Skocz do zawartości
IGNORED

Sens kolekcjonowania filmow na plytach DVD i BD.


Gummo

Rekomendowane odpowiedzi

Format DVD jest lepszy od S-VHS jeśli porównać maksymalne możliwości jednego i drugiego. Facet do testu użył magnetowidu VHS z 2002 roku, model SLV-EZ727. Zaś co do samego sposobu (co opisuje) przeprowadzania tego testu, to gościu "przekombinował". Efekt w postaci trzech porównawczych fotek ukazuje "efekt" końcowy tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego porównania widzę, że trzeba będzie kupić Dzień Niepodległości na BR. Mam DVD i jakość jest zła, a w scenach dołożonych - tragiczna. Na BR wygląda dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

sens kolekcjonowania mozna rozpatrzec w kategorii"co zostawie dla swoich dzieci, wnuków".Kiedys kolekcjonowało się, porcelane,obrazy ,drogie znaczki...to sa kolekcje.A płyty z filmami dvd lub bl, to tylko zbieractwo nie przynoszace kozysci i wartosci dodanych dla potomnych,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Tak sie ostatnio zastanawialem czy jest sens posiadania duzej kolekcji filmow na potrzeby domowe. Przegladajac galerie kin domowoych na zachodnich forach zauwazylem ze wiele osob posiada bogata kolekcje filmow (np. 500+ DVD oraz 300+ BD, niektorzy wiecej). Czy jest sens? Co posiadacz majacy 500-100 plyt DVD ma zrobic z nimi w epoce BD? Czy wyprzedawac za grosze i zastepowac plytami BD? Co z plytami BD? Juz teraz wkracza 3D i niesmialo pisze sie o formacie FullHD 4k. Czy ograniczyc kolekcje do ulubionych i korzystac z usulug wypozyczalni?

 

fakt z e to paranoja. ja mam mase CD ale fimów w ogle nie trzymam ogladąm i raczej nigdy drugi raz (tylko pare filmów warto obejrzeć dwa razy jak np KILING FIELDS czy KONTAKT czy Anioły NOwego Yorku . Natomaist stawiamy sobie wszsycy na super audio i super instalację kina w super sali . I to jest nasz cel , miec zajebiaszczo wyposazoną duza salę z 3D i super dżwiekiem takim by zmiatał nas jakością ale chomikowanie filmów nie ma sensu no chyba że to hobby jak zbieranie znaczków albo motyli . to ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I koniecznie z oczoepnym niebieskim podświetleniem, najlepiej wszystkiego.

 

"...Natomaist stawiamy sobie wszsycy na super audio i super instalację kina w super sali . I to jest nasz cel..."

I podobno to jeszcze nie jest Wasze ostatnie słowo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki co sadzicie o serwisach takich jak Netflix mysle ze to przyszlosc i pewnie wtedy kolekcjonowanie przestanie tracic sens, tysiace filmow w zasiegu reki 10 dolarow miesiecznie zeby tylko takie cos weszlo do polski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym kierują się ludzie kupujący na aukcjach dzieła sztuki za miliony dolarów skoro w necie mają je wszystkie za jednym kliknięciem, i to nawet w HD ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja rozumiem kolekcjonować filmy na szpuli albo jeśli ktoś sobie robi własne wydania, ale mnie osobiście kolekcjonowanie tego co w sklepach wydają nie jara.

 

A Polakito nie ma szans, żeby Netflix na głębszą skalę tak dalej pędził dlatego, że teraz zaczął produkować własne produkcje dzięki czemu stał się konkurencją i pewnie niektórzy się odsuną od niego i ta biblioteka zacznie się kurczyć. Zresztą mafia filmowa to wszystko kontroluje, póki on nie zagraża to go utrzymają przy życiu, ale później go po prostu odstrzelą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja rozumiem kolekcjonować filmy na szpuli albo jeśli ktoś sobie robi własne wydania, ale mnie osobiście kolekcjonowanie tego co w sklepach wydają nie jara.

 

Równie dobrze można powiedzieć, że każda domowa kolekcja muzyczna w postaci winylu, CD... nie ma sensu, bo to tylko kopie. Co innego Mastery, leżące na półkach w klimatyzowanych i specjalnie nawilżanych pomieszczeniach...w studiach czy u innego właściciela. U mnie wyzwolił się mechanizm poszukiwania w muzyce i z wielką przyjemnością / satysfakcją wynajduję rzeczy dotychczas mi nieznane, tym bardziej, że po wysłuchaniu/obejrzeniu okazuje się, że są to genialne klimaty. Świadoma kolekcja, podparta wiedzą i doświadczeniem ma jak najbardziej sens, a wartościowe zbiory w postaci analogów, cd...dvd ... są wynikiem i owocem tych poszukiwań. Taki widzę sens kolekcji. Puste zbieractwo jest snobistyczne i nie ma nic wspólnego z zamiłowaniem do Sztuki. Widziałem też kilka bardzo ładnych bibliotek/płytotek/filmotek... w regularnych domach / mieszkaniach, że szczęka mi opadła. Nie jest to wcale tanie hobby.

 

Pozdr,M

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

W dużej mierze jest to wynik pewnego uwarunkowania kulturalnego. Pamiętam jak zaczęły się u nas rozpowszechniać karty płatnicze. Dużo ludzi głównie starszych i tak wybierało całą kasę za jednym razem i potem płaciło gotówką.

-Jak czuję w ręku pieniądze, to wiem, że je mam - powiedział mi taki jeden właśnie.

Inny obrazek. Ulice są obecnie pełne młodych ludzi słuchających muzyki ze skrzeczących komórek trzymanych w ręku (!). Dla mnie niezrozumiałe skoro już bez mała trzydzieści lat temu dzięki walkmanom można to było robić z lepszą klasą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Równie dobrze można powiedzieć, że każda domowa kolekcja muzyczna w postaci winylu, CD... nie ma sensu, bo to tylko kopie.

Niby tak. Ale jakoś tak jest, że codziennie mam ochotę wyjąć jakąś płytę CD z pudełka i posłuchać muzyki. A w przypadku filmów to raczej zastanawiam się co NOWEGO jest do obejrzenia. I tak nie mam na tyle czasu żeby obejrzeć wszystkie pozycje które wydają mi się interesujące. Jak dla mnie sens kolekcjonowania filmów jest żaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ile ludzi tyle zdan na ten temat wiec mysle ze tych co nie kolekcjonuja nikt nie na mowi do tego, a znowu tych co kolekcjonuja nikt nie namowi do tego zeby przestali to robic. ja kolekcjonuje zarowno filmy jak i plyty cd , kupe kasy idzie ale jak sie to lubi to co poradzic :-)

Lolek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.