Skocz do zawartości
IGNORED

Mój ulubiony film!


sonciak

Rekomendowane odpowiedzi

Macie chyba rację. Lepiej zachować nieufność wobec profesjonalistów, a zwłaszcza producentów. Za przykład niech posłuży "Skrzydełko czy nóżka?" z Louisem De Fines. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasady, maniery, a kazdy ma prawo upic sie na swoj wlasny sposob.

Jest pewna irlandzka restauracja, do ktorej lubie chodzic, zawsze podaja "shot-łyski" w kieliszku do wody i bardzo mi sie to podoba, jednoczesnie ostatnio z kolega odkrylismy ze wodka (w tym przypadku butelka Finlandii) dobrze wchodzi podana "na rocksach" w szklance do "łyski". Tak wiec po co gadac. Wypijmy...!

pozdr. Kolegow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy sie zapytalem dlaczego, lub moze bardziej zwrocilem uwage polskiemu konsulowi (rok okolo 1992) w Los Angeles, ze wrzuca lod do kieliszka z Cognac'iem, odpowiedzial: "a wie Pan, taki k**wa jakis za cieply jest, a mnie jest tak goraco..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie schodzic z glownego tematu to ostatnio ogladalem Village i King Arthur. Filmy jak filmy amyrykanskie duzo mozna pisac, chociaz najczesciej wlasnie tamtejsze produkcje ogladam. Dla mnie bardzo duzo znaczy klimat w filmie. Musi byc tajemniczo, bajkowo lub basniowo z elementami magii. Przez te nascie lat zdazylem przesiaknac lekturami fantasty czy "vempire". Dlatego... Underworld i Van Helsing :) a moze Kate Beckinsale? ;)

 

Szkoda tylko, ze obok pieknych kolorow i tego klimatu w tyle jest fabula...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys w jakis piatek wieczor w latach osiemdziesiatych w malej wypozyczalni filmow VHS gdzies pomiedzy Hollywood i Los Feliz, wszystkie nowe tytuly zniknely juz z polek na weekend i John, z francuskim petem w ustach wyciagnal cos spod lady i wreczyl mi w rece z usmiechem mowiac "you got to check this out man, it is a total trip, I got stoned to it last week, you won't be sorry, it's some weird german shit.." W reku trzymalem niezapomniane "Adventures of Baron Munchausen" z 1942. Jedna, jezeli nie pierwsza niemiecka produkcja filmowa w kolorze w rezyserii wegra Josefa von Baky zrealizowana podczas wojny. Nie nalezy mylic filmu ze wspolczesna (1988) amerykanska adaptacja rownie godna polecenia niemieckiego folkloru i legendy. Szczerze polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Wspomniana przez ciebie późniejsza adaptacja jest rozkoszna. I Uma Thurman, a jeszcze ta mała dziewczynka jakimś sposobem też PODOBNA do Umy Thurman...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiazujac jeszcze do picia i upijania sie i zwiazkiem owego z polskoscią. Picie to rozumiem, szklaneczka tam, drink tu, kieliszek wina do obiadu, piwko za barem wieczorkiem i jutro od nowa, ta sama procedurka. Niektorzy, madrzy ludzie, nazywaja to alkoholizmem, a niektorzy po prostu...piciem. Co do polskosci to nie ma sie czego wstydzic ze lubimy sie nie raz napic, szczegolnie do dobrego filmu (...a momenty byly? a masz..najlepiej...).

Nie podlega dyskusji ze Wlosi, czy Grecy lubia zakrapiane imprezki rodzinne, z Francuzami tez sie dobrze pije, Irlandczyk czy Anglik, rowniez za kolniez niewylewa, nie wspomne o legendarnych w tej kwestii Szkotach. Ostatnio patzre na Amerykanow, ktorzy niemal co dzien nawalaja sie tanim piwskiem. (nietylko Kalifornijczyk byl tu i tam ;).

Wcale nie pijemy wiecej niz inni, choc propaganda (z obu stron) probowala, i jak widac ciagle proboje, nam to wmawiac i podtrzymaywac nasze kompleksy. Jakim cudem, jesli "rozlejemy flaszke" z kolega raz na pol roku, kupie 6-pak Guinnessa, raz na dwa tygodnie, jestem gorszy (WIEKSZY PIJAK) od Francuza, ktory co dzien wypija pol butelki wina, czy rednecka, ktory sie chwali, ze jak gra w golfa co sobote to "wychlasta" 18 piw??? Kto powiedzial ze wodka jest gorszym trunkiem niz whidky, czy rum, kto ocenia ze wodke sie "chleje", a burboun "pije"??? Panowie, kazda nacja ma swoje zwyczaje, my jako Polacy (Panie Jazz, Polacy piszemy z duzej literki) mamy zwyczaj "delektowania" sie dobra polska wodka, oby w miare kulturalnie i nie ma w tym nic gorszacego.

 

tak wiec jak Qubric, wypijemy flaszeczke przy okazji? Stawiam :))

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL

 

Ty, nie wiem ci sie zapalilo, ptaszek, czy ptasi mozdzek, ale przyznaj sie... co ty tam siorpiesz ze "szklaneczki"? Fire, ty musisz naprawde byc niezle nawalony..."ta sama procedurka...napic sie szczegolnie do dobrego filmu...za kolniez niewylewa...probowala i proboje....redneck mowiacy po polsku...whidky....delektowania sie dobra polska wodka, oby w miare kulturalnie i nie ma w tym nic gorszacego"...LOL....Reasumujac ty polski Orle na Gazie, ty tak ze szklaneczki za kolnieZ w miare kulturalnie, nie gorszac innych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ac Ognisty Ptak jestem toc ognista we mnie dusza.

Co ja bym bidny bez Ciebie, sokole oko, zrobil. Lubie Cie ty Kalifornijczyku jeden, tak trzymaj, niedorzecznsc i brednie to co lubie w Tobie najbardziej. pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legenda o świętym pijaku

Stracony weekend

Zostawić Las Vegas

Pijany anioł

 

Żeby przypomnieć, że my tu o filmach, a tam też się leje strumieniami, jedni wychodzą z tego, drudzy się pogrążają, a kinomani wyciągają wnioski i... to co mają za pazuchą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje, dla odmiany nieco inna optyke. Filmy, ktore mozna ogladac z wylaczonym dzwiekiem i tez bedzie dobrze. Pomijajac wszystkie oczywiste tytuly swiatowe proponuje cos polskiego co na tle slabiutkiej naszej kinematografii blyszczy gwiazda jasna: "Zywot Mateusza".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie probowalem. Wyprobuje w pierwszej kolejnosci na niemych dzielach Murnaua, poniewaz bedzie to najlatwiejsze - 99% mojej muzyki pasuje do "Nosferatu", "Fausta".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.