Skocz do zawartości
IGNORED

Mój ulubiony film!


sonciak

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w Gazecie było o filmach, które zmieniają życie. Ja nie wymagam aby filmy zmieniały życie, ale jedynie by je umilały lub wzbogacały. Proponuję abyście wpisywali swoje ulubione filmy. Zależy mi na tym aby umieszczeć TYLKO JEDEN TYTUŁ. Bez podiumowych trójek i bez żadnych TOP10. Po prostu ten jeden, o którym w ten dzień, o tej godzinie myślicie jako o najlepszym. Swoją odpowiedź proszę uzasadnić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacznę.

 

FIGHT CLUB (Podziemny Krąg) reż David Fincher.

 

Dlatego, że to najzabawniejsze i najmądrzejsze kino rozrywkowe. W 120 minutach zawiera się materiał, który mógłby posłóżyć na nakręcenie kilku znakomitych filmów. Do tego swobodna reżyseria i dzikie aktorstwo i mam ten jeden, mój film.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas Apokalipsy - W moim odczuciu najbardziej szalony i odjechany film w historii. Polecam szczególnie "when got high".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The odd get even.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwy ochronne Zanussiego - kameralny film z tym, czego brakuje w wielu topowych filmach - odrobina zastanowienia nad samym soba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe myślałem że ten Horowitz Was poruszy a tu nic.... to byłem ja :]

tymczasem ten wielki pianista naprawdę za ulubiony film miał Terminatora.

 

co do mnie Quentin Tarantino, a ulubiony "Od zmierzchu do świtu". Dobrze robi czasem sobie obejrzeć taki film,naznaczony znamieniem geniuszu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zmierzchu do świtu wyreżyserował Robert Rodriguez, a wydaje mi się że tobie się wydaje, że zrobił to Quentin Tarantino.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był Komisją - obu Panom, przyznałbym rację.

Może rezyser i scenarzysta, zamienili się rolami, w celu uniknięcia płacenia wyższych podatków :-)

Bywa i tak.

 

A film - fajny.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzaby pomyslec to by sie kilka tytulow znalazlo, ale tak z biegu, chociazby "Scarface", no i kilka tytulow z dawniejszego kina (ale wlasnie nie pamietam tytulow, wzrokowiec jestem...). o, "Bullit" i kilka innych obrazow z tamtych czasow....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim pierwszym miejscu znalazło by się kilka lub kilkanaście tytułów. Trudno zdecydować się na jeden. Niektóre filmy weryfikuje czas, ale tu oczywiście (przynajmniej dla mnie) nie ma znaczenia data jego powstania. Po prostu po jakimś czasie różnie się je odbiera. Więc niektóre wręcz zyskują na wartośći inne tracą.

Jako jeden z nich wymienię "Piknik pod wiszącą skałą" Petera Weir'a 1975. Niewyjaśniona tajemnica, wspaniała muzyka, zdjęcia. Takich filmów się po prostu niezapomina. Oglądałem go kilka razy w dość duzych odstępach czasowych i za każdym razem było coś nowego.

 

Smacznego Jajka!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeStat

Wiem, że zagrał jednego z braci Gecko. Jednak na pewno nie wreżyserował from dusk till dawn. Nie rozumiem nawet przypuszczenia, że mógł maczać palce w reżyserii. Ten film utkany jest jakby rękami Roberta Rodrigueza, a QT jest jedynie autorem scenariusza i aktorem. Tak mówią fakty i to widać na ekranie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej części reżyseria Rodriguez, scenariusz Tarantino

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Siesta"

 

Dawno już przestałem go polecać, bo dla wielu osób nie ma w nim nic specjalnego. Ja lubię zobaczyć go raz na jakiś czas: gdzieś po dwóch latach bez odświeżenia sobie tego filmu, zaczyna mi go brakować. Dlaczego? Lubię nastrój, w jaki mnie wprowadza i refleksje, do jakich mnie skłania. Z jednej strony przypomina mi o pragnieniach i pozwala pomarzyć, z drugiej przypomina mi o miłości i ponawia pytanie o cel mojego stąpania po tym świecie. Dodaje mi nadziei i siły do zmagania się z przeciwnościami.

(Nota bene znakomita jest muzyka: Marcus Miller, a na trąbce sam Miles Davis. To była jedna z pierwszych płyt CD w mojej kolekcji. Kiedyś słuchając tej płyty widziałem w wyobraźni sceny z filmu.)

 

Miłych Świąt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no macie razje z tym Rodriguezem..... :|

 

ale Quentin i Robert mają podobne kino, więc czasem mi się myli który co zrobił,

tymbardziej że w wielu produkjach razem brali udział.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paragraf - człowiek który pogryzł psa? Pewny jesteś? To apogeum obrzydliwości? No cóż - o gustach się nie rozmawia :)

 

Wesołych świąt!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The odd get even.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele rzeczy, jak czas, miejsce, sojusze polityczne, propaganda sprawiły, ze "Wniebowstąpienie" Larysy Szepitko trwa do tej chwili w mej pamięci. Dla pełniejszego obrazu, to opowieść o relacji miedzy Jezusem a Judaszem, którą przedstawiono na przykładzie dwóch radzieckich partyzantów z czasów Wojny Ojczyźnianej. Jest w tym filmie, to co bardzo u Rosjan lubię, czyli: patos, naturalność (brak zadęcia), zaduma, czucie przyrody.

Może warto przypomnieć, że Larisa Szepitko zginęła w wypadku samochodowym w trakcie kręcenia swojego następnego filmu. Jadąc bardzo wczesnym rankiem, wraz z ekipą, na plan filmu zostali staranowani przez ciężarówkę wypełnioną po brzegi cegłami.

Nie mieli najmniejszych szans...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.