Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Audiolab Klub
IGNORED

Klub Audiolaba


marek-1969
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

witam wszystkich

na dniach przyjdzie do mnie nowka szt audiolab 8200a a w przeciagu nastepnych kilku dni chce dokupic

cd i tu wlasnie mam pytanie do was bo wersje cdq moge miec w tej samej cenie co samo cd

myslicie ze bedzie wporzadku?wiem ze przedwzmacniacz jest w wersji cdq jak i we wzmacniaczu

wiec w cdq nie bedzie wykorzystane.slucham tez vinyli (gramofon technics 1210)

bardzo prosze o sugestje 8200a/8200cdq

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam

zmieniłem Cambridge Audio 851C na Audiolab 8200CD więc zapisuję się do klubu ;)

czy ma ktoś doświadczenia z monoblokami 8200M z przedwzmacniaczem Audiolaba - czy warto ?? Ciekaw jestem jak wypada na tle samego wzmacniacza 8200 A czy duża różnica i warto :/

wzmak póki co CA 851A ale Audiolab kusi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsza sprawa to napisz do jakich kolumn chcialbys podlączyc 8200a bo jesli są bardzo wymagające to wzmak moze soe wylozyc. U mnie naprzyklad proba zestawienia go z monitorami dynaudio contour s1.4 zakonczyla sie klęską.

 

u mnie grają monitory "Monitor Audio PL100" pokój 16m2 częściowo wytłumiony panelami akustycznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Slavo Nosal a jakim konkretnie pre obsługujesz owe monobloki ?

Napisz coś więcej o wrażeniach, bo sam jestem tymi klockami zainteresowany.

 

zakupiłem wraz z 8200Q a przesiadłem się z Cambridge 851A

klocki są nowe więc jeszcze nie wygrzane a zagrały bajkowo deklasując CA, dźwięk bardzo naturalny i ciepły nie jestem recenzentem ale ten zestaw zostanie ze mną bardzo długo - brzmieniowo mi pasuje idealnie bo CA coś mi nie siedział na uchu gdzie stary mój Cambridge A500/P500 grał lepiej niż nowy flagowiec

Teraz jestem Szczęśliwy z Audiolaba a raczej z tego jak on gra :)

Edytowane przez Slavo Nosal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Pod koniec zeszłego roku pisałem o uszkodzonym module servo w odtwarzaczu CD Audiolba 8000 CDE. Sprzęt był po gwarancji, Horn odpisał mi, że naprawa nie jest możliwa. Trochę to trwało, kosztowało, były przygody z transportem, ale sprzęt został naprawiony i działa idealnie. Naprawy dokonał ogłaszający się tu na forum facet o nicku Darodoff. Polecam, bo gość zna się na rzeczy.

Edytowane przez Elhaz_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale nie było na liście urządzeń, daków dokładnie, M-daca. Dopiero niedawno się pojawił, a przecież to jedna z najpopularniejszych maszyn - http://www.audiostereo.pl/audiolab_m-dac_dac-93-5694-23.html

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam M-DACa + M-CDT, chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał doświadczenie z tym sprzętem.

Chodzi mi o możliwość wyświetlania tekstu/tytułów na wyświetlaczu M-DACa. Opcjonalnie powinno tak być. Na starym cd yamaha wyświetla mi się nazwa płyty, zaś na M-DACu nie. W opcjach ustawienia mam na "show as possible", sprzęt połączony coaxialem, M-CDT działa z pilota. Czy podstawowe komunikaty będą się wyświetlać np. brak płyty, ilość utworów, łączny czas płyty?

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jest gdzieś to opisane w instrukcji m-daca bądź cdt, że powinien wyświetlać się tytuł utworu z CD?

CD-text to funkcja zdaje się wymyślona przez Sony i działała w odtwarzaczach opartych na ich napędach, oczywiście nie wszystkich. Wątpię, by działała na m-dacu, bo niewiele współczesnych odtwarzaczy to ma, a i nie wszystkie płyty. Ja korzystam z marantza cd-52 jako transportu i na wyświetlaczu m-daca pokazuje się informacja o numerze utworu i czasie odtwarzania, ale po naciśnięciu stop nie ma żadnych informacji typu czas płyty. Pilot do marantza ma różne opcje display, np. czas do końca utworu, płyty, ale to w ogóle nie działa na info w m-dacu.

Skoro masz m-cdt, to przy okazji zapytam: to ma swojego pilota czy właśnie obsługuje to tylko pilot do m-daca?

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Jestem w tym klubie "nowy", ale mam nadzieję, że to się niedługo zmieni bo mam zamiar nabyć Audiolaba 8200 CD. I tutaj pytanie do znawców tematu - czy jest jakaś istotna różnica miedzy 8200 CD a 8200 CD V12E? czy warto szukać wersji V12 i co ona (oprócz wyświetlacza) ma innego? Jaka powinna być minimalna wersja oprogramowania żeby uniknąć potencjalnych problemów wieku dziecięcego tego odtwarzacza? I na koniec, czy CDQ oprócz przedwzmacniacza oferuje istotną różnicę w dźwięku?

 

Wybaczcie jeżeli odpowiedzi na te pytania gdzieś już się na forum pojawiły. Mam dwa urządzenia do wyboru (obecnie na allegro, srebrny i czarny, czarny na pewno jest V12E) i muszę szybko podjąć decyzję. Wolałbym srebrny (bo mi pasuje:) ), ale wydaje się że nie jest to V12. Pytanie czy warto kruszyć kopie o V12.

 

Będę wdzięczny za komentarze.

 

pozdrawiam,

Pawel

 

Edit: w załączeniu zdjęcia przodu odtwarzacza, po wyświetlaczu kto powie co to za wersja? ;)

post-47655-0-19161800-1472125668_thumb.jpg

post-47655-0-90462900-1472125668_thumb.jpg

Edytowane przez Pawko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj w klubie była o tym mowa. Bez V12 były bardziej zawodne (problem softu) i z tego co pamiętam wracały do serwisu i po wgraniu nowego softu wsztstko było ok. Mam V12 i od początku wszystko "gra". Wydaje mi się ze nie ma różnicy w bebechach. Dowiedz się od sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość numik

(Konto usunięte)

szczęśliwy nabywca 8200p+8200cdq z ebay w super cenie, już w połowie 2 płyty zagrało to przemiło, to po prostu moje brzmienie, powrót do najlepszego brzmienia jakie znam po cudownej przygodzie z Audiolab 8000s wersja CHN

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam Szacownych Klubowiczów .

Mam pytanie i proszę o radę, mój audilab 8000s wylądował niestety jako sprzęt sypialniany , w związku z tym potrzebuje do niego głośniczki , dotychczas grał z trianglami i nie można było narzekać , ale triangle za duże do 12 m2 sypialni.

Szukam więc małych głośników do małego pomieszczenia najlepiej z basreflexem z przodu , grających jak najbardziej neutralnie, w sypialni słucham raczej spokojnej muzyki jazzowej i popowej.

Znalazłem małe dynaudio audience 5,wydają się być idealne do tego zadania, niestety są 4 omowe czy ktoś z Was ma doświadczenia z audiolabem 8000s i głośnikami 4 omowymi ?

Nie potrafię znaleźć nigdzie w sieci, nie tylko tu na forum, czy takie połączenie tego właśnie 8 omowego wzmacniacza będzie bezpieczne , może ktoś to sprawdził już empirycznie i podzieli się wnioskami ?

I jeszcze jedno czy audiolab i dynaudio to dobre zestawienie ?

Dziękuje za zainteresowanie .

Pozdrawiam

Catdragon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie bój.

 

Dzięki za pocieszkę , właśnie o dynkach też mówią,piszą że bardzo prądożerne są i wymagające .

Pozdrawiam

Czy jak słuchałeś głośno powiedzmy powyżej godziny 11 - 12 to uruchamiał Ci się we wzmacniaczu jakiś układ zabezpieczający , miałeś tego typu przygody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też Kolegę uspokoję. Ja gram audiolabem z monitor audio rx8 które są 4 Ohm i nic się nie dzieje, nawet gdy czasem pogram na "12ej" ale to oczywiście nie są maratony po parę godzin, ale tak 1 do 1.5 godziny żadne zabezpieczenia sie nie włączają. Przynajmniej u mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też Kolegę uspokoję.

Super Dzięki,

jestem coraz bardziej spokojny , może jeszcze się ktoś znajdzie z dynaudio i swoją wypowiedzią zamknie temat.

Pozdrawiam

A to jeszcze jedno pytanie a propo monitor audio , dobrze się zgrywają z audiolabem ?Pytam bo biorę jeszcze pod uwagę monitor audio bronze 2 jak by nie wyszło z dynkami .

Edytowane przez catdragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.