Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Audiolab Klub
IGNORED

Klub Audiolaba


marek-1969
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jaka Waszym zdaniem jest najlepsza opcja przesyłania danych do CDQ ?

- przez USB,

- Optical,

- Coax.

 

Pozdrawiam

 

mysle ze po USB z kompa lub laptopa bedzie najlepiej, tylko pamietaj zeby nie kupowac kabla usb dluzszego niz 2-3 metry bo pozniej magą byc zakłócenia w przesylaniu danych.

Mielem kiedys Arcama rDacka na pewno kojazysz urzadzenie bo to zywa legenda jesli chodzi o Dacki do 2 tys zl. i podlaczylem go przewodem USB dl 5m i slyszalne bykly zaklocenia typu sporadyczne trzaski lub krotkie przerwy w przesylaniu danych do rDacka, po wymianie przewodu na 2m Chroma problem znikł, podczas zakupu tegoz przewodu usb chroma sprzedawca z lokalnego sklepu hi-fi tez stwierdzil ze te trzaski moga byc spowodowane zbut dlugim przewodem usb.

Poza tym CDQ z tego co sie orientuje ma wejscie USB asynhroniczne wiec powino byc dobrze. w kompie raczej coaxa nie masz w karcie dzwiekowej a optyka sobie odpusc.

 

pamietaj tez o ustawieniu opcji bitperfect w kompie czyli foobar + asio for all lub wasapi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Mam kilka możliwości przesyłania danych. Aktualnie puszczam "dane" z kompa po kablu USB, kabel ma 1 metr długości.

Mam możliwość również wyjść z karty muzycznej optykiem jak i coaxialem - stąd moje pytanie, która opcja będzie najlepsza.

Aktualnie mam w Foobarze Wasapi w trybie "event", który omija cały mikser w Windows 7.

 

Z tego co wiem USB 2 może mieć maksymalnie 5 metrów, powyżej 5-ciu metrów zaczynia działać niepoprawnie.

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następne pytanie.

Chciałbym zredukować ilość kabli, które są wokół sprzętu i pomyślałem aby postawić koło 8200CDQ jakiś NAS np. Synology.

I teraz mam pytanie: czy CDQ połączy się z NAS czy potrzebuję aby między NAS a CDQ wstawić np. Logitech Squeezebox ?

Pozdrawiam.

Przemek

Edytowane przez przemek696

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Mam kilka możliwości przesyłania danych. Aktualnie puszczam "dane" z kompa po kablu USB, kabel ma 1 metr długości.

Mam możliwość również wyjść z karty muzycznej optykiem jak i coaxialem - stąd moje pytanie, która opcja będzie najlepsza.

Aktualnie mam w Foobarze Wasapi w trybie "event", który omija cały mikser w Windows 7.

 

Z tego co wiem USB 2 może mieć maksymalnie 5 metrów, powyżej 5-ciu metrów zaczynia działać niepoprawnie.

 

Zapytam z ciekawosci jaka masz karte dzwiekowa z optykiem i coaxem? Mam nadzieje ze nie integre :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko odnosnie audiolaba 8000a/camtech v101 czy te modele czyms sie roznia?

I na jakiej zasadzie dziala w tym wzmacniaczu wejscia pre in/pre out jesli nie ma w nim zadnego przelacznika selectora?

Mam na mysli jak odciac przedwzmacniacz audiolaba jakbym podlaczyl inny przez pre in?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mój M-DAC też się trochę grzeje ale bez przesady jest raczej ciepły niż gorący nawet gdy zafunduję

mu parogodzinną sesje .

Używam zasilacza Tomanka ,urządzenie jest dociążone "granitowym klockiem" tak więc chłodzenie ma tylko

z boków i pomimo tego nie grzeje się jakoś specjalnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś z Was problem z przegrzewaniem się M-DACa przy głośniejszym odsłuchu?

 

Jest ciepły, nawet czasami włączony na cały dzień przez zapomnienie, i nie ma znaczenia głośność słuchania, bo wzmocnienie jest chyba w klasie A.

Natomiast monobloki 8200M są praktycznie w temp pokojowej co mnie dziwi bo poprzedni NAD C356 grzał się "cholernie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-DACa dopiero wygrzewam. Dla mnie to się przegrzał bo potrafił się zrestartować. I włączył mi się tryb D3E Decorrelator. Dźwięk był zniekształcony. Kolejny restart i ręczne wyłączenie D3E, wszystko wróciło do normy. Rozumiem ze wzmacniacz w zależności od głośności, poboru prądu potrafi się zagrzać. A takie urządzenie jak dac powinno działać na w miarę stałym poziomie poboru prądu a co za tym idzie grzania się. Ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamacja jak urządzenie nowe na gwarancji.

Ewentualnie !

Możliwie ,że masz problem z zasilaniem ,wtyczka z zasilacza może być za słabo

wciśnięta w gniazdo w M-DAC-u ,też tak kiedyś miałem.

Sprzęt się samoistnie wyłączał i grzał .

Edytowane przez tadeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwie ,że masz problem z zasilaniem ,wtyczka z zasilacza może być za słabo

wciśnięta w gniazdo w M-DAC-u ,też tak kiedyś miałem.

 

Potwierdzam w moim systemie Audiolaba gniazda zasilania są bardzo "płytkie" , podpinając lepszy kabel sieciowy w moim przypadku Furutech-a nie siedzi to tak jakbym oczekiwał....

Kanał Prawy Kanał Lewy STEREO......................Przenicowany świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Macie rację gniazdo słabo trzymam Przy spokojnym odsłuchu problemu nie ma a przy glosniejszym są spore drgania i końcówka słabo łapie. Czy zmiana kabla pomoże? Warto zmieniać zasilanie na zasilacz Tomanka?

 

Macie rację gniazdo słabo trzyma. przy spokojnym odsłuchu problemu nie ma dopiero gdy głośniej słucham muzyki dochodzą drgania i stąd końcówka słabo trzyma. Czy zmiana kabla coś pomoże? Zastanawiam się nad zmianą zasilania na zasilacz Tomanka. Warto?

Edytowane przez Moroi99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację gniazdo słabo trzyma. przy spokojnym odsłuchu problemu nie ma dopiero gdy głośniej słucham muzyki dochodzą drgania i stąd końcówka słabo trzyma. Czy zmiana kabla coś pomoże? Zastanawiam się nad zmianą zasilania na zasilacz Tomanka. Warto?

 

Warto !

Użytkuję z powodzeniem od 3 lat listwę TAP 6 od Tomanka.

 

Kiedyś miałem zasilanie Tomanka w Arcamie RDAC miodzio,,,,,,

 

Czy zmiana kabla pomoże?

 

Nie zaszkodzi.....

Edytowane przez Tommiashi

Kanał Prawy Kanał Lewy STEREO......................Przenicowany świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie.

 

Posiadam Q-Dacka od kilku miesiecy. Zakupilem uzywke na aleale.. i ostatnio zauwazylem sporadyczne problemy z dzialaniem wyswietlacza. Czasem po wlacze u pokazuja sie artefalty - jakies dziwne znaki ale sam dac dziala. Ostatnio po wlaczeniu dacka nie pokazalo sie nic na wyswietlaczu a dac gral. Na drugi dzien go wlaczylem i bylo juz ok. I nadal jest ok. Mysle i zaniesieniu go do serwisu bo gwarancji juz nie ma. Czy ktos mial podobny problem z dackiem audiolaba? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat przenoszę tutaj za radą jednego z forowiczów.

Audiolab 8200 Q vs 8200CDQ - chodzi o sekcje przedwzmacniacza.

Testów tego audiolaba CDQ naczytałem sie "od groma". Wszędzie jest chwalony, czasem bardzo. Ale z drugiej strony co nie jest chwalone w pisemkach ;)

Wracając do tematu. Interesuje mnie sekcja przedwzmacniacza. Czy ktoś miał okazję do porównania tych dwóch urządzeń?

Reszta sprzętu to monobloki 8200m

Audiolab 8200a pracujący jako pre

audio-gd 1.32 tcxo ( czy jakoś tak)

Gramofon, tuner

CD Original 2008f

Minimac jako taka stacja multimedialna

Edytowane przez M-K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

koledzy proszę o pomoc, chciałbym podłączyć 8000s jako końcówkę mocy do kandy k2. Jest to wykonalne bez ryzyka? Rozumiem, że trzeba w trybie mode ustawić pre power av. Z power amp in w audiolab poprowadzić kable do pre amp output w K2. Jeszcze jedno jak dodać na forum zdj. z serwera nigdzie nie mogę tego odszukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat przenoszę tutaj za radą jednego z forowiczów.

Audiolab 8200 Q vs 8200CDQ - chodzi o sekcje przedwzmacniacza.

Testów tego audiolaba CDQ naczytałem sie "od groma". Wszędzie jest chwalony, czasem bardzo. Ale z drugiej strony co nie jest chwalone w pisemkach ;)

Wracając do tematu. Interesuje mnie sekcja przedwzmacniacza. Czy ktoś miał okazję do porównania tych dwóch urządzeń?

Reszta sprzętu to monobloki 8200m

Audiolab 8200a pracujący jako pre

audio-gd 1.32 tcxo ( czy jakoś tak)

Gramofon, tuner

CD Original 2008f

Minimac jako taka stacja multimedialna

 

Również dopisuję się do pytania o przedwzmacniacz w CDQ. Próbował ktoś łączyć go z końcówkami mocy innych marek?

Jeśli tak to z jakimi rezultatami? Szukam czegoś sensownego co dobrze wysteruje mi końcówkę Densen B-300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-DACa dopiero wygrzewam. Dla mnie to się przegrzał bo potrafił się zrestartować. I włączył mi się tryb D3E Decorrelator. Dźwięk był zniekształcony. Kolejny restart i ręczne wyłączenie D3E, wszystko wróciło do normy. Rozumiem ze wzmacniacz w zależności od głośności, poboru prądu potrafi się zagrzać. A takie urządzenie jak dac powinno działać na w miarę stałym poziomie poboru prądu a co za tym idzie grzania się. Ale mogę się mylić.

 

Coś jest nie halo, ja swojego nie wyłączam wcale, chodzi 24/7 tylko wyświetlacz wygaszam...

 

Hej, jest ktoś w klubie z Rybnika, Racibórza lub Wodzisławia

Śl. kto posiada M-Dac'a ? Proszę o info na priv.

 

Z Rybnika masz niedaleko do mnie, co potrzebujesz?

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zainteresowaly mnie monobloki Audiolab 8200 MB. Prosze o wypowiedzi urzytkownikow tych klockow. Chodzi o brzmienie itp. Sa warte ceny ok 700£ ? Slucham bardzo zroznicowanej muzyki . Od muzyki klasycznej poprzez Jazz rocka np. Pink Floyd do trash metalu.

Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry melduje się z 8300a. Podpięty do Epos m5i, źródło niestetu odeszło do krainy wiecznych łowów więc czekam na dragonfly red audioquest lub wyprzedaż mdac. Planuje też zmiane kolumn ale to może kiedyś ( dali opticon 8 lub epos k2).

Pozdrawiam!

 

 

Ps no tak. Wzmacniacz bajka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.