Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Jako, ze bardzo lubie dzwiek Atolla - mam ten zestaw juz prawie 10 lat - nie chce zmieniac podstawy systemu. Ale jakies zmiany chcialbym wprowadzic. Zastanawiam sie nad zmiana moniotow AA Dione na drozsze. Zwracam sie do Was z prosba o podpowiedzi odnosnie glosnikow, ktore moga dobrze zagrac z Atollem. Nie ustalam zakresu cenowego - po prostu, zby bylo zdrowo-rozsadkowo :)

 

Druga kwestia, to koncowka mocy. Czy ma sens dodanie drugiej (gram na AM80)? Czy dwie koncowki to niepotrzebne wywalenie pieniedzy ze zmianami slyszalnosci na granicy percepcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARTOL

 

Fajnie że mamy nowego kolegę w klubie :)

 

Co do kolumn głośnikowych to trudno mi doradzić bo sam niedawno nabyłem wzmacniacz IN200 i gra tylko z Usher V604.

Jeśli granie AA Dione podoba się to dobry kierunek by lepszy/wyższy model nabyć.

 

A czy druga końcówka jest dobrym wyborem, hm.. napisze inaczej jak używałem Creek Destiny i miałem cztery wyjścia na kable i cztery wejścia na kable w kolumnach (bi-wiring) to było słyszalnie lepiej.

 

Nie słuchałem nigdy w biamping-u, ale uważam że jak drugą końcówkę byś podłączył to będzie dużo lepiej (dynamika, kontrola basu, i pewnie wiele innych aspektów dźwiękowych)

 

A ta karta to w sumie jakiś moduł chyba który wpina się do wzmacniacza by miał dodatkowe wejścia... może forumowicze się wypowiedzą :)

 

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pojawił się nowy DAC,

 

Atoll DAC200

 

Recenzja po zabiemu :) Czy jest posrod nas dobra dusza wladajaca tym jezykiem?

http://www.fichier-pdf.fr/2012/01/30/atoll-dac-200-haute-fidelite-174-fevrier-2012/atoll-dac-200-haute-fidelite-174-fevrier-2012.pdf

 

Fajnie że mamy nowego kolegę w klubie :)

Heh, nie taki znowu nowy :)

 

Jeśli granie AA Dione podoba się to dobry kierunek by lepszy/wyższy model nabyć.

No i wlasnie tu prosilbym o podrzaucenie pomyslow. Sprawdzaja sie Ushery?

XX lat temu, przy zakupie systemu porownywalem Diony z Totem MIte. Niestety owczesny budzet nie pozwolil na zakup Totemow. O ile dobrze pamietam Totemy zagraly znaaacznie lepiej. ALe to bylo dawno, dawno temu....

Musze przyjrzec sie blizej Totem-om model 1. Problem jest jednak z dostepnoscia.

 

Nie słuchałem nigdy w biamping-u, ale uważam że jak drugą końcówkę byś podłączył to będzie dużo lepiej (dynamika, kontrola basu, i pewnie wiele innych aspektów dźwiękowych)

Kurcze pewnie masz racje. Nawet ceny sa przystepne. Tylko, ze wada jest dodatkowe okablowanie. Pytanie raczej powinno dotyczyc raczej stosunku cena/jakosc. Ale dzieki za odpowiedz :)

 

A ta karta to w sumie jakiś moduł chyba który wpina się do wzmacniacza by miał dodatkowe wejścia... może forumowicze się wypowiedzą :)

Ja z niemca nie szkolony. Ale tez mi wyglada na modul do wyjsc/wejsc. Tylko zadnych na module nie widac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem recenzję DAC 200, okrąglutka i nic/niewiele wnosząca. Mam kilka egzemplarzy Haute Fidelite, i generalnie tam są tylko pozytywne recenzje (i nasze czasopisma w tym kierunku zmierzają), tak więc najlepiej wypożyczyć DAC 200 do swojego systemu i sprawdzić, a może to być strzał w 10-tkę. Jak Totemy się podobały, to należy na nich się skupić. Na pewno warto. W przypadku drugiej końcowki, zawsze problem z dodatkowym okablowaniem, może lepiej pójść wyżej z integrą, a jeszcze lepiej zacząć od nowo-wybranych głośników i pod nie dobrać elektronikę, scenariusz odwrotny (pod elektronikę dobór głośników) jest trudną ścieżką. pozdrowienia Gothi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Kable to sie nie martwie (na ebay -u udalo mi sie w miare tanio wygrac VDH Thunderline, drugi juz po normalnej..cennikowej. Oba powinny dotrzec do piatku/poniedzialku). Bede testowal lacze pre-amp, pre-cd, czy pre-dac.

Jak kabelki sie wgrzeja w system , to opisze i zdecyduje - czy zostaja, czy leca dalej w swiat.

 

Co do kolumn i drugiej koncowki - macie racje - skupie sie na samych kolumnach, a potem bede kombinowal z elektronika.

 

Ten DAC do CD - wyglada obiecujaca. Z drugiej strony - cos podejrzanie tani. I nie mam pojecia, czy mam se2... Trzeba by zajrzec na tyl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam wszytskich klubowiczów !

Jako polski dystrybutor przyłączamy się do klubu. Postaramy podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, ale jako że nie jestesmy nieomylni i nie jetesmy w stanie "na własne uszy" odsłuchać elektroniki Atoll'a we wszytskich kombinacjach głosniki / okablowanie jestesmy więc otwarci na pytania i opinie klubowiczów.

Pojawił się watek o najbardziej odpowiednie głośniki - w naszym salonie najczęściej (i najlepiej) sprawdza się połączenie z Audio Academy Phoebe III / Hyperion IV lub z kolumnami Totem (niestety jesli chodzi o tę drugą markę pozostały nam tylko końcówki serii). Jakiś czas temu powodzeniem cieszyły się też głośniki Monitor Audio z serii Rx...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich klubowiczów !

Jako polski dystrybutor przyłączamy się do klubu. Postaramy podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, ale jako że nie jestesmy nieomylni i nie jetesmy w stanie "na własne uszy" odsłuchać elektroniki Atoll'a we wszytskich kombinacjach głosniki / okablowanie jestesmy więc otwarci na pytania i opinie klubowiczów.

Pojawił się watek o najbardziej odpowiednie głośniki - w naszym salonie najczęściej (i najlepiej) sprawdza się połączenie z Audio Academy Phoebe III / Hyperion IV lub z kolumnami Totem (niestety jesli chodzi o tę drugą markę pozostały nam tylko końcówki serii). Jakiś czas temu powodzeniem cieszyły się też głośniki Monitor Audio z serii Rx...

 

Witamy serdecznie.

To moze ja zaczne.

1. - Upgrade systemu

Jaki upgrade byscie zasugerowali w przypadku PRE i AMP? Chcialbym pozostac w elektronice Atolla, ale zastanawiam sie, co zamienic jako pierwsze? Macie moze bezposrednie porownanie do brzmienia PR 100 i AM200? Podobnie w przypadku AM80 i wyzszych modeli?

O CD nie wspominam - bo to jest sprawa oczywista. Albo upgrade, albo smietnik. CD50, ktory posiadam - to najtansza wersja i doskonale to slychac. Mocno rozjasniony dzwiek da sie lekko przymulic (to dobre slowo) kablami Audionova Phobos. Jednak z wyjsciem cyfrowym juz tak latwo nie jest. Mimo cieplego MF VDACII, CD przez coax gra, jakby ktos struny zazynal. Tutaj mysle o CD200, ale musze najpierw skonforntowac wszystkie 3 modele (50, 100 i 200). O wyzszych nie mysle, bo to inna liga...

 

2. - Zdalne sterowanie.

Kupujac PRE100 niecale 10 lat temu... Zakladam, ze to nie jset wersja SE. Byla wtedy mozliwosc dokupienia zdalnego sterowania z ktorej niestety nie skorzystalem. Chcialbym to teraz zmienic. Czy jest nadal taka opcja? Czy pil0oty wystarczy, czy trzeba cos dolozyc do bebechow?

 

3. - Totem, AA i inne polecane kolumny

Diony (z niezrozumilych dla mnie przyczyn juz nie produkowane) sa wietne, jednak zbieram sie do ich zmiany. Kupujac u Was Diony przesluchiwalem rowniez Totem MIte - niestety w owym czasie nie miescily sie w moim budzecie.

Piszecie Panstwo, ze opcenie Totemy sa "na wysciu". Czy oznacza to, ze nie bedziecie juz dyztrybutorem tej marki? Mozna znacie namiary, gdzie je mozna obecnie posluchac/kupic? Z kolei, jesli nie AA i nie Totem - czy mozecie zasugerowac monitory innej marki, ktore zgraja sie z Atollem?

 

4. - Kable

Polaczenie PER-AMP VDH Thunderline (strasza wersja) i DAC-PRE Thunderline'ami 2 (nowe - posbawione juz nanej VDH misiowatosci) graja wprost rewelacyjnie. Po przepieci z Audionovy - to tak, jakbym zdjal koldre z uszu. Z kolei AQ GoldenGate sa zbyt jasne dla naszej elektroniki (Oczywiscie to tylko i wylacznie moja opinia).

Pytanie dotyczy kabli glosnikowych. Obecnie posiadam DNM Reson (rowniz 10 letnie - jak reszta systemu). Zastanawim sie, czy warto w ogole myslec nad ich zmiana? Jesli tak - czy macie jakies typy, ktore wyjatkowo spodobaly sie wam w polaczeniu Atolla i kolumn AA?

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

PS. Moze warto by bylo zmienic swoj status na "Branze"? Byloby chyba uczciwiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Zaczynając "od końca"

 

Zglosiłem adminowi, aby oznaczył profil AF jako "branża" - dostałem info, że dziś (05.06) będzie to zmienione.

 

4. Kable - okablowanie Resona jakkolwiek uniwersalne (nie spotkałem systemu, w którym ich zastosowanie wyszło na złe), dość przystępne cenowo to jednak trochę "za mało" jak na zestaw Atoll + AA i w porównaniu z resztą okablowania wydają się być jednak "najsłabszym ogniwem". Z opisu wynika, że poświęcił Pan sporo czasu na testowanie interkonektów i doskonale Pan wie jakiego brzmienia poszukuje.

Podsumowując: zmiana okablowania głosnikowego - jak najbardziej warto.

Moje sugestie/tropy do sprawdzenia:

Cardas Crosslink (105/210 pln za 1m)

MIT Avt (1 300 > 2 800 przed rabatem za 2 x 2,5 m)

I jako dopełnienie powyższych propozycji (gdyby jednak potrzeba było rozjasnić i zdynamizować brzmienie) Totem Tress (80 pln za 1m).

 

3. Kolumny / monitory

- Model Dione juz nieprodukowany...od kilku lat...świetlnych :) zgodnie z zasada nazewnictwa głośników AudioAcademy od księżyców Saturna

Obecnie produkowane Phobe / Hyperiony są conajmniej tak samo dobre jak Dione, być może producent skoncentrował się na segmencie kolumn wolnostojacych w przedziale 2500 - 5000 i tu zobaczył swoją szansę (odsłuchy i opinie zdowolonych klientów to potwierdzają)

- Totem: nie jeteśmy dystrybutorem tej marki, chętnie byśmy nim nadal pozostali, ale...to nie zależy od nas. Listę produktów wyprzedazowych znaleźć mozna na naszej stronie w zakładce > Okazje

 

- Inne propozycje godne rozważenia:

# Xavian 125 Evo Speciale

# ESA Triton

# Monitor Audio Rx2

 

2. Zdalne sterowanie - aktualnie wszystkie urządzenia Atoll'a mają "domyślnie" opcje zdlanego sterowania, kilka lat temu mozna było dokonać upragde'u.

Obecnie nie ma nawet takiej pozycji w cenniku więc przypuszczam, że nie będzie to możliwe.

Gdyby wysłałby mi Pan numer seryjny urządzenia to postaram dowiedzieć się co można zrobić.

 

1. Upgrade systemu - w tym konkretnym przypadku najlepszym rozwiązaniem byłoby wypożyczenie urządzeń i przetestowanie ich w swoim systemie...szybciej można dojśc do konkretnych wniosków.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o czasowe przyjęcie do Klubu :)

 

Przez następne 2. tygodnie będę "katował", nie wiedzieć dlaczego, mało opisywany w recenzjach podstawowy model wzmacniacza Atoll IN30.

post-17176-0-52106900-1338921450_thumb.jpg

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Zaczynając "od końca"

 

Zglosiłem adminowi, aby oznaczył profil AF jako "branża" - dostałem info, że dziś (05.06) będzie to zmienione.

 

4. Kable - okablowanie Resona jakkolwiek uniwersalne (nie spotkałem systemu, w którym ich zastosowanie wyszło na złe), dość przystępne cenowo to jednak trochę "za mało" jak na zestaw Atoll + AA i w porównaniu z resztą okablowania wydają się być jednak "najsłabszym ogniwem". Z opisu wynika, że poświęcił Pan sporo czasu na testowanie interkonektów i doskonale Pan wie jakiego brzmienia poszukuje.

Podsumowując: zmiana okablowania głosnikowego - jak najbardziej warto.

Moje sugestie/tropy do sprawdzenia:

Cardas Crosslink (105/210 pln za 1m)

MIT Avt (1 300 > 2 800 przed rabatem za 2 x 2,5 m)

I jako dopełnienie powyższych propozycji (gdyby jednak potrzeba było rozjasnić i zdynamizować brzmienie) Totem Tress (80 pln za 1m).

 

3. Kolumny / monitory

- Model Dione juz nieprodukowany...od kilku lat...świetlnych :) zgodnie z zasada nazewnictwa głośników AudioAcademy od księżyców Saturna

Obecnie produkowane Phobe / Hyperiony są conajmniej tak samo dobre jak Dione, być może producent skoncentrował się na segmencie kolumn wolnostojacych w przedziale 2500 - 5000 i tu zobaczył swoją szansę (odsłuchy i opinie zdowolonych klientów to potwierdzają)

- Totem: nie jeteśmy dystrybutorem tej marki, chętnie byśmy nim nadal pozostali, ale...to nie zależy od nas. Listę produktów wyprzedazowych znaleźć mozna na naszej stronie w zakładce > Okazje

 

- Inne propozycje godne rozważenia:

# Xavian 125 Evo Speciale

# ESA Triton

# Monitor Audio Rx2

 

2. Zdalne sterowanie - aktualnie wszystkie urządzenia Atoll'a mają "domyślnie" opcje zdlanego sterowania, kilka lat temu mozna było dokonać upragde'u.

Obecnie nie ma nawet takiej pozycji w cenniku więc przypuszczam, że nie będzie to możliwe.

Gdyby wysłałby mi Pan numer seryjny urządzenia to postaram dowiedzieć się co można zrobić.

 

1. Upgrade systemu - w tym konkretnym przypadku najlepszym rozwiązaniem byłoby wypożyczenie urządzeń i przetestowanie ich w swoim systemie...szybciej można dojśc do konkretnych wniosków.

 

Pozdrawiam

 

WItam.

Kable - PW. Bede w Warszawie w lipcu, przez 3 tygodnie. Mam nadzieje, ze bedzie mozliwosc posluchania ich w kombinacji Atoll+AA.

Zdalne sterowanie - No to klops. Nie jestem w stanie odczytaac numeru seryjnego. Jakims cudem calkowicie wyblakl i na zlotej farbie nie widac juz zadnych oznaczen. Moge tylko powiedziec, ze PRE ma 2 galki (nie 1, jak w przypadku SE) - do sterowanie glosnoscia i wyboru zrodel. Galki sa w ksztalcie walca, anie jak obecnie polkoli.

Upgrade systemu - Bardzo chetnie umowie sie na odsluch wyzszych modeli Atolla. Bardzo jestem ciekaw roznicy w brzmeinu PRE i AM.

 

Pozdrawiam!

 

Czy ktos z wlascicieli Atolla mial podlaczone glosnikowe MIT AVT1?

 

Proszę o czasowe przyjęcie do Klubu :)

 

Przez następne 2. tygodnie będę "katował", nie wiedzieć dlaczego, mało opisywany w recenzjach podstawowy model wzmacniacza Atoll IN30.

Nie wiem, jak to gra - Ty pewnie skrobniesz co nieco na swoim blogu. Ale wyglad tego wmacniacza to porazka. Smierdzi tandeta.

Edytowane przez Bartol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o czasowe przyjęcie do Klubu :)

 

Przez następne 2. tygodnie będę "katował", nie wiedzieć dlaczego, mało opisywany w recenzjach podstawowy model wzmacniacza Atoll IN30.

Witam !

Zapoznałem się z testem i choć zgodziłbym się z ogólnymi wnioskami na temat charakteru brzmienia oraz "urody" samego urządzenia to jednak sam pomysł porównywania tak róznych urządzeń z tak róznymi kolumnami wydaje mi się zbyt "przekombinowany"...w/g mnie to błąd w metodologii, bo sam pomysł zapoznania się ze wzmacniaczem "entry-level" z oferty firmy jest OK i rzeczywiście może wiel powiedzieć. Myślę, że odsłuch urządzeń kilku popularnych i przyzwoitych marek tego samego zakresu cenowego (np. NAD, Denon) w połączeniu z jednym modelem kolumn byłby bardziej przekonujący dla najbardziej zainteresowanych czyli zastanawiających się nad zakupem wzmacniacza. Piszę to z pozycji firmy której celem jest dostarczyć urządzenia klasy "high-end" w przystępnej cenie...

 

rejs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Niech każdy sam oceni.

 

Tu opis Atoll IN30:

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/06/wzmacniacz-zintegrowany-atoll-in30.html

 

Nie to, żebym się czepiał rzeczonego, bo starałem się opisać ten model w miarę możliwości obiektywnie i sprawiedliwie.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc przeważnie mocno krytycznym w stosunku do twórczości Violeta, akurat w przypadku tej recki trudno mi coś zarzucić.

Do dystrybutora: zdaję sobie sprawę, że z Waszego punktu widzenia taka recenzja wzbudza niepokój, natomiast czytelnik-klient tak tego nie odbiera. Uwierzcie lub nie, ale będąc potencjalnym kupcem prędzej kupiłybym tego atolka po takiej recenzji jak ta, niż po przesłodzonej laurce typu copy-paste z poprzedniego, bliźniaczo podobnego testu.

Lepsza recenzja rzeczowa, gdzie wiadomo jakie są ograniczenia (bo te są zawsze), niż artykuł typu "profil".

 

W każdym razie myślę, że atrakcyjniejszą propozycją w Waszym katalogu jest model IN100 - w sumie nie jakoś mega-droższy, a ze świetną konstrukcją.

Please, nie róbcie błędu, jaki popełnił np. Polpak, który starał się za bardzo moderować klub paradigma, prostować różne wpisy, obrażać się na jakąkolwiek krytykę itp. Działajcie na zasadzie: odpowiemy chętnie na wszelkie pytania, doradzimy itp., a nie: brońmy honoru naszej marki. Tak będzie z korzyścią dla Was.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia, bo markę Atoll bardzo lubię za uczciwe podejście do konstrukcji urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet piszesz:

"przy w miarę umiarkowanie głośnych odsłuchach dźwięk był porządny, dobrze poukładany i choć nie do końca idealny, to najczęściej przyjemny i wciągający, ale już przy wyższych poziomach głośności pojawiała się pewnego rodzaju kompresja – wydaje się, że Atoll IN30 to bardzo dobrze grające urządzenie przy rozsądnych poziomach wzmocnienia, natomiast przy większych - niekoniecznie przekonujący."

racja, ale moim zdaniem wynika to z jego małej mocy. W Premium "katowaliśmy" go jako przedstawiciela klasy budżetowej, ładnie pokazywał różnice między interkonektami, co potwierdza jego przezroczystość, ale nie miał wystarczającej mocy do nagłośnienia 30m2, z Pylonami również grał, ale tu była porażka, wg mojej subiektywnej oceny oczywiście i moich preferencji dźwięku :) Ja odebrałem ten tandem jako niemuzykalny, matowy dźwięk bez powietrza. Przy większych głośnościach był już spory bałagan. Inaczej pewnie zagra w domowym zaciszu i wieczorkiem gdzie nie potrzeba elektrowni.

Edytowane przez Scout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów !

Moja uwaga dotycząca recenzji wynika zapewne z nieuniknionej różnicy pomiędzy punktem widzenia audiofila a optyką audiofila-dystrybutora...:(

Być może tez także z tego powodu, że dość szybko znaleźliśmy głośniki dobrze komponujące się pod względem brzmieniowym i cenowym z IN30 - chodzi o KEF seria C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich !

 

Dotarły do nas własnie pilotażowe egzemplarze odtwarzaczy CD 100 oznaczone symbolem SE-2.

Wizualnie bez zmian - nowością jest opcjonalna możliwość instalacji modułu Digital Inputs (3 wejścia cyfrowe: optyczne, koaksjalne i USB B).

Cena samego odtwarzacza nie uległa zmianie, dopłata do modułu to 899 pln.

 

Porównanie parametrów odtwarzaczy > patrz poniższa tabela.

 

atoll_cd_se_2_chart_600_310.jpg

 

Aktualny cennik http://www.audioforte.pl/_download/cenniki/2012_07_cennik_atoll_F.pdf

 

Zapraszam także do lektury testu przedwzmacniacza PR100SE i końcówki mocy AM100SE w najnowszym wakacyjnym wydaniu Audio-Video.

Edytowane przez AudioForte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze Violet nie przetestowal modelu in 50 albo in 50se posiadam taki i zastanawiam się jak oceniają go inni gdyż nosze się z zamiarem przejscia na coś lepszego do moich vienna acoustics bach.

 

Gdyby ktoś coś polecił to będę zobowiązany, myślałem o densen b100 albo vincent sv 233 oczywiscie chcialbym atoll in 100 ale one sa malo popularne na rynku wtornym i jak juz sie pojawia to kosztuje 2500 a mnie interesuje cos do 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem list do AudioForte z propozycją wypożyczenia wyższych modeli wzmacniaczy (i nie tylko wzmacniaczy) do testów, odsłuchów na mojej stronie. Otrzymałem na razie bardzo uprzejmy list. Być może, AudioForte, pomimo faktu, że wcześniej Atoll IN30, nie przypadł mi do gustu (krótko mówiąc) zdecyduje się na użyczenie jakichś egzemplarzy Atoll. Wiem, że to jest zacna firma, z ciekawym know-how.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem list do AudioForte z propozycją wypożyczenia wyższych modeli wzmacniaczy (i nie tylko wzmacniaczy) do testów, odsłuchów na mojej stronie. Otrzymałem na razie bardzo uprzejmy list. Być może, AudioForte, pomimo faktu, że wcześniej Atoll IN30, nie przypadł mi do gustu (krótko mówiąc) zdecyduje się na użyczenie jakichś egzemplarzy Atoll. Wiem, że to jest zacna firma, z ciekawym know-how.

 

Osobiście polecam komplet IN100. Wiem, że większość z obecnych tu klubowiczów, preferuje IN200, ale to zupełnie inna półka cenowa.

Ja podpisuję się pod ostatnią recenzją HIFI i Muzyka - "to jest killer w swojej klasie cenowej"

 

 

Szkoda ze Violet nie przetestowal modelu in 50 albo in 50se posiadam taki i zastanawiam się jak oceniają go inni gdyż nosze się z zamiarem przejscia na coś lepszego do moich vienna acoustics bach.

 

Gdyby ktoś coś polecił to będę zobowiązany, myślałem o densen b100 albo vincent sv 233 oczywiscie chcialbym atoll in 100 ale one sa malo popularne na rynku wtornym i jak juz sie pojawia to kosztuje 2500 a mnie interesuje cos do 2000.

 

Miałem przez jakiś czas IN50 i nie przekonał mnie. Natomiast IN100 jest naprawdę zacnym sprzętem.

 

PS

Ostatnio byłem na stronie Audioforte i mają jakiś okazyjny IN100 na sprzedaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez jakiś czas IN50 i nie przekonał mnie. Natomiast IN100 jest naprawdę zacnym sprzętem.

 

Mozesz napisac cos wiecej ? rozwinac mysl ? na jakim poziomie gra Twoim zdaniem in50 z jakiego pułapu cenowego? ciekaw tez jestem za ile mogłbym go sprzedac

 

 

Wiem ze in 100 to doskonaly model ale nie moj przedzial cenowy.

Nie znalazlem w audioforte zadnej okazji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez jakiś czas IN50 i nie przekonał mnie. Natomiast IN100 jest naprawdę zacnym sprzętem.

 

Mozesz napisac cos wiecej ? rozwinac mysl ? na jakim poziomie gra Twoim zdaniem in50 z jakiego pułapu cenowego? ciekaw tez jestem za ile mogłbym go sprzedac

 

 

Wiem ze in 100 to doskonaly model ale nie moj przedzial cenowy.

Nie znalazlem w audioforte zadnej okazji...

 

IN50 nie ma po prostu zapasu mocy (jak dla mnie)... Trudno mi się ustosunkować do przedziału cenowego. Nie postrzegam sprzętu w ten sposób...

Zbyt szybko robi się hałaśliwy.

IN100 słuchałem około "godziny 9", podczas gdy IN50 przed 9 robił się właśnie mniej klarowny... Ale to w moim pokoju, w moim systemie...

 

 

 

Zakładka "okazje" w Audioforte: http://www.audioforte.com.pl/okazja.php?id=1353

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IN50 nie ma po prostu zapasu mocy (jak dla mnie)... Trudno mi się ustosunkować do przedziału cenowego. Nie postrzegam sprzętu w ten sposób...

Zbyt szybko robi się hałaśliwy.

IN100 słuchałem około "godziny 9", podczas gdy IN50 przed 9 robił się właśnie mniej klarowny... Ale to w moim pokoju, w moim systemie...

 

 

 

Zakładka "okazje" w Audioforte: http://www.audioforte.com.pl/okazja.php?id=1353

 

Widziałem tą zakładkę w dziale "okazje" ale raczej to nie jest okazja.

Był kiedyś z Łodzi na forum do kupienia za 2500 pln to była okazja.

 

Tak czy siak gdyby ktoś chciał kupić in50 to sprzedam, jestem z Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tą zakładkę w dziale "okazje" ale raczej to nie jest okazja.

Był kiedyś z Łodzi na forum do kupienia za 2500 pln to była okazja.

 

Tak czy siak gdyby ktoś chciał kupić in50 to sprzedam, jestem z Łodzi.

 

Za nowy to chyba okazja...

Tak mi się po prostu przypomniało.

 

Kończąc - IN100 ma moim zdaniem szlachetniejszy, bardziej swobodny, ale mocny dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze Violet nie przetestowal modelu in 50 albo in 50se posiadam taki i zastanawiam się jak oceniają go inni gdyż nosze się z zamiarem przejscia na coś lepszego do moich vienna acoustics bach.

 

Gdyby ktoś coś polecił to będę zobowiązany, myślałem o densen b100 albo vincent sv 233 oczywiscie chcialbym atoll in 100 ale one sa malo popularne na rynku wtornym i jak juz sie pojawia to kosztuje 2500 a mnie interesuje cos do 2000.

 

Starą wersję VA Bach ładne parę lat pędziłem zestawem Atolla 100 i dla mnie świetnie to grało. IN 100 jest dopracowany, w swoim czasie to był szczytowy model Atolla. Moim zdaniem Vienna i Atoll, to udane połączenie, warto kontynuować. pozdrowienia G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starą wersję VA Bach ładne parę lat pędziłem zestawem Atolla 100 i dla mnie świetnie to grało. IN 100 jest dopracowany, w swoim czasie to był szczytowy model Atolla. Moim zdaniem Vienna i Atoll, to udane połączenie, warto kontynuować. pozdrowienia G.

 

:))) poczekam na in 100 w dobrej cenie, moze bedzie mnie stac :) a jakie cd polecisz do tego zestawu ? Obecnie zastanawiam sie nad czyms dobrym a niedrogim np: Philips DVDR 1000, Pioneer dv 737, Denon 2800

Malo kto wie ale w testach cd audio gra u nich rewelacyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.