Skocz do zawartości
IGNORED

Yaqin MS-20L - nastepca modelu MS-34D


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba będzie jednak pomyśleć o tych z Rosji, bo dziś po 4 godzinach od włączenia pojawił się cienki pisk, raz jest raz znika i przyjemność z słuchania taka sobie. Tylko które 6Ż1P-EW czy 6Ż1P?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie jednak pomyśleć o tych z Rosji, bo dziś po 4 godzinach od włączenia pojawił się cienki pisk, raz jest raz znika i przyjemność z słuchania taka sobie. Tylko które 6Ż1P-EW czy 6Ż1P?

Ja w swoim MS-34D testowałem jedne i drugie, bardziej przypasowały mi 6Ż1P, mają wiecej masy, ciepła, bardziej lampową sygnaturę, EW za to są szybsze i bardziej detaliczne, koszty tych lampek są dość śmieszne więc możesz kupić po komplecie i samemu sprawdzić. Wszystko zależy od gustu i systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zdiagnozowany: dziś rano pozamieniałem obydwie kwadry małych lampek z prawo-lewo i efekt przeniósł się na prawy głośnik zatem chińskie lampeczki muszą pójść w odstawkę. Zamawiam 2 kwadry radzieckich i takie pytanie, czy są one oznaczone (v1,v2,v3,v4) czy bez różnicy jak je powpinam? Jeszcze jedno mi się nasunęło bo skoro te kwadry są dobierane to: czy jedną kwadrę dać na prawy a drugą na lewy czy np. z pierwszej kwadry v1 v2 a z drugiej v3 v4?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zdiagnozowany: dziś rano pozamieniałem obydwie kwadry małych lampek z prawo-lewo i efekt przeniósł się na prawy głośnik zatem chińskie lampeczki muszą pójść w odstawkę. Zamawiam 2 kwadry radzieckich i takie pytanie, czy są one oznaczone (v1,v2,v3,v4) czy bez różnicy jak je powpinam? Jeszcze jedno mi się nasunęło bo skoro te kwadry są dobierane to: czy jedną kwadrę dać na prawy a drugą na lewy czy np. z pierwszej kwadry v1 v2 a z drugiej v3 v4?

Nie wiadomo tak naprawdę czy są dobierane, raczej mało prawdopodobne. Pewnie są wstępnie selekcjonowane pod względem sprawności. Może jestem w błędzie, to nie są kwadry i nie przejmowałbym się tymi nalepkami.

Na pewno warto miec zapas lampek, ale nie koniecznie wszystkie trzeba usunąc, może tylko jedna lub dwie "rozrabiają" Wartości lamp radzieckich też mają niezłe rozstrzały i nie koniecznie będzie super. Masz jeszcze inne zamienniki dla tych lamp, tylko doradzam spokojnie bez nerwowych decyzji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko doradzam spokojnie bez nerwowych decyzji.

 

Święta racja, dałem sobie na wstrzymanie i przez cały weekend słuchałem muzyki, od Genesis, przez Dead Can Dance, Devil Doll, Morricone, Doorsów na Frankie Goes... kończąc i wiele innych - Winyle vs CD pół na pół. Dawno z takim zaangażowaniem nie pochłaniałem muzyki. Ogólnie ciarki na całym ciele i wiele wzruszeń, całkowicie zapomniałem o ćwierkaniach, świstach itp. Na razie zostaję przy chińskich lampkach, wzmacniacz ma za sobą ok 40h grania więc zaczyna się robić ciekawie, momentami spektakularnie. Przymierzam się również do wymiany wkładki w gramofonie ale dopiero w przyszłym miesiącu, nie chciałem od razu zmieniać dwóch elementów żeby mieć punkt odniesienia.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam.

Panowie zastanawiam się nad zakupem tego modelu, niestety mało w sieci opinii. Jak wrażenia po dłuższym okresie eksploatacji? Borykacie się z jakimiś nieprzyjemnościami?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten wzmacniacz od miesiąca więc raczej moja ocena nie będzie do końca rzetelna bo jak wiadomo miesiąc eksploatacji lampy to chwila. Gra u mnie z gramofonem i cd (ale rzadziej) oraz monitorami DIY i jestem zadowolony z dźwieku, choc cały czas odnoszę wrażenie, że można wycisnąc z niego więcej. Miałem taki problem od poczatku, że piszczały mi lampki sterujące - najpierw w jednym głośniku, później ucichły aż w końcu piszczenie powróciło na obyda kanały. Wkurzyłem się i zakupiłem 2 kwadry małych radzieckich NOSów ze znanego internetowego sklepu - od tygodnia piszczenia nie ma (mam nadzieję że się już nie pojawi). Natomiast jedna radziecka powoduje mi delikatny brum w kanale, co prawda niesłyszalny w miejscu odsłuchu tylko blisko głośnika. Zlokalizowałem już która robi bałagan, bo nawet jak dotknę tego noska opuszkim palca to brum sie wzmaga, i tylko ta jedna tak reaguje. Nie wiem czy reklamować czy może wyczyścic nóżki bo wszystkie te nosy mają że tak powiem brudne nogi. Próbowałem je moczyc dwie godziny w occie ale nic nie zeszło :) Może macie jakieś pomysły bo na razie mi to nie przeszkadza ale nie wiem czy za miesiąc brumienie się nie zwiększy.

Mam też w planach zmienić te chińskie lampy mocy na inne z czystej ciekawości, bo jak już wcześniej pisałem intuicja podpowiada mi że może być lepiej:) Zastanawiam się pomiędzy Tungsolami, Gold Lionami lub Svetlana C lub S. Może jaakieś sugestie?

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wczoraj wyczytałem w wątku o Yaqin MC-10L, jak kolega ziemniak58 polecał delikatne skrobanie nóżek, więc zrobiłem to nożykiem takim jak do tapet i brumienie zniknęło, teraz jest idealnie. Chyba wszystkie małe lampki delikatnie oskrobię:)

Wzmacniacz gra super, scena zajebi.... ale jak dla mnie trochę za dużo basu na niektórych nagraniach, seblox pamiętam jak czytałem wątek o chińskich lampach że za mało miałes basu na MC-10L, w moim miałbyś wystarczająco:) Mam zamiar zamienić te chińskie EL-34 coby odchudzić delikatnie ten dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska jest mała i przez absolutny przypadek słuchałem w grudniu, kolumn które kiedyś były własnością kolegi seblox. Na moim MC-10L przywiezionym na odsłuch, też grały raczej chudziutko. Kiedy w domu na moich kolumnach basy wylewają się całą rzeką. Tak więc kolego clark_kent nie problem leżał po stronie wzmacniacza tylko zestawu głośników. Na marginesie dodam, że mój wzmacniacz na pokładzie miał kwadrę lamp RFT 2sz6N1P-EW i 2szt. ClearTop. Po odsłuchu w/w kolumny znowu zmieniły właściciela, już za trzy dni.

Zmień na Tung-Sol i właśnie osiągniesz ten efekt, ale jak zwykle diabeł jest w szczegółach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień na Tung-Sol i właśnie osiągniesz ten efekt, ale jak zwykle diabeł jest w szczegółach

 

Jednak Tung-Sol powiadasz, bo kuszą mnie jeszcze te Ganalexy - czy słyszałeś je może. Mam mały dylemat czas na zastanowienie i poszperanie w necie bo róznica cenowa między nimi spora praktycznie jeszcze raz tyle.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam parokrotnie zastanawiałem się jak i Ty jaką zakupić poznawczo kolejną lampę. Zadałem kiedyś pytanie koledze wojcieszekn w temacie Yaqin MC-10L tej treści:

"Czy mógłbyś porównać brzmienie EL34 do Golden Lion, bardzo mnie interesuje Twoje zdanie i spostrzeżenia."

wojcieszekn jest ekspertem, posiada szeroki zbiór lamp mocy różnych producentów i konsekwentnie je przesłuchał. Co mi odpowiedział zamieszczam poniżej, bo sam ich nie słuchałem.

"ziemniak...U mnie lampy brzmią inaczej, gdyż tuning który zrobiłem, przekształcił Janka we wzmacniacz "własnego projektu" Mimo wszystko, powiem tak: Golden Liony (w mojej opinii) włożone do nietuningowanego wzmacniacza, dają wrażenie odsłuchu jak EL34 RFT po dołożeniu dławika na filtracji anodowego, czyli, polepsza się lokalizacja instrumentów, wyrazistrze dzwoneczki i trójkąty, średnia dzwięków bogata w szczegóły, jest bas zwarty bardziej. Generalnie wszystko na plus, z jednym dużym minusem jak dla mnie, a mianowicie, nie czuć w tych lampach energii. Za dźwiękiem, który płynie z głośników, nie ma wrażenia naturalności, jakiejś siły drżącej w powietrzu, brakuje wyraźnego pchnięcia. Coś na podobę tańca w postaci jazdy figurowej na lodzie, gdzie łyżwiarz zalicza pokaz na 10 punktów po jeździe bezbłędnie technicznej, lecz brak w jego ruchach naturalnej spontaniczności, roztańczenia, radości, seksapilu i magnetyzmu. Lub jak ściana, czy kominek wykonany z kamienia naturalnego a ten naklejony, plastikowy. Niby OK ale coś jest nieobecne. Pewnie mam zbyt wymagające ucho. Sumując: Na nietuningowanym wzmaku, Liony dają pierwsze wrażenie, że grają "lepiej" od EL34 RFT. Dają więcej szczegółów. Pewnie dlatego, że konstrukcja ich opracowana została po współczesne potrzeby rynku i ze względów na parametry nie dorzuca "własnych" harmonicznych jak i innych naturalnych przydźwięków "

 

clark_kent masz o czym pomyśleć, bo cena KT77 jak zauważyłeś razy dwa do EL34 Tung-Sola. Ja głównie z tego powodu mam ten zakup nadal przed sobą.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki ziemniak58. Stawia to Gold Liony w innym świetle. Właściwie to się napaliłem na nie ale jak będzie chirurgia w brzmieniu to nie za bardzo, chyba że się mylę ale z tego opisu tak trochę wynika niestety. Preferuję muzykę z płyty winylowej a Gold Liony mogą zbytnio romansować z cyfrowym dźwiękiem, tak mi się wydaje przynajmniej. W każdym razie dziękuję za opis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clark_kent w związku z tym, że obaj słuchamy płyt winylowych to mamy wspólną płaszczyznę porozumienia i wizję dźwięku. Wyraźnie chcę podkreślić nie znam brzmienia Twojego wzmacniacza i mogę tylko teoretyzować. Ze swojego doświadczenia natomiast wiem, że podstawę, główny trzon dźwięku należy zbudować, dobrać za pomocą lamp mocy. No i należałoby ze trzy przynajmniej kwadry lamp przetestować, aby wiedzieć jakie mamy preferencje. Jak te zmiany lamp wpływają na częstotliwości i pasmo, detale scenę itp. naszego zestawu. Akurat lamp mocy EL34 i zamienników jest dużo pole działań przez to ogromne. Ale największe moim zdaniem efekty osiągniesz dobierając małe lampki i tu też masz kilka możliwości. Nie jestem ekspertem, ale zamienniki:6J1 = 6ż1p, 6ż1p-ew, 5654, 5654w, ef95, 6ak5, e95f, M810. Analogicznie właśnie w moim MC-10L tak zrobiłem tylko były to 6CG7 i polecam tą drogę. Masz miesiąc wzmacniacz tak wszystko jeszcze przed Tobą jak będziesz naprawdę chciał poszukać swojego brzmienia. Lampy Chińskie EL34B nie są złe to powtarza się jak mantrę. Mają bass bardzo niski, nazwałbym go rozlazłym i nieprawdziwym, oczywiście jak dla mnie. Mam dużo kwadr EL34 i to mnie uprawnia do takiego twierdzenia. Mam jeszcze dla Ciebie brutalną prawdę, możesz wydać sporo kasy i nie koniecznie będziesz zadowolony z uzyskanego efektu. Oczywiście tylko dobrze to wiedzieć i mieć na uwadze, można trafić już za pierwszym podejściem we właściwe brzmienie. Zabawa fajna gwarantowana, a rzeczywistość jest bardziej kolorowa tylko jak i w całym życiu rozsądkiem należy się kierować.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy Chińskie EL34B nie są złe to powtarza się jak mantrę. Mają bass bardzo niski, nazwałbym go rozlazłym i nieprawdziwym, oczywiście jak dla mnie.

 

Mam takie same odczucia i po dłuższym czasie zaczyna męczyć, to jest główny powód dla którego chcę wymienić te lampy. Trzeba okiełznać to basisko:)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same odczucia i po dłuższym czasie zaczyna męczyć, to jest główny powód dla którego chcę wymienić te lampy. Trzeba okiełznać to basisko:)

Pozdrawiam

 

Dobry bass dadzą EL34 RFT, ale to muszą być pewne i pomierzone lampy, nic przypadkowego z pewnego źródła. Z współczesnych jak wcześniej pisałem Tung-Sol. To pewniejsze rozwiązanie bo RFT często na siłę "podobierane" wiesz co mam na myśli.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz przekonałem sie jak ważna tej dziedzinie jest cierpliwość do wygrzania lamp. W ubiegłym tygodniu wygrzałem te małe rozyjskie nosy, zostawiając włączonego na 3 nocki z muzyką, a w weekend zacząłem słuchać z pełnym zaangażowaniem płyt. Wygrzanie spowodowało że basy sie uspokoiły, teraz pięknie mruczą. Aktualnie tylko na niektórych CD jest słabo natomiast winyl gra wspaniale. Trudno było sie oderwać od słuchania a to oznacza że Yaqin ms-20L jest świetnym wzmacniaczem nawet na chińskich el34. Nie wiem czy to autosugestia ale zauważyłem ze najładniej zaczyna grac tak po 2-3 godzinach od włączenia. W planach mam zamiar wymienić wkładkę w gramofonie i lampy mocy ale jeszcze nie zdecydowałem czy tung-sol czy gold lion, cały czas czytam opinie na zagranicznych forach. Jedno jest pewne skoro na chińskich gra na bardzo dobrze to co to będzie jak je wymienię:)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz przekonałem sie jak ważna tej dziedzinie jest cierpliwość do wygrzania lamp. W ubiegłym tygodniu wygrzałem te małe rozyjskie nosy, zostawiając włączonego na 3 nocki z muzyką, a w weekend zacząłem słuchać z pełnym zaangażowaniem płyt. Wygrzanie spowodowało że basy sie uspokoiły, teraz pięknie mruczą. Aktualnie tylko na niektórych CD jest słabo natomiast winyl gra wspaniale. Trudno było sie oderwać od słuchania a to oznacza że Yaqin ms-20L jest świetnym wzmacniaczem nawet na chińskich el34. Nie wiem czy to autosugestia ale zauważyłem ze najładniej zaczyna grac tak po 2-3 godzinach od włączenia. W planach mam zamiar wymienić wkładkę w gramofonie i lampy mocy ale jeszcze nie zdecydowałem czy tung-sol czy gold lion, cały czas czytam opinie na zagranicznych forach. Jedno jest pewne skoro na chińskich gra na bardzo dobrze to co to będzie jak je wymienię:)

Pozdrawiam

 

Bo to dobry wzmacniacz jest!

 

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post za postem ale właśnie natknąłem się na lampy 6CA7 Elektro-Harmonix jako zamiennik el34? czy kolega ziemniak58 może je słyszał?

Nie słuchałem 6CA7 Elektro-Harmonixa, natomiast słuchałem kwadry EL34 EH, pożyczonej od znajomego. Była to czwórka dobrze wygrzana z konkretnym przebiegiem. Porównywałem ją do posiadanych kwadr lamp EL34. Nie wiem czy to świadomość, że mam je oddać coś mnie drażniło, były za ostre w połączeniu z 6N1P i 6N1P-EW. Wtedy jeszcze nie miałem na stanie 6CG7 i ich możliwości. Niedługo potem zakupiłem RCA, ale znajomy wymienił EH na inne dobra i do ponownego odsłuchu nie doszło. Generalnie EL 34 Elektro-Harmonix jest powszechnie chwalona i ceniona za brzmienie. Nie przypominam sobie wypowiedzi niepochlebnych, tylko raczej utyskiwania typu, że czegoś jest za mało lub za dużo. Wyznaję zasadę, że najlepiej samemu posłuchać i podjąć decyzję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla podniesienia wątku. Kupiłem ostatnio kilka winyli m.in. Keitha Jarretta, Namysłowskiego i Vollenweidera, Janek-20 podał dźwięk w taki sposób, że odpadłem. Z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że jeszcze nigdy wcześniej mój system nie grał tak dobrze. Miałem tego nie powtarzać ale co tam: lampy chińskie też potrafią ładnie zagrać:)

Pozdrawiam wszystkich miłośników chińskich lampowców, i nie tylko:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla podniesienia wątku. Kupiłem ostatnio kilka winyli m.in. Keitha Jarretta, Namysłowskiego i Vollenweidera, Janek-20 podał dźwięk w taki sposób, że odpadłem. Z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że jeszcze nigdy wcześniej mój system nie grał tak dobrze. Miałem tego nie powtarzać ale co tam: lampy chińskie też potrafią ładnie zagrać:)

Pozdrawiam wszystkich miłośników chińskich lampowców, i nie tylko:)

Witam

A jakiego przedwzmaka do gramofonu stosujesz??? w połączeniu z 20L?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimum socjalne:) czyli CA 640P, jest bardzo "jasny" i wkładka też trochę "wegetariańska" więc zapewne równoważy te basy chińskich lamp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze to nie słyszałem żadnego z nich więc nie ośmielę się polecac lub krytykować tych przedwzmacniaczy. Może wypowiedziałby się ktoś, kto miał styczność z tym sprzętem. Chyba widziałem kiedyś na stronie kolegi Violeta recenzję przynajmniej jednego z tych preampów. Jestem początkującym lampomaniakiem i na razie zostaje przy wzmacniaczu. Nie wiem na ile to prawda, ale ktos w zakładce 'Analog' porównywał rózne pre gramofonowe i bardzo dobre opinie lepsze od cambridga zebrał niejaki Art Dj Pre II.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien dylemat i postanowiłem opisać go na forum. Kupiłem ponad miesiąc temu wzmacniacz lampowy Yaqin MS-20L. Nie ukrywam że decyzję podjąłem na podstawie wypowiedzi na tym forum. Niestety nie jestem do tej pory zadowolony z brzmienia jakie oferuje ten wzmacniacz, ponieważ charakter brzmienia jest za bardzo zbliżony do tranzystora jak na mój gust. Mój kolega od prawie roku posiada też lampę Yaqina model MS-34D, fakt że wymienił w nim lampy ale jego wzmacniacz posiada ten czar lampy, ciepłe wokale, łagodną górę czyli to czego ja oczekuje od wzmacniacza lampowego w tym przedziale cenowym. Mojemu wzmacniaczowi tego brakuje i chciałbym to zmienić poprzez wymianę lamp. Nie wiem jakie lampy mógłbym zastosować i czy da to wymierny skutek, bo nie po to kupowałem lampe żeby mi ona grała prawie tak jak tranzystor. Gdybym miał jeszcze raz kupować wzmacniacz to chyba kupiłbym MS-34D.

 

Druga sprawa jest taka że wzmacniacz co jakiś czas mi strzela w prawy głośnik, ale to chyba chińska lampa daje takie efekty.

 

Proszę o pomoc w sprawie doboru lamp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien dylemat i postanowiłem opisać go na forum. Kupiłem ponad miesiąc temu wzmacniacz lampowy Yaqin MS-20L. Nie ukrywam że decyzję podjąłem na podstawie wypowiedzi na tym forum. Niestety nie jestem do tej pory zadowolony z brzmienia jakie oferuje ten wzmacniacz, ponieważ charakter brzmienia jest za bardzo zbliżony do tranzystora jak na mój gust. Mój kolega od prawie roku posiada też lampę Yaqina model MS-34D, fakt że wymienił w nim lampy ale jego wzmacniacz posiada ten czar lampy, ciepłe wokale, łagodną górę czyli to czego ja oczekuje od wzmacniacza lampowego w tym przedziale cenowym. Mojemu wzmacniaczowi tego brakuje i chciałbym to zmienić poprzez wymianę lamp. Nie wiem jakie lampy mógłbym zastosować i czy da to wymierny skutek, bo nie po to kupowałem lampe żeby mi ona grała prawie tak jak tranzystor. Gdybym miał jeszcze raz kupować wzmacniacz to chyba kupiłbym MS-34D.

 

Druga sprawa jest taka że wzmacniacz co jakiś czas mi strzela w prawy głośnik, ale to chyba chińska lampa daje takie efekty.

 

Proszę o pomoc w sprawie doboru lamp.

 

 

Myślę, że to nie problem lamp- raczej DAC-a. Ewentualnie szukaj koło siebie speca od lampowców.

 

Taniej wyjdzie "ustawienie" wzmacniacza na miękkie granie niż wymiana lamp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wyborem przesłuchałem prawie wszystkie Yaqiny, i zakupiłem MS-6CA7 wypada lepiej od 10L, 34D i 20L – ten myślę że jest trochę przereklamowany. 6CA7 ma właśnie miękki dźwięk lamp a do tego wybitną stereofonie i przestrzeń. Nowe modele praktycznie nie opisywane na forum a szkoda bo są jeszcze lepsze a nie dużo droższe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.