Skocz do zawartości
IGNORED

Czy ja oszalałem?


rmgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano · Ukryte przez mlb, 4 Lutego 2011 - wojenka
Ukryte przez mlb, 4 Lutego 2011 - wojenka

Uwaga.

 

Informuję czytelników tego wątku, że odpowiedzi są filtrowane i znikają. O zniknięciu mojej odpowiedzi nie zostałem poinformowany przez administratora. Takie zabiegi nie mieszcza się w głowie i są naruszeniem swobody wypowiedzi. Treść mojej wypowiedzi była wynikiem sprzeciwu przeciwko wyrażaniu tez, które rochu przyjął za prawdziwe a wg mnie są po porstu bzudrą. Treści dokładnie nie przytoczę bo została usunięta przez "kogoś".

 

Co dlaczego?

 

Jakość odpowiedzi rocha, którą tu zacytowałem jest śmieciem, którego nikt nie usuwa i pozwala się mu istnieć. Dlaczego ktoś filtruje odpowiedzi i dokonuje wyboru treści?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

Dźwięk z peceta (nie ważne - karta dźwiękowa czy SB) dalej ustępuje CD.

 

To nie pecet jako taki jest źródłem problemów, ale transmisja cyfrowa oparta o protokół SPDIF wraz z nieśmiertelnym jitterem oraz ilość zakłóceń które PC przy okazji generuje. Od ponad roku gram na DACu zbudowanego na bazie jednej z gotowych płytek z eBay, który jest lepszy od niejednego dobrego CD-ka: gładki, dynamiczny i przestrzenny - ale w eliminację problemów o których wspomniałem musiałem zainwestować sporo czasu i pracy, same koszty elementów to minimum 2tys. zł, do tego sporo wysiłku włożone w eksperymenty i opanowanie niepożądanych zjawisk w układach. Źródłem jest mini-pecet, czyli popcorn A-110 do którego dołożyłem wyjście koaksjalne - i całość daje radę. Ale nie chcę niepotrzebnie budzić nadziei - niełatwo jest ten efekt osiągnąć nawet dla kogoś kto ma do czynienia z lutownicą od kilku lat. Stąd rochu generalnie ma rację - DACe dostępne na rynku w połączeniu z pecetami w postaci źródła w większości jeszcze nie osiągnęły pułapu dobrych CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubanczyk: To niczego nie zmieni! Rozumiesz że ikony stereo nie produkują PCtów do grania muzyki dlatego wszystko co jest zbudowane na tej bazie będzie zawsze tylko namiastką wytrawnej 30-sto letniej myśli technicznej która siedzi w playerze CD? I choćby bit perfekt był najlepszym z możliwych bit perfektów to i tak będzie to grało zawsze namiastką prawdziwego playera CD. Dlatego też Rochu wspomina o tym że musisz odłożyć sporo nawet na głupi kabel cyfrowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Kubanczyk: To niczego nie zmieni! Rozumiesz że ikony stereo nie produkują PCtów do grania muzyki dlatego wszystko co jest zbudowane na tej bazie będzie zawsze tylko namiastką wytrawnej 30-sto letniej myśli technicznej która siedzi w playerze CD? I choćby bit perfekt był najlepszym z możliwych bit perfektów to i tak będzie to grało zawsze namiastką prawdziwego playera CD. Dlatego też Rochu wspomina o tym że musisz odłożyć sporo nawet na głupi kabel cyfrowy.

 

Myślę, że powyższą wypowiedź należy czytać w kontekście osoby piszącej.

 

brawo32 we własnym "O mnie":

"Moje doświadczenie z audio zaczęło się z lipcem 2010 i jest niewielkie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie pecet jako taki jest źródłem problemów, ale transmisja cyfrowa oparta o protokół SPDIF wraz z nieśmiertelnym jitterem oraz ilość zakłóceń które PC przy okazji generuje. Od ponad roku gram na DACu zbudowanego na bazie jednej z gotowych płytek z eBay, który jest lepszy od niejednego dobrego CD-ka: gładki, dynamiczny i przestrzenny - ale w eliminację problemów o których wspomniałem musiałem zainwestować sporo czasu i pracy, same koszty elementów to minimum 2tys. zł, do tego sporo wysiłku włożone w eksperymenty i opanowanie niepożądanych zjawisk w układach. Źródłem jest mini-pecet, czyli popcorn A-110 do którego dołożyłem wyjście koaksjalne - i całość daje radę. Ale nie chcę niepotrzebnie budzić nadziei - niełatwo jest ten efekt osiągnąć nawet dla kogoś kto ma do czynienia z lutownicą od kilku lat. Stąd rochu generalnie ma rację - DACe dostępne na rynku w połączeniu z pecetami w postaci źródła w większości jeszcze nie osiągnęły pułapu dobrych CD.

To moze ty bedziesz mogl mi wyjasnic czemu nie buduje sie po prostu DACow przetaktowujacych zbuforowany sygnal wlasnym zegarem? I drugie pytanie - co niepozadanego procz jittera "przenosi sie" z peceta do DACa podlaczonego po optyku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rochu: Przynajmniej opanowałem się w porę i nie szukam tak jak ty kabli głośnikowych za 12 tysięcy złotych. Chyba kontekst obrzydzenia do PC w twoim przypadku jest bardzo czytelny.... Po prostu nie ma tak snobistycznie drogich PCtów które można byłoby chwalić za.... cenę. Tak samo jak pomagają ci wszelkie marketingowe teorie że kable cyfrowe również muszą być drogie. Przecież ty wiesz że cena takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 1.5 metrowego kabla za $500 (sic!) jest współmierna do jakości którą oferuje....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Rochu: Przynajmniej opanowałem się w porę i nie szukam tak jak ty kabli głośnikowych za 12 tysięcy złotych. Chyba kontekst obrzydzenia do PC w twoim przypadku jest bardzo czytelny.... Po prostu nie ma tak snobistycznie drogich PCtów które można byłoby chwalić za.... cenę. Tak samo jak pomagają ci wszelkie marketingowe teorie że kable cyfrowe również muszą być drogie. Przecież ty wiesz że cena takiego http://usa.denon.com/us/Product/Pages/Product-Detail.aspx?Catid=5840d55c-4077-4d9e-9421-36f204fb4587&SubId=85958de8-a123-4213-8ae1-bb6afaee9a97&ProductId=f7d26b3a-05a6-4724-a5c1-2a63642a6206 1.5 metrowego kabla za $500 (sic!) jest współmierna do jakości którą oferuje....

 

Ojej nie wiedziałem, że mój wątek tak bardzo popsuł twoje jakże dobre samopoczucie.

Wybacz mi Brunhildo...

 

A tak na poważnie. Ja tobie kolego do kieszeni nie zaglądam, bo nic mi do tego.

A zatem daj sobie spokój z moimi finansami.

Natomiast jeżeli masz z tym problem to po prostu weź się za robotę i tyraj po 14 godzin na dobę, to może zrozumiesz jaki jest prawdziwy sens pieniądza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

Pomimo tego, że połowa napisanego tekstu w wątkach znika z niewiadomych przyczyn (cenzura audiostereo, wybór treści) napiszę, choć jutro tego tekstu może już nie być.

 

"Myślę, że powyższą wypowiedź należy czytać w kontekście osoby piszącej.",

rochu, zaczepnisiu słodziutki, gdyby chcieć zacytować twoje wpisy, to niedorzeczności, których jesteś autorem wzbudzą mdłości proporcjonalne do czasu twojej obecności na forum.

 

Ogólnie można stwierdzić.

Bit perfect nie jest warunkiem wystarczalnym ale o 100% powodzeniu decyduje przekaz informacji cyfrowej w czasie. To zadanie ma chyba rangę banału z punktu widzenia zaawansowanej techniki dzisiaj.

Rozumiem, że dzisiejsza technika zasstosowana w PC wg złotouchych nie umożliwia dokładnego w czasie przesłania zer i jedynek z pc do dac`a a to są w stanie usłyszeć np. w postaci "problemu z lokalizacją źródeł".

 

Problem w tym, że np rochu uważa, że tak naprawde nikt nie wie o co chodzi w transmisji sygnału cyfrowego w pc, nawet konstruktorzy chyba...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 5 Lutego 2011 - bezsensowna flame war
Ukryte przez Fr@ntz, 5 Lutego 2011 - bezsensowna flame war

Ojej nie wiedziałem, że mój wątek tak bardzo popsuł twoje jakże dobre samopoczucie.

 

Jest odwrotnie Rochu. Po takich wpisach wiem że masz jakieś braki po prostu....

 

Wybacz mi Brunhildo...

 

Niedawno pisałem wprost do ciebie żebyś się nie spinał bo świat nigdy się nie kręcił wokół ciebie i kręcił się nigdy nie będzie. Wyciągasz szybko pochopne wnioski myśląc że jesteś wyjątkowy.

Nie jesteś. Po prostu świecisz gołą d.... jak ten cesarz który chciał sobie zamówić wyjątkowe wdzianko.... I dlatego wpisy twojej nieskromnej osoby są dla mnie bardzo często wesołą lekturą choć nie szukam ich specjalnie.

 

A tak na poważnie. Ja tobie kolego do kieszeni nie zaglądam, bo nic mi do tego.

A zatem daj sobie spokój z moimi finansami.

 

No przykro mi Rochu. Ale skoro wszystkim pokazujesz te kieszenie to czy to moja wina że zerkam jak wołasz żeby patrzeć?

 

Natomiast jeżeli masz z tym problem to po prostu weź się za robotę i tyraj po 14 godzin na dobę, to może zrozumiesz jaki jest prawdziwy sens pieniądza.

 

Tu nie trafiłeś jak zwykle. Założę się o skrzynkę dobrego wina że tyrasz więcej ode mnie i masz mniej czasu dla siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Gość rochu

(Konto usunięte)
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 5 Lutego 2011 - bezsensowna flame war
Ukryte przez Fr@ntz, 5 Lutego 2011 - bezsensowna flame war

Problem w tym, że np rochu uważa, że tak naprawde nikt nie wie o co chodzi w transmisji sygnału cyfrowego w pc, nawet konstruktorzy chyba...

 

Kochanieńki, widzę, że dajesz do zrozumienia, iż wiesz o co biega w tym temacie.

Oświecisz mnie?

Odnośnik do komentarza

Rochu: "Dźwięk z peceta (nie ważne - karta dźwiękowa czy SB) dalej ustępuje CD. " wypadałoby abyś ty pierwszy się nieco wysilił i oświecił resztę....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze ty bedziesz mogl mi wyjasnic czemu nie buduje sie po prostu DACow przetaktowujacych zbuforowany sygnal wlasnym zegarem? I drugie pytanie - co niepozadanego procz jittera "przenosi sie" z peceta do DACa podlaczonego po optyku?

 

Buduje się takie, ale nie jest ich dużo. Mój też jest oparty na podobnej zasadzie. Dlaczego nie każdy? Większość inżynierów ma to gdzieś. Nawet na tym forum znajdziesz wiele ironicznych wypowiedzi "fachowców od audio" którym gra wyłącznie karta katalogowa i multimetr.

 

Optyk wbrew pozorom jest gorszy od koaksjala. Mikroodbicia zakłócają kształt zbocza. Poza tym podwójna konwersja prąd-światło-prąd też wprowadza zniekształcenia.

 

Generalnie moim zdaniem protokół SPDIF jest inżynierską pomyłką. Działa, jest prosty w zastosowaniu, ale sygnał jest z definicji zniekształcany. Projektanci sprzętu popularnego mają rację że jest to pomijalne - z punktu widzenia audio jakości boomboxa. Bo już w audio wysokiej jakości nabiera to dużego znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Rochu: "Dźwięk z peceta (nie ważne - karta dźwiękowa czy SB) dalej ustępuje CD. " wypadałoby abyś ty pierwszy się nieco wysilił i oświecił resztę....

 

Myślę, że wystarczająco napisałem na ten temat na forum aby się kolejny raz powtarzać.

Z resztą, nie wiem czy jest sens cokolwiek tłumaczyć takim co słyszą jedynie bit perfect, swoją pierwszą mini-wieże mają od pół roku a już oponentów wysyłają do piachu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wystarczająco napisałem na ten temat na forum aby się kolejny raz powtarzać.

 

Może być link.... No chyba że ciężko będzie ci znaleźć kiedy ostatnio napisałeś coś z sensem w powyższym temacie.

 

Z resztą, nie wiem czy jest sens cokolwiek tłumaczyć takim co słyszą jedynie bit perfect, swoją pierwszą mini-wieże mają od pół roku a już oponentów wysyłają do piachu...

 

No i z tą mini-wieżą znów kulą w płot.... A to że czytać nie potrafisz ze zrozumieniem to chyba nie ja pierwszy ci wytykam.

 

Tak poza konkursem (ale w kwestii logicznego myślenia czy czytania ze zrozumieniem) ty naprawdę jesteś prawnikiem?! :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 5 Lutego 2011 - bezsensowna flame war
Ukryte przez Fr@ntz, 5 Lutego 2011 - bezsensowna flame war

Może być link.... No chyba że ciężko będzie ci znaleźć kiedy ostatnio napisałeś coś z sensem w powyższym temacie.

 

Dziecko Neostrady i googla nie potrafi obsłuzyć?

 

 

Tak poza konkursem (ale w kwestii logicznego myślenia czy czytania ze zrozumieniem) ty naprawdę jesteś prawnikiem?! :-)

 

A co wiesz o wykładni celowościowej?

Poza konkursem - logika prawnicza (ta stosowna w praktyce, nie ta wykładana na pierwszym roku studiów) niekoniecznie jest dwuwartościowa i nieco wymyka się spod definicji logiki formalnej.

Można by rzec, iż czasami chadza własnymi ścieżkami.

Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 5 Lutego 2011 - bezsensowna flame war
Ukryte przez Fr@ntz, 5 Lutego 2011 - bezsensowna flame war

Dziecko Neostrady i googla nie potrafi obsłuzyć?

 

Z Zyziem ci do twarzy a raczej z jego epitetami. Nie dziecko Neo ale dziecko BBSów. Użyj Google to się dowiesz co to jest.

 

Dziwne że sposób "narracji" macie podobny.... A może to od ciebie się niektórzy uczą prowadzić dyskusję? W sumie zazwyczaj w twoim wypadku wygląda to bardzo podobnie:

 

Rozmowa pomiędzy Forumowiczami (F). Rozmowa. Rozmowa. Wpada Słyszący (S)....

S: Stwierdzenie.

F: Ale dlaczego?

S: Dlaczego co?

F: Dlaczego to Stwierdzenie?

S do wyboru razem czy osobno:

 

a) Zadaje kolejne bezsensowne pytania. Nigdy nie odpowie wpros co najwyżej jakaś zdawkowe trzy słowa na krzyż. Do upadłego.... To on chce prowadzić dyskusję więc zmusza inna osobę do poszukiwań dlaczego jego stwierdzenie nie jest słuszne (przecież jest guru i nie będzie się "tłumaczył" ze swoich poglądów).

b) Odpowiada że nie ma sensu z Niesłyszącymi rozmawiać.

c) Odpowiada że już to pisał i że można sobie to o czym pisał poszukać lub można o tym zjawisku poszukać (nigdy nie podaje linku).

d) Odpowiada że sam SŁYSZAŁ i udowadnianie tego nie ma sensu.

e) Odpowiada że Forumowicz nie ma predyspozycji (fizjologicznych czy finansowych) żeby to zrozumieć bo nie jest Słyszącym....

f) Tylko się uśmiecha (emotikon) lub przekazuje że się śmieje z tego co F napisał ("hahahaha") - tu przepraszam to domena jeszcze niewytrawionego w dyskusji twojego kolegi.

g) Znika z dyskusji

 

Ogólnie 0 konkretów i lanie wody.....

 

A co wiesz o wykładni celowościowej?

Poza konkursem - logika prawnicza niekoniecznie jest dwuwartościowa i nieco wymyka się spod definicji logiki formalnej.

 

Czyli jednak coś jest na rzeczy. I chyba "zagrania" na forum bierzesz z zawodowego doświadczenia.

 

A jeśli jesteś adwokatem to współczuje....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♫ ♪ ♪ ♫ ♪ ♪ ♫ fiu fiu.... Bocznica: Rozmowy na luzie: strona 20: Mlb łże...

Odnośnik do komentarza

Buduje się takie, ale nie jest ich dużo. Mój też jest oparty na podobnej zasadzie. Dlaczego nie każdy? Większość inżynierów ma to gdzieś. Nawet na tym forum znajdziesz wiele ironicznych wypowiedzi "fachowców od audio" którym gra wyłącznie karta katalogowa i multimetr.

Ale to wlasnie z punktu widzenia inzyniera-informatyka niestosowanie takiego rozwiazania jest bez sensu. Takie rzucanie sobie klod pod nogi. No chyba ze optymalizuje sie stosunek kosztow do jakosci lub minimalizuje komplikacje ukladu. Jakos mi sie wierzyc nie chce zeby koszty takiego rozwiazania byly duze w porownaniu do cen coponiektorych urzadzen. Az sobie poszukam jak wyglada taka implementacja.

 

Optyk wbrew pozorom jest gorszy od koaksjala. Mikroodbicia zakłócają kształt zbocza. Poza tym podwójna konwersja prąd-światło-prąd też wprowadza zniekształcenia.

Z tym ze jesli DAC przetaktowuje sygnal to jakiekolwiek znieksztalcenia interesuja nas tyle co zeszloroczny snieg. Wazene zeby w "nieodrestaurowanym" sygnale nie bylo przeklaman na poszczegolnych bitach.

A czy nie jest tak ze nawet bez przetaktowania chyba prosciej jest zapanowac nad wplywem przetwornikow optoelektrycznych na sygnal z uwagi na stosunkowo prosta aplikacje niz nad niewiadomoczym podlaczonym jako zrodlo sygnalu?

 

Generalnie moim zdaniem protokół SPDIF jest inżynierską pomyłką. Działa, jest prosty w zastosowaniu, ale sygnał jest z definicji zniekształcany. Projektanci sprzętu popularnego mają rację że jest to pomijalne - z punktu widzenia audio jakości boomboxa. Bo już w audio wysokiej jakości nabiera to dużego znaczenia.

Bo pewnie specyfikacja byla pisana przez informatyka. Dane przesylaja sie bezblednie? Przesylaja. Czyli jest ok. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość romeksz

(Konto usunięte)
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 5 Lutego 2011 - bezsensowna flame war
Ukryte przez Fr@ntz, 5 Lutego 2011 - bezsensowna flame war

Dźwięk z peceta (nie ważne - karta dźwiękowa czy SB) dalej ustępuje CD.

tak. bo zera z CD są bardziej okrągłe, a ostrość jedynek nie podlega wątpliwości.

 

Natomiast jeżeli masz z tym problem to po prostu weź się za robotę i tyraj po 14 godzin na dobę, to może zrozumiesz jaki jest prawdziwy sens pieniądza.

to Ty po prostu nie masz czasu na słuchanie Muzyki i tzw. Hi-End ma Ci to zastapić.

 

BTW. co to jest "sens pieniądza", czy to dla Ciebie jest równoważne z Hi-End?

Odnośnik do komentarza
Gość rochu

(Konto usunięte)
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 5 Lutego 2011 - bezsensowna flame war
Ukryte przez Fr@ntz, 5 Lutego 2011 - bezsensowna flame war

Z Zyziem ci do twarzy a raczej z jego epitetami.

 

Podobało mi się jak Zyzio ciebie potraktował.

Choć może nie miał racji co do Microlabów, to należało ci się.

 

 

Ogólnie 0 konkretów i lanie wody.....

 

To samo można powiedzieć o gęsiach które gęgają bez nawet śladu własnej refleksji:

- bit-perfect, wyrównywanie poziomu, kable nie grają, bit-perfect, wyrównywanie poziomu, kable nie grają, bit-perfect, wyrównywanie poziomu, kable nie grają, etc, etc...

 

A jeśli jesteś adwokatem to współczuje....

 

Nie ma czego współczuć, fajny zawód. Wielu by chciało go praktykować.

Odnośnik do komentarza

Bo pewnie specyfikacja byla pisana przez informatyka. Dane przesylaja sie bezblednie? Przesylaja. Czyli jest ok. :)

 

Sam poniekąd jestem informatykiem, w tej branży pracuję - i dziwię się niektórym kolegom że tak wąsko patrzą na to zagadnienie. Ale i nie należy również zapominać kiedy powstał ten protokół - w czasach kiedy wszyscy "nowocześni" ślepo wierzyli w doskonałość informacji cyfrowej. I do tej pory większość tak uważa.

 

Z tym ze jesli DAC przetaktowuje sygnal to jakiekolwiek znieksztalcenia interesuja nas tyle co zeszloroczny snieg. Wazene zeby w "nieodrestaurowanym" sygnale nie bylo przeklaman na poszczegolnych bitach.

 

Teoretycznie tak. W praktyce sygnał nawet po przetaktowaniu jest częściowo zakłócony nierównościami czasowymi oryginału. Poza tym problem jittera to tylko jeden z kilku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak. W praktyce sygnał nawet po przetaktowaniu jest częściowo zakłócony nierównościami czasowymi oryginału. Poza tym problem jittera to tylko jeden z kilku.

Moze i tak, ale jak czytam ile energii jest wkladane w, na ten przyklad, dobranie jednego parametru w biosie w jednej szczegolnej konfiguracji komputera, dobranie kabelka sata itd, to sie za glowe lapie. Gdyby tylko ta energia byla spozytkowana na rozwiazanie problemu w miejscu wspolnym dla wszystkich czyli w samym DACu zamiast rozwodzeniu sie nad wyzszoscia jednej z niezliczonych konfiguracji sprzetu nad inna to jak szybko te problemy zostalyby zredukowane do skali pozwalajacej je pominac? Ech.

Nawiasem mowiac to czy ktos w dziale DIY podjal sie budowy takiego DACa jak twoj?

 

A tak bardziej w temacie to jak ida testy Solo i flac w zaproponowanych nowych konfiguracjach? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie to dochodzimy do ciekawych wniosków czyli ta sama informacja w formacie cyfrowym może różnie brzmieć... Hmm optyk to badziewie też ciekawe jak to jest z tymi mikro odbiciami tymi zakłóceniami?

 

mbl mam pytanie jeśli nawet masz piki na sinusoidzie to powiedz mi proszę jak one mają wpływać na muzykę? Przecież to chodzi o progi wzbudzania jeśli jest powyżej to zaliczane jako 1 i tyle. Nawet jeśli sygnał jest naszpikowana pikami to i tak jeśli one nie przekraczają progu to są pomijane... Co najlepsze że Edward kiedyś mierzył na oscyloskopie kabel od lampki nocnej i ona nawet nie generowała odbić. Żeby jakiś odkrywca nie wpadł na pomysł że taki pik jest liczony w sygnał i robi się 1 to od razu mówię że wtedy mamy trzask.

 

Panowie wy słyszeliście kiedyś naprawdę wpływ źle obrabianego sygnału cyfrowego? Polecam sobie obniżyć na siłę latencję w ASIO i próbkowanie zwiększyć to będziecie słyszeć jak można negatywnie wpłynąć na sygnał cyfrowy (kiedy karta nie nadąża i gubi bity).

 

Co do konkretów, opisywane przez was zmiany które słyszycie w transmisji cyfrowej troszeczkę nie trzymają się logiki....

Panowie po pierwsze barwa, scena i inne pierdoły, które lubimy w nagraniu nie zmienią się, nie ma takiej opcji. To nie jest kwestia jednej 1 czy dwóch 1....

Sorry ale obecnie staracie się przeforsować pogląd w który mówi jasno że ta sama informacja gra różnie...

 

Żeby tak było jak mówicie to to co wychodzi z nadajnika toslink musiało by się różnić od tego co otrzymuje odbiornik toslink....

 

Żeby doszukać się zmiany barwy itd koledzy to musiało by mieć takie zjawisko miejsce:

 

nadajnik=> 1010101010101111 => kabelek=> 110011001100110000=> odbiornik

 

No a chyba wszyscy wiemy że żaden cudowny kabel nie jest wstanie zmienić informacji.

Poczytajcie na jakiej zasadzie jest zbudowany protokół transmisji spdif on albo przesyła informacje poprawnie albo w ogóle...

 

To co obecnie jest forsowane to to że w zależności od kabla do telewizji cyfrowej prezenterka u jednego jest murzynką a u innego jest czerwonoskóra...

 

mbl skoro już powiedziałeś że pracujesz jako informatyk to mam do Ciebie prośbę. Przeanalizuj budowę najprostszego CPU. Jak to jest z cache i dla czego ma kilka leveli itd. Dodatkowo pewnie zdarzyło Ci się naprawiać komputer. Więc przypomnij sobie jak zachowuje się komputer z uszkodzonym modułem pamięci ram. Mówimy o ddr2 i o jednej kostce z powiedzmy 1GB pamięci.

 

Co do odbić w światłowodach panowie to nie ja pisałem post. Mam bardzo długi światłowód do centrali i czasami mi się bity przekłamują (i to nie to że jest kilka zabezpieczeń żeby one się zgadzały). No i nie zrywa mi transmisji tylko zmienia mi się treść posta. Ale przechodzę niedługo na wi fi na 5GHz więc żadne kable sygnału mi nie popsują...

 

Panowie post trochę prowokacyjny ale powoli grzeje z forum połowa branży...

 

Nie chce byście mnie źle zrozumieli. Nie ma nic złego kiedy dąży się by sygnał by idealny, bo ma się takie widzi mi się. Ale kiedy zaczyna się wokoło rozpowiadać że tak tak kabel cyfrowy to panaceum i nie sieje wtedy cyfrą po uszach to zaczyna być to zabawne.

 

Mam nadzieje że mogę liczyć z waszej strony na konstruktywną dyskusje.

 

Pozdrawiam Arczi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O lichości cyfry była na forum niezliczona ilość wątków. Mieliśmy kilka miesięcy przerwy, więc czas zacząć nową dyskusję ;).

 

Oczywiście, że kable cyfrowe nie grają. Transmisja albo jest, albo jej nie ma. Archi, nie wiem co się dzieje, że Ci e-mail`e przekłamuje?! Jakiś absurd.

Mój największy złożonością projekt informatyczny to system złożony z lokalnych repozytoriów rozrzuconych po kraju i dwóch centralnych archiwów dokumentów elektronicznych z wzajemną replikacją danych. Dane są podpisywane elektronicznie i wielokrotnie szyfrowane.

I nigdy nie było możliwości aby dokument złożony do systemu i z niego odzyskany różniły się z dokładnością do bitu. Są integralne!

Po drodze są setki rozmaitych urządzeń sieciowych, Internet,…

 

Nie opowiadajmy więc banialuk o możliwości zmiany treści cyfrowej. Jak są takie zmiany to zwyczajnie w przyjętych kategoriach system nie działa właściwie!

 

Jitter:

Oczywiście takowy występuje bo musi. Wielokrotnie uzasadniałem dlaczego. Są możliwe oczywiście transmisje redukujące jitter do zera.

 

Nie wolno ot tak sobie deprecjonować jakiegoś wynalazku. Co mają znaczyć te pogardliwe teksty na temat S/PDIF? Taki standard przesyłu danych wymyślono i przyjęto. Proponuje zajrzeć do historii…

 

O słyszeniu jitter`u wielu tu pisało. Ich opowieści można najczęściej włożyć między bajki. Oczywiście napisać można wszystko, to nic nie kosztuje ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odbić w światłowodach panowie to nie ja pisałem post. Mam bardzo długi światłowód do centrali i czasami mi się bity przekłamują (i to nie to że jest kilka zabezpieczeń żeby one się zgadzały). No i nie zrywa mi transmisji tylko zmienia mi się treść posta. Ale przechodzę niedługo na wi fi na 5GHz więc żadne kable sygnału mi nie popsują...

 

 

To taka ironia :) by była bardziej wyczuwalna nawet napisałem, że to nie ja posta pisałem :)))). Więcej poczucia humoru Grzegorzu7 :)))).

Taka sytuacja jak opisałem wydała mi się absurdalna i że od razu będzie wiadomo że sobie żartuje. No ale wyszło jak wyszło :P

 

Co do redukcji tego jitteru stąd moja prośba do mbl z kwestia cache'u w procesorze :)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
mbl skoro już powiedziałeś że pracujesz jako informatyk to mam do Ciebie prośbę. Przeanalizuj budowę najprostszego CPU. Jak to jest z cache i dla czego ma kilka leveli itd. Dodatkowo pewnie zdarzyło Ci się naprawiać komputer. Więc przypomnij sobie jak zachowuje się komputer z uszkodzonym modułem pamięci ram. Mówimy o ddr2 i o jednej kostce z powiedzmy 1GB pamięci.

 

arczi, czy Ty chcesz jakiś zawał wywołać? Bycie informatykiem w zdecydowanej większości nie oznacza wiedzy na temat sprzętu i jak on działa. Prawie każdy informatyk ma zaledwie nikłe o tym pojęcie. Oczywiście nie podważam tu wiedzy mlb, są w końcu wyjątki od reguły.

 

Gdyby efektu jittera i wielu innych szkodliwych czynników nie można było opanować to dziś nawet stacje radiowe miałyby kłopot z emisją swoich programów. Czy wyobrażacie sobie jak potwornie zniekształcony musi być sygnał po przelocie z Warszawy do np. Szczecina? Przez te 500km tyle odbić, przesunięć, fotonów z kosmosu itd. Jednym słowem puszczają Jacksona a my słuchamy Bacha :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arczi87, naprawdę nie mam ochoty ani siły tłumaczyć tego samego po raz któryś z rzędu. Przejrzyj starsze wątki. Jeśli chodzi o mnie, oprócz informatyki moim hobby jest też elektronika, hobby to uprawiam z przerwami od wielu lat... zaczynałem w wieku około 10 lat, obecnie mam około 40-tki. Przez ten czas naprawdę można sobie wyrobić niezależną opinię na różne tematy. Budowy procesora też specjalnie nie musisz mi tłumaczyć, zdarzało mi się pisać programiki w assemblerze na starsze procesory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może sprecyzujmy jak te wszystkie jittery i śmieci z PC wpływają na zwiększenie zniekształceń na samym wyjściu DAC podłączonego optycznie do ww. PC? ... jakie otrzymamy THD+N itp.? Ile się traci?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.