Skocz do zawartości
IGNORED

Yaqin MS-20L - nastepca modelu MS-34D


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

No to tak,który waszym zdaniem:

Yagin MC 5881,MC-13S,MCF 10L,MC10T czy MS20L,do monitor audio RX2 iThorens TD160,wkładka sumiko Pearl,cenowo różnie się to przedstawia,powiem szczerze,że ms20L najbrzydszy z całej stawki(lecz nie o wygląd chodzi)mój proble polega na tym,że nigdy wcześniej nie słuchałem lampyale ciągnie mnie do tego:)))na tranzystorze zawsze mi czegoś brakuje,niby jest czysto analitycznie z fajnym basem ale....no właśnie życia w tym brak...a słucham tylko winyli więc...

 

Wracamy do początku.

 

Nikt z nas nie doradzi Tobie tak , aby Twój zakup był strzałem w 10.

Wzmacniacze lampowe są wrażliwe na lampy w nim zainstalowane , dlatego wiele wątków ,gdzie wymieniamy wrażenia z słuchania i poszukiwania różnych zestawów lamp . Szczęśliwi Ci którzy osiągnęli satysfakcjonujący ich dzwiek.

 

Każdy ze składników toru, będzie miał wpływ na to co usłyszysz. To potwierdzają zgodnie wszyscy. Nawet to , że słuchasz tylko analogu ma wpływ na to jaki powinien być wzmak. Może być tak , że z gramofonem będzie grał dobrze a z cd tak sobie. To się często zdarza.

Owocnych poszukiwań życzę.

 

Winilowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z nas nie doradzi Tobie tak , aby Twój zakup był strzałem w 10.

Każdy ze składników toru, będzie miał wpływ na to co usłyszysz. To potwierdzają zgodnie wszyscy.

To prawda ogólnie to w audio kupno każdego elementu zestawu to trudna decyzja bo wszystko ma w jakimś stopniu wpływ na dźwięk a do tego dochodzi jeszcze nasze indywidualne upodobanie jeśli chodzi o dźwięk więc doradzić komuś coś jest bardzo trudno .

Są jakieś gotowe zestawienia już sprawdzone przez wielu no ale tu chodzi o wzmacniacz lampowy w którym można sobie zmieniać dźwięk lampami więc tym bardziej trudno jednoznacznie wskazać który lampowiec będzie dla Ciebie najlepszy .

Ja dalej będę namawiał Cię na MC-10L inni koledzy na 20 albo jakieś DIY za 1000 pln jak widzisz sam musisz zdecydować może popytaj czy ktoś blisko Ciebie nie ma któregoś z tych lampowców i umów się na odsłuch .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Odkopuję temat dotyczący Yaqin MS-20L, ponieważ otrzymałem propozycję zakupu owej lampy, w związku z tym mam pytanie a mianowicie : z czym można by porównać (pi razy oko) Yaqin MS-20L ? w jakim to mniej więcej przedziale cenowym gra ? Pytam z racji tej, że jedyny wzmacniacz lampowy jaki miałem do tej pory to el84 (2 x 5W).

 

Obecnie posiadam tranzystora Yamahę a-700 (trochę mięcha w nim siedzi). Czy można mniej więcej porównać MS-20L do tej Yamahy w stylu "Fiat 126p VS Mercedes klasa S" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

no właśnie jak to możliwe, że tam są EL84 ?????? przejściówki masz jakieś ??? ehhhhhhh Polak jednak potrafi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość marcu

(Konto usunięte)

Dział ogłoszeń polecam, bo tutaj psujesz opinię temu wzmacniaczowi.

 

Witam mam na sprzedaz lampki do yaqin ms20l i nie tylko, aeg ef95,siemens 6ak5w,rtc5456 nie uzywane mialem je w zapasie, dobrane kwadry,co do lamp el84 to moja pomylka byly el34 temat ms20l zmienil wlasciciela,polecam ww lampki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Witam mam dylemat który z modeli kupić

Yaqin ms20l , czy Yaqin mc100b oba czytałem recenzję i obu dźwięk jest w moim guście i takie pytania czy jest na forum ktoś z Poznania lub okolic kto ma któregoś z tych modeli i czy mógłbym się umówić na jakiś krótki odsłuch , dodam że kolumny obecnie posiadam Triangle Zeyrus 202 , kabel głośnikowy Audioqest typ 6 ,CD Nad C545 będę

Albo może chociaż ktoś doradzi czy warto dołożyć różnice około tysiąc złotych dc100 , ale chyba lepiej posłuchać i szczerze mówiąc to z wyglądu bardziej mi się podoba ms20l no i pilota ma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam , posiadam 20 na lampach 6CA7-Z Shuguang Treasure Black + sterujące RTC , kolumny podstawkowe Castle Knight 2.

Chciałbym zmienić coś w moim zestawię aby zagrał lepiej , i tu pytanie czy zmienić kolumny na podłogowe czy robić moda i próbować wycisnąć więcej z tych kolumn? Pomieszczenie odsłuchowe ok 30m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , posiadam 20 na lampach 6CA7-Z Shuguang Treasure Black + sterujące RTC , kolumny podstawkowe Castle Knight 2.

Chciałbym zmienić coś w moim zestawię aby zagrał lepiej , i tu pytanie czy zmienić kolumny na podłogowe czy robić moda i próbować wycisnąć więcej z tych kolumn? Pomieszczenie odsłuchowe ok 30m2.

 

Mam ten wzmacniacz i zdecydowanie polecam kolumny podłogowe, moje pomieszczenie 25m kw. Nie wyobrażam sobie mając 30m kw. grać na podstawkowych. Kiedyś dawniej podłączyłem kilka par kolumn podstawkowych i zawsze byłem rozczarowany. Dobrze będzie już z kolumną podłogową 2 lub 2,5 drożną, przy około 90db. Jeśli masz oryginalnego Janka MS-20L, warto w nim zrobić małe modyfikacje, np. wymiana potencjometru na Alps i przynajmniej 6 szt. kondensatorów w torze audio. Jednak najpierw polecam podłączyć duże kolumny i posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castle Knight 2.

 

żartowniś :) w 30 metrach z hakiem to u mnie stara seria ref. kefa nie jest za duża z yaqinem 10l, a ty z knigghtem :)

brawo za cierpliwość , ale jak przedmówca radzi - zmień kolumny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.