Skocz do zawartości
marek-1969

Klub Audiolaba

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, poszukuję dla kolegi Audiolab 8000S najlepiej wersja UK, jeśli ktoś z klubowiczów myśli o zmianie swojego wzmacniacza to proszę o informację na priv. Marcin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, miał ktoś z Was okazję porównać wzmacniacz 8000s wersja angielska w stosunku do chińskiej? Z zewnątrz różnice widać, ale co z środkiem? Mocno zaoszczędzono?jakie różnice w brzmieniu są? Dzięki za odzew

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za taką kwotę to chyba d..... nie urwie choć mogę się mylić. Zamknięty w innej obudowie M-CDT ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda, że poszli na skróty i nie zaprojektowali od podstaw nowego urządzenia. Czegoś prezentującego wyraźnie wyższy poziom od dotychczasowych dokonań. Jak dla mnie zarówno Audiolab jak i Arcam (niegdyś filary świata audio) "gonią własny ogon". Szkoda, bo tradycje są i miejsce na rynku też. Tylko koncepcji na utrzymanie się na tym miejscu jakoś brak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam , w moim cd 8200 pojawia się komunikat READING ERROR , próbowałem z kilkoma płytami za każdym razaem to samo , odtwarzacz ma trzy lata , nogdy nie naprawiany ani rozbirany . Może ma ktoś namiar na jakiś serwis we Wrocławiu . Pzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy do wzmacniacza 8300A da się podłączyć kable głośnikowe zakończone dość grubymi widełkami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobry wieczór. Przymierzam się do zestawu Audiolab 6000. Ale to chyba żart.

Audiolab 6000CD inside

To poniżej z lewej w załączonym pliku może być prawdziwe raczej ??? Pozdrawiam

post-70418-0-47434000-1543347485_thumb.jpg

post-70418-0-24462200-1543347761_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oba są prawdziwe , tak wygląają współczesne tanie napędy . To nie jest Esoteric . Dal porównania Cambridge CXC czyli bezpośredni konkurent.

post-8854-0-34142500-1543395711_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oba są prawdziwe , tak wygląają współczesne tanie napędy . To nie jest Esoteric . Dal porównania Cambridge CXC czyli bezpośredni konkurent.

Doczytałem. Ten ubogi w srodku to tylko transport bez części analogowej i wyjść RCA, widać ma tylko wyjścia cyfrowe. Ten drugi na bogato z analogowym środkiem nawet XLR gniazda ma do wzmaka 8300. Ciekawe czy do mojego Audiolaba 6000A się ten biedny nada. Może ktoś z szanownych klubowiczów doradzi jakiś alternatywny napęd ? Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualnie jestem początkującym słuchaczem i kompletuję dopiero sprzęt stereo. Na co dzień audio leci z ampli Onkyo TXNR-676 i STXów. Jeżeli dobrze zrozumiałem to myślę o odtwarzaczu CD z lepszym przetwornikiem niż ten zaimplementowany w Audiolabie 6000A tj. ESS Sabre ES 9018 tak żeby wpiąć się do wzmacniacza poprzez RCA lub napędzie CD z możliwością wyjścia sygnałem audio w formacie optycznym lub coaxial, który to obrobiłby ESS Audiolaba. Nie chciałbym w ciemno wydawać za dużo kasy. Myślę o wzięciu na próbę Sony CDP 991 (ok.200zł) i pobawieniu się w modyfikacje tak żebym poprzez doświadczenie zrozumiał o co kaman w tym wszystkim. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich szanownych właścicieli Audiolabów i klubowiczów od 4,5 roku jestem użytkownikiem Audiolaba 8200CDQ obecnie współpracuje z lampowym wzmacniaczem moje pytanie jest następujące czy ktoś z was używa interkonektów XLR cd-wzmacniacz i czy jest jakaś poprawa w brzemiu względem RCA?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielu miłośników marki nie doczekało streamera z serii 8300 ( 8300N ). Ale za to mogą doczekać z niższego szeregotypu .

Podobno zbliża się model 6000 N. Cena ok 500E , funkcjonalności można się domyśleć .

20190130152431_2019-01-29_Audiolab_6000N_Play_FrontAngled_(1600x500).jpg

20190130152431_2019-01-30_Audiolab6000NPlay_FrontAndBack_Drawing_(1600x800).jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie. Jestem właśnie na etapie kupna końcówki mocy. Będzie to najprawdopodobniej Nad C275 lub Atoll m200. Chciałbym połączyć to z Audiolabem 8200CDQ lub 8200 DQ. Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby mi powiedzieć czy są między nimi ( cdq vs dq ) różnice w brzmieniu jako pre i jako dac oraz czy wg. Was lepiej sprawdzi się z Nadem czy z Atollem ? Kolumny Pylon Sapphire 31, pomieszczenie ok. 30 m.kw. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez kaziu106

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego nie chcesz koncowek mocy Audiolaba?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, kaziu106 napisał:

Witam serdecznie. Jestem właśnie na etapie kupna końcówki mocy. Będzie to najprawdopodobniej Nad C275 lub Atoll m200. Chciałbym połączyć to z Audiolabem 8200CDQ lub 8200 DQ. Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby mi powiedzieć czy są między nimi ( cdq vs dq ) różnice w brzmieniu jako pre i jako dac oraz czy wg. Was lepiej sprawdzi się z Nadem czy z Atollem ? Kolumny Pylon Sapphire 31, pomieszczenie ok. 30 m.kw. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Połączenie Atolla am200 + Audiolab 8200q miałem przez jakiś czas u siebie. Nie podobało mi się to połączenie, scena jakaś taka zawężona była, bez oddechu. Było to dość dawno temu i nie pamiętam szczegółów ale zapamiętałem, że nie było synergii. Ponoć pre w DQ jest nieco lepsze, ale tego zastawiania nie słyszałem. Za to przez 2 lata miałem w systemie MDAC + i jako dac bardzo dobrze wspominam, jako dac z pre już nie najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedzi. Więc tak. Wstępnie zakupiłem Nada 275 Myślę że będzie u mnie pod koniec tygodnia. Miałem kiedyś Nada C365 i pamiętam że w swojej cenie było ok. Jeśli mi nie podpasuje w moim systemie to...sprzedam dalej:) co do Audiolaba...to widzę że w Polsce jest tylko CDQ na sprzedaż. Napęd mi w zasadzie nie potrzebny więc raczej będę szukał DQ...i tu ponawiam pytanie czy ktoś porównywał DQ vs CDQ jeśli chodzi o brzmienie jako pre i jako dac? Jeszcze raz dzięki za odpowiedź:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Audiolab 8200DQ zakupiony w związku z tym melduję się w klubie. Współgra to z końcówką mocy NAD C275 oraz kolumnami Pylon Sapphire S31. Pomieszczenie ok. 30 m.kw. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi