Skocz do zawartości
IGNORED

Yaqin MS-20L - nastepca modelu MS-34D


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam gdzie na śląsku posłuchać lamp, zamówiłem 20 , ale skoro piszesz ze ten jest lepszy tzn lepiej zagra to już sam nie wiem i dobrze by było zrobić odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien dylemat i postanowiłem opisać go na forum. Kupiłem ponad miesiąc temu wzmacniacz lampowy Yaqin MS-20L. Nie ukrywam że decyzję podjąłem na podstawie wypowiedzi na tym forum. Niestety nie jestem do tej pory zadowolony z brzmienia jakie oferuje ten wzmacniacz, ponieważ charakter brzmienia jest za bardzo zbliżony do tranzystora jak na mój gust. Mój kolega od prawie roku posiada też lampę Yaqina model MS-34D, fakt że wymienił w nim lampy ale jego wzmacniacz posiada ten czar lampy, ciepłe wokale, łagodną górę czyli to czego ja oczekuje od wzmacniacza lampowego w tym przedziale cenowym. Mojemu wzmacniaczowi tego brakuje i chciałbym to zmienić poprzez wymianę lamp. Nie wiem jakie lampy mógłbym zastosować i czy da to wymierny skutek, bo nie po to kupowałem lampe żeby mi ona grała prawie tak jak tranzystor. Gdybym miał jeszcze raz kupować wzmacniacz to chyba kupiłbym MS-34D.

 

Druga sprawa jest taka że wzmacniacz co jakiś czas mi strzela w prawy głośnik, ale to chyba chińska lampa daje takie efekty.

 

Proszę o pomoc w sprawie doboru lamp.

 

Masz nowy wzmacniacz i trochę może za wcześnie oczekujesz to co oferuje wzmacniacz kolegi, który ma długie godziny pracy za sobą. Trochę cierpliwości daj mu pograć.

Dobry kierunek to wymiana lamp mocy i przedwzmacniacza. Małe lampki na początek powymieniaj. Jak masz oryginalne chińskie to one maja faktycznie brzmienia kiepskiego tranzystora. Tu masz zamienniki:6J1 = 6ż1p, 6ż1p-ew, 5654, 5654w, ef95, 6ak5, e95f, M810

Na temat strzelania poczytaj na forum nawet w tym wątku czy MC-10L

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6CA7 moge polecić w ciemno kazdemu kto oczekuje ciepłego lampowego brzmienia, mało o nim info bo nowy model ja mialem możliwość odsłuchu niestety żona dała po głowie że za duży i musiałem po tygodniu wymienić na coś malego, obecnie mam 6V6 i brakuje tego ciepła, przestrzeni i stereofoni. Cały czas kombinuje nad inną lampą aby uzyskać to co 6CA7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boras1 czy MS-6CA7 jest wyposażony w opóźnienie włączania żarzenia lamp tak jak MS-20L? Faktycznie niewiele wiadomości o 6CA7 a w zasadzie nic. Jutro zadzwonie do Bydgoszczy - zobaczymy czy mają i co mi o nim powiedzą. Na YP niestety chyba wszystko dopiero płynie do nich "PRODUKT DOSTĘPNY WKRÓTCE" ;(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien dylemat i postanowiłem opisać go na forum. Kupiłem ponad miesiąc temu wzmacniacz lampowy Yaqin MS-20L. Nie ukrywam że decyzję podjąłem na podstawie wypowiedzi na tym forum. Niestety nie jestem do tej pory zadowolony z brzmienia jakie oferuje ten wzmacniacz, ponieważ charakter brzmienia jest za bardzo zbliżony do tranzystora jak na mój gust. Mój kolega od prawie roku posiada też lampę Yaqina model MS-34D, fakt że wymienił w nim lampy ale jego wzmacniacz posiada ten czar lampy, ciepłe wokale, łagodną górę czyli to czego ja oczekuje od wzmacniacza lampowego w tym przedziale cenowym. Mojemu wzmacniaczowi tego brakuje i chciałbym to zmienić poprzez wymianę lamp. Nie wiem jakie lampy mógłbym zastosować i czy da to wymierny skutek, bo nie po to kupowałem lampe żeby mi ona grała prawie tak jak tranzystor. Gdybym miał jeszcze raz kupować wzmacniacz to chyba kupiłbym MS-34D.

 

Druga sprawa jest taka że wzmacniacz co jakiś czas mi strzela w prawy głośnik, ale to chyba chińska lampa daje takie efekty.

 

Proszę o pomoc w sprawie doboru lamp.

 

Chyba za bardzo zasugerowałeś się tytułem tego wątku, który wprowadza wszystkich w błąd. Skoro MS-34D Ci się podobał to jeżeli MS-20L jest jego następcą, będzie jeszcze lepiej. Nic bardziej mylnego, ponieważ MS-34D i MS-20L to dwa zupełnie rożne pod względem konstrukcji wzmacniacze zamknięte w prawie identyczne obudowy i to wszystko. Jest to informacja potwierdzona przez producenta. Porównywać oba te wzmacniacze można do woli ale mówienie że któryś gra lepiej lub gorzej jest bez sensu bo to dwie różne szkółki lampowego grania. Tutaj decydują osobiste preferencje, po prostu nie trafiłeś w to co chciałeś. Napisz jaką masz resztę toru to coś można wtedy poradzić aby dosłodzić ten dźwięk, bo faktycznie MS-20L to taki trochę wynalazek w którym próbowano połączyć zalety wzmacniacza lampowego i tranzystorowego co okazało się nie do końca udane. Wzmacniacz ten nie gra źle, ale taki dźwięk trzeba po prostu akceptować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6CA7 moge polecić w ciemno kazdemu kto oczekuje ciepłego lampowego brzmienia, mało o nim info bo nowy model ja mialem możliwość odsłuchu niestety żona dała po głowie że za duży i musiałem po tygodniu wymienić na coś malego, obecnie mam 6V6 i brakuje tego ciepła, przestrzeni i stereofoni. Cały czas kombinuje nad inną lampą aby uzyskać to co 6CA7.

wspolczuje,do czego doszlo zeby zona wybierala wzmacniacz,swiat sie konczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomeck_es

Jak mogłeś dopuścić do takiej sytuacji w Twoim domu. Trzeba mieć zdrowe podejście. To jest sprzęt grający a nie jakieś świecidełka. Teraz wybierz żonie farbę do włosów w kolorze michała wiśniewskiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomeck_es

Jak mogłeś dopuścić do takiej sytuacji w Twoim domu. Trzeba mieć zdrowe podejście. To jest sprzęt grający a nie jakieś świecidełka. Teraz wybierz żonie farbę do włosów w kolorze michała wiśniewskiego.

a dlaczego do mnie pijesz, to nie mnie zona wybiera wzmak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za bardzo zasugerowałeś się tytułem tego wątku, który wprowadza wszystkich w błąd. Skoro MS-34D Ci się podobał to jeżeli MS-20L jest jego następcą, będzie jeszcze lepiej. Nic bardziej mylnego, ponieważ MS-34D i MS-20L to dwa zupełnie rożne pod względem konstrukcji wzmacniacze zamknięte w prawie identyczne obudowy i to wszystko. Jest to informacja potwierdzona przez producenta. Porównywać oba te wzmacniacze można do woli ale mówienie że któryś gra lepiej lub gorzej jest bez sensu bo to dwie różne szkółki lampowego grania. Tutaj decydują osobiste preferencje, po prostu nie trafiłeś w to co chciałeś. Napisz jaką masz resztę toru to coś można wtedy poradzić aby dosłodzić ten dźwięk, bo faktycznie MS-20L to taki trochę wynalazek w którym próbowano połączyć zalety wzmacniacza lampowego i tranzystorowego co okazało się nie do końca udane. Wzmacniacz ten nie gra źle, ale taki dźwięk trzeba po prostu akceptować.

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. No własnie coś w tym stylu myślalem ze MS-20L bedzie dla mnie OK. Przeczytalem recenzje tego wzmacniacza zamieszczona chyba w tym watku w ktorym zostal on okreslony jako "bardzo cieply a nawet goracy". Co do reszty sprzetu to jest on dosyc znany - cd micromega stage 6 i kolumny AA Phoebe wszystko spiete przewodami diy raczej neutralnymi. Widzialem na allegro te rosyjskie lampki sterujace one sa dosyc tanie wiec moge je kupic ale jakie jeszcze lampy mocy zastosowac zeby bylo cieplej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego do mnie pijesz, to nie mnie zona wybiera wzmak.

 

No i po co się odezwałeś, teraz i Twoja żona jest wmieszana w tą sprawę. Nic więcej nie piszę bo i mojej zaraz się dostanie. Tak na poważnie to może wróćmy do tematu: Yaqin MS-20L - nastepca modelu MS-34D

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No i po co się odezwałeś, teraz i Twoja żona jest wmieszana w tą sprawę. Nic więcej nie piszę bo i mojej zaraz się dostanie. Tak na poważnie to może wróćmy do tematu: Yaqin MS-20L - nastepca modelu MS-34D

Pozdrawiam

 

A zatem wracam. Swojego MS-20L przestałem zasilać "niskim" modelem Cambridge Audio (swoją drogą, na Wolfsonie i dawał dźwięk dobry, otwarty, choć rozlany chwilami, nie kontrolował tego i owego dobrze:)) zamieniłem na lampowe CD Jolida 100A, do tego wstawiłem Tung-Sole EL34B i NOSy -EW. Delikatnie mówiąc - jest dużo lepiej niż w moim poprzednim opisie. Wniosek mam taki, że źródło jest bardzo ważne, o ile nie najważniejsze do tego wzmacniacza, choć kolumny też zapewne wiele robią. Podpiąłem pod Yaqina jeszcze Yamahę CD-S2000 i było nagle słabiutko, płasko, bez "duszy", choć to przecież zacny CD, a bas był żaden. Dźwięk Jolidy mi bardzo odpowiada, a słuchałem jej wcześniej na bardzo drogim wzmacniaczu Musical Fidelity i kolumnach Sonus Faber. W zderzeniu z tą Yamahą, Musical Fidelity 3 oraz Audio Analoque - Jolida wypadła najlepiej. Wziąłem ją, choć ma bardzo skrajne opinie. Ale ucho nie kłamie. Teraz mój Yagin gra z tą Jolidą i kolumnami Vandersteen 1Ci. Jest znakomicie. Szeroko, głęboko, separacyjnie, rozdzielczo i z basem, który nigdy nie mdli, ale się - jakby to powiedzieć - obleka w konkretną barwę :) Dla ciekawostki dodam, że na oryginalnych EL34 chińskich plus Jolida zaczęło się słodkie sssssssssssssss wokalne, ale po zmianie na Tung-Sole całkowicie ustąpiło. To też jest jakaś wskazówka. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie. Ja jestem przed zlozeniem zamowienia i chyba tez wezme Tung-Sole. Caly czas sie zastanawiam jednak. Kupilem ruskie sterujace EW ale nadal nie jestem zadowolony bo te lampy zbyt cieplego charakteru nie maja a mi wlasnie o to nie chodzi. Ja mam zrodlo micromege stage 6 moze tutaj tkwi przyczyna tego tranzystorowego grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że źródło jest najważniejsze. Podpinałem różne CD to tego Yaqina i za każdym razem grał inaczej. Wygrała Jolida, w której aktualnie bawię się lampkami 12ax7 i co włożę inny zestaw, to mam inny odtwarzacz. Ale lampami można sporo zmienić. W moim zestawie te małe lampki bez EW, czyli tzw. cywilne, dają więcej ciepła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie, czy ktoś się orientuje jaki potencjometr siedzi w MS-20L, ten sam co w MC-34D?

Przy podkręcaniu głośności da się słyszeć czasami pojedyncze trzaski na jednym kanale, co prawda jest na gwarancji ale czy w ogóle sie opłaca wysyłać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś się orientuje jaki potencjometr siedzi w MS-20L, ten sam co w MC-34D?

Przy podkręcaniu głośności da się słyszeć czasami pojedyncze trzaski na jednym kanale, co prawda jest na gwarancji ale czy w ogóle sie opłaca wysyłać?

Wydaje mi się ze ten sam, odesłałem swojego MS34D, na naprawę gwarancyjną, właśnie z powodu trzeszczącego i nierówno biorącego potencjometra. Po wymianie zauważyłem, że mam wsadzony nowy cały blok, potencjoimetr na płytce, na której napisane jest MS20L, a potek tam to 2x50K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś się orientuje jaki potencjometr siedzi w MS-20L, ten sam co w MC-34D?

Przy podkręcaniu głośności da się słyszeć czasami pojedyncze trzaski na jednym kanale, co prawda jest na gwarancji ale czy w ogóle sie opłaca wysyłać?

 

A więc z zamieszczonego przez Severence zdjęcia "rozbieranego" MS-20L widać że płytka z potencjometrem jest taka sama jak w MS-34D. A ze schematu można wyczytać że to potencjometr 2x50k. Więc śmiało możesz kupić takiego Alpsa jakiego wstawiłem w MS-34D. Załączam schemat do MS-20L.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo czekałeś na "powrót", z jednej strony nie chce mi się uruchamiac całej procedury, a z drugiej nie wiem czy sam dam radę:)

Teraz mądrzejszy o doswiadczenia sam bym wymieniał, po tygodniu przepychanek oddzwonił do mnie, delikatnie mówiąc przemądrzały i niegrzeczny pan z serwisu, po wyłuszczeniu mu problemów ze wzmacniaczem, po wielkiej łasce został wymieniony potencjometr. Ale że jestem uparty i dla zasady wysłałem urządzenie, w końcu kupiłem z gwarancją, swoje przeżyłem. Wysyłałem na koszt sprzedawcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupisz nowy potencjometr to sprawdź długość trzpienia, bo będziesz chyba musiał go skrócić

Z tego co wyczytałem z forum to jest o 10mm dłuższy, co skutkuje podniesieniem gałki, jeśli będzie równo z otworem to raczej mi to nie będzie przeszkadzało. Gorzej jakby wystawał trzpień, to troche dziko by to wyglądało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Panowie piszecie. Trzpień jest o 10mm dłuższy od oryginalnego, ale nie wystaje. Gałka jest równo z otaczającą ją blachą. Widać to dokładnie na zdjęciu które zamieściłem przy poradzie wymiany potencjometru w temacie Yaqin MS-34D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem z forum to jest o 10mm dłuższy, co skutkuje podniesieniem gałki, jeśli będzie równo z otworem to raczej mi to nie będzie przeszkadzało. Gorzej jakby wystawał trzpień, to troche dziko by to wyglądało.

Jakbyś chciał mogę Ci odsprzedać kupiony na allegro za 39 zł, 2x100k, wala mi się. Jak dla mnie za duzy skok głośności. Rzeczywiście jest dłuższy, ale po wymianie wzmacniacz jeszcze dobrze wygląda, gałka zakrywa jeszcze wnętrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś chciał mogę Ci odsprzedać kupiony na allegro za 39 zł, 2x100k, wala mi się. Jak dla mnie za duzy skok głośności. Rzeczywiście jest dłuższy, ale po wymianie wzmacniacz jeszcze dobrze wygląda, gałka zakrywa jeszcze wnętrze.

Dzięki za propozycję, ale już teraz jest dosyć wysoka głosność i rzadko przekraczam godzinę 11:) poza tym regulacja pilotem byłaby wtedy jeszcze bardziej wkurzająca:)

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

witam szanowne grono świecącej lampki,

ponieważ powoli zastanawiam się nad zmianą mojego Janka na jeszcze lepszego Janka to póki co z dostępnej oferty mój wzrok i słuch kieruję ku MS-20L i MS-6CA7, o tym pierwszym trochę już napisano, o tym drugim to w zasadzie niewiele wiadomo, ale na razie mam pytanko o tego pierwszego:

czy ktoś z kolegów - posiadaczy MS-20L może opisać zmiany jakie (mam nadzieję) zachodzą po wymianie lamp na lepsze, bo czytałem, że te fabryczne to nadają się w zasadzie tylko do sprawdzenia czy Janek gra, Violet na swoim blogu opisuje, że 20 nie jest już taka lampowa jak 34 a raczej analogowa, że to konstrukcyjnie zupełnie inny wzmacniacz, chociaż zewnętrznie bardzo podobny, nie chciałbym stracić tego ciepełka jakie ma 10L, raczej szukam lampy która będzie jeszcze lepsza, ale caly czas będzie slodzić i czarować, możecie się podzielić swoimi spostrzeżeniami w tym względzie?

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałbym stracić tego ciepełka jakie ma 10L, raczej szukam lampy która będzie jeszcze lepsza, ale caly czas będzie slodzić i czarować,

 

Slyszalem ze wlasnie tego co lubisz juz w nim nie ma chlodny szybki sterylny dzwiek tak mi mowil kolega ktory zmienil 10L na 20L osobiscie nie sluchalem ale MC-10L mialem ponad 3 lata i mile go wspominam super piecyk za 1500pln byl czarujace wokale ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.