Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Audiolab Klub
IGNORED

Klub Audiolaba


marek-1969
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MA RX2,,Kef LS 50,ATC SCM7,co powiecie?

 

Zależy jakiej muzyki słuchasz sam miałem dylemat czy ATC / RLS czy MA RX2.

 

Ostatecznie zostały RXy zdecydował właśnie Dół. taki bass w innych podstawkach z tego przedziału cenowego jest praktycznie nie osiągalny a mi zależało właśnie na muzyce elektronicznej którą słucham na Audiolabie i w połączeniu z MA RX2czuję jakbym miał duże kolumny podłogowe przy regulacji głośności max na godzinie 9 tej. Niczego nie brakuje ani góry ani średnicy. Co do połączenia najlepiej sprawdza się układ kabli w trybie BiWire. Sam mam ochotę jeszcze poeksperymentować z 8200P lub M w trybie Bi-Amp.

ATC7 Fajne kolumny ale chyba właśnie tego głębokiego basu brakowało mi najbardziej.

Edytowane przez Tommiashi

Kanał Prawy Kanał Lewy STEREO......................Przenicowany świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wreszcie miałem trochę czasu żeby poskładać wszystko razem do kupy i posłuchać troszkę więcej . Jestem bardzo zadowolony z brzmienia . Bawię się teraz z kabelkami i różnymi połączeniami . Martwi mnie tylko fakt , że 8200P po starcie buczy (trafo ?) choć po kilku sekundach jest ciszej ale nadal słychać jak przyłożyć ucho . Nie wiem czy już go wysyłać do reklamacji czy jeszcze poczekać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam audiolaba 8000S, anglika, który gra mi już ze 13 lat.

W związku z tym mam pytanie - ile ten wzmacniacz mi jeszcze pożyje?

Jakie są najczęstsze uszkodzenia, że tak powiem ze starości?

Czym różni się 8000S od 8200A?

W razie czego szukam następcy ;)

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Dobry wieczór,widze że klub cos martwy się zrobił,nikt nie pisze co tam nowego odnalazł lub ciekawego posłuchał.Ja jestem na etapie poszukiwań najlepszej sceny w moim pokoju a nie jest to łatwe,ten kto to robił to wie.Ważne by znależdź to miejsće gdzie pozbedziemy sie calkowicie kolumn z pokoju a zostaniemy tylko z muzyką.....

Edytowane przez tomek40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,widze że klub cos martwy się zrobił,nikt nie pisze co tam nowego odnalazł lub ciekawego posłuchał.Ja jestem na etapie poszukiwań najlepszej sceny w moim pokoju a nie jest to łatwe,ten kto to robił to wie.Ważne by znależdź to miejsće gdzie pozbedziemy sie calkowicie kolumn z pokoju a zostaniemy tylko z muzyką.....

jak pozwalają na to warunki to zastosuj ustawienie wg Cardasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po skompletowaniu podstawek i kabli też zabieram się za akustykę choć pole manewru ( kolumnami ) prawie zerowe . Wełna PT80 już jest , czekam jeszcze na ładne obrazki na ramie i zabieram się za panele . Na początek 2 x 100x70+10cm wełny . Wrzucę fotki jak to u mnie wygląda może koledzy coś doradzą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie do właścicieli Audialaba 8000S/8200 itp.

Otóż w moim Audiolabie 8000S gdy przyłożę ucho do głośnika, to słyszę 100 Hz.

Jest one stałe i nie ma znaczenia czy głośność ustawie ma max (oczywiście źródła odłączne) czy na zero.

Znaczy buczenie pochodzi od samej końcówki.

Jest ono na tyle małe, że gdy ucho odsunę o 30 cm to już nic nie jest słyszalne.

 

Pytanie - czy u was jest tak samo?

Dodam, że mój Audiolab ma 17 lat i nie wiem, czy nie pora na zmianę elektrolitów w zasilaczu.

Niestety nie wiem jak zachowywał się zaraz po zakupie, bo nie przyszło mi do głowy co by ucho do głośnika przykładać

i dlatego ciężko mi teraz ustalić czy pora na jakąś zmianę.

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)) 30 cm? Bez przesady. W droższych systemach przydźwięk bywa głośniejszy - miałem to w Naimie, Densenie, nie mówiąc o niepokojąco głośnym starcie wzmacniacza jeśli nie ma w nim przekaźnika miękkiego startu.

Całkowitą ciszę osiąga się w systemach XLR, a taki teraz mam, ale samo trafo w końcówce może słyszalnie warkotać jeśli w "sąsiedztwie" pracuje np. grzałka pralki.

Tkliwość audiofilska czasem wyolbrzymia problem, to droga do wiecznego niezadowolenia ze sprzętu.

Najlepsza rada - kupować wiele płyt i słuchać muzyki, można polubić małe niedoskonałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie to buczenie w ogóle nie przeszkadza i nie uważam to za wadę :)

Nie wiem tylko jak było jak był nowy i dlatego nie mogę ustalić stopień zużycia filtrów w zasilaczu jeśli takowe w ogóle występuje.

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem na etapie poszukiwań kabli i listwy zasilającej,moją uwagę zwróciła BADA DB5600,oraz sieciówki VAN DEN HUL Mainstream,czy ktoś mógłby się wypowiedzieć....Moj system to Audiolab 8200A,StreamMagic 6 i Monitor Audio RX2,może jakieś inne propozycje????Kable VDH są na wtykach Oyaide

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy "wysokoomowe" to te co mają 30 czy 300 Ohm ?

Powiedzmy , że 300 . Moje stare HP890 odżyły przez Mdaca ale już z K702 mogłoby być lepiej .

 

A czy ktoś z użytkowników M-Daca wykorzystuje go bądź testował jako wzmacniacz słuchawkowy? Czy ta "dziurka" to coś więcej niż gadżet?

więcej niż gadżet , wszystko zależy od słuchawek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz i jesteś zadowolony to po co pytasz ? Jeśli nie pracuje w A klasie to go wymienisz mimo , że gra "świetnie" z twoimi hd800 ? Z tego co wyczytałem "ta dziurka to po prostu analogówka skierowana zamiast RCA na Jacka"

 

THD 0.0015%

 

SNR-A 117dB

 

Output impedance lessthen 1 Ohm

 

Output current limited to +/- 120mA (Before current limit starts to kickin)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wreszcie ogarnąłem temat ze sprzętem . Optymalne ustawienie na jakie sobie mogłem pozwolić . Szału nie ma ale gra . Może kiedyś dorobię się lepszego lokum to będzie można poeksperymentować z gratami :)

Dodam , że to pokój z aneksem 24 m (6x3m) otwarty dodatkowo na korytarz 6 m . Kolumny rozstawione (2.5 m) na dłuższej ścianie , słucham z dwóch metrów 30-40 cm od tylnej ściany . Od lewej strony na zdjęciach zaczyna się aneks . Rel T5 w narożniku po prawej stronie zdjęć .

Załączam foto .

post-4374-0-18740500-1370546298_thumb.jpg

post-4374-0-66494200-1370546313_thumb.jpg

Edytowane przez kazan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś z okolic Katowic z M-DAC, 8200CD lub CDQ ? Chętnie zorganizowałbym małe spotkanie żeby porównać M-DAC z moim Hegel HD-11. Ewentualnie ja mogę podjechać.

Jest ktoś chętny ?

Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Czy wykorzystwał ktoś audiolaba 8000s/8000se jako końcówkę mocy? Przymierzam się do ausua xonara jako pre amp? Teraz standardowo wchodzę na wejście in do wzm 8000se. Ale myślałem o wykorzystaniu tej integry jako końcówki, tylko wiązę się to z rozlutowaniem zworek wewnątrz wzm (a nie chce niepotrzebnie grzebać w kontekście odsprzedaży). Myślę że połączenie asus (zródło+pre amp) plus 8000se zagrało by jeszcze lepiej poprzez skrócenie drogi sygnału? Czy ktoś tego próbował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam!

 

Mam 2 pytanka do posiadaczy 8002CDQ:

 

1. czy po odsłuchu wyłączacie urządzenie przyciskiem power ? Urządzenie dosyć silnie się nagrzewa, nie wiem, czy jest sens by trzymać je cały czas pod prądem.

2. podoba mi się tryb pre, ale mam integrę. Wy swoje 8200 przestawiliście na stałe w tryb CD? (menu+power) Jeżeli nie, to wg Was jakie wzmocnienie pre odpowiada normalnemu poziomowi wyjścia z CD? 0dB? Wydaje mi się, że +3dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.