Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Audiolab Klub
IGNORED

Klub Audiolaba


marek-1969
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam w moim Audiolab 8000s wymienić kondensatory 10000uf na Mundorfy, które już zakupiłem.

Jako preamp używam Densen Beat100 więc na preampie z Audiolaba mi nie zależy.

Napisz czy wymiana kondensatorów wpłynęła znacząco na dźwięk. Jakie okablowanie (na jakie) i wzmak operac. wymieniłeś?

Wymieniłem kondensatory w torze zasilania z Elna na Mundorf MLGO M-Lytic 10000uf 63V.

Po godzinie podłączyłem CD i słuchawki Sennheiser HD600 do Audiolaba i muszę przyznać, że było warto.

Nagrania stały się bardziej wyraziste, przejrzyste i szczegółowe.

Chociaż z drugiej strony mam wrażenie, że dźwięk jest "suchy". Mam nadzieję, że jak kondensatory się"wygrzeją" to będzie idealnie.

Zobaczę jak zagra z Chario Delphinus i preampem Densen Beat 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć możecie mi pomóc ?

Czy można zasilić Chromcasta audio z gniazda USB typ B znajdującym się w 8200 CDQ ? Wiem już jaką przełączkę kupić ale nie wiem czy jak wybiorę źródło po" Optyku" to USB będzie zasilać...?

Kanał Prawy Kanał Lewy STEREO......................Przenicowany świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalegają mi w szufladzie kolce głośnikowe, masywne, mosiężne. Podobne do tych ale bez regulacji:

http://allegro.pl/kolce-glosnikowe-nikilowane-hd916-podkladka-gratis-i7096709562.html

Czy jest sens wstawiania ich pod Audiolab 8000S? Wniosą coś pozytywnego?

Tak dla zabawy bym wypróbował. Te same kolce są już pod CD Simaudio Moon CD1 ale nie analizowałem czy coś wniosły.

Tak to wygląda:post-3402-0-51253600-1514121991_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pilot od 8200CD maa spodnią część jakby podgumowana. W mordę, to się lepi do rąk. takie gówno swego czasu zastosował Seat na plastikach w swoich samochodach. makabra, a pod spodem jak się wytarło, elegancki błyszczący plastik. Próbował ktoś to czymś zdjąć ?

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8200CDQ oraz 8300CD

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to w 8200CD i chętnie bym się tego badziewia pozbył. Tylko czym to usunąć

Edytowane przez melodyman

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym się zgadzam. Teraz nie widać na razie.

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab 6000CD inside

6000cd.pdf

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w porównaniu do 8200CD to strasznie pusto w środku.

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czysty napęd , szkoda że nie pokusili się o IS2

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Trochę prywaty ode mnie:)

Jeśli poszukujecie dobrego kabla sygnałowego do MDAC lub MDAC+ to zapraszam na private.

Na sprzedaż mam Wireworld Eclipse 3 XLR, który bardzo fajnie zgrywa się z naszymi dac.

Eclipse używałem z satysfakcją przez dłuższy czas do momentu jego zamiany na Gold Eclipsa. Ten pierwszy kurzy się teraz w szufladzie, a szkoda żeby tak udany kabel leżał nie wykorzystany.

 

Pozdrawiam Minister.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś mi może podpowiedzieć o co chodzi mojemu odtwarzaczowi. Wkładam nowiusieńką, nigdy nie odtwarzaną płytę (RYGINALNĄ) i pokazuje się komunikat : LOADING , potem tytuł i czas, a po chwili LOADING ERROR, wkładam innĄ płytę, odczytuje i gra.

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z Klubowiczów korzysta może z CD 8300 ??

Zastanawiam się nad zakupem z drugiej ręki, testów w sieci niewiele.

 

Posiadam. Posiadałem też 8200cd. Jak dla mnie w tym budżecie nie ma nic lepszego, zwłaszcza wyposażeniowo. Jest to urządzenie dla tych, którzy nie chcą sztucznie zmieniać charakteru brzmienia swoich kolumn. Jest idealnie transparentny, neutralny a przez to uniwersalny.

 

Czy ktoś mi może podpowiedzieć o co chodzi mojemu odtwarzaczowi. Wkładam nowiusieńką, nigdy nie odtwarzaną płytę (RYGINALNĄ) i pokazuje się komunikat : LOADING , potem tytuł i czas, a po chwili LOADING ERROR, wkładam innĄ płytę, odczytuje i gra.

 

O którym modelu piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam, że na innym odtwarzaczu odpala płyta bez zająknięcia :( .

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry. 8200CD

 

To normalne mój też tak miał. Wiąże się to z tym, że tacka jest bardzo płaska i płyta czasami nie siada precyzyjnie (kiedyś gdzieś o tym czytałem). Mój też po długim postoju miał problemy z rozruchem (to też ponoć normalne) bo jak odpalałem kilka dni z rzędu to problemów nie było żadnych. Wynika z tego, że ten typ tak ma. Na szczęście te małe uniedogodnienia zostały wyeliminowanie w 8300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przybliżyć o co chodzi z tą podkładką ? Gdzie ona ma być założona i z czego wykonana.

 

postanowiłem "zmusić" go do pracy. Włożyłem ta konkretną płytę na tackę, odczytał i po chwili Reading error, wysunąłem tackę, wsunąłem i tak za trzecim razem poszła.

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam Panowie.

 

Czy któryś z Klubowiczów korzysta może z CD 8300 ??

Zastanawiam się nad zakupem z drugiej ręki, testów w sieci niewiele.

Jeśli udało się dokonać transakcji to gratuluję.

Jak ktoś wcześniej napisał to transparentny odtwarzacz, ja bym dodał, że gra po jaśniejszej stronie mocy, niespiesznie można powiedzieć dostojnie.

Myślę, że mogę wstąpić do klubu Audiolaba z moim odtwarzaczem 8300CD.

Osobiście używam go w moim systemie od ponad roku i miałem okazję słuchać go w zestawieniu z wieloma wzmacniaczami w trakcie gruntownej przebudowy, a w zasadzie budowy od podstaw mojego stereo.

Tak więc potwierdzam, że odtwarza on muzykę tak jak jest ona nagrana co świetnie słychać w zestawieniu z wysokiej klasy wzmacniaczami.

Ja zdecydowałem się, przed zakupem, na test w systemie z Heglem H160 i PAD28 po odsłuchu z dedykowanym do niego wzmacniaczem na kolumnach Dali (które to były de facto przedmiotem mojego testu i zostały wyeliminowane z gry przez Diamondy). Pamiętałem, że słyszałem bardzo dużo szczegółów w zakresie wysokich tonów, na niektórych nagraniach parę rzeczy usłyszałem po raz pierwszy i pomijając, że kolumny mnie po 15 minutach zmęczyły, uznałem że źródło jest z pewnością świetne.

I dzisiaj jak słucham muzyki w moim prawie domkniętym systemie za każdym razem myślę sobie jak dobry jest to odtwarzacz. A do tego używając wejść cyfrowych i wbudowanego daca bez żalu pozbyłem się z salonu głośników centralnego, surround oraz suba od kina domowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

tak wygląda środek 6000A wg Monachijskiego Audio Show 2017

 

tak natomiast wg Monachium 2018

post-8854-0-16462200-1526455427_thumb.jpg

post-8854-0-13959500-1526455477_thumb.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.