Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Audiolab Klub
IGNORED

Klub Audiolaba


marek-1969

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, xajas napisał:

Dawno temu byly wzmacniacze z „dozowanym“, regulowanym konturem/loudnes, a dzisiaj sa to rozwiazania oparte o obrobke cyfrowa sygnalu w pelni zintegrowane albo w „fizykalny“ DSP, albo w „softwarowy“ player typu JRiver Media Center. To poprostu opcja, ktora trzeba uaktywnic wlaczyc.

Inna metoda (darmowa), dla tych ktorzy uzywaja PCta za zrodlo, to uzycie EqalizerAPO i roznych setupow w zaleznosci od glosnosci i nastroju

Korzystam z tego ale ... Equalizer APO jak wspomniałeś wymaga korzystania z PCta, tak samo pozostałe Roony, Jrivery. Korzystam też z Chromecasta Audio i niby jest tam prosty EQ ale "cienki". Najlepiej wg mnie wypada korektor parametryczny w Roonie. Myślę o zmianie DACa na jakiś z EQ. Może zamienię mojego Sabaja D5 na RME ADI z korektorem. Szkoda, że Audiolab nie poszedł drogą jak chociażby Creek Evolution 50A (podobny pułap cenowy) i nie dołożył EQ. Byłbym fanem na długie lata bo podoba mi się jak Audiolab 6000A gra. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z tego ale ... Equalizer APO jak wspomniałeś wymaga korzystania z PCta, tak samo pozostałe Roony, Jrivery. Korzystam też z Chromecasta Audio i niby jest tam prosty EQ ale "cienki". Najlepiej wg mnie wypada korektor parametryczny w Roonie. Myślę o zmianie DACa na jakiś z EQ. Może zamienię mojego Sabaja D5 na RME ADI z korektorem. Szkoda, że Audiolab nie poszedł drogą jak chociażby Creek Evolution 50A (podobny pułap cenowy) i nie dołożył EQ. Byłbym fanem na długie lata bo podoba mi się jak Audiolab 6000A gra. Pozdrawiam.

Co jest twoim glownym zrodlem? Jesli PC albo Mac, to wybral bym DSP oparty o software (JRiver, Roon, Acourate, EqualizerAPO,..). Czy uzywasz jeszcze innych zrodel?

DSP zawarte w takich urzadzeniach jak RME sa bardzo dobre, ale czesto ograniczone do tylko kilku PEQs (np. ten RME tylko 5). Jesli Ci to wystarczy, to jest OK.

 

Jesli jestes troche bardziej „zaangazowany“ i zainteresowany tym tematem, to obejrzyj sobie troche dokladniej nastepujace kombinacje

 

1. REW+EqualizerAPO+Rephase

2. Acourate+Player posiadajacy Convolwer (n.p. jRiver albo Roon)

 

Ciekawym urzadzeniem laczacym DSP i DAC i streaming i przedwzmacniacz i..... to MiniDSP SHD, genialne!

 

https://www.minidsp.com/products/streaming-hd-series/shd

 

IMG_1453.png

 

IMG_1454.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Szanowni forumowicze aktualnie posiadam Audiolaba 8200 DQ. Miałem go sprzedać gdyż chciałem całkowicie zmienić sprzęt ( oprócz tego miałem Pylony Sapphire 31 i końcówkę Nad C275 ). Kolumny i końcówkę sprzedałem. Suma summarum z uwagi na różne okoliczności stwierdziłem, że nie sprzedaję DQ i kupiłem tańszą końcówkę Audiolaba 8200P, a zaoszczędzone pieniądze postanowiłem przeznaczyć na kolumny. ( warunek żony muszą być białe ). Aktualnie rozważam dwa modele Pylon Diamond 28 lub Kef R700. Słuchał ktoś Audiolabaly z ww. kolumnami? Ewentualnie macie jakieś inne propozycje, które zagrają się lepiej? Budżet do ok. 4500 zł. za używane. Pomieszczenia ok. 35 m.kw , muzyka różna. Pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Seria 6000 powiększa się o integre z streamingiem czyli 6000 A Play . Cena ok 4500 pln

WHk2WAbQ8vZ4RgmvmeG53C-1200-80.jpg

Yaoz6ErZboNYB3Wb77qcQR-1200-80.jpg

Edytowane przez marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
14 minut temu, xajas napisał:

Na pewno obydwie metody funkcjonuja, a ktora wybierzesz to kwestja wyprobowania. Sa firmy jak REL, ktore zalecaja wyjscie glosnikowe.

Aha, czyli spokojnie będę mógł spróbować najpierw z pre-Out? Bo w Nadzie 356 tak podłączałem, ale w przypadku Audiolaba będę łączył sprzęt dopiero dziś pod wieczór i nie wiem , czego się spodziewać ? Bo czy dobrze myśle, ze mogę zrobić jeszcze taki myk, aby z kolumn puścić sygnał do suba (velodyne cht 10-R, są tam 2 pary gniazd na kable głośnikowe), a następnie z suba puścić kable głośnikowe do wzmacniacza? Jeśli coś knocę, to proszę mnie poprawić ? 

Edytowane przez lukass_1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xajas napisał:

Dokladnie tak

Ten myk tez funkcjonuje emoji3.png

 

W zaleznosci od ustawienia, zaoszczedzasz ilosc przeciagnietych kabli, mniej balaganu

Zastanawiam się tylko,czy sposób podłączenia suba będzie miało jakiś wpływ na sygnał? W sensie szybkość basu itp. Czy właśnie połączenie wzmacniacz -> kable -> subwoofer -> kable -> kolumny nie będzie przypadkiem bardziej „mulić”?  Pytam, bo nigdy takiej opcji nie stosowałem. A tak naprawdę szkoda chyba zużywać gniazdo pre out akurat na subwoofer? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie mulic. Wszystko pasuje.

 

Mulic bedzie tylko dla tych, ktorzy slysza jak trawa rosnie

 

Jak nie wierzysz to sprawdz. Podlacz lewy glosnik bezposrednio do wzmacniacza a prawy przez subwoofer i posluchaj jakiegos kawalka w mono. Czy slyszysz roznice?

 

Dlaczego szkoda zuzywac gniazda pre? Czy masz cos innego, co bys chcial tam podlaczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie, mam pytanie. Mam przedwzmacniacz audiolaba 8000Q + końcówka mocy Vincent D-150 (170watt/8ohm, 340watt/4ohm, dual mono, 2 trafa po 1000watt, 6 tranzystorów Toschiby na kanał, 4 lampy na wejściu - hybryda) + kolumny ATC SCM 7mkII

Czy jest sens wymienić tego Vincenta D-150 na audiolaba 8000p ???

Może ten Vincent jest lepszy i nie ma co sobie głowy zawracać? Jak myślicie? Która końcówka ma lepszą wydajność prądową do napędzania ATC? Zaciekawiły mnie te duże 4 sankeny na kanał w audiolabie 8000p, podobno takie same są w NAD S-300 czy np. w starym Gryphonie Tabu. Ktoś porównywał jakiegoś audiolaba z Vincentem?

Pod względem ceny nowych urządzeń wygląda to tak, że końcówka mocy Vincenta sp-331 (następca D-150, nieco okrojona tzn. jeden transformator zamiast dwóch, mniej lamp na wejściu, moc 150watt/8 ohm zamiast 170watt/8ohm) obecnie kosztuje ok. 6000zł, a audiolab 8000p teraz kosztowałby około 3000zł.

Edytowane przez Mario3456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem się posiadaczem zestawu Audiolab 6000A i CDT6000 i chciałbym dołączyć do szanownych klubowiczów Audiolab . Audiolab 6000A miał być na pewien czas ,, przejściówką ,, między Yamaha A-S 701 a Y.1100 ale brzmienie tak mi przypasowało że dokupiłem CDT i  jestem bardzo zadowolony z wyboru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę prosić użytkowników wzmacniaczy Audiolab o podzielenie się informacją z jakimi kolumnami gra wasz sprzęt , czy jesteście w pełni zadowoleni ze swoich zestawów? Po przeczytaniu wielu recenzji zestawów głośnikowych różnych producentów sam zastanawiam się nad Wharfedale EVO 4.2 , Heco Celan Revolution 3 , może jest osoba która ma takie zestawienie i podzieli się swoimi spostrzeżeniami . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napisał, że audiolab 8000p to zdecydowany postęp w mocy i wydajności w stosunku do integry atolla in 100se, ktoś inny porównał audiolaba do CA azura 851, że mocowo raczej podobnie, ale z barwą lepiej u audiolaba. Macie jakieś porównanie audiolaba 8000p do innych końcówek mocy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołączam do klubu z M-DAC Plus ?

Po długich testach Audiolab M-DAC vs Topping d70 vs d90 vs Nuprime DAC-9 wybrałem właśnie M-DAC. Obawy spore bo dość stara konstrukcja ale dźwiękowo najbardziej mi podeszłą z lampą Primaluna, a i 2x SPDIF i 2x Coax pomogło w wyborze ? 

Mam nadzieje, że wybrałem na dłużej ?

Myślę teraz o jakimś dawcy.. na tapecie, Bluesound node 2i lub malia + digione + volumio. 

Macie może jakieś doświadczenia z tymi sprzętami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 Posiadam zestaw audio Audiolab 6000a i kolumny Pylon Audio Diamond Monitor... obecnie slucham muzyki poprzez moduł Bluetooth we wzmacniaczu i zastanawiam sie nad dokupieniem transportu do niego.. Słuchał ktos może z Was, dedykowanego streamera plików audio np: Audiolab 6000N lub Bluesound Node 2i . Duża bedzie róznica w jakosci dzwieku?. Osobiscie dzwiek z aplikacji Tidal z telefonu jest jak dla mnie OK ale zastanawiam sie czy zakupujac np: Noda 2i dużo zyskam na jakosci dzwieku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Hirooo napisał:

Słuchał ktos może z Was, dedykowanego streamera plików audio np: Audiolab 6000N lub Bluesound Node 2i . Duża bedzie róznica w jakosci dzwieku?.

Nie słuchałem tych streamerów ale podłączenie Chromecasta Audio po toslinku do Daca Audiolaba daje znaczny skok jakości w porównaniu do łącza BT. Warto zainwestować w CA stówkę, tym bardziej, że korzystasz z Tidala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Pozycze od znajomego Miboxa 2s który posiada wyjście optyczne i zobacze jak to zagra. 


Podłączyłem po optyku xiaomi mi box i jak dla mnie po odpaleniu chromecast na mi box nie ma żadnej różnicy na plus w stosunku do BT w audiolab.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Hirooo napisał:

Podłączyłem po optyku xiaomi mi box i jak dla mnie po odpaleniu chromecast na mi box nie ma żadnej różnicy na plus w stosunku do BT w audiolab.

Na to co słyszymy wpływa każdy element systemu audio, a reguła jest taka, że najsłabsze ogniwo systemu będzie tworzyło granicę jakości ponad, którą się nie wzniesie nawet jak wymienisz większość elementów systemu. 

Możesz mieć kolumny za milion i ich jakości nie odczujesz jeżeli wzmacniacz, czy DAC będą szumiały, miały ograniczone pasmo czy dynamikę. Tak samo w drugą stronę. Super wzmacniacz, DAC nie rozwinie skrzydeł z tandetnymi kolumnami. 

Jeżeli nie słyszysz różnicy BT vs CA Tidal via toslinku tzn. że różnica poziomów jakości przykryta jest poziomem niedoskonałości jednego z elementów systemu. Przyczyn może być wiele, od poziomu szumów, zakłóceń, słabej dynamiki po te prozaiczne jak pasmo przenoszenia czy wady akustyki pomieszczenia. 

Ja słyszę różnicę, której szukasz wyraźnie. 

Muzyka i jej jakość po BT Audiolaba jest przeciętna. Można tym wzmacniaczem dużo lepiej posłuchać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZ. -> Powiem tak, w dzwieku nie przeszkadza mi w sumie to nic.. poprostu jestem ciekaw czy moze zestaw zagrac lepiej na innym transporcie. Zauwazylem jedna wazna rzecz, rodzaj i w jaki sposob puszczony jest sygnal nawet z tego samego transportu tez ma znaczenie. Xiaomi Mi Box i odpalony program natywnie Tidal grał dużo ciszej i mial mniejsza dynamike jak i szerokośc sceny dzwiekowej niz ten sam utwor odpalony po Chromecast na Mi Box. 

Również ma znaczenie połączenie Bluetooth i rodzaj telefonu, jeden ma lepszy nadajnik BT w urzadzeniu inny gorsze, więc jak Ty usłyszales duza różnice w dzwieku to nie oznacza to, ze faktycznie moze byc roznica tylko w transporcie a sygnale BT ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Hirooo napisał:

więc jak Ty usłyszales duza różnice w dzwieku to nie oznacza to, ze faktycznie moze byc roznica tylko w transporcie a sygnale BT

W rzeczy samej ale bazując na mojej wiedzy i niewiedzy postarałem się żeby warunki słuchania były podobne, tzn. poziom glosnosci itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką zagwozdkę dotyczącą połączenia Audiolab CDT6000 z Audiolab 6000a i może wasze podpowiedzi mi pomogą rozstrzygnąć moje wątpliwości . Konkretnie , czy dobrze myślę ze skoro CDT jest transportem i połączenie go z 6000A kablem  coaxial  lub  optyk  nie będzie miało znaczenia ,, jaki  dżwięk ,, będzie odtwarzany na kolumnach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.