Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Audiolab Klub
IGNORED

Klub Audiolaba


marek-1969
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witaj też miałem jakiś czas 8200p i szybko oddałem bo u mnie trafo też strasznie buczało,chyba już wcześniej o tym pisałem myślę.Widać tak z tym modelem jest,jeśli przeszkadza i masz go nowego radzę szybko oddać.

 

Koledzy :-)

 

1. Czy w A8200MB też trafo buczy/słychać?

 

2. Czy A8200CDQ można z pilota wł/wył tryb stanby, czy tylko wciskając guzik na CDQ?

 

3. Na czym polegają 3 tryby czuwania w A8200MB, to że załącza się wraz z np. CDQ to wiem ale dokładniej?

 

4. Zestaw 8200 CDQ+MB jaki zarys grania, pomijając to że kolumny swoje wnoszą?

 

pzdr.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy :-)

 

1. Czy w A8200MB też trafo buczy/słychać?

 

2. Czy A8200CDQ można z pilota wł/wył tryb stanby, czy tylko wciskając guzik na CDQ?

 

3. Na czym polegają 3 tryby czuwania w A8200MB, to że załącza się wraz z np. CDQ to wiem ale dokładniej?

 

4. Zestaw 8200 CDQ+MB jaki zarys grania, pomijając to że kolumny swoje wnoszą?

 

pzdr.

 

Jest test w AV:

 

http://www.av.com.pl/zestawy-stereo/418-zestaw-audiolab-8200cdq-8200mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Ponieważ męczyła mnie kwestia DAB + w tunerze 8200T (12v) zainstalowałem antene zewnętrzną -dipol. Podłącztłem dwa kable antenowe do dab i fm. Zagrało. Tuner bez problemu znalazł 4 stacje- narazie. PR 4 odbieram na dab+ i fm róznica na korzyść dab+ miażdząca prawie jak CD. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Ponieważ męczyła mnie kwestia DAB + w tunerze 8200T (12v) zainstalowałem antene zewnętrzną -dipol. Podłącztłem dwa kable antenowe do dab i fm. Zagrało. Tuner bez problemu znalazł 4 stacje- narazie. PR 4 odbieram na dab+ i fm róznica na korzyść dab+ miażdząca prawie jak CD. Pozdrawiam.

rejon wawy czy śląsk ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Zgodnie z tym co jest napisane w instrukcji na stronie 9 można ustawić tryb zmiany regulacji głośności. Nie sprawdzałem i na chwilę obecną nie mogę tego zrobić.

 

w sensie ustawienie czy głośność ma być sterowana na wszystkie sposoby, bądź tylko z pilota, lub z palca z wykorzystaniem przycisków na froncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie przedświątecznie! Chciałbym przystąpić do sekty Audiolaba :-))

Na stanie 8000cde, którego właśnie zapgrejdowałem do 8200cd. Chciałbym odświeżyć kwestię, która pojawiła się w klubie i również w innym wątku forum, ale nie doczekały się jasnej odpowiedzi. Mianowicie: jakie są istotne różnice między wzmakami 8000S a 8200A? Gdzies juz wyczytałem, że na zewnątrz bez zmian, bebechy ponoć takie same (ale czy na pewno ?)... Na żadnym wątku forum i na innych forach nie znalazłem opisu porównawczego. Chyba warto do tego wrócić... Widzę że wielu z Was ma 8000s na pokładzie, cena za używkę jest na bardzo sensownym poziomie. Jakie ewidentne korzyści uzyskamy z zakupu nowego bądź używanego 8200A? Czy za wydaniem większej kasy idzie mierzalna zmiana? Pytam bo może 8200A to tylko marketingowe odgrzannie modelu 8000S ? Jakieś opinie? Porównywał ktoś bezpośrednio te dwa wzmaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem okazji porównać 8000S a 8200A, ale to przecież dokładnie ta sama konstrukcja, tyle że w lekko zmienionej obudowie, dopasowanej do nowego design. Różnice w brzmieniu pewnie są, ale będzie to wynikać z zastosowanych elementów. W 8000S będą stare, co nie znaczy gorsze, a w 8200A nowsze. Miałem ostatnio dwa, jeszcze angielskie 8000S i bardzo różniły się swoim brzmieniem. Każdy model gra inaczej, wiec róznice między 8000S a 8200A mogą być.

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich!

 

Proszę o przyjęcie do zacnego klubu:) na pokładzie 8000S+Dali Ikon6mk2 i świeżutki jeszcze nabytek 8200 CD V12e, całość spięta kabelkami Klotza gra w pokoju 35 m. Jak wszyscy gonię za króliczkiem ciągle coś dopieszczając, największa zmiana niskobudżetowa to granitowe standy i postawienie ikonek na kolcach. Zasadniczo lepiej kontrolowany bas, znacznie niżej schodzący, scena jakby do przodu:) Zmiana fundamentalna to CD zamiast wysłużonego acz zacnego PD7700, który teraz jest źródłem dla osobno grającego wzmaka Holdegron z Senheiserami HD600.

 

Pozdrawiam wszystkich ...

Guido

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to faktycznie najsłabsze ogniwo na chwilę obecną, poza brakiem jakiejś poważniejszej listwy zasilającej, myślę nieśmiało o Tomanku:) Masz jakieś sugestie w rozsądnych cenach? Dzięki za wszelkie wskazówki:)

 

Planuję na przyszły rok rozbudowę systemu o monobloki, stąd też brnę w Audiolaba, który nie dość że odpowiada mi brzmieniem to pozwala na dość nieskomplikowaną rozbudowę:) oczywiście myślę też o zakupie gramofonu bo mam w domu sporo winyli, które po gruntownej przebudowie systemu stoją odłogiem.

 

Dodam, że słucham w zasadzie szerokiego spektrum ale najczęściej jazzu ze wskazaniem na składy akustyczne, uwielbiam brzmienia ECM, ale też dużo muzyki poważnej i rocka za lat 70-90:)

 

Pozdr Guido

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość numik

(Konto usunięte)

witajcie, rozważam mocno zakup 8000s. Jaki kabel zasilający i jakie kolumny pasowałyby do niego?

 

pozdrawiam !! :)

 

dodam, że nie mam teraz za wiele kasy. Po poprzednim zestawie został mi Vincent Power Cable, ale pewnie do Audiolaba nie pasuje (do Baltlaba był idealny). IC to Qed, głośnikowe Chord Oddysey 2. Na iC mogę też dać Furutechy.

 

Chcę napędzić go prądem ze ściany, czy zasilanie Furutecha będzie lepsze od Vincenta?

No i kolumny - czy Dali Lektor 1 będą ok? Paradigm studio (monitory)?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, rozważam mocno zakup 8000s. Jaki kabel zasilający i jakie kolumny pasowałyby do niego?

 

pozdrawiam !! :)

 

dodam, że nie mam teraz za wiele kasy. Po poprzednim zestawie został mi Vincent Power Cable, ale pewnie do Audiolaba nie pasuje (do Baltlaba był idealny). IC to Qed, głośnikowe Chord Oddysey 2. Na iC mogę też dać Furutechy.

 

Chcę napędzić go prądem ze ściany, czy zasilanie Furutecha będzie lepsze od Vincenta?

No i kolumny - czy Dali Lektor 1 będą ok? Paradigm studio (monitory)?.

 

Przy tym wzmaku darowałbym sobie na początku inwestycje w kable a dołożył do kolumn będzie większy zysk jakościowy .

 

Masz jakieś sugestie w rozsądnych cenach? Dzięki za wszelkie wskazówki:)

 

Qed Ruby , Anivesary XT ewentualnie jak więcej kasy Odyssey Chorda , może być też tani Jantzen solid core

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Przy tym wzmaku darowałbym sobie na początku inwestycje w kable a dołożył do kolumn będzie większy zysk jakościowy .

 

 

 

Qed Ruby , Anivesary XT ewentualnie jak więcej kasy Odyssey Chorda , może być też tani Jantzen solid core

 

 

 

dzięki za odpowiedź!! :). Ja właśnie mam Chord Odyssey 2 po starym zestawie i dobre IC do wyboru (Furutech / QED). Zostały mi też sieciówki Furutech i Vincenta i byłem ciekawy czy ktoś ma doświadczenie z takich połączeń.

 

Właśnie - jakie kolumny podpasują? Na allegro mogę kupić Dali Lektor 1, Gale Reference, Acoustic Energy TWO (podłogówki) albo najlepsze z tanich kinówek Pure Acoustics, ewentualnie Epos els 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.