Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  375 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980

Rekomendowane odpowiedzi

Hej klubowicze ;)

 

Z świątecznymi dałem ciała więc poprawiam się i.... życzę Wam by nowy 2012 rok był bogatszy w doświadczenia audio, by zawsze znalazł się czas na słuchanie muzy i parę złotych na nowe płytki audio, a i by Nasze Kobiety - kochanki/żony/dziewczyny (niepotrzebne skreślić) hehe rozumiały hobby audio i wspierały w tej kwestii Nas :)

 

Patryk

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie wszystkich klubowiczów,

 

Korzystając z możliwości jakie daje to forum chciałbym przyłączyć się do grona zadowolonych (przynajmniej jak na razie :)) użytkowników Atoll'a. Po długich poszukiwaniach nowego wzmacniacza trafiłem można powiedzieć przypadkiem na Atoll'a. Od kilku dni jestem posiadaczem IN200. Słuchałem różnego sprzętu w różnych konfiguracjach, ale Atoll zdecydowanie najbardziej przypadł mi do gustu z kilku powodów:

- najlepszy moim zdaniem stosunek ceny do jakości,

- przede wszystkim Made in France, a nie Designed in France,

- gniazdo By-pass dzięki któremu mogę go wykorzystać do zasilania przodu w kinie domowym (to był warunek konieczny, tylko takie wzmacniacze brałem pod uwagę).

Sprzęt jest świetny, ma dokładnie to czego potrzebuję, nie ma zbędnego wyposażenia typu podwójne gniazda głośnikowe, regulacje barwy dźwięku itp., ale i tak najważnieszy jest dźwięk. Słyszę na nowo swoje płyty, tak jakbym dopiero je kupił i słuchał po raz pierwszy. Może się niektórym narażę, ale w moim subiektywnym odczuciu IN200 zagrał lepiej od Naima XS i Roksana Caspiana. Właściwie to mógłym powiedzieć, że Atoll IN200 łączy po części w sobie cechy obydwu tych wzmacniaczy np. muzykalność Caspiana i dynamikę i bas XS'a, a przy tym jest bardzo energetyczny ma piękny, potężny, melodyjny i znakomicie kontrolowany bas. Z czystym sumieniem mogę go polecić koledze "ortadragon". Mam te same odczucia co Ty odnośnie A38 i Creeka, Music Halla a70.2 też brałem pod uwagę, ale ciągle go nie mieli w sklepie więc się nie doczekałem. Nie wiem gdzie mieszkasz i jakie możliwości dają sklepy u Ciebie, ja w każdym razie mogłem wypożyczyć sprzęt za kaucją co też miało istotny wpływ na dokonanie wyboru.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

Dziękuję za odpowiedz.

 

Wczoraj własnie słuchałem Atolla in200 i jest wspaniały . Własnie tego szukałem alternatywy dla ROTELA RA1070 .

 

W przyszłym tygodniu zamawiam ATOLLA IN200 :)

 

IC Stereovox VESPA pięknie wyciaga detale z Atolla in200 i ten bas .Własnie taki jaki lubię szybki , mięsisty , twardy tak jak Rotel-ra1070 . Czuc moc !. Wydajność pradową jaka jest uspiona w Atollu IN200 i potrafi nadejsc jak huragan mile masując brzuszek :) .

 

Pozdrawiam .

Edytowane przez ortadragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Gratuluję wyboru, "będzie Pan zadowolony" :)

Ze swojej strony chciałbym jeszcze dodać, że jako miłośnik kina domowego brałem pod uwagę zakup amlitunera Arcam'a AVR600 (mogłem kupić w super cenie) łudząc się nadzieją, że będę miał 2 w jednym tj. dobre stereo i super kino. No, ale niestety ważnejsze jest dla mnie stereo i dlatego wygrał Atoll. Generalnie słuchałem jeszcze Primare I22, Arcam'a A38 i A28 (obydwa odpadły nawet przy Atoll'u IN100, który skłonił mnie do tego, żeby sprawdzić co potrafi starszy brat). Gdzieś po drodze były jeszcze tańsze alternatywy w postaci NAD'a C356BEE, Myrad'a Z142 i Exposure'a 2010S2, przewinęła się też droższa Rega Elicit, ale biorąc pod uwagę piękno dźwięku IN200 i jak na to, co oferuje jego przystępną cenę postanowiłem definitywnie wybrać Atoll'a i pozostać przy swoim starym ampie Yamahy do KD.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich posiadaczy Atolla. Sam sie do nich zaliczam od jakis 6 lat.

Do tej pory Pre PR100, AM80 i CD50 laczone byly kablami Audionovy Phobos MKII. 2 miesiace temu zakupilem testowo Audioquesty Golden Gate (Mialy byc Sidewindery...) i o dziwo odkrylem, ze Phobosy graja owszem i ocieplonym dzwiekiem, ale kosztem detali. Z AQ odkrylem nagrania na nowo. Jednak niestety w tym zestawie sa zbyt jasne.

 

I tereaz pytanei do Was. Na dniach przyjdzie DAC MF V-DAC II, ktory gra nieco ocieplonym dzwiekiem.

Czym mam go polaczyc, zeby usyskac jak najlepszy rezultat.

 

1. CD->DAC coaxialem - chodzi mi po glowie Oyaide DR-510 lub WireWorld Starlight 6

2. DAC->Pre - Ciekawa opcja moga byc OYAIDE PA-02, AQ Diamondback.

 

Co o tym myslicie, moze macie jakies swoje typy?

 

Kolumny, to niezmiennie AA Dione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Widze, ze nikt z nie przybyl z odsiecza :)

Maly update i kolejna zagwozdka.

 

1. VDACII polaczylem z cd coaxialem Wireworld Starlight 6. Dalo to niesamowita roznica w brzmieniu. Muzyka z CD odzyla. Pozbylem sie wyostrzonej srednicy, bas stal sie bardziej miesisty, ale nie rzlazlu. I schodzi o wiele glebiej (Oczywiscie jak na CD50 - pamietajmy, ze obracamy sie przedziale budzetowym). DAC ocieplil nieco brzmeinie. Wrazenie jest takie, jakby ktos w koncu zdjal matowa szybe oddzielajaca mnie od glosnikow.

 

2. No i Zagwozdka..

CD gra rewelacyjnie i nic bym juz w polaczeniach nie zmienial, gdybye nie... muzyka z laptopa. IC AQ wychodzace z DACa do preampu jest ewidentnie slabym punktem - kabel jest "jasny", duuuzo za jasny. Ale tylko i wylacznie podczas odtwarzania muzyki z komputera. Jak pisalem wczesniej - z CD zgrywa sie rewelacyjnie.

Co zrobic w takiej sytuacji? Prawde mowiac utknalem, bo nie zamierzam juz zmieniac harakteru brzmienia z CD, a sluchanie muzyki z Foobara jest... delikatnie mowiac - irytujace :)

 

Utknalem w martwym punkcie.

 

Z gory dziekuje za wszelkie wskazowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie z kompletnie innej beczki. Moj Pre jest pozbawiony zdalnego sterowania.

Wiem, ze byla opcja dokupienia takowego.

Orientuje sie ktos, czy to ustrojstwo wystarczy do tego, bym mogl wreszcie sterowac (chociazby glosnoscia) z kanapy? Na zdjeciu widac tylko pilota. Moze ktos z Was spotkal sie z tym "systemem"?

Edytowane przez Bartol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie z kompletnie innej beczki. Moj Pre jest pozbawiony zdalnego sterowania.

Wiem, ze byla opcja dokupienia takowego.

Orientuje sie ktos, czy to ustrojstwo wystarczy do tego, bym mogl wreszcie sterowac (chociazby glosnoscia) z kanapy? Na zdjeciu widac tylko pilota. Moze ktos z Was spotkal sie z tym "systemem"?

 

Taki pilot dostałem do IN200, co ciekawe spokojnie radził nie tylko z CD200, ale i z pierwszą wersją CD100, więc bardzo parwdopodobne że PRE też pokręci, i to każdą wersją. Może jednak warto kupić "uniwersalny"? pozdrowienia Gothi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly myk polega na tym, ze zdalne sterowanie bylo opcja do preampu (4 lata temu 300PLN). Pyatnie - czy odbiornuk IR jest zainstalowany w urzadzeniu, czy oprocz pilota potrzeba jeszcze samego modulu.

 

Witaj,

 

Proponuję zwrócić się z tym tematem do importera czyli Audio Forte. Sądzę, że jak opiszesz temat to Ci powiedzą czy powinno działać. Być może jak podasz np. numer fabryczny urządzenia to Ci ustalą jakie powinien zawierać wyposażenie.

 

Pozdrawiam

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza Atoll in50 (wersja starsza bez SE). Wcześniej grałem na dzielonym Rotelu RC-970BX + RB-971. Przez 4 lata szukałem czegoś co będzie na tyle dynamiczne i szczegółowe co w/w Rotele ale nie na tyle szorstkie i agresywne. Chyba trafiłem w 10'tkę. Atoll podpięty jest do Paradigm Titan Monitor v.5. Gdyby ktoś chciałby dowiedzieć się jak to współgra, przy jakiej muzyce i w jakich warunkach to proszę pytać. Tak czy siak - baaardzo mile mnie zaskoczył ten maluch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej :)

 

Jaki okres potrzebuje nowy Atoll IN200 by się w pełni wygrzał według Waszych spostrzeżeń i co się po tym okresie zmieniło?

Zastanawiam mnie czy by zgrał się z moimi kolumnami Usher V604, słuchaliście może z kolumnami tej marki?

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll in200 powinien być cały czas podłączony do sieci - dlatego pstryczek on/off umieszczono z tyłu wzmaka (jest funkcja standby - więc nie ma problemu z przechodzeniem w uśpienie). Po całkowitym odłączeniu od prądu powinien pograć ok. 1-2 godzin żeby zaczął grać na swoim poziomie. Po tym czasie zmiana w dźwięku jest bardzo wyraźna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki. Ale ja pytam po ilu godzinach od nowości Atoll In200 gra pełną barwą? Np. Jak kupiłem Ushery V604 to potrzebowaly 160 godzin grania by pełną swą barwą zagrały.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ilu godzinach od nowości Atoll In200 gra pełną barwą? Np. Jak kupiłem Ushery V604 to potrzebowaly 160 godzin grania by pełną swą barwą zagrały.

 

Wciąż czekam na Wasze spostrzeżenia.

 

GOTHI wiem pisałeś ale dzięki za przypomnienie :)

 

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o początkową ewolucję barwy brzmienia w IN 200 (a miałem pudełko prosto od producenta), to od razu zagrał świetnie, u mnie była natychmiastowa różnica na plus względem IN 100. Jak barwa się zmienia podczas 100-500 godzin słuchania, trudno powiedzieć, pewnie też sami przyzwyczajamy się do brzmienia, a jak w międzyczasie zmieni się trochę ustawienie kolumn, to już inna bajka. Reasumując, potencjał integry słychać od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie do Patryka-1980

Możesz coś więcej napisać jak "spisuje" się Atoll IN200?

Jeżeli się nie mylę to wcześniej grałeś na Creek Destiny. Interesuje mnie opinia kogoś kto słuchał dłużej obydwu wzmacniaczy i jakie są różnice pomiędzy nimi.

Ja obecnie gram na Creek Evo 2 i zaczynam się przymierzać do zmiany wzmacniacza. Moim faworytem był właśnie Creek Desiny 2, ale najpierw zamierzam porównać go z innymi wzmacniaczami z tego pułapu cenowego. Myślałem także o Primare I32 lub ewentualnie o Electrocompaniet ECI 3.

Czekam na opinię i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.