ręce i  nogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Bardzo jestem ciekaw jak się sprawdza 6000N.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Już wiemy jak wygląda 6000N inside. Choć sam producent się nie chwali. 

s-l1600.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mała ciekawostka, 6000N może służyć jako prosty preampy oczywiście tylko swojego sygnału. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Dołączam do klubowiczów Audiolab po zakupie modelu 6000A. Jako źródło używam Intel Nuc z Audiotrak Prodigy Cube Black Edition. Karta łączy się przewodem cyfrowym z przetwornikiem C/A w audiolabie. Kolumny to Pylon Audio Sapphire 25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Odnośnie 8200 CD a 8200CDQ. Audiolab 8200 CD to rewelacyjny cd z DAC, natomiast 8200 CDQ ma dodatkowo wbudowany przedwzmacniacz co otwiera nowe możliwości podłączeń. Poza tym że możesz podłączyć słuchawki to najbardziej interesująca rzecz jest taka że możesz podłączyć dwie końcówki mocy i masz zestaw prawie idealny.

W dniu 12.12.2019 o 07:12, Mariusz Mazur napisał:

Planuję kupić odtwarzacz cd Audiolab. Czy ktoś może mi napisać o różnicach między 8200cd v12e a Audiolab 8200CDQ? Może ktoś ma na sprzedaż ?

Jeżeli masz już kupiony wzmacniacz to wystarczy Ci 8200CD. Posiadam 8200 CD i uważam że w tej kategorii cenowej jest to jeden z najlepszych odtwarzaczy CD. Dodatkowy atut, możesz podłączyć kompa przez USB i podawać muzykę ze Spotify w wysokiej jakości nawet do 320kbit/s. Na wejściu USB masz 24 bity oraz 96 KHz.

https://allegro.pl/listing?string=audiolab 8200&bmatch=baseline-cl-dict43-ele-1-2-1127

Masz kilka aukcji tego czego potrzebujesz. Jak nie masz wzmacniacza to kup 8200CDQ i dokup dwie końcówki mocy, natomiast jeżeli wzmacniacz posiadasz to wystarczy Ci w zupełności 8200CD o połowę tańszy niż 8200CDQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.12.2019 o 15:09, polska_panda napisał:

Odnośnie 8200 CD a 8200CDQ. Audiolab 8200 CD to rewelacyjny cd z DAC, natomiast 8200 CDQ ma dodatkowo wbudowany przedwzmacniacz co otwiera nowe możliwości podłączeń. Poza tym że możesz podłączyć słuchawki to najbardziej interesująca rzecz jest taka że możesz podłączyć dwie końcówki mocy i masz zestaw prawie idealny.

Jeżeli masz już kupiony wzmacniacz to wystarczy Ci 8200CD. Posiadam 8200 CD i uważam że w tej kategorii cenowej jest to jeden z najlepszych odtwarzaczy CD. Dodatkowy atut, możesz podłączyć kompa przez USB i podawać muzykę ze Spotify w wysokiej jakości nawet do 320kbit/s. Na wejściu USB masz 24 bity oraz 96 KHz.

https://allegro.pl/listing?string=audiolab 8200&bmatch=baseline-cl-dict43-ele-1-2-1127

Masz kilka aukcji tego czego potrzebujesz. Jak nie masz wzmacniacza to kup 8200CDQ i dokup dwie końcówki mocy, natomiast jeżeli wzmacniacz posiadasz to wystarczy Ci w zupełności 8200CD o połowę tańszy niż 8200CDQ.

Dzięki za odpowiedz. Mam mętlik w głowie ponieważ naczytałem się że ten odtwarzacz gra sucho, bez wyrazu. Potrzebuje czegoś muzykalnego. Coś mi się zdaje, że dozbieraj do Krella Cd280

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Audiolab 8000S szukam serwisu lub odpłatnej pomocy.

Z pilota nie działa przełączanie źródeł dźwięku. Ręcznie wszystko jest ok. Na tym silniczku jest napis tylko ALPS. Nie wiem jaki to model i czy można zakupić w sieci i dać do przelutowania?

Psiknięcie preparatem KONTAKT PR do regeneracji potencjometrów pomogło ale nie na długo i teraz już nie pomaga w ogóle.

W sieci znalazłem takie pomocne filmiki:

 



niestety autorzy nie mówią nic o modelu selektora źródeł dźwięku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy niestety nie moge edytowac mojego posta wyzej dlatego napisze sprostowanie. Prawdopodobnie plastikowa zebatka popekala w tym selektorze. Czy ktos kojarzy moze skad taka zebatke moglbym zorganizowac ? czy pasuje z innego wzmacniacza albo czy mozna zamowic gdzies taka zebatke ? moze by kupic jakis ALPS obojetnie jaki i wyjać z niego tylko taka zebatke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.12.2019 o 23:42, MariuszZ. napisał:

Żeby tą przestrzeń chociaż wypełniało powietrze audiofilskie ... co za marnotrawstwo przestrzeni. Gdyby się postarali to w telefonie można by to wszystko zmieścić i na baterię byłoby bez problemów płynących z zasilania sieciowego ? 

Na tym to polega, aby KL kupił 2 klocki a nie jeden. Jakby wnętrze z tego "N" wsadzić do "CDT", który jest też pusty w środku to i tak zostałaby jeszcze wolna przestrzeń, a dźwięk raczej by tu nie ucierpiał, a nawet jakby miał ucierpieć, to można byłoby go podciągnąć kosztem blach z obudowy "N". To jest tylko sprzęt budżetowy, a nie z najwyższej półki, więc moim zdaniem nie trzeba tak drastycznie tego dzielić. Patrząc jednak od strony producenta, co dwa to nie jeden. Natomiast "A" jest już nadziany po uszy w minimalistycznej obudowie, ale już bez regulatorów podbijania niskich i wysokich- tu akurat Audiolaba za to chwalę, bo można przecież użyć korektorów naturalnych, takich jak: gąbka do bass-reflexów, kąt dogięcia kolumn, odsunięcie ich od ścian, czy odsunięcie głowy od tylnej ściany itd...), co da o wiele lepszy efekt niż przyciski do zmiany dB. Przeglądając oferty producentów sprzętu zawsze nacinam się na ten sam mankament- brak jakiegoś jednego gniazda lub funkcji i aby je mieć trzeba dokupić cały dodatkowy klocek, z którego cała reszta jest mi niepotrzebna. Z "N" przydałoby mi się gniazdo eth, ale dla gniazda nie będę brał sprzętu, który nie potrafi współpracować z Linuxem, choć, jak można przeczytać: "Dowolny system operacyjny - w pełni kompatybilny ze wszystkimi systemami operacyjnymi..." i dalej wymienione... no raczej nie ze wszystkimi ? Taki jest tego urok. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jacek1400 napisał:

tu akurat Audiolaba za to chwalę, bo można przecież użyć korektorów naturalnych, takich jak: gąbka do bass-reflexów, kąt dogięcia kolumn, odsunięcie ich od ścian, czy odsunięcie głowy od tylnej ściany itd...)

A co z cichym słuchaniem i "krzywymi izofonicznymi", które to odpowiedzialne są za to jak słyszymy ciszej grane czy głośniej utwory? Ja się zawiodłem w tym aspekcie i żadne dogięcia czy ustroje akustyczne nie pomogą ?  Z wiekiem pozostaje gałami tylko kręcić chyba ...  lub sprzęt wymienić na bardziej eksponujący skraje pasma ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, MariuszZ. napisał:

A co z cichym słuchaniem i "krzywymi izofonicznymi", które to odpowiedzialne są za to jak słyszymy ciszej grane czy głośniej utwory? Ja się zawiodłem w tym aspekcie i żadne dogięcia czy ustroje akustyczne nie pomogą ?  Z wiekiem pozostaje gałami tylko kręcić chyba ...  lub sprzęt wymienić na bardziej eksponujący skraje pasma ? 

Na krzywych izofonicznych to ja się nie znam, ale wiem o co chodzi i też to zauważam. Przy głośniejszym słuchaniu chętnie bym coś obniżył, a przy cichym podwyższył. Jednak wielokrotnie próbowałem kręcić gałkami i zawsze wracałem do poziomu zerowego. Teraz ich nie mam i wcale mi tego nie brakuje. Dawało mi to tylko chwilową satysfakcję. Zapewne masz rację, bo najbardziej odczuwalne zróżnicowanie mamy na nagranych płytach. Przy jednej wkładałem gąbki do dziur, a przy innej je wyciągałem. Postanowiłem jednak ustawić wszystko na najlepiej nagrane płyty i na jeden poziom dB. Płyty gorszej jakości "słucham" np. przy sprzątaniu mieszkania, bo cały czas krążę i skupiam się tylko na kurzu i muzyce, a nie na dźwiękach, gdzie i tak np. uderzenia w bębny brzmią jak uderzenia patyczkiem w kubki plastikowe ?, a gdy chcę się podelektować, siadam na kanapie, do odtwarzacza wędruje właściwa płyta i gałka idzie na odpowiedni dla mnie poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A co z cichym słuchaniem i "krzywymi izofonicznymi", które to odpowiedzialne są za to jak słyszymy ciszej grane czy głośniej utwory? Ja się zawiodłem w tym aspekcie i żadne dogięcia czy ustroje akustyczne nie pomogą   Z wiekiem pozostaje gałami tylko kręcić chyba ...  lub sprzęt wymienić na bardziej eksponujący skraje pasma  

 

Ten problem pojawia sie nie tylko z wiekiem.

Ale sa takie rozwiazania, ktore kompensuja to zjawisko.

Dawno temu byly wzmacniacze z „dozowanym“, regulowanym konturem/loudnes, a dzisiaj sa to rozwiazania oparte o obrobke cyfrowa sygnalu w pelni zintegrowane albo w „fizykalny“ DSP, albo w „softwarowy“ player typu JRiver Media Center. To poprostu opcja, ktora trzeba uaktywnic wlaczyc.

Inna metoda (darmowa), dla tych ktorzy uzywaja PCta za zrodlo, to uzycie EqalizerAPO i roznych setupow w zaleznosci od glosnosci i nastroju

ale już bez regulatorów podbijania niskich i wysokich- tu akurat Audiolaba za to chwalę, bo można przecież użyć korektorów naturalnych, takich jak: gąbka do bass-reflexów, kąt dogięcia kolumn, odsunięcie ich od ścian, czy odsunięcie głowy od tylnej ściany itd...),


Mozna, ale przez to nie mozesz docelowo skorygowac dzwieku do potrzeb. To nie to samo co mozliwosci korekcji basu, wysokich, loudnes itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.