Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Audiolab Klub
IGNORED

Klub Audiolaba


marek-1969
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim. Zakupiłem Audiolaba 8200CD. jeszcze go nie mam, bo nadal siedzi w krainie wiecznej mgły. Mam zamiar do niego dokupić wzmacniacz. Zastanawiam się między Audiolabem 8000S produkcja brytyjska a 8200A. I tu prosiłbym o porównanie. Jakie są istotne różnice między 8000S a 8200A .

Ile można dać za używany sprzęt, żeby nie przepłacić, aczkolwiek to zawsze jest cienka nić. Jakieś mankamenty nękają którego z tych wzmacniaczy ?

Ma grać z Dali Zensor 7.

Edytowane przez melodyman

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim. Zakupiłem Audiolaba 8200CD. jeszcze go nie mam, bo nadal siedzi w krainie wiecznej mgły. Mam zamiar do niego dokupić wzmacniacz. Zastanawiam się między Audiolabem 8000S produkcja brytyjska a 8200A. I tu prosiłbym o porównanie. Jakie są istotne różnice między 8000S a 8200A .

Ile można dać za używany sprzęt, żeby nie przepłacić, aczkolwiek to zawsze jest cienka nić. Jakieś mankamenty nękają którego z tych wzmacniaczy ?

Ma grać z Dali Zensor 7.

Ja jestem świeżo po odsłuchu 8000S z Chario Delphinus i powiem, że wzmacniacz - co prawda produkowany w Chinach - ale zagrał świetnie.

Nie znam różnic technicznych (schemat układu elektronicznego) ale 8000A miał dodatkowo regulację barwy dźwięku.

Te wzmacniacze mają po 20 i wydaje mi się, że trzeba być ostrożnym bo elementy takie jak kondensatory w torze zasilania po tylu latach mogą tracić parametry.

No chyba , że planuję się ich wymianę np na Mundorfy. Kondensatory mają 10000uf/63V.

Ostatnio pisałem do sprzedawcy w sprawie zakupu kondensatorów i okazało się, że produkcja zostanie zaprzestana. Więc trzeba się spieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy tak ma być: po włączeniu Audiolaba 8000S świecą się obie diody na panelu czołowym, po kilku sekundach gaśnie ta po lewej a ta z prawej cały czas się świeci.

Przy przełączaniu trybów pracy ta dioda z lewej też chwilami świeci. Możecie mi wytłumaczyć zasadę działania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, czy tak ma być: po włączeniu Audiolaba 8000S świecą się obie diody na panelu czołowym, po kilku sekundach gaśnie ta po lewej a ta z prawej cały czas się świeci.

Przy przełączaniu trybów pracy ta dioda z lewej też chwilami świeci. Możecie mi wytłumaczyć zasadę działania?

U mnie jest tak samo (wersja UK), nie musisz mieć obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu włącza się mute. To jest jako zabezpieczenie wzmacniacza czy nawet kolumn przed różnymi trzaskami przy włączeniu i przełączaniu trybów wzmacniacza.

Rozumiem. Dziekuję. Po prostu jestem świeżym nabywcą Audiolaba i jeszcze nie wszystko ogarniam.

W Densenie jest wszystko proste: potencjometr poziomu głośności i gałka wyboru źródła.

Ale już wszystko opanowałem. Preamp z Densena wysterowuje mi Audiolaba w trybie pre power AV, czyli sama końcówka mocy.

Edytowane przez naczesany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos M-Dac +, znalazłem ostatnio bardzo dobrze pasującą do tego sprzętu sieciówkę. Testowałem z tym dac już kilka kabli zasilających (m.in Shunyata Diamondback, Artech Silvershine, Oyaide Tunami, Vincent Power Cabel, Wile Moc 5) i generalnie lepiej sprawują się tu kable o dużych przekrojach, dedykowane do prądożernego sprzętu. Dobrze wypadł Tunami, ale u mnie za bardzo dociążył przekaz, przez co miałem wrażeni, że przestrzeń na scenie pomiędzy muzykami wypełniona jest nie powietrzem a jakąś gęstą cieczą. Nie wykluczam, że w jasnych systemach ten kabel zagra bardzo fajnie, ja jednak potrzebowałem większej swobody i otwartości. Cechy te znalazłem w przewodzie Yarbo SP1100. Jest to kierunkowy kabel z miedzi OOC z żyłami o pokaźnych przekrojach. Po wpięciu muzyka nabrała rozmachu, powietrza, gładkości. Lokalizacja na scenie i jej wielkość taka sama jak w Tunami. Yabro jest cięty z metra więc trzeba się trochę pobawić i samemu zrobić sobie sieciówkę, ale myślę, że warto poświęcić parę złotych i chwilę czasu, bo efekty słychać bardzo wyraźnie i są z grona tych spektakularnych. Pamiętać trzeba jednak o dobrych miedzianych wtykach, bo te z fosforobrązu lub z mosiądzu będą ograniczać możliwości przewodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Audiolab 8000S gra z Densen Beat 100 (Densen jako preamp).

Audilab to Chińczyk ale jak pisałem wcześniej po wygrzaniu przez kilkanaście godzin takie zestawienie mi odpowiada (kolumny to Chario Delphinus).

Już po wygrzaniu - jeszcze bez Densena - zauważyłem, że przy potencjometrze przy bardzo niskich poziomach głośności Audiolab gra głośniej w prawym kanale.

Po zwiększeniu głośności na 10 godzinę brzmi prawidłowo. Kiedy stosuję Densen jako preamp nawet przy minimalnych głośnościach równowaga jest zachowana.

Zdjąłem górną pokrywę Audiolaba. Rok produkcji to 1998 a więc już 19 lat. Przeglądnąłem całość, wszystko wygląda b.dobrze, kondensatory bez wybrzuszeń.

Muszę przyznać, że wykonanie tego wzmacniacza jest perfekcyjne. Podejrzewam, że winą za nierównomierność kanałów można obarczyć potencjometr.

Na stronie Youtube Reduktor szumów prowadzący wykonywał pomiary i faktycznie sygnał z prawego kanału miał wyższy poziom.

Jeszcze dobitniej można to wychwycić przy podłączeniu słuchawek do wejścia słuchawkowego. I tu nasuwa się pytanie czy to wina potencjometru, może elementów w przedwzmacniaczu Audiolaba bo końcówka raczej dobra skoro preamp Densena współpracuje prawidłowo. Co w tej sytuacji zrobić? Wymienić potencjometr (o ile gdzieś taki można zdobyć), spryskać go jakim środkiem penetrującym?

Chociaż nie wiem czy to coś pomoże bo wydaje mi się, że to wina zużytych ścieżek potencjometru. Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem?

Może warto byłoby wymienić kondensatory na takie:

http://allegro.pl/elmag-10000uf-63v-nichicon-seria-kg-i6933317386.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Audiolab 8000S gra z Densen Beat 100 (Densen jako preamp).

Audilab to Chińczyk ale jak pisałem wcześniej po wygrzaniu przez kilkanaście godzin takie zestawienie mi odpowiada (kolumny to Chario Delphinus).

Już po wygrzaniu - jeszcze bez Densena - zauważyłem, że przy potencjometrze przy bardzo niskich poziomach głośności Audiolab gra głośniej w prawym kanale.

Po zwiększeniu głośności na 10 godzinę brzmi prawidłowo. Kiedy stosuję Densen jako preamp nawet przy minimalnych głośnościach równowaga jest zachowana.

Zdjąłem górną pokrywę Audiolaba. Rok produkcji to 1998 a więc już 19 lat. Przeglądnąłem całość, wszystko wygląda b.dobrze, kondensatory bez wybrzuszeń.

Muszę przyznać, że wykonanie tego wzmacniacza jest perfekcyjne. Podejrzewam, że winą za nierównomierność kanałów można obarczyć potencjometr.

Na stronie Youtube Reduktor szumów prowadzący wykonywał pomiary i faktycznie sygnał z prawego kanału miał wyższy poziom.

Jeszcze dobitniej można to wychwycić przy podłączeniu słuchawek do wejścia słuchawkowego. I tu nasuwa się pytanie czy to wina potencjometru, może elementów w przedwzmacniaczu Audiolaba bo końcówka raczej dobra skoro preamp Densena współpracuje prawidłowo. Co w tej sytuacji zrobić? Wymienić potencjometr (o ile gdzieś taki można zdobyć), spryskać go jakim środkiem penetrującym?

Chociaż nie wiem czy to coś pomoże bo wydaje mi się, że to wina zużytych ścieżek potencjometru. Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem?

Może warto byłoby wymienić kondensatory na takie:

http://allegro.pl/elmag-10000uf-63v-nichicon-seria-kg-i6933317386.html

Coś mi tu nie pasuje, rok 1998 i chińska produkcja?jaki masz nr seryjny? Jak jest literka F to powinien być ostatni anglik , bo jak dobrze pamiętam to do literki F te audiolaby były robione w UK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uk ma metalowe zlocone gniazda głośnikowe, chiński plastikowe, czyli tak jak na podanych przez Ciebie linkach

No więc mam plastikowe zaciski, Chińszczyznę, ale rok w środku to 1998.

Ale wykonanie jest perfekcyjne więc nie mam co płakać

Może ktoś wypowie się w kwestii technicznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No więc mam plastikowe zaciski, Chińszczyznę, ale rok w środku to 1998.

Ale wykonanie jest perfekcyjne więc nie mam co płakać

Może ktoś wypowie się w kwestii technicznej

Nawet nie przypuszczałem że 98-ym ten wzmacniacz był już robiony w Chinach, najważniejsze ze jesteś zadowolony jak ja z mojego "placka" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na dalekiej północy kraju wiecznej mgły i hulających wiatrów czyli w Scotlandii.

Znajomy dał mi wzmacniacz do garażu w którym urządzałem pracownię DIY . Pomyślałem sobie że jak za darmo to przecież nic porządnego być nie może taki jakiś płaski, zakurzony, zaniedbany.Postawiłem na regale, podpiąłem do tunera Pionieera, DVD no name i kolumny znalezione na strychu.

Co miałem to dałem byle by coś tam grało.

No i grała ta zbieranina lat kilka. Dziwiłem się tylko że to wszystko tak pięknie i dumnie gra. Podejżanie za dobrze jak na takie byle co. I nagle eureka! Szukając na Ebayu dobrego wzmacniacza do gramofonu wyskoczył mi Audiolab 8000A za 200 funciaków i był to ten sam który mam w garażu! Przeprosiłem "brudnego placka" stoi teraz na piedestale wychuchany , wyglancowany i wreszcie doceniony po garażowej poniewierce.

Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina.

Przebaczcie koledzy i przyjmijcie mnie do klubu Audiolaba.

 

Pozdrawiam wszystkich świadomych posiadaczy Audiolaba.

Edytowane przez Topen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasne. Twój poprzedni miał maksymalne napięcie robocze 50V, a ten ma 63V.

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów wymieniał kondensatory w torze zasilania w Audiolab 8000s lub 8000a?

Mam 19 letniego 8000s i zastanawiam się nad wymianą na Mundorfy 10000uf / 63V.

Oryginalne są na 50 V ale te 13 V nie zrobią chyba różnicy.

Czekam na dostawę Mundorf 10000uf. Jak tylko wymienię to napiszę czy warto było ładować tyle kasy.

Pewnie z kilkanaście godzin będą musiały się 'wygrzewać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuję się, Audiolab 8000a z 97 / dobry rocznik- doskonałe nasłonecznienie zboczy/.

Nieco dłubnięty,ale im starszy tym lepszy.

Okablowanie,kondziorki,wzmak operacyjny,gniazda,warto było wymienić,w założeniu wzmacniacz skonstruowany pod odtwarzacz płyt asfaltowych,stąd potrzebne były zmiany.

Hi-End to nie jest,ale wiele współczesnych konstrukcji,dużo droższych Zawstydza!

Do polecenia:

Wyśmienity przetwornik/anglik/.

Kapitalne monobloki/angliki/.

Absolutnie wybitny przedwzmacniacz/anglik/ gramofonowy/szalenie trudny do kupienia-ale jak jest to niedrogo/mm/mc.

Nie trudno się temu dziwić,ponieważ preamp na pokładzie 8000a nie jest dużo gorszy od przedwzmacniczy za wielką kasę.

Zamierzam w moim Audiolab 8000s wymienić kondensatory 10000uf na Mundorfy, które już zakupiłem.

Jako preamp używam Densen Beat100 więc na preampie z Audiolaba mi nie zależy.

Napisz czy wymiana kondensatorów wpłynęła znacząco na dźwięk. Jakie okablowanie (na jakie) i wzmak operac. wymieniłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś posiada i chciałby się podzielić instrukcja pl. do Audiolaba 8200 CD ?

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w posiadaniu instrukcji do Audiolaba 8200CD w j.polskim. Jeśli ktoś potrzebuje, to się podzielę :)

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.